Google


normal_post -  شش سوال رایج درباره ماسک صورت - متا نویسنده موضوع: شش سوال رایج درباره ماسک صورت  (دفعات بازدید: 1663 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین A.Ehsani

xx -  شش سوال رایج درباره ماسک صورت - متا
شش سوال رایج درباره ماسک صورت
« : ۳ مهر ۱۳۸۹ - ۱۶:۲۱:۵۷ »

خیلی ها برای سالم و زیبا نگه داشتن پوست صورت شان از ماسک ها استفاده می کنند....
ماسک ها انواع گوناگونی دارند (خانگی، تجاری و بیو). در ماسک های خانگی معمولا از ماست، عسل و میوه ها یا سبزیجاتی مانند خیار استفاده می شود اما این ماسک ها به اندازه ماسک های تجاری موثر نیستند. ماسک های تجاری با فرمول های خاص و ترکیبات فعال با دوز مشخصی درست شده اند و تهیه آنها در خانه ناممکن است. این ماسک هامتناسب با نیاز متقاضیان تقسیم بندی می شوند و برای مثال، شما می توانید برای روشن کردن پوست تان یا شفاف سازی و جوان سازی و رفع چروک های آن، ماسک مورد علاقه تان را پیدا کنید. در ماسک های بیو نیز از روغن های گیاهی و سیلیکون استفاده شده تا پوست را صاف و جوان کند اما تاثیر آن در کوتاه مدت دیده نمی شود. ماسک شما از هر نوعی که باشد، استفاده صحیح و به موقع از آن، ضامن موثر بودن آن خواهد بود. این مطلب، به ۷ سوال رایج درباره ماسک ها پاسخ می دهد.

۱) ماسک ها را باید هر چند وقت یکبار استفاده کرد؟
ماسک های مرطوب کننده باید دو بار در هفته استفاده شوند اما اگر در آب و هوایی خیلی گرم، سرد یا خشک زندگی می کنید و پوست تان خشک شده است باید از ماسک های مرطوب کننده به طور روزانه استفاده کنید. در رابطه با ماسک های روشن کننده پوست باید به این نکته توجه کرد که این ماسک ها حاوی مواد لایه بردار و ملتهب کننده هستند که استفاده بیش از حد از آنها می تواند مضر باشد. در مورد ماسک های پاک کننده هم باید گفت استفاده بیش از اندازه می تواند به پوست آسیب برساند.

۲) بهترین طرز استفاده از ماسک ها چیست؟
ابتدا هر نوع آرایشی را از روی پوست تان پاک کنید. بعد در یک فضای مرطوب و گرم مانند حمام قرار بگیرید تا منافذ صورت تان باز شود. حتی می توانید بعد از حمام کردن، صورت تان را لیف بزنید تا سلول های مرده از روی آن پاک شده و راه برای ورود ترکیبات فعال باز شود. در صورتی که مایل اید از ماسک های مرطوب کننده استفاده کنید لایه ای ضخیم از ماسک را روی پوست صورت و گردن بمالید تا پوست آنچه را نیاز دارد جذب کند. می توانید از سمت پایین به بالا برای کشیدن پوست به سمت بالا و وارد کردن مواد فعال به عمق پوست، صورت و گردن را ماساژ دهید. به این مساله توجه داشته باشید که نباید مواد را به اطراف چشم که پوست آن بسیار نازک است بمالید چون در این صورت احتمال تورم و تحریک پوست وجود دارد.

۳) نتایج کی ظاهر می شوند؟
به محض آنکه از ماسک استفاده کنید می توانید اثرات فوق العاده آن را ببینید. پس از استفاده، پوست، تازه، نرم و زیبا می شود اما تمامی این آثار فردای روز استفاده، ناپدید خواهند شد. این آثار تنها زمانی باقی می مانند که شما به طور مرتب از ماسک ها استفاده کنید و مواد فعال آن بتوانند وارد پوست شده و تاثیر کنند.

۴) استفاده از یک ماسک بهتر است یا استفاده از چند نوع ماسک؟
استفاده از خوبی های چند ماسک مسلما بهتر از یک نوع ماسک خواهد بود. بهترین کار این است که برحسب نیاز خود مثلا ۳ نوع ماسک مرطوب کننده، روشن کننده و جوان کننده را انتخاب کنید و در طول هفته به نوبت از آنها استفاده کنید. هرگز پشت سر هم از دو ماسک استفاده نکنید زیرا پوست نیازمند زمانی برای دریافت مواد فعالی است که روی آن نشسته است. اگر پوست چرب یا مخلوطی دارید ماسک آب رسان را روی گونه و گردن و هم زمان ماسک پاک کننده را روی پیشانی، بینی و چانه بمالید.

۵) آیا باید ماسک را از روی صورت شست یا باید گذاشت خشک شود؟
زمانی که ماسک باید روی صورت استراحت کند ۱۰ تا ۲۰ دقیقه است. اگر از ماسک آب رسان استفاده می کنید یا تقویت کننده می توانید مدت زمان بیشتری آن را روی صورت باقی بگذارید اما در مورد ماسک های تمیزکننده یا روشن کننده باید آن را در زمان معین نوشته شده روی بسته پاک کرد چون در غیر این صورت احتمال آسیب دیدن پوست وجود دارد. اگر این نوع ماسک ها را به موقع از روی پوست پاک نکنید، حس گزش و سوزش خواهید کرد.

۶) آیا ماسک ها می توانند جوش های سر سیاه را هم از بین ببرند؟
ماسک های پاک کننده می توانند مشکل جوش های سیاه را از بین ببرند. نقطه های سیاه روی پوست در واقع چربی های آکسید شده روی پوست هستند که سیاه شده اند. به کمک یک ماسک پاک کننده می توانیم یک لایه از سبوم روی پوست را پاک کنیم اما برای برطرف کردن کامل آنها لازم است به یک متخصص پوست مراجعه کنید. ماسک ها تنها برای پیشگیری از بروز آنها و پاک کردن پوست مناسب اند نه برای درمان همیشگی.

Linkback: https://irmeta.com/meta/b826/t3307/


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
اشتباهات رایج مسواك زدن

نویسنده A.Ehsani

0 پاسخ ها
1322 مشاهده
آخرين ارسال ۳ مهر ۱۳۸۹ - ۱۶:۲۴:۰۸
توسط A.Ehsani