Google


normal_post - نقش پرورش مسئولیت پذیری از بدو تولّد، در تقویت مسئولیت پذیری نوجوانان - متا نویسنده موضوع: نقش پرورش مسئولیت پذیری از بدو تولّد، در تقویت مسئولیت پذیری نوجوانان  (دفعات بازدید: 1217 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین اجـاقـی

بخشی از پایان نامه ی دوره کارشناسی با عنوان »راهکارهای تقویت مسئولیت پذیری نوجوانان در نهاد خانواده«، نقش پرورش مسئولیت پذیری از بدو تولّد، در تقویت مسئولیت پذیری نوجوانان که بر عهده خانواده است.

پرورش مسئولیت پذیری از بدو تولّد

دوران کودکی از نظر پی ریزی اساس زندگی، اهمّیت بالایی دارد و سرنوشت و شخصیت انسان از تربیت های دوران طفولیت ساخته خواهد شد و از طرفی درباره آغـاز پرورش مسئولیـت پذیری نمی توان وقت و سنّ معینی که اجتناب ناپذیر باشد برای او تعیین کرد و یا لااقل اینکه تا به حال نظر صریحی در این مورد اعلام نشده است ولی آنچه را که تجارب و توصیه ها به دست می دهند این است که پرورش مسئولیت از همان سال اوّل زندگی باید شروع شود تا زمینه برای تقویت این رفتار مطلوب در دوران نوجوانی فراهم شود.

«تشویق کودک به کار و مسئولیت پذیری باید از زمان کودکی و توسط والدین شروع شود. پدر و مادر باید بدانند که کودکان به زودی بزرگ می شوند و زنان و مردان اجتماع آینده خواهند بود.(1)» ابن سینا نیز به اهمیت توجه به تربیت کودک از ابتدای طفولیت برای پرورش رفتار ها و عادات نیکو اشاره می کند.

             
  • همین که کودک از شیر گرفته شد، تأدیب و پرورش اخلاقی او آغاز می گـردد، پیش ازآنکه خلـق های پست بر وی هجوم آورند و عادت های ناپسند بر او یورش برند، ... سزاوار است که پدر، فرزند خود را با رغبت و رهبت، محبت و وحشت، مهر و قهر، و ستایش و نکوهش - البته به قدر کافی- از خلق ها و عادت های زشت و نا پسند باز دارد...  (2)


پ. ن: منابع اصلی در پایان نامه موجود است.

منبع: اجاقی معز، --- (1390)، »راهکارهای تقویت مسئولیت پذیری نوجوانان در نهاد خانواده«، پایان نامه دوره کارشناسی.

گروه علمی متا

Linkback: https://irmeta.com/meta/b402/t13601/
mahak2 - نقش پرورش مسئولیت پذیری از بدو تولّد، در تقویت مسئولیت پذیری نوجوانان - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

برچسبهای این موضوع :


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
نقش عزّت نفس در تقویت مسئولیت پذیری نوجوانان

نویسنده اجـاقـی

0 پاسخ ها
2312 مشاهده
آخرين ارسال ۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۸:۲۱
توسط اجـاقـی
xx
نقش اعتماد به نفس و خودباوری در تقویت مسئولیت پذیری نوجوانان

نویسنده اجـاقـی

0 پاسخ ها
2078 مشاهده
آخرين ارسال ۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۶:۲۴
توسط اجـاقـی
 

anything