Google

* آخرین فعالیتهای دسته جمعی توسط اعضای تالار تخصصی

موج مثبت


سپیدار سیستم


آموزش حسابداري جهت مصاحبه و استخدام


گپ وخنده


ختم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان


انجمن کوهنوردی و طبیعت گردی متا


یاران محک


کاربازی-بازی کار


دفتر جناب آقای کیانی


دفتر جناب آقای فریدون مظفر نژاد


حسابداری تک کاربره IR
veryhot_post - تازه چه خبر - متا نویسنده موضوع: تازه چه خبر  (دفعات بازدید: 56781 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین m.amiri

xx - تازه چه خبر - متا
پاسخ : تازه چه خبر
« پاسخ #540 : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۳:۳۳ »
ز روز گذر کردن اندیشه کن.

آفلاین m.amiri

xx - تازه چه خبر - متا
پاسخ : تازه چه خبر
« پاسخ #541 : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۷:۰۶:۰۹ »
دفتر ارتباطات بین المللی سازمان ملل اعلام که شمار کاربران اینترنتی در سال ۲۰۱۴ در سراسر جهان به مرز سه میلیارد نفر رسیده است که دو سوم از این کاربران در کشورهای توسعه یافته زندگی می کنند.

به گزارش ایرنا، ˈ براهیما سانوˈ روز سه شنبه اظهار داشت ۳۲ درصد از کاربران اینترنتی در کشورهای در توسعه یافته از طریق تلفن همراه و با استفاده از انواع تابلت ها از خدمات اینترنتی بهره می گیرند.

وی با تاکید بر اینکه فناوری ارتباط جمعی در جهان امروزی نقش مهم و کلیدی بر عهده دارد، گفت : هدف سازمان ملل فراهم کردن زمینه استفاده شمار بیشتری از مردم جهان از خدمات و امکانانت اینترنتی می باشد.

بر اساس گزارش منتشر شده تا پایان سال جاری در حالی که فقط یک پنجم مردم کشور های افریقایی از این امکان برخوردارند، شمار کاربران اینترنتی در کشور های توسعه یافته دو سوم از مجموع کاربران سراسر جهان را تشکیل خواهند داد که ۷۵ درصد از آنان در کشور های اروپایی زندگی می کنند.

گزارش مذکور همچنین یاد آور شده است که در زمان حاضر نزدیک به دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر از مردم جهان از طریق تلفن های همراه و انواع تابلت ها به اینترنت دسترسی دارند.
ز روز گذر کردن اندیشه کن.

آفلاین m.amiri

xx - تازه چه خبر - متا
پاسخ : تازه چه خبر
« پاسخ #542 : ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۷:۱۰:۵۱ »
اسرار طول عمر
افزایش صنایع تولیدکننده داروهای مکملِ ضدپیری و افزایش مصرف این مکمل‌ها و همچنین تحقیقات مستمر و فزاینده در آزمایشگاه‌ها برای تولید این مکمل‌ها بیانگر تمایل افراد برای دانستن راز زندگی طولانی و سالم است.

به گزارش ایسنا، هفته گذشته متخصصان سلامت به کشفیاتی مرتبط با طول عمر با مطالعه نمونه خون یک زن ۱۱۵ ساله دست پیدا کردند. همچنین نتیجه یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که انجام فعالیت‌های ورزشی سبک و روزانه به زندگی سالم‌تر و طولانی‌تر و همچنین کاهش ناتوانی در دوران میانسالی منجر می‌شود.

پریونشن در این مقاله‌ به چند عامل تاثیرگذار برای داشتن زندگی سالم‌تر و با طول عمر بیشتر اشاره کرده که به شرح زیر است:

شخصیت بر طول عمر تاثیرگذار است
متخصصان دانشگاه «استنفرد» دریافتند که ویژگی‌ها و خصوصیات شخصیتی یک فرد منظم، محتاط و مصمم به افزایش طول عمر او کمک می‌کند. بیشتر افراد تصور می‌کنند که آرام بودن به افزایش طول عمر منجر می‌شود اما در تمام موارد این موضوع صحیح نیست زیرا رفتارهای ناشی از وظیفه‌شناسی و جدی بودن بر رفتارهای دیگر تاثیر می‌گذارد. افراد دقیق و وظیفه‌شناس سعی می‌کنند در مورد انتخاب‌های زندگی‌شان بهترین گزینه را در نظر بگیرند و در نتیجه احتمال اینکه سالم‌تر زندگی کنند به مراتب بیشتر است.

رژیم غذایی از فاکتورهای مهم افزایش طول عمر است
بررسی‌های انجام شده روی افرادی با سن ۱۰۰ سال و بالاتر حاکی از آن است که بیشتر این اشخاص از رژیم غذایی مدیترانه‌ای استفاده می‌کنند که حاوی مقدار زیادی میوه، سبزی و چربی‌های سالم است.

ژنتیک از دیگر عوامل تعیین‌کننده طول عمر است
در صورتی‌ که والدین عمر طولانی داشته باشند ضرورتا موجب طول عمر فرزندشان نمی‌شود اما برخی فاکتورهای بیولوژیکی وجود دارند که در این زمینه تعیین‌کننده و موثر هستند.

تحصیل‌ از فاکتورهای مهم در افزایش طول عمر است
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد افرادی که دارای مدرک کارشناسی هستند در مقایسه با افرادی که پس از اتمام مقطع دبیرستان ادامه تحصیل نداده‌اند، حدود ۹ سال بیشتر عمر می‌کنند.

استرس شغلی لزوما به معنای کاهش عمر نیست
فعال و سخت‌کوش بودن ضرورتا به این معنی نیست که استرس شغلی به فرد آسیب می‌رساند. نتایج مطالعات نشان می‌دهد که افراد سخت‌کوش طول عمر بیشتری دارند.

مراقبه و افزایش طول عمر
مطالعات نشان می‌دهد مراقبه (مدیتیشن) می‌تواند در افزایش طول عمر نقش داشته باشد. نتایج یک بررسی روی گروهی از شرکت‌کنندگان در یک کلاس مراقبه حاکی از آن بود که در این افراد به طور متوسط حدود ۳۰ درصد فعالیت آنزیم «تلومراز» که به سن مرتبط است، بیشتر می‌شود. این یافته در سطح مقدماتی است اما اشاره می‌کند ذهن بر عملکرد بدن تاثیر قاطع می‌گذارد.

در مورد بیماری‌ها اصلا خوش‌بین نباشید
هرچند خوش‌بینی و مثبت‌اندیشی در بسیاری از جنبه‌های زندگی مفید است اما در مورد بیماری‌ها اصلا توصیه نمی‌شود. به گفته پزشکان خوش‌بینی در مواجه با بیماری‌ها موجب می‌شود درمان را جدی نگیرید و از بازگشت بیماری غافل شوید که همین امر سلامت شما را به طور جدی به خطر می‌اندازد.

اجتماعی بودن برای افزایش طول عمر ضرورت دارد
حضور در گروه‌های اجتماعی و بودن در جمع دوستان و اعضای خانواده کمک می‌کند تا بهتر از خودمان مراقبت کنیم.

نشستن طولانی مدت بیشترین آسیب را به بدن می‌رساند
تحقیقات نشان می‌دهد نشستن برای مدت زمان طولانی با خطر کوتاه‌تر شدن طول عمر و دیگر مشکلات جسمانی همراه است.
ز روز گذر کردن اندیشه کن.

آفلاین m.amiri

xx - تازه چه خبر - متا
پاسخ : تازه چه خبر
« پاسخ #543 : ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۴:۱۰ »
ز روز گذر کردن اندیشه کن.

آفلاین فريدون مظفرنژاد

xx - تازه چه خبر - متا
«نه» سوئیسی‌ها به افزایش دستمزد
« پاسخ #544 : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۸:۰۰ »
دنیای اقتصاد: مردم سوئیس در یک همه‌پرسی با افزایش حداقل دستمزدها مخالفت کردند. براساس اعلام دولت سوئیس مشخص شد اکثریت 3/76 درصدی مردم این کشور با افزایش حداقل دستمزدهایشان به ساعتی 22 فرانک (معادل 25 دلار) مخالف هستند. مردم سوئیس به این دلیل از پذیرش بالاترین حداقل دستمزد در جهان صرف‌نظر کردند چون می‌توانست به کاهش مشاغل در مناطق حومه شهرها که به لحاظ اقتصادی ضعیف‌ترند، منجر شود و بیکاری را افزایش دهد.
در تازه‌ترین همه‌پرسی مشخص شد
«نه» سوئیسی‌ها به افزایش دستمزدها
شادی آذری: در یک همه‌پرسی تاریخی که روز یکشنبه در کشور سوئیس برگزار شد، افزایش حداقل دستمزدها به رای گذاشته شد. دیروز نتایج این همه‌پرسی منتشر شد و بنا به اعلام دولت سوئیس معلوم شد که اکثریت 3/76 درصدی از مردم قانع این کشور با افزایش حداقل دستمزدهایشان و رسیدن آن به ساعتی 22 فرانک (معادل 25 دلار) مخالفند. این دستمزد در صورت تصویب، بالاترین حداقل دستمزد در جهان محسوب می‌شد.
به گزارش بلومبرگ، وزیر اقتصاد سوئیس، جان اشنایدر آمان در کنفرانسی در برن ضمن‌اشاره به نتایج این همه‌پرسی گفت: «این نشانه‌ای قوی برای کشوری است که مرکز اشتغال محسوب می‌شود. پذیرش این میزان حداقل دستمزد می‌توانست منجر به کاهش مشاغل در مناطق حومه شهرها که به لحاظ اقتصادی ضعیف‌ترند شود.»
در شرایطی که نابرابری‌های درآمدی در کشورهای توسعه یافته رو به افزایش است، موضوع بازنگری بر حداقل دستمزدها در سایر کشورهای توسعه یافته نیز روی میز است. در بریتانیا، دیوید کامرون نخست‌وزیر، حداقل دستمزدها را به 5/6 پوند در ساعت، معادل 9/10 دلار، افزایش داده است و در ایالات متحده هم رئیس‌جمهوری باراک اوباما تلاش می‌کند تا حداقل دستمردهای فدرال را از ساعتی 25/7‌دلار به ساعتی 1/10 دلار افزایش دهد. در آلمان، دولت صدر اعظم آنگلا مرکل از حداقل دستمزد 50/8 یورویی حمایت کرده است.
رای منفی سوئیسی‌ها به این راهکار دولت که در آن پرداخت حداقل 4000 فرانک در ماه به هر نیروی کار تمام وقت مطرح شده بود، در سری همه‌پرسی‌های اخیر یک استثنا بود. از جمله این نظرسنجی‌ها، می‌توان به همه‌پرسی در مورد کاهش دستمزد مدیران و محدودیت مهاجرت اشاره کرد که در مورد اول رای منفی به کاهش دستمزد مدیران و در مورد دوم رای به محدودسازی مهاجرت از صندوق‌ها درآمد.
شرکت‌ها بر این باور بودند که این همه‌پرسی‌ها باعث می‌شود از جذابیت سوئیس به عنوان کشوری برای فعالیت‌ کسب و کارها کاسته شود، اما این بار رای منفی به افزایش حداقل دستمزدها ورق را برگرداند. هانس اولریخ بیلگر، مدیر سندیکای بازرگانی سوئیس می‌گوید: «مردم بار دیگر اعلام کردند که نمی‌خواهند دولت در امورشان دخالت کند. این رای اعتماد مردم به اقتصاد است.»
 سوئیسی‌ها با رای نه خود به تعیین حداقل دستمزد، نشان دادند که ایده‌های چپ گراها هنوز در کشور بانکداران جایی ندارد.
به گزارش یورو نیوز، سوئیسی‌ها همزمان، با خرید جنگنده‌هایی که آن هم از سوی پارلمان مطرح شده بود مخالفت کردند. مبلغ این خرید 1/3 میلیارد فرانک بود.
یکی از معدود افرادی که به طرح تعیین دستمزد پایه رای موافق داد به خبرنگاران گفت که امیدوار بود که در سوئیس چنین قوانینی بتوانند رای بیاورند.
هم‌اکنون پیش از برگزاری همه‌پرسی هم می‌شد پیش‌بینی کرد که در سوئیس، کشوری که به بانکداران و تاجرانش مشهور است، نمی‌توان امیدوار بود تا قوانینی از این دست رای بیاورند. رئیس صنف مدیران سوئیسی می‌گوید: «بار دیگر مردم سوئیس تعیین حداقل دستمزد در این کشور را رد کردند. اما به نظر می‌رسد که تعیین شرایط بهتر کاری و بهینه‌سازی زندگی کارگران باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.»
هم‌اکنون در سوئیس9 نفر از هر 10 کارگر تمام وقت، بیش از حداقل دستمزد تعیین شده دریافت می‌کنند. شرکت‌ها و دولت با این راهکار پیشنهاد شده مخالف بودند و می‌گفتند افزایش حداقل دستمزدها موجب آسیب رسیدن به اقتصاد می‌شود چون بیکاری افزایش می‌یابد. اما از سوی دیگر انجمن‌های صنفی می‌گفتند که دستمزد افرادی که پایین‌ترین درآمد را دارند باید منعکس‌کننده هزینه‌های بالای زندگی باشد.
میانگین دستمزدها در بخش خصوصی سوئیس در سال گذشته ماهانه 6118 فرانک بود. بر اساس داده‌های منتشر شده توسط سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه در سال 2012 بر اساس برابری قدرت خرید، دستمزد در سوئیس معادل 01/14 دلار در هر ساعت بوده است. این در شرایطی است که این رقم در فرانسه 60/10 دلار و در استرالیا 20/10‌دلار بود.
منبع : دنياي اقتصاد
در طوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است .

                                                    دکتر علی شریعتی

آفلاین m.amiri

xx - تازه چه خبر - متا
پاسخ : تازه چه خبر
« پاسخ #545 : ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۷:۵۵ »
ز روز گذر کردن اندیشه کن.

آفلاین m.amiri

xx - تازه چه خبر - متا
پاسخ : تازه چه خبر
« پاسخ #546 : ۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۰:۲۷ »
به گزارش اداره روابط عمومی شرکت مخابرات استان اصفهان در راستای اجرای طرح همسان سازی کد تلفن ثابت در استانهای کشور، تلفنهای استان  اصفهان از  روز چهار شنبه 7 خردارماه سال جاری هشت رقمی و ضمن حذف کدهای بین شهری داخل استان ،  کد استان به 031 تغییر می‌یابد.
رئیس اداره روابط عمومی شرکت مخابرات استان اصفهان  با اعلام این مطلب گفت : طرح هم کد سازی شماره های تلفن ثابت استان  از روز چهارشنبه در آیینی با حضور استاندار اصفهان و سایر مسئولان  استانی در سالن موسسه اهل البیت (ع)  آغاز می شود.
" حمید رضا عسگری " با اشاره به اهمیت و فراگیری این طرح و ضرورت اطلاع رسانی آن گفت :
با توجه به هماهنگی های به عمل آمده با مدیر کل صدا و سیمای مرکز اصفهان در راستای اطلاع رسانی مطلوب از این طرح استانی مقرر شده  ضمن پوشش این مراسم از سیمای مرکز اصفهان ، نماینده صدا و سیمای مرکز اصفهان نیز قبل و بعد از اجرای این طرح برای دریافت و انعکاس سریع اخبار در کمیته اطلاع رسانی این شرکت حضور یابند.
 
وی افزود : فراهم نمودن شرايط حضور مديران مخابرات استان در بخشهاي مختلف خبري به منظور ارائه گزارش مسبوط از طرح،اختصاص تمام يا بخشي از برنامه هاي پرمخاطب صدا و سيما همچون زنده رود، هشت بهشت، زاويه ، صبح اصفهان و ... جهت اطلاع رساني اين طرح ، توليد وپخش برنامه هاي متعدد و مرتبط با طرح مذكور ، ،تهيه و پخش تيزرهاي مختلف اطلاع رساني و زيرنويس روند اجرايي طرح در حين برنامه هاي مختلف و پربيننده  از دیگر موارد توافقی با صدا و سیمای مرکز اصفهان جهت اطلاع رسانی این طرح در استان است.
                 
رئیس اداره روابط عمومی شرکت مخابرات استان اصفهان با بیان اینکه طرح مذکور در 217 مرکز شهری و 347 مرکز روستایی در سطح استان اجرا می شود گفت :
 
در این طرح عدد 3 به شماره های مشترکین  شهر اصفهان وشهرستان های خمینی شهر و فلاورجان اضافه می گردد، و تغییرات در شماره مشترکین دیگر نقاط استان از طریق ادارات مخابرات شهرستانها و سایت شرکت مخابرات استان اطلاع رسانی خواهد شد.
ز روز گذر کردن اندیشه کن.

آفلاین m.amiri

xx - تازه چه خبر - متا
پاسخ : تازه چه خبر
« پاسخ #547 : ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۵:۰۰ »
با درود..
به این آدرس حتما یه سری بزنید...

             
ز روز گذر کردن اندیشه کن.

آفلاین m.amiri

xx - تازه چه خبر - متا
پاسخ : تازه چه خبر
« پاسخ #548 : ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۹:۵۴ »
دبلیودبلیودبلیو دات ozonecenter دات آی آر
ز روز گذر کردن اندیشه کن.

آفلاین فريدون مظفرنژاد

xx - تازه چه خبر - متا
دلیل حذف کارگران از سبد جدید کالا
« پاسخ #549 : ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۶:۵۲ »
 دولت در مرحله جدید توزیع سبد کالا با عنوان "بسته های امنیت غذایی"، کارگران را از لیست مشمولان حذف کرده و قصد دارد منابع پیش بینی شده در این بخش را تنها در اختیار افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار دهد. نمایندگان کارگران می گویند، پس از این دو گروه؛ اگر قرار است کمکی از سوی دولت صورت بگیرد حتما باید به کارگران باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، دولت در مرحله جدید توزیع سبد کالا تصمیم گرفته است تنها دو گروه تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی از کمک های مستقیم غیرنقدی دولت بهره مند شوند و سایر گروه هایی که در مرحله اول تویع این سبد در سال گذشته، مشمول شده بودند در این مرحله از لیست دولت حذف شوند.

در سال گذشته، دولت در راستای حمایت از تقویت معیشت خانوار اقدام به تامین و توزیع بسته های ویژه غذایی شامل برخی اقلام از جمله برنج، روغن و تخم مرغ کرد و در پی آن میلیون ها خانوار ایرانی توانستند از طریق مراجعه به محل های تعیین شده، سبد کالا دریافت کنند.

اما برای امسال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می گوید دولت واگذاری دوباره سبد کالا را به شکل سال گذشته متوقف کرده و از اینرو جامعه هدف نیز تغییراتی خواهد داشت. ربیعی اعلام کرده است در این مرحله، دولت با تعیین نام "بسته های امنیت غذایی"، این حمایت ها را تنها از اقشار بسیار ضعیف جامعه خواهد داشت.

پیش از این کارگران انتار داشتند دولت در سال جاری آنها را در لیست دریافت کنندگان سبد کالا قرار دهد. در اینباره برخی نمایندگان کارگری نامه هایی را نیز به علی ربیعی نوشته بودند و طی آن درخواست کرده بودند که وی از دولت بخواهد تا ترتیبی اختاذ شود که کارگران هم بتوانند در این دور از بسته های غذایی دولت بهره مند شوند.

اما انتشار جزئیاتی از بسته پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه در مرحله جدید نشان می دهد که کارگران در دور جدید توزیع سبد کالایی در آمارهای دولت وارد نشده اند. بر اساس دستورالعمل جدید آمده است: به موجب این دستورالعمل و در صورت تصویب دولت، در مرحله اول کلیه مستمری بگیران سازمان‌ های حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی مشمول دریافت بسته حمایت غذایی می‌شوند.

اعتبار پیش بینی شده برای هر نفر در هر مرحله از توزیع این بسته 200 هزار ریال و برای هر خانوار حداکثر یک میلیون و 400 هزار ریال تعیین شده است.

فرامرز توفیقی در گفتگو با مهر درباره حذف کارگران از لیست مشمولان دریافت سبد کالا در مرحله جدید گفت: اینکه کارگران از آسیب پذیرترین اقشار جامعه هستند شکی نیست، اما دولت در این مرحله به سراغ گروه هایی رفته است که نیازمند دریافت کمک های غذایی هستند.

رئیس کارگرو مزد مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران اظهارداشت: در شرایط فعلی، افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی از گروه های ضعیف اجتماعی هستند که میزان درآمد آنها بسیار پایین تر از خط فقر است.

توفیقی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه کارگران در تامین معیشت خود مسائل و چالش های فراوانی دارند، اما نسبت به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در سطح بهتری قرار دارند؛ بنابراین دولت تصمیم گرفته است در این مرحله آنها را مورد حمایت قرار دهد.

وی ادامه داد: حال اگر قرار بود دولت در مرحله جدید کارمندان را نیز مشمول دریافت سبد کالا کند، به کارگران نیز باید تعلق می گرفت ولی اگر دولت قصد دارد پس از انجام حمایت از گروه های تحت پوشش سازمان های حمایتی، به سراغ دیگر گروه های اجتماعی برود، اولین گروه کارگران خواهند بود.
منبع : دنياي اقتصاد
در طوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است .

                                                    دکتر علی شریعتی

آفلاین m.amiri

xx - تازه چه خبر - متا
پاسخ : تازه چه خبر
« پاسخ #550 : ۲۹ تیر ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۲:۲۰ »
دریافت حق‌بیمه بُن‌نقدی ممنوع شد
ابلاغیه دریافت حق بیمه ۵۶۰۰ تومانی از بن نقدی کارگران و ۱۸۴۰۰ تومانی از کارفرمایان که با مخالفت شدید کارفرمایان، درخواست وزیر صنعت از وزیر کار و نامه نگاری کارفرمایان با ربیعی همراه شده بود؛ در یک نشست فوری شورای عالی کار لغو شد؛ موضوعی که نمایندگان کارگری می گویند اساسا نباید در این شورا مطرح می شد ولی با لغو آن حقوق بازنشستگی کارگرانی که در ۲ سال پایانی خدمت خود قرار داشتند کاهش می یابد و اهرم نظارتی برای تضمین پرداخت حق بن در کارگاه های کوچک نیز برداشته شد.
مبلغ بن نقدی مشمولان قانون کار از ابتدای سال جاری طبق مصوبه شورای عالی کار از ۵۰ به ۸۰ هزارتومان افزایش یافت که باید کارفرمایان آن را به صورت نقدی و در پایان هر ماه به همراه حقوق و مزایای دیگر به حساب کارگران واریز کنند.
از سویی، از ابتدای سال جاری سازمان تامین اجتماعی بخشنامه ای را به واحدهای تابعه خود در استان های کشور ابلاغ کرده بود که طی آن کارگران و کارفرمایان باید بابت ۸۰ هزارتومان بن نقدی کارگران، بیمه می پرداختند و این کار تاکنون نیز انجام شده است اما تا پایان سال گذشته که مبلغ بن نقدی کارگران ۵۰ هزارتومان بوده است، چنین مسئله ای وجود نداشته است.
طبق ابلاغیه تامین اجتماعی مبلغ حق بیمه کارگران برای حق بن ۵ هزار و ۶۰۰ تومان و سهم کارفرمایان نیز ۱۸ هزار و ۴۰۰ تومان بوده است. این مسئله باعث واکنش کارفرمایان و نامه نگاری با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شده بود.
درخواست نعمت زاده از ربیعی
گفته می شود، پیش از آن وزیر صنعت، معدن و تجارت از وزیر کار خواسته بود تا این ابلاغیه تامین اجتماعی برای حمایت از کارفرمایان که عنوان کرده بودند توان پرداخت ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان به ازاء هر کارگر را ندارند، را لغو کند.
از اینرو، بنا به درخواست وزیر کار نشست فوری شورای عالی کار برگزار و با وجود مخالفت های نمایندگان کارگران (بنا به اظهارات خودشان)، شورای عالی کار مصوبه جدید لغو دریافت حق بیمه از بن نقدی کارگران را صادر کرد.
هرچند پرداخت حق بیمه ۵ هزار و ۶۰۰ تومانی به ازاء دریافت حق بن ۸۰ هزارتومانی برای کارگرانی که کمتر از ۲۸ سال سابقه پرداخت بیمه دارند، عملا بی فایده است و در این بخش تنها کارگران با سابقه ۲۸ سال پرداخت حق بیمه به بالا و در آستانه بازنشستگی متضرر شده اند، اما نمایندگان کارگران تاکید دارند این موضوع می توانست جنبه های نظارتی پرداخت حق بن کارگران را در کارگاه های کوچک تقویت کند.
در هر صورت، با وجود اینکه اقدام تامین اجتماعی در دریافت حق بیمه از بن نقدی کارگران تنها برای گروه اندکی از کارگران می توانست مفید باشد و مابقی تنها هزینه اضافه ای را می پرداختند، اما در بخش نظارتی می توانست برای همه کارگران موثر واقع شود؛ چرا که کارفرمایان باید برای تمام نیروهای خود لیست بیمه حق بن ارائه می کردند که خود ضامنی بود تا آنها بن ۸۰ هزارتومانی کارگران خود را بپردازند.
انتقاد نمایندگان کارگری از امضا کنندگان مصوبه
اولیاء علی بیگی با انتقاد از عملکرد نمایندگان کارگری حاضر در نشست شورای عالی کار گفت: حداقل انتظار جامعه کارگری از نمایندگان این بود که اگر مصوبه جدید شورای عالی کار را می پذیرند، دستکم به عنوان مخالف امضا می کردند.
رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور اظهارداشت: ما به عنوان نمایندگان کارگران دارای یک وظیفه قانونی در قبال کارگران هستیم که موظفیم آن را مورد توجه قرار دهیم. من به عملکرد نمایندگان کارگری که بدون هیچگونه قید و شرطی مصوبه را امضا کردند، انتقاد دارم.
علی بیگی با طرح این سوال که مگر فقط بن ۸۰ هزاتومانی کارگران مانع تولید است؟ خاطرنشان کرد: بخشنامه ای را تامین اجتماعی در ابتدای سال ارائه کرده بود و اگر قرار بود تغییری در آن داده شود باید در خود تامین اجتماعی مطرح می کردند و به هیچ وجه جای طرح آن در شورای عالی کار نبود.
این مقام مسئول کارگری کشور افزود: پرداخت بن نقدی به کارگران قید و شرطی ندارد و کارگران به محض ورود به بازار کار از حق بن بهره مند می شوند. حال گفته می شود تامین اجتماعی درخواست داده بود.
مسئولان تامین اجتماعی این موضوع را که بنا به درخواست آنها در شورای عالی کار تشکیل جلسه شده است را رد کرده اند. در این رابطه، معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: شورای عالی کار به دستور سازمان تشکیل جلسه نمی‌دهد، زیرا ما با شورا ارتباط ارگانیکی نداریم.
در حال حاضر، برخی گروه های کارگری نسبت به عملکرد نمایندگان کارگران در شورای عالی کار درباره امضای عجیب مصوبه لغو دریافت حق بیمه از بن نقدی کارگران، اعتراض کرده اند. البته این شورا می تواند طبق استفاده از مزیت رای حداکثری، حتی بدون نظر کارگران نیز مصوبه بدهد.
واکنش وزیر کار به ابلاغیه بیمه ای
محمدرضا بقائیان نیز با اشاره به اینکه ابلاغیه دریافت حق بیمه از بن نقدی کارگران در شورای عالی کار به تصویب نرسیده بود که توسط این شورا نیز لغو شود گفت: در نشست پایان سال گذشته شورای عالی کار، ما فقط مبلغ بن نقدی را از ۵۰ به ۸۰ هزارتومان افزایش دادیم.
عضو شورای عالی کار اظهارداشت: قرار نبود چنین موضوعی در دستور کار شورای عالی کار قرار گیرد، اما وزیر کار آن را مطرح کرد و در نهایت به تصویب رسید. البته من عنوان کردم این موضوع می تواند به عنوان یک فاکتور نظارتی عمل کند و باعث تضمین پرداخت حق بن به کارگران می شود که مورد مخالفت کارفرمایان قرار گرفت.
بقائیان ادامه داد: وزیر کار عنوان کرد ۸۰ هزارتومان مبلغی نیست که از آن حق بیمه دریافت شود. وی همچنین عنوان کرد این موضوع به ضرر کارگران و کارفرمایان است و یک بی تدبیری بود که از سوی تامین اجتماعی انجام گرفته است.
وی افزود: در هر صورت دریافت حق بیمه از بن نقدی کارگران می توانست برای کسانی که در ۲ سال پایان خدمت خود و در آستانه بازنشستگی بودند، مفید باشد و باعث افزایش حقوق بازنشستگی آنها می شد.
iranaccnews
ز روز گذر کردن اندیشه کن.

آفلاین m.amiri

xx - تازه چه خبر - متا
پاسخ : تازه چه خبر
« پاسخ #551 : ۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۱:۲۹ »
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه، مصوبه شورای عالی کار مبنی بر عدم کسر حق بیمه از کمک هزینه اقلام خانوار (بن کارگری و خواربار) را به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ کرد.
با ارسال نامه معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مصوبه شورای عالی کار مبنی بر عدم کسر حق بیمه از کمک هزینه اقلام خانوار به تامین اجتماعی، ابلاغ شد.
سیدحسن هفده تن معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارسال نامه شماره ۸۲۹۵۹ مورخ ۹۳.۰۵.۰۱ مصوبه یکم، دویست و سی و پنجمین جلسه شورای عالی کار در خصوص عدم کسر حق بیمه از کمک هزینه اقلام خانوار (بن کارگری و خواربار) را به سازمان  تامین اجتماعی اعلام کرد.
در ابلاغیه معاون روابط کار وزارت کار به مدیرعامل تامین اجتماعی آمده است: مصوبه یکم، دویست و سی و پنجمین جلسه شورای عالی کار به تاریخ ۹۳.۰۴.۱۰ با شماره ثبتی ۷۷۶۹۳ مورخ ۹۳.۰۴.۱۱ به شرح ذیل برای استحضار و صدور دستور مقتضی ارسال می گردد. خواهشمند است دستور فرمائید از نتایج اقدامات به عمل آمده دبیرخانه شورا را مطلع فرمایند.
در این مصوبه آمده است: نظر به اینکه به استناد بند ۵ مصوبات دویست و سی و چهارمین جلسه شورای عالی کار در تاریخ ۹۳.۱۲.۲۳ مبنی بر پرداخت ماهیانه ۸۰۰۰۰۰ (هشتصد هزارریال) از سوی کارفرمایان به کارگران مربوطه تحت عنوان کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار به عنوان مطایای رفاهی و انگیزه ای موضوع تبصره ۳ ماده ۳۶ قانون کار، سازمان تامین اجتماعی اخیرا و بر خلاف سنوات قبل اقدام به دریافت حق بیمه از کارگران و کارفرمایان بابت کمک هزینه اقلام مذکور نموده است و لذا با توجه به اینکه تعریف واژه کمک هزینه اقلام خانوار (بن کارگری و خواربار) در تبصره ۳ ماده ۳۶ قانون کار همراه با عائله مندی و کمک هزینه مسکن و … آمده و از نظر ماهیت در ردیف مزایای رفاهی و انگیزه ای قرار دارد، جزء مزد ثابت و مزد مبنا محسوب نمی گردد، بنابراین سازمان تامین اجتماعی از تاریخ ۹۳.۰۴.۰۱ نمی تواند آن را به تنهایی و یا همراه با سایر اقلام دیگر مشمول کسور بیمه و بازنشستگی بداند.
ز روز گذر کردن اندیشه کن.

آفلاین m.amiri

xx - تازه چه خبر - متا
پاسخ : تازه چه خبر
« پاسخ #552 : ۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۸:۴۶ »
گرمای طاقت فرسای این روزهای هوا بسیاری از مردم را به فکر خرید یا تعویض سیستم‌های خنک کننده منزل و یا محل کارشان انداخته است.

با ادامه اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها طی سال‌های اخیر، میزان مصرف انرژی وسایل سرمایشی از جمله اولویت‌های خریداران محسوب می‌شود. در این میان هرچند مسئولان دولتی همواره هشدار می‌دهند استفاده از کولرهای گازی توجیه‌پذیر نیست، همچنان تقاضا برای این خنک‌کننده‌های پرمصرف در بازار افزایش می‌یابد.از سوی دیگر، کولرهای آبی با همه ویژگی‌های مثبتی که دارند به حاشیه کشیده شده‌اند و جایگاه سابق خود را ندارند؛ البته این حاشیه‌نشینی هم بی‌علت نیست. کولرهای آبی ضمن مصرف برق، میزان مصرف آب بالایی نیز دارند و با توجه به فاصله‌ای که عمدتا از فضای خانه دارند (بام خانه) همه انرژی مصرفی‌شان صرف خنکی فضا نمی‌شود.

علاوه بر موارد فوق گرد و خاک و آلودگی را نیز وارد فضای خانه می‌کنند.

چی بخریم؟

خنک کننده‌های زیادی با مارک‌ها، میزان مصرف انرژی، خدمات پس از فروش، خدمات نصب و شکل ظاهری متفاوتی در بازار وجود دارند.دراین گزارش میدانی تلاش شده است ضمن ارائه حدود قیمت‌ها، توضیحاتی درباره محصولات موجود در بازار نیز ارائه شود.بررسی‌های صورت گرفته از تعدادی از فروشندگان این محصولات حاکی از این است که بیشترین موردی که خریداران به آن توجه دارند میزان مصرف انرژی محصول است. به گفته یکی از فروشندگان، خریداران ابتدا به قیمت کولرهای گازی توجه می‌کنند و سپس به میزان مصرف انرژی، اما گاهی به علت کمبود بودجه راضی به خرید محصول با درجه مصرف انرژی B نیز می‌شوند.

این فروشنده به نکته قابل توجهی نیزاشاره کرد و آن اینکه محصولاتی که با رده‌ی کیفی A+ (آ پلاس) و یا A++ (آ توپلاس) در بازار وجود دارند همان محصولات با رده کیفی A هستند و همگی به طور میانگین ۴۰ درصد ذخیره‌ای انرژی دارند.

او همچنین گفت: بعضی از فروشندگان مدعی رده‌ی کیفی A++ با ۶۰ درصد ذخیره انرژی هستند که این مطلب کذب محض است.

محصولات موجود در بازار اغلب تولید کشور چین، ژاپن و کره هستند.

یکی دیگر از فروشندگان از موتورهای اینورتر به عنوان کم مصرف‌ترین موتور کولرهای گازی یاد کرد و گفت: بهتراست مشتریان با توجه به فضای مورد نظر خود اسپیلت با قدرت موتور مناسب را انتخاب کنند و همچنین اولویت خرید خود را بر میزان مصرف انرژی متمرکز کنند زیرا که کولرهای گازی با درجه کیفی B در طولانی مدت هزینه‌ی زیادی را دربر خواهند داشت.

از کجا بخریم؟

فروشنده‌ای که خود جزو دسته خرده‌فروش‌ها محسوب می‌شد، موکداً یادآور شد که اگر خواهان خرید کولرهای گازی هستید بهترین جایی که می‌توانید با خیالت راحت از آن خرید کنید، نمایندگی هر محصول است. زیرا هم قیمت مناسبی دارند و هم خدمات پس از فروش و خدمات نصب مناسب؛ همچنین امکان فروش جنس تقلبی در نمایندگی‌ها وجود ندارد.

مشخصات یک برند خوب در زمینه‌ی کولر گازی

مهم‌ترین موضوعی که خریداران را هنگام خرید دچار شک و مشکل می‌کند این است که از میان ده‌ها مارک، کدام یک را انتخاب کنند. بد نیست به بعضی نکات برای انتخاب یک محصول خوب اشاره کنیم. این نکات چکیده‌ی نظرات متفاوت فروشندگان این محصول است.

بهتر است محصولی که قصد خرید آن را دارید در سطح جهان و بازار ایران خوش نام باشد. البته این امر به تنهایی مهر تایید بر کیفیت کامل آن محصول نیست. کولر گازی انتخاب شده باید دارای خدمات پس از فروش پاسخگو و ترجیحاً شبانه‌روزی باشد. همچنین قیمت کالا با کیفیت کالا باید همخوانی لازم را داشته باشد. هنگام خرید توجه به این نکته که محصول مورد نظر ما چه میزان در به روزرسانی طرح و مدل وسیستم‌های جدید و کم مصرف موفق بوده است نیز لازم است.مهم ترین ویژگی یک محصول چه در زمینه سیستم‌های خنک کننده و چه در مورد سایر کالاها،‌ برخورداری آن محصول از یک سبد کالایی کامل و متناسب با نیاز همه نوع مشتری است.به جز مارک‌هایی که قیمت‌شان در جدول زیر گزارش شده است برندهای زیادی در بازار وجود دارد که به علت رایج نبودن و یا عرضه محدود، مورد بررسی قرار نگرفته‌اند.
ز روز گذر کردن اندیشه کن.

آفلاین m.amiri

xx - تازه چه خبر - متا
پاسخ : تازه چه خبر
« پاسخ #553 : ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۷:۴۵ »
نرخ بیکاری بالا، بحران بدهی های دولتی و رشد اقتصادی کند بخشی از اخباری را تشکیل می دهند که هر روز در مورد اقتصاد اروپا به گوش می رسند با این حال وبسایت مانی سی ان ان (Money CNN) می نویسد که اگر کسی قصد دارد میلیونرها را تماشا کند بهتر است راهی اروپا بشود. البته منظور از میلیونرها افرادی است که سرمایه آن ها چند میلیون یورو معادل چند میلیارد تومان است.

طبق این گزارش در کشور موناکو ،کشوری کوچک چسبیده به فرانسه که مساحت آن معادل مساحت پارک مرکزی نیویورک است، از هر 10 نفر 3 نفر میلیونر هستند. در زوریخ سوئیس نیز بیش از 27 درصد افراد میلیونر هستند و پس از آن ها شهر دیگر سوئیس یعنی ژنو قرار می گیرد که درصد میلیونرهای آن به 18 درصد جمعیت می رسد. در شهر نیویورک آمریکا نیز از هر 25 نفر یک نفر میلیونر است. فرانکفورت، لندن و اسلو دیگر شهرهای اروپایی هستند که درصد قابل توجهی از جمعیت آن یعنی بین 3 تا 4 درصد افراد را میلیونرها تشکیل می دهند.

..
منبع این مطلب سایت ارانیکو می باشد.
ز روز گذر کردن اندیشه کن.

آفلاین m.amiri

xx - تازه چه خبر - متا
پاسخ : تازه چه خبر
« پاسخ #554 : ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۸:۴۱ »
پس از آن که روز گذشته باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، مجوز حملات هوایی علیه مواضع نیروهای دولت اسلامی در عراق را صادر کرد، جنگنده‌های این کشور روز جمعه در چند نوبت به کاروان‌های شبه نظامیان تندروی دولت اسلامی حمله کردند.

هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا و جت های جنگنده ارتش این کشور، روز جمعه (۱۷ مرداد - هشتم اوت) همان طور که آقای اوباما هشدار داده بود، با نزدیک شدن نیروهای دولت اسلامی (داعش سابق) به شهر اربیل به آنها حمله کردند.

همزمان دولت آمریکا اعلام کرده از روز پنجشنبه کمک رسانی هوایی به آوارگان عراقی در شمال این کشور را آغاز کرده است.

روز پنجشنبه و دقایقی پیش از سخنان آقای اوباما در مورد حملات هوایی، اعلام شد هواپیماهای ترابری-نظامی آمریکا برای هزاران نفر از ایزدی‌های عراق که از بیم نسل‎کشی به کوهستان‌ها پناه برده‌اند، آب و مواد غذایی پرتاب کرده‌اند.
این عملیات هوایی عمده‌ترین اقدام آمریکا در عراق پس از اتمام حضور نظامی این کشور در عراق در سال ۲۰۱۱ محسوب می‌شود.
ز روز گذر کردن اندیشه کن.


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
اگر تازه ازدواج کردید از این خطاها بپرهیزید

نویسنده m-agheli

0 پاسخ ها
1191 مشاهده
آخرين ارسال ۲۹ آبان ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۷:۴۸
توسط m-agheli
 

anything