Google


normal_post - تست موفقیت: برنده اید یا بازنده؟! - متا نویسنده موضوع: تست موفقیت: برنده اید یا بازنده؟!  (دفعات بازدید: 1138 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین اجـاقـی

xx - تست موفقیت: برنده اید یا بازنده؟! - متا
تست موفقیت: برنده اید یا بازنده؟!
« : ۱۷ آبان ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۵:۳۶ »
به شما خواهيم گفت كه برنده‌ايد يا ...
تست موفقیت: برنده اید یا بازنده؟!

اين‌كه از ابتدا به پيروزي فكر كنيد و همه كوشش خود را فقط و فقط براي موفقيت بگذاريد، تا اين‌كه از همان اول خود را شكست خورده بدانيد در نتيجه كار بسيار تاثير‌گذار خواهد بود. طرز نگرش شما، رفتارتان را مي‌سازد و اين رفتار و اعمال تعيين‌كننده زندگي شماست؛ زندگي توام با پيروزي يا شكست!شما در موقعيت‌هاي مختلف چه رويكرد و طرز فكري داريد؟آيا فقط به پيروزي فكر مي‌كنيد يا از همان اول خود را شكست خورده درنظر مي‌گيريد؟چه راهي را انتخاب مي‌كنيد:پيروزي يا شكست؟ آيا شما جزو آدم‌هايي هستيد كه راحت نا اميد مي‌شوند و با بهانه‌هاي كوچك كنار مي‌كشند، يا اينكه در سخت‌ترين موقعيت‌ها هم مي‌خواهيد تمام توانتان را خرج كنيد و به اين سادگي‌ها تسليم نشويد؟ قبل از توضيح در مورد اين مسئله به پرسشنامه زير پاسخ دهيد. در اين پرسشنامه، 24 عبارت به شما عرضه شده كه به‌ترتيب سوالات و به‌صورت 2 به 2 بايد با هم مقايسه شوند (مقايسه عبارت يك و 2 با هم، 3 و 4 با هم، 5 و 6 با هم و... .) پس ازمطالعه هر زوج عبارت، در كنار عبارتي كه بيشتر احتمال دارد در موقعيت واقعي آن رفتار را انجام دهيد، در جدول زير آن علامت بزنيد، صحت اين خودارزيابي در گرو آن است كه با خودتان روراست باشيد.39705_908 - تست موفقیت: برنده اید یا بازنده؟! - متا39706_751 - تست موفقیت: برنده اید یا بازنده؟! - متا


چه نمره اي مي گيريد؟

توجه كنيد كه ترتيب شماره پاسخ‌ها منطبق با ترتيب عبارات پرسشنامه نيست! بهتر است نمره كــل شـما در رويكرد پيروزي، بيشتر از نمره كل شما در رويكرد تقابلي(پيروزي – شكست) باشد. بالاترين نمره در اين تست، امتياز 12 است كه براي رويكرد پيروزي بهترين نمره است.نمره بين 9-7 نمره‌اي متوسط است و نمرات زير 6 بسيار پايين به حساب مي آيد. اعتقاد به رويكرد پيروزي، چيزي فراتر و عميق‌تر از اين است كه به دنبال يك پيروزي ساده يكطرفه بگرديد. اين رويكرد تركيبي است از  نگرش‌ها،  افكار و احساسات دروني شما  رفتار، عمل و گفتاري كه از شما ظاهر مي‌شود.  اگر دريابيد كه تاكنون نگرش پيروزي نداشته‌ايدو به دنبال يك برد دوطرفه نبوده ايد، كارتان خيلي سخت مي‌شود و بايد خيلي چيزها را  از نو شروع كنيد. انطباق تدريجي با رفتارهاي پيروزي به شما كمك خواهد كرد تا در نگرش‌هاي غيرمتعهدانه تجديد نظر كنيد؛  به عبارت روشن‌تر، اگر نگرش‌هاي پيروزي را كسب كنيد،ابراز رفتارهاي پيروزي براي‌تان آسان‌تر خواهد شد.شما پيروز هستيد؟

1 - به جاي آن‌كه براي رسيدن به اهداف ثابت و مشخص آمادگي قبلي پيدا كنيد،اعتماد به نفس داشته باشيد. به بيان ديگر، هدف مشخصي براي خود منظور كنيد، اما براي تعديل كردن آن هنگامي كه متوجه خواسته‌هاي ديگران شديد،آماده باشيد. هدف مشخص داشتن خوب است ولي نداشتن انعطاف خوب نيست.

2- هنگام برخورد با مشكل ديگران، مذاكرات را با بيان نتايجي كه براي‌تان مطلوب است. آغاز كنيد و از طرف مقابل نيز بخواهيد نتايجي را كه اميدوار است به آن دست يابد تشريح كند. اين موضوع بسيار اساسي و با اهميت است.  زيرا منظور نهايي، به كرسي نشاندن يكي از 2 هدف نيست،بلكه چگونگي به نتيجه رسيدن هردو هدف بايد لحاظ شود

3- فكر كنيد كه چگونه در عمل نتيجه نهايي مورد نظرتان به دست مي‌آيد

4- روي اهداف‌تان تمركز كنيد،نتايج مطلوب نهايي و معيارهاي موفقيت بايد به روشني مشخص شود.

5- راه‌حل‌هايي را انتخاب كنيد كه بيشترين تناسب را با توانايي‌هاي شما داشته باشند.

6- براي رسيدن به هدف‌تان هر گونه زحمت و فشاري را تحمل كنيد.

7- عجله نكنيد، هميشه راه‌هاي بهتري هم وجود دارد كه هنوز شما به آن فكر نكرده‌ايد. 

8- به آساني تغيير موضع ندهيد،بهتر است با مسئله مواجه شويم.

9- تلاش و پشتكار را فراموش نكنيد، با تلاش همه كارها شدني خواهد بود، حتي اگر تلاش شما نتيجه‌اي را در بر نداشته باشد و در انتها شكست بخوريد،جاي تاسفي براي‌تان باقي نخواهد ماند چون شما از هر تلاش و كوششي فروگذار نكرده‌ايد.

10- اراده كنيد! خواستن پيروزي و اراده براي پيروزي در هر هدفي متفاوت است، هدف‌هاي متفاوت ميزان اراده متفاوت مي‌خواهد، هدف بزرگ‌تر، اراده بيشتر.

11- صبر داشته باشيد، بسياري از مشكلات كه به‌نظر حل نشدني مي‌آيند، فقط نياز به زمان دارند تا حل شوند يا راه حل بهتري براي آن پيدا شود.

12- شكست، پايان همه چيز نيست، با يك شكست دنيا به آخر نمي‌رسد، شكست‌ها شروعي خواهند بود براي پيروزي‌هاي آينده، همان‌طوركه نبايد فراموش كنيم كه در كنار پيروزي، شكست هم وجود خواهد داشت.

****


Linkback: https://irmeta.com/meta/b398/t8677/
mahak2 - تست موفقیت: برنده اید یا بازنده؟! - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter