• linkedin

تالار تخصصی حسابداری در تلگرام


گروه تالار تخصصی حسابداری در تلگرام فعال است و همکاران در محیطی صمیمانه و تخصصی در کنار هم هستند

می توانید در قسمت جستجوی تلگرام
accmeta
را سرچ کرده و یا از لینک زیر وارد شوید

گروه
https://t.me/accmeta/

وارد شوید.


telegram_128-min - حداقل حقوق سال آینده با افزایش ۲۷ درصدی محقق میشود - متا

این گروه جهت تبادل نظر و انتقال تجربه در بین همکاران حسابدار ایجاد شده است.

حضورتان را ارج می نهیم

Googlenormal_post - حداقل حقوق سال آینده با افزایش ۲۷ درصدی محقق میشود - متا نویسنده موضوع: حداقل حقوق سال آینده با افزایش ۲۷ درصدی محقق میشود  (دفعات بازدید: 301 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین فريدون مظفرنژاد

بازرس هیأت مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران درباره افزایش حقوق ۹۷ گفت:اگر بخواهیم قدرت خرید سال جاری را ثابت نگه داریم، حداقل حقوق سال آینده بایستی با افزایش ۲۷ درصدی نسبت به سال گذشته همراه باشد.
حمیدرضا امامقلی تبار درباره چانه زنی‌های نمایندگان کارگران عضو شورای کار کار گفت:چانه زنی‌های نمایندگان کارگران در شورای عالی کار برای کسب حداکثر امتیاز از طرف‌های مقابل برای تعیین حقوق سال آینده این قشر، همواره بحث داغ و از دغدغه‌های ماه‌های پایانی سال آنهاست.

وی ادامه داد: قاعدتاً در سال‌های اخیر کارگران از مظلوم‌ترین اقشار جامعه بودند و هستند که نوسانات و افزایش حدود سیصد درصدی قیمت ارز و هدفمندی یارانه‌ها در چند سال اخیر آثار بسیار مخربی را در زندگی و معیشت آن‌ها ببار آورده است که به اعتقاد کارشناسان باعث کاهش قدرت خرید آن‌ها به بیش از ۷۰ درصد منجر شده است. البته معیار محاسبه حقوق کارگران براساس متن صریح ماده ۴۱ قانون کار باتوجه نرخ تورم و سطح معیشت عنوان شده است که در این چند ساله اخیر همواره از بحث‌های مهم و کارشناسی سه گروه حاضر (دولت، کارفرما، کارگر) در این شورا می‌باشد.

امامقلی تبار اظهار داشت: این نکته را نباید از خاطر دور کرد که تلاش‌های اخیر نمایندگان کارگری شورای عالی کار برای مصوب نمودن سطع معیشت ماهیانه یک خانوار شهری (۲۴.۸۹۰.۰۰۰) ریال درسال گذشته، ستودنی و غیر قابل انکار است که می‌تواند اساس و پایه ایی محکم برای چانه زنی کارگران در جلسات پیش رو در سال جاری باشد.

بازرس هیأت مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران بیان کرد:، اما نکته قابل تامل تفاوت فاحش نرخ تورم (مبنای دیگر تعیین حقوق) اعلامی از سوی دولت و تورم قابل لمس در سطح جامعه می‌باشد که نارضایتی زیادی را در اقشار مختلف جامعه به بار آورده است.

وی ادامه داد:، اما اگر در حالت خوشبینانه هم حتی با فرض دقیق بودن نرخ تورم اعلامی توسط دولت هم بسیاری از اقلام سبد کالای اساسی خانوار که در محاسبه تورم جای دارد، بواسطه کاهش قدرت خرید کارگران در سال‌های اخیر، عملاً برای کارگران وجود خارجی نداشته و دستیابی به این اقلام توسط کارگران در حد نا ممکن و یک آرزو قلمداد می‌شود. هزینه‌هایی همچون مسکن حداقلی، پوشاک، درمان و هزینه‌های آموزش فرزندان و تغذیه حداقلی که این چند قلم به تنهایی حداقل ۲۰ درصد تورم را تجربه می‌نماید، تماماً درآمد‌های یک کارگر را استفاده خواهد نمود و مابقی آیتم‌ها سبد کالا تورم توسط کارگر و خانواده‌های آن‌ها قابل لمس نخواهد بود.

بازرس هیأت مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران ادامه داد: در هر صورت اقشار مختلف جامعه علی الخصوص قشر کارگر کشورمان برخلاف وعده‌های تکراری مسئولین سال بسیار تلخی را تجربه کردند که نه تنها شرایط معیشت و زندگی آن‌ها نسبت به سال قبل (۹۵) بهبودی حاصل نگردید، بلکه بواسطه افزایش مراکز هزینه ایی آن‌ها که در بالا قید گردید، عقب گردی نامحسوس داشته است.

وی ادامه داد: لذا نگاه نمایندگان کارگران شورای عالی کار و طرف‌های مقابل را به این نکته جلب می‌نماید که اگر بخواهیم حقوق سال آینده کارگران را با فرض شرایط مشکل سال جاری، حفظ نماییم، و قدرت خرید آن‌ها همانند سال جاری ثابت بوده و ارتقایی نیابد در بدبینانه‌ترین حالت اگر به رقم سطح معیشت یک خانواده شهری، نرخ تورم اعلامی دولت را به آن اضافه نماییم سطح معیشت در سال ۹۶ به رقم ۲۷.۳۸۰.۰۰۰ ریال خواهد رسید که نسبت به سطح معیشت سال قبل، افزایشی ۲۵۰ هزاز تومانی را تجربه نموده است که اگر این مبلغ اضافه شده به سطح معیشت را به حقوق ۹۳۰ هزار تومان سال جاری اضافه نماییم، حداقل حقوق سال آینده می‌بایستی با افزایش ۲۷ درصد نسبت به سال قبل مواجه شده تا بتوانیم بگوئیم که وضعیت کارگران در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ ثابت بوده و رشدی نداشته است.

امامقلی اظهار داشت:البته نباید این مطلب را از خاطر برد نسبت سهم حقوق در بهای تمام شده کالا و خدمات به نسبت ۵%آن بوده و حتی افزایش ۵۰%حقوق و مزایای کارگران نمیتواند سهم حقوق را از ۷ درصد بهای تمام شده در بر بگیرد ونیز درصد افزایش این پارآمتر‌ها هیچ ارتباطی به اثرات همدفمندی مرحله بعدی یارانه بواسطه ضعف در سیستم نظارتی، نداشته که میبایستی بطور مستقل محاسبه و به رقم افزایش حقوق کارگران در سال اینده اضافه گردد. اگر چه مسئولین به این نکته اذعان دارند که به مرور می‌بایستی قدرت خرید جامعه کارگر و اقشار کم درآمد جامعه را افزایش داد که قاعدتا در صورت وجود اراده لازم درمدیران مربوطه انشاله شاهد افزایش حقوق حداقلی جامعه کارگری به بیش از ۵۰%شرایط سال ۹۶ بوده و دیگر از شنیدن مطالب تکراری افرایش یکی دو درصدی حقوق کارگران علاوه بر نرخ تورم اعلامی دولت نباشیم که در نوع خود توهینی بزرگ به این قشر همواره جانبرکف پیرو خط انقلاب و شهدا و رهبری خواهد بود.


Linkback: https://irmeta.com/meta/b286/t20769/
در طوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است .

                                                    دکتر علی شریعتی

بنر بعد از آخرین ارسال در مرجع مالیات بر ارزش افزوده


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
حداقل دستمزد سال 1395 کارگران تعیین شد/ افزایش ۱۴ درصدی حقوق

نویسنده فريدون مظفرنژاد

5 پاسخ ها
1436 مشاهده
آخرين ارسال ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰:۴۹
توسط m.amiri
xx
حداقل مزد ۹۲ کارگران ۴۸۷ هزار و ۱۲۵ تومان شد/ افزایش ۲۵ درصدی دستمزد

نویسنده zohre bahrami

21 پاسخ ها
4480 مشاهده
آخرين ارسال ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۹:۵۹
توسط سبا موسوی
xx
داشتن حقوق بیشتر از حداقل و پرداخت بیمه حداقل؟

نویسنده ابراهیمی

6 پاسخ ها
1628 مشاهده
آخرين ارسال ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۲:۱۰
توسط مرتضایی
xx
حداقل دستمزد کارگران با 17 درصد افزایش به 712 هزار تومان رسید

نویسنده فريدون مظفرنژاد

8 پاسخ ها
1651 مشاهده
آخرين ارسال ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۳:۱۸
توسط فريدون مظفرنژاد
xx
سقف پرداختی به بیمه.که 7برابر حداقل حقوق هست.

نویسنده m.amiri

3 پاسخ ها
1258 مشاهده
آخرين ارسال ۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۷:۵۰
توسط مرتضایی
xx
حداقل حقوق کارگران ۶۰۸ هزار تومان شد

نویسنده مصطفی شریعتی

0 پاسخ ها
601 مشاهده
آخرين ارسال ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۰:۲۱:۰۶
توسط مصطفی شریعتی
 


anything