• linkedin

تالار تخصصی حسابداری در تلگرام


گروه تالار تخصصی حسابداری در تلگرام فعال است و همکاران در محیطی صمیمانه و تخصصی در کنار هم هستند

می توانید در قسمت جستجوی تلگرام
accmeta
را سرچ کرده و یا از لینک زیر وارد شوید

گروه
https://t.me/accmeta/

وارد شوید.


telegram_128-min - افزایش معافیت مالیاتی حقوق / تمدید مهلت اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده - متا

این گروه جهت تبادل نظر و انتقال تجربه در بین همکاران حسابدار ایجاد شده است.

حضورتان را ارج می نهیم

Google


normal_post - افزایش معافیت مالیاتی حقوق / تمدید مهلت اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده - متا نویسنده موضوع: افزایش معافیت مالیاتی حقوق / تمدید مهلت اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده  (دفعات بازدید: 850 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین فريدون مظفرنژاد

بر اساس قانون بودجه سال ۹۲ کل کشور، سقف معافیت مالیاتی حقوق افزایش و همچنین مهلت اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال جاری تمدید شد.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزایش سرمایه بنگاه‌های اقتصادی ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌های آنها، از شمول مالیات معاف است مشروط بر آنکه متعاقب آن به نسبت استهلاک دارایی مربوطه و یا در زمان فروش، مبنای محاسبه مالیات اصلاح شود و بنگاه طی پنج‌سال اخیر تجدید ارزیابی نشده باشد.

 بر این اساس سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده ۵۲ قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران برای سال ۱۳۹۲، ۱۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است به عبارت دیگر بر این اساس حقوق ماهانه تا ۸۳۳ هزار تومان از پرداخت مالیات معاف می‌شود.

همچنین بنا به قانون بودجه سال ۹۲ کل کشور مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال ۱۳۹۲تمدید شده است.

به علاوه اشخاصی که طبق اعلام سازمان امور مالیاتی کشور در سال ۱۳۹۲ مکلف به ثبت‌نام برای دریافت شماره اقتصادی می‌شوند، درصورت عدم ثبت‌نام در مهلت تعیین‌شده توسط سازمان مذکور، از کلیه معافیت‌ها و بخشودگی جریمه‌های مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات برارزش افزوده در سال مربوط محروم می‌شوند.

همچنین شرط تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای برخورداری از معافیت مالیاتی موضوع ماده(۱۰۱) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب سوم اسفند ۶۶ و تبصره(۲) ماده(۱۱۹)قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران برای صاحبان مشاغل وسائط نقلیه، املاک و منبع ارث برای عملکرد سالهای۱۳۹۰، ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ الزامی نیست.

بر این اساس سازمان امور مالیاتی کشور مجاز است به‌ منظور تسهیل در انجام امور مالیاتی مؤدیان، قسمتی از فعالیت‌های خود به استثنای تشخیص مأخذ مالیات، دادرسی مالیاتی و عملیات اجرایی وصول مالیات را به بخش غیردولتی واگذار کند. نحوه واگذاری و انجام دادن تکالیف طبق دستورالعملی است که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تهیه می‌شود و به‌ تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌رسد.
منبع : تازه هاي حسابداري

Linkback: https://irmeta.com/meta/b275/t15251/
در طوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است .

                                                    دکتر علی شریعتی

بنر بعد از آخرین ارسال در مرجع مالیات مستقیم


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter