Google


normal_post - ۱۰نکته مفید برای کارآفرینی - متا نویسنده موضوع: ۱۰نکته مفید برای کارآفرینی  (دفعات بازدید: 1222 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین سید علا سبزپوش

xx - ۱۰نکته مفید برای کارآفرینی - متا
۱۰نکته مفید برای کارآفرینی
« : ۲۰ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۳:۳۳:۳۵ »
در مقاله زیر ۱۰ نکته و توصیه آورده شده که می تواند برای کارآفرینان تازه کار مفید واقع شود. هنگام ریسک کردن به این نکات زیاد توجه نکنید اما با دقت آنها را بخوانید :

۱) به کار مورد علاقه تان بپردازید. اگر عمو یا بهترین دوستتان به شماگفته که یک کار خاص درست مناسب شماست و در آن موفق خواهید شد، بهتر است از همان راهی که آمده اید برگردید و پول و وقت خود را بیهوده هدر ندهید. اگر کاری که انتخاب نکرده اید مورد علاقه تان نباشد، مشتریان احتمالی هم این را می فهمند و دیگر به سراغ شما نخواهند آمد. به جای این کار موضوع مورد علاقه تان را انتخاب کنید و در این باره کسب و کاری به راه بیندازید. ارزش این نکته را هنگامی متوجه می شوید که ببینید مرتباً سود می کنید، ابتکار به خرج می دهید و توجه گذشت زمان نمی شوید. در این حالت نمی توانید کار کنید تا صبح شود و دوباره سر کار بروید؟

۲) طرح تجاری خود را بنویسید .

حتی اگر صاحب یک کسب و کار کوچک باشید باز هم به یک طرح تجاری نیاز دارید. و حتی اگر نمی خواهید وام بگیرید! آیا در شرکتی که حتی یک برنامه درست برای کارش ندارد، سرمایه گذاری می کنید و سهم آن را می خرید؟ امیدوارم این کار را نکنید .

اگر این طور است پس چرا برای کار در شرکتی که یک طرح تجاری مکتوب ندارد، هزاران دلار هزینه می کنید و ساعات متمادی در آن کار می کنید؟

طرحتان را بنویسید. نظر مشاوران را بپرسید و آماده باشید که آنرا تغییر دهید. اگر مطمئن است، بگویید قرار است تغییر کند پس اصلاً چرا آن را بنویسیم؟ نوشتن باعث می شود که جزئیات آن روشن شود و به شما کمک می کند بتوانید تمامی نکات آن را بخوانید و بازبینی کنید تا برای تغییر آن آماده باشید .

۳) فرضیه ای که برای شروع کار در نظر دارید، در دو یا سه ضرب کنید

وقتی که من خواستم کار مستقلم را شروع کنم چون مدرک MBA را داشتم و همچنین ۱۵ سال در تجارت فعال بودم، اطمینان داشتم که می توانم دقیقاً هزینه شروع کارم را برآورد کنم. من تمامی نکات را می دانستم و محتاطانه رفتار کردم اما کاملاً در اشتباه بودم! من از یک دلیل مهم سقوط شرکت ها غافل بودم : کمی سرمایه. اگر می خواهید برای شروع کارتان بودجه کافی داشته باشید، همین حالا پول هایتان را پس انداز کنید؟

۴) بازار ویژه هدف را تا ممکن است محدود کنید

ممکن است بپرسید بهتر نیست که هر چه بیشتر مشتری جمع کنیم! در اینجا پاراد کسی که وجود دارد اینست که هرچه بیشتر تلاش کنید، «همه» از شما خرید کنند، امکان این که «هیچکس» به سمت شما نیاید بیشتر می شود؟ فرض کنید که شما قصد داری که خانه تان را بفروشید. آیا به سراغ بنگاهی می روید که در ۱۴ کشور فعالیت می کند، هم با املاک تجاری و هم با هزینه های مسکونی سر و کار دارد و همه جور خانه از کلبه های کوچک گرفته تا املاک وسیع را معامله کند، می روید یا از بنگاهی که در محله شما کار می کند و فقط خانه هایی مسکونی با قیمت مشخصی را می فروشد، استفاده می کنید؟ بازار ویژه و کوچک خود را دقیقاً تعریف کنید، هرچه می توانید محدودش کنید و فقط در همان حوزه کار کنید .

۵) از ایده های موثر و کارآمدی استفاده کنید که منحصر به فرد باشند. همه وسوسه می شوند که از تمامی روش های موجود بازاریابی استفاده کنند و به مجاری بازاریابی آزمایش و خطا وارد شوند یا از آگهی ها و تبلیغات متعدد بهره گیرند در حالی که چیزی راجع به چگونگی طراحی آنها نمی دانند. در واقع این رویه را همگان در پیش گرفته اند. البته معلومست که وقتی همه از یک ایده استفاده می کنند، اگر شما نیز همان رویه را پیش بگیرید، به سختی می توانید در میدان رقابت به چشم بیایید. از این رو به سراغ استعدادهای خود بروید. در چه کارهایی مهارت دارید و از چه چیزهایی خوشتان می آید. سپس سه استراتژی را که با مهارت های شما بیشتر سازگارند، انتخاب کنید. می خواهید پابرجا بمانید، ارتباط برقرار کنید. از همکاران خود شروع کنید- کسانی که در سطحی هم طراز با شما هستند یا افرادی بالاتر از شما هستند که می خواهند به شما کمک کنند. سپس با مشتریان بالقوه ارتباط داشته باشید. از آنها بپرسید که خواسته شان چیست؟ آنها با توجه به نیازشان خدمات یا کالایی را به شما می گویند و شما باید در این حوزه ها فعالیت کنید. نظر آنها را درباره کالاها یا خدماتتان بپرسید. حتی وقتی کارتان با این مشتریان تمام شد، با آنها در تماس باشید. درآخر با رقبایتان تماس بگیرید حتی می توانید در همان ابتدا هم به آنها رجوع کنید و توصیه های آنها را بشنوید. شگفت آور در این است که اگر از آنها بپرسید بسیاری حتی مایلند اصرار کارشان را به شما بگویند. بعد، روابطی چندجانبه برقرار کنید و بازاریابی مشترک انجام دهید. این روابط اعم برای شما، هم برای رقیبتان و نیز برای مشتریان سودمند خواهد بود .

۶) به مشتری صرفاً به عنوان یک منبع درآمد نگاه نکنید

این توصیه، شاید سخت ترین نکته ای باشد که یک کارآفرین نوپا باید به آن توجه کند. این مطلب به ویژه هنگامی سخت تر می شود که یک پروژه، یک فرصت، یا یک مشتری بالقوه هست که می تواند مخارج شش ماه آینده شرکت شما را تأمین کند . این کار را نکنید. اگر به یک چنین مشتری اصرار کنید تا با شما همکاری کند، در نهایت شما خسته خواهید شد و آن مشتری آزاده خاطر. در ضمن بیش از مقداری که از او عایدتان می شد، خرج کرده اید. از هر تاجر موفقی که بپرسید، به شما همین را می گوید !

۷) همه کارها را خودتان انجام دهید

کارآفرینان نوپا با خود می گویند : «اگر همه کارها را خودم انجام دهم، ارزانتر تمام می شود.» نه اصلاً این طور نیست. به طور مثال اگر در حسابداری ماهر نباشید باید دو برابر یا سه برابر زمانی که یک حرفه ای این کار را انجام می دهد، وقت صرف کنید. به جای این که برای این کارهایی که در آن تبحر ندارید وقت صرف کنید تا به انجام کارهایی چون تدوین طرح تجاری یا بررسی استراتژی های بازاریابی بپردازید. از همان ابتدا با بودجه مطمئنی شروع کنید تا بتوانید کارمندانی مناسب استخدام کنید. با این کار، روند کسب و کارتان سرعت می گیرد .

۸) به خاطر داشته باشید که «شما» مهم ترین عنصر کسب و کارتان هستید .

خود را بشناسید و فکر کنید که چه کسی هستید و در چه حوزه هایی سرآمدید. سپس از این یگانگی ها در بازاریابی تان استفاده کنید. سپس بگذارید این خصلت در نحوه مدیریت شما نیز تاثیر گذارد. مشتریان به خاطر این که در جستجوی تجربیات شخصی هستند به سراغ کسب و کارهای کوچک می روند .

آنها می خواهند با شما به عنوان صاحب این شغل ارتباط داشته باشند. اگر بخواهید از انجام این کار سرباز بزنید، مشتریان به سادگی خواهند فهمید و دیگر سراغ شما را نخواهند گرفت. خودتان باشید و به یاد داشته باشید که «شما » می توانید برای مشتریان هدف خود جذاب باشید .

۹) روابطی قوی ایجاد کنید. اگر صاحب یک شرکت مستقل هستید، به این معنی نیست که با هیچ کس ارتباط برقرار نکنید. در حقیقت این جدایی و نبود ارتباط با دیگران، عاملیست که این شرکت ها را از پا در می آورد .

۱۰) گروهی برای همکاری تشکیل دهید .

ابتدا از افرادی کمک بخواهید که شما را در انجام وظایف دشواری که در آنها مهارت ندارید، یاری دهند. مثلاً طراح سایت، حسابدار، مشاور بازاریابی. دیگر افرادی که می توانند توصیه های تخصصی تجارت در اختیارتان بگذارند عبارتند از : وکیل، حسابدار، مربی بازرگانی، خانواده، دوستان و همکاران هم می توانند از شما حمایت کنند. در مقابل شما نیز باید دیگران را یاری کنید . مثلاً گروهی تشکیل دهید که از صاحبان مشاغل حمایت می کند یا با یک همکار مشارکت و همکاری کنید و تجربیات خود را در اختیارش بگذارید. اگر یک کارآفرین مستقل، یک کارآفرین کوچک دیگر را یاری کند، همه موفق خواهند شد .
 
 
   
 
 
 
 
 
 
   By : Terri Zwierzynski
مترجم : آذین صحابی
منبع : creativity.ir 
 
 
   خانه کارآفرینان ایران
 


Linkback: https://irmeta.com/meta/b2116/t2513/
ما عاشق فهم و ادب ومعرفتیم،
ما خاک قدوم هر چه زیبا صفتیم،
http://math2easy.com


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
ترس از کارآفرینی

نویسنده کـوکـبـی

31 پاسخ ها
6024 مشاهده
آخرين ارسال ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۵:۰۶:۱۶
توسط محمد محمدی
xx
هوش هیجانی و کارآفرینی

نویسنده کـوکـبـی

0 پاسخ ها
2131 مشاهده
آخرين ارسال ۱۷ آبان ۱۳۹۰ - ۰۰:۲۱:۴۳
توسط کـوکـبـی
xx
مدیریت و کارآفرینی

نویسنده محمد محمدی

1 پاسخ ها
841 مشاهده
آخرين ارسال ۸ آبان ۱۳۹۳ - ۰۲:۰۷:۵۸
توسط کـوکـبـی
xx
انواع کارآفرینی

نویسنده کـوکـبـی

0 پاسخ ها
1880 مشاهده
آخرين ارسال ۲۳ آبان ۱۳۹۰ - ۲۱:۰۱:۲۲
توسط کـوکـبـی
xx
خلاقیت ، مدیریت و کارآفرینی

نویسنده اکبرزاده

0 پاسخ ها
2057 مشاهده
آخرين ارسال ۱ آذر ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۴:۱۷
توسط اکبرزاده
xx
مهمترین نکات در کارآفرینی

نویسنده کـوکـبـی

4 پاسخ ها
2603 مشاهده
آخرين ارسال ۱۶ مهر ۱۳۹۰ - ۰۹:۲۷:۳۸
توسط کـوکـبـی