Google


normal_post - استفاده از وایتکس برای ماندگاری شیرهای پاستوریزه - متا نویسنده موضوع: استفاده از وایتکس برای ماندگاری شیرهای پاستوریزه  (دفعات بازدید: 1794 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین حمید رستمی

استفاده از وایتکس برای ماندگاری شیرهای پاستوریزه
1390/5/22
وایتکس در ایران کاربرد تازه ای پیدا کرده است: استفاده در گاوداری ها برای ماندگار کردن شیر.
سلامت نیوز نوشته است: سئوال اینجاست که چرا بعضی از شیرهای پاستوریزه که بیشتر از 5 روز ماندگاری ندارند با وجود گذشت دو هفته همچنان سالم مانده و فاسد نمی شوند؟ آیا از بار میکروبی شیرهای ایرانی کاسته شده است و یا کارخانه های تولید کننده این شیرها چنان پیشرفت کرده اند که چنین شیرهایی را تولید می کنند؟
یک منبع آگاه به سلامت نیوز گفته است: «سال گذشته اداره استاندارد و تحقیقات شهر اصفهان با مسئله عجیبی در خصوص شیرهای پاستوریزه روبرو شد.»
«جریان از این قرار بود که شیرهای پاستوریزه بعد از حتی باز کردن درب آنها تا حدود 3 هفته ماندگاری داشتند و فاسد نمی شدند. با بررسی هایی که اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اصفهان به عمل آورد متوجه شدند که برخی از گاوداری ها از وایتکس برای ماندگاری بیشتر شیرهایشان استفاده می کنند و به دلیل اینکه وایتکس یک ضدعفونی کننده بسیار قوی است مانع فاسد شدن شیرهای پاستوریزه شده است.»
«این ماده ضدعفونی کننده به شدت سرطان زا است و مصرف کنندگان این شیرها به عوارض آن دچار می شوند.»
حال این سوال پیش می آید آیا نظارت کامل بر گاوداری ها و کارخانجات تولید کننده شیر پاستوریزه وجود دارد؟ آیا بعضی از شیرهای پاستوریزه ای که به مدت طولانی تر از 5 روز ماندگاری دارند از وایتکس در نگهداری آن ها استفاده می شود؟
منبع: سلامت نیوز
 

Linkback: https://irmeta.com/meta/b1930/t8531/
امروز را با خدا قدم برداریم و فردا را به او بسپاریم

آفلاین A.Ehsani

سلام

جناب رستمی متاسفانه تولید کننده برای رسیدن به ثروت هر کاری میکند. بنده شنیدم آب اکسیژنه هم استفاده میکنند. به هر حال ما مردم بیچاره مانده ایم بین اینکه لبنیات مصرف کنیم سرطان بگیریم یا مصرف نکنیم پوکی استخوان بگیریم. کاش نظارتها شدت بیشتری پیدا کند. ببخشید ولی شیر را همه میخورند حتی ثروتمندان و دولتمردان پس همه در خطر هستند.


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter
 

anything