Google


normal_post - 10فایده شگفت انگیز سیب - متا نویسنده موضوع: 10فایده شگفت انگیز سیب  (دفعات بازدید: 1155 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین حمید رستمی

xx - 10فایده شگفت انگیز سیب - متا
10فایده شگفت انگیز سیب
« : ۲۹ تیر ۱۳۹۰ - ۰۰:۲۱:۴۷ »
10فایده شگفت انگیز سیب

 

 سیب نقش مهمی در سلامت بدن دارد و مزیت آن این است که علاوه بر پیشگیری از بیماری ها، باعث افزایش سلامتی نیز می شود.
به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا منطقه خراسان، در زیر لیستی از فواید این میوه خوش طعم آورده شده است.
پایین آوردن کلسترول
سطح بالای کلسترول در بدن مشکلات طولانی مدت و خطرناکی را به دنبال دارد با مصرف سیب می توانید سطح کلسترول را در حد نرمال نگه دارید. مطالعات و پژوهش ها حاکی از این است که خوردن دو عدد سیب در هر روز تقریبا به میزان ۱۶ درصد سطح کلسترول را پایین می آورد. برای کاهش سطح کلسترول هیچ چیز دیگری به اندازه سیب مفید نیست.
تقویت دستگاه گوارش
افرادی که از مشکلات دستگاه گوارشی رنج می برند با خوردن سیب می توانند عملکرد این دستگاه را در حد نرمال نگه دارند. مهمترین دلیل در تنظیم و تقویت دستگاه گوارش این است که سیب سرشار از فیبر است و این بدان معناست که حرکات روده ای را منظم می کند و دیر هضمی و یبوست را از بین می برد. با تنظیم دستگاه گوارشی از دل دردهای مزمن و شدید که به این دستگاه مرتبط است نیز کاسته می شود.
افزایش انرژی
قندی که در سیب وجود دارد طبیعی است و فواید زیادی دارد که به هیچ عنوان مقابل مقایسه با شیرینی ها و قندهای مصنوعی نیست. قند موجود در سیب باعث افزایش انرژی می شود به همین دلیل است که خوردن این میوه صبح زود و قبل از صبحانه توصیه شده و تا آخر شب بدن را سرحال نگه می دارد و انرژی مورد نیاز را تامین می کند.
درمان آنمی (کم خونی)
از آنجایی که سیب سرشار از آهن است در درمان آنمی نقش مهمی دارد. آهن موجود در بدن سطح هموگلوبین را افزایش می دهد که افزایش هموگلوبین با درمان آنمی رابطه مستقیم دارد اگر شما دائما احساس ضعف و خستگی دارید با خوردن این میوه می توانید سرحال شوید زیرا قند طبیعی موجود در سیب با آهن آن ترکیب شده و باعث افزایش انرژی و همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن می شود به گونه ای که بدن در برابر بیماری ها حالت آماده باش به خود می گیرد.
کاهش خطر ابتلا به سرطان
از دیگر فواید این میوه کاهش خطر ابتلا به سرطان های خاص است. از آنجایی که فیبر موجود در سیب در تقویت دستگاه گوارش موثر است از خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند. خوشبختانه مطالعات نشان داده است که مصرف این میوه خطر ابتلا به سرطان ریه و سرطان سینه را نیز کاهش می دهد و به طور کلی سیب، میوه ای کاملا استثنایی در پیشگیری از انواع سرطان ها به شمار می آید.
کاهش خطر حملات قلبی
سیب سرشار از آنتی اکسیدان قوی است و در حقیقت آنتی اکسیدان برای سلامت قلب فواید زیادی دارد مصرف سیب کمک زیادی به درمان و پیشگیری از بیماری های قلبی می کند. از آنجایی که بیماری قلبی با افزایش سن، زیاد می شود، مصرف این میوه هیچ وقت دیر نیست و به خوردن آن توصیه زیادی شده است.
درمان و پیشگیری از آسم
اگر شما از مشکلات ناشی از آسم رنج می برید با خوردن یک فنجان آب سیب می توانید به رفع این مشکلات و نگرانی ها کمک کنید. یکی از نشانه های آسم به سختی و با صدای بلند نفس کشیدن است اما با خوردن آب سیب تازه می توانید این نشانه ها را از بین ببرید. زنان باردار نیز با خوردن این میوه به مقدار زیاد در طول بارداری می توانند از مبتلا شدن جنین به آسم جلوگیری کنند.
بهبود دیابت
افرادی که مبتلا به دیابت هستند در صورت درمان نکردن آن به مشکلات دیگری نیز دچار می شوند که به دیابت مربوط می شود از جمله اختلالات عصبی، مشکلات کلیوی و مشکلات بینایی. با خوردن سیب به طور منظم می توانید از مبتلا شدن به دیابت و مشکلات دیگری که به دنبال دارد جلوگیری کرد. ژلاتین موجود در سیب نقش انسولین را ایفا می کند در نتیجه در تنظیم سطح قند خون بدن اهمیت ویژه ای دارد. خوشبختانه این میوه در شرایط آب و هوایی مختلف برداشت می شود.
افزایش بینایی
مشکلات ناشی از بینایی تقریبا غیرقابل پیشگیری است اما اخیرا مطالعات انجام شده نشان داده است که سیب می تواند اثر مطلوبی بر بینایی داشته باشد از آنجایی که سیب منبعی غنی از ویتامین A و ویتامین C است در درمان شب کوری و کور رنگی اثرات مثبتی دارد.
پیشگیری و درمان آلزایمر
یکی از شگفت انگیزترین اثرات سیب، درمان و پیشگیری از آلزایمر است. اثر آن در درمان و پیشگیری از این بیماری به گونه ای است که خوردن سیب باعث تقویت سلول های مغز می شود
 
 

Linkback: https://irmeta.com/meta/b1930/t8122/
امروز را با خدا قدم برداریم و فردا را به او بسپاریم


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter
 

anything