Google


normal_post - ‏۱۱ ماده افزایش دهنده عمر ‏ - متا نویسنده موضوع: ‏۱۱ ماده افزایش دهنده عمر ‏  (دفعات بازدید: 1066 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین حمید رستمی

xx - ‏۱۱ ماده افزایش دهنده عمر ‏ - متا
‏۱۱ ماده افزایش دهنده عمر ‏
« : ۶ خرداد ۱۳۹۰ - ۰۰:۱۸:۰۰ »
‏۱۱ ماده افزایش دهنده عمر ‏
‏۱) سیب
محتویات: سیب سرشار از آنتی اکسیدان هایی مثل کورستین است. همچنین حاوی فیبرهای ‏قابل حل مثل پکتین می باشد.
‏▪ اثرات آن روی سلامتی: کورستین که یکی از بهترین آنتی اکسیدان ها به شمار میرود، از ابتلا به ‏سرطان و از لخته شدن خون جلوگیری می کند. پکتین نیز سطح کلسترول خون را پایین می آورد ‏و سموم سرطان زا را از جریان خون دفع می کند. 
‏▪ بهترین راه استفاده: بهتر است سیب را به حالت خام و با پوست استفاده کنیم چون کورستین ‏در پوست سیب موجود است.
‏۲) آوکادو
‏▪ محتویات: آوکادو حاوی مقدار قابل توجهی فیبر است و حتی بیش از موز پتاسیم در خود دارد.
‏▪ اثرات آن روی سلامتی: نه تنها باعث صافی و نرمی پوست می شود، بلکه از بالا رفتن فشار ‏خون، بیماری های قلبی و انواع بخصوصی از سرطان ها به ویژه سرطان روده نیز جلوگیری می ‏کند.
‏▪ بهترین راه استفاده: فقط کافی است که پوست آن را کنده و خام بخورید. می توانید آن را با ‏گوجه فرنگی، آبلیمو، فلفل هالپانو و نمک نیز ترکیب کرده و سس گواکامولی از آن بسازید.
‏۳) موز
‏▪ محتویات: موز حاوی مقدار زیادی پتاسیم، منیزیم و فلیت است.
‏▪ اثرات آن روی سلامتی: پتاسیم از بالا رفتن فشار خون جلوگیری کرده و احتمال سکته را پایین ‏می آورد. فلیت به رشد صحیح بافت ها کمک کرده و از ایتلا به بیماری های قلبی و سرطان ‏جلوگیری می کند.
‏▪ بهترین راه استفاده: دقیقاً مثل میمون ها به راحتی موز را پوست کنده، بخورید و لذت ببرید. به ‏نظر می رسد که میمون ها بیش از آنچه ما فکر می کنیم باهوش هستند.
‏۴) تخم مرغ
‏▪ محتویات: تخم مرغ حاوی مقدار قابل توجهی کولین، پروتئین، کاروتینوئید و زآکسانتین می ‏باشد.
‏▪ اثرات آن روی سلامتی: فایده ی عمر طولانی چیست اگر حتی نتوانید به یاد بیاورید که دندان ‏مصنوعی هایتان را کجا گذاشته اید؟ خوردن تخم مرغ به شما کمک می کند. کولین موجود در تخم ‏مرغ به حفظ حافظه در زمان
پیری کمک می کند. کاروتینوئید نیز از ابتلا به بیماری های چشمی مربوط به پیری مثل آب مروارید ‏جلوگیری می کند.
‏▪ بهترین راه استفاده: تخم مرغ را می توانید به حالت آب پز، جوشانده یا خاگینه استفاده کنید. ‏فقط به یاد داشته باشید که پختن آنها با مقدار زیادی کره یا روغن برایتان ضرر دارد.
‏۵) سیر
‏▪ محتویات: سیر هم حاوی مقدار زیادی از آنتی اکسیدان ها می باشد.
‏▪ اثرات آن روی سلامتی: سیر از لخته شدن خون جلوگیری کرده و خطر سکته را کاهش می ‏دهد. همچنین با کشتن سلول های سرطانی مقدار زمان زنده ماندن را در افراد سرطانی افزایش ‏می دهد.
‏▪ بهترین راه استفاده: بهتر است که سیر را به حالت خام استفاده کنید. می توانید آن را خرد ‏کرده و به محتویات سالادتان اضافه کنید.
‏۶) لوبیا قرمز
‏▪ محتویات: حاوی مقدار زیادی فیبر قابل حل می باشد.
‏▪ اثرات آن روی سلامتی: فیبر به حفظ سلامتی سیستم گوارشی کمک بسیاری میکند و یک ‏سیستم گوارشی سالم نیز از ابتلا به دیابت و سرطان روده جلوگیری میکند. فیبر قابل حل ‏همچنین کلسترول و قند خون را پایین می آورد.
‏▪ بهترین راه استفاده: هم لوبیای خشک و هم لوبیای کنسرو شده این اثرات خوب را روی ‏سلامتی می گذارند. خوب است که مقداری از این لوبیاها را هم در غذاهای مورد علاقه تان ‏بیندازید یا آنها را به غذاهای مکزیکی اضافه کنید.
‏۷) گردو
‏▪ محتویات: گردو حاوی مقدار قابل توجهی اسید چرب امگا ۳ است.
‏▪ اثرات آن روی سلامتی: اسید چرب امگا ۳ نه تنها از لخته شدن خون و ابتلا به بیماری های ‏قلبی جلوگیری می کند، همچنین می تواند از افسردگی و ورم مفاصل هم جلوگیری کند.
‏▪ بهترین راه استفاده: بهتر است که گردو را به حالت تازه بعد از بیرون آمدن آن از پوست استفاده ‏کنید، اما تا
دو هفته بعد از بیرون آمدن از پوست هم می توانند تا حدودی تازگی خود را حفظ کنند به شرط ‏اینکه در مکان های خشک و خنک نگهداری شوند. از گردو می توانید برای تزئین روی سالاد هم ‏استفاده کنید.
‏۸) محصولات سویا و توفو
‏▪ محتویات: حاوی هورمون های گیاهی ایزوفلاون می باشد.
‏▪ اثرات آن روی سلامتی: سویا به پایین آمدن میزان ‏Ldl‏ ناسالم در کلسترول خون کمک می کند ‏که فشار خون را پایین آورده و احتمال حملات قلبی را نیز کاهش می دهد.
‏▪ بهترین راه استفاده: توفوی سفت بهترین منبع سویا می باشد و برخلاف باور عموم توفو طعم ‏بدی ندارد.
‏۹) انگور قرمز
‏▪ محتویات: انگور قرمز حاوی آنتی اکسیدان های قوی کاتچین و نوعی پلی فنول به نام رسیراترول ‏می باشد.
‏▪ اثرات آن روی سلامتی: کاتچین به از بین بردن رادیکال های آزاد کمک کرده و از ابتلا به سرطان ‏جلوگیری می کند. تحقیقات جدید نیز نشان می دهد که رسیراترول میزان کلسترول خون را ‏کاهش می دهد و از پیشرفت سرطان های پوستی و سایر سرطان ها جلوگیری می کند.
‏▪ بهترین راه استفاده: نوشیدن یک یا دو لیوان آب انگور در روز برای این منظور کافی است. اما ‏مصرف بیشتر از این میزان می تواند اثرات خوب این ماده را از بین ببرد.
‏۱۰) اسفناج
‏▪ محتویات: اسفناج یکی از سالم ترین سبزیجات به حساب می آید. به اندازه ی سیر در خود ‏آنتی اکسیدان داشته و منبع خوبی برای اسید فولیک و ویتامین های ‏A‏ و ‏C‏ به شمار می رود.
‏▪ اثرات آن روی سلامتی: اسفناج تاثیرات بسیار مثبتی روی سلامتی شما دارد. با سرطان، ‏بیماری های قلبی و اختلالات مغزی مبارزه می کند.
‏▪ بهترین راه استفاده: اسفناج خام یا بخارپز شده بهترین نوع خوردن این ماده ی مفید غذایی می ‏باشد. می توانید آن را با گوجه فرنگی، گردو و تخم مرغ آبپز ترکیب کرده و سالادی خوشمزه ‏بسازید.
‏۱۱) رازیانه
‏▪ محتویات: رازیانه که جزء سبزیجات ایتالیایی است، حاوی مقدار زیادی ویتامین ‏A، کلسیم، ‏پتاسیم و آهن می باشد.
‏▪ اثرات آن روی سلامتی: رازیانه به برطرف کردن مشکلات گوارشی کمک می کند. آهن و ویتامین ‏A‏ موجود در این گیاه به سلامت پوست و ناخن کمک بسزایی می کند. از خستگی و کم خونی ‏نیز جلوگیری می کند.
‏▪ بهترین راه استفاده: رازیانه را می توانید به صورت های مختلفی استفاده کنید: خام، بخار پز ‏شده یا سرخ شده.‏


Linkback: https://irmeta.com/meta/b1930/t7808/
امروز را با خدا قدم برداریم و فردا را به او بسپاریم


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter