Google

* آخرین فعالیتهای دسته جمعی توسط اعضای تالار تخصصی

موج مثبت


سپیدار سیستم


آموزش حسابداري جهت مصاحبه و استخدام


گپ وخنده


ختم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان


انجمن کوهنوردی و طبیعت گردی متا


یاران محک


کاربازی-بازی کار


دفتر جناب آقای کیانی


دفتر جناب آقای فریدون مظفر نژاد


حسابداری تک کاربره IR
hot_post_locked - رابطه دختر و پسر - متا نویسنده موضوع: رابطه دختر و پسر  (دفعات بازدید: 13862 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین kiarash

 • کاربر باسابقه
 • *****
 • تعداد ارسال: 830
 • متا امتیاز 2660 تومان
 • لیست کدهای من
 • تشکر و اهداء امتیاز به kiarash
 • رای برای مدیریت : 7
 • خدايا با كرمت و تنها با كرمت بر ما بنگر "آمين"
 • تخصص: كار آموز نرم افزار و سخت افزار و الكترونيك
 • سمت: درحال يادگيري حسابداري
 • سپاس شده از ایشان: 17
 • سپاس کرده از دیگران: 0
xx - رابطه دختر و پسر - متا
رابطه دختر و پسر
« : ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۱:۰۹ »
سلام
مي خواستم
در مورد رابطه پسر و دختر
 با دلايل منطقي ... روانشناختي ... اجتماعي و
معايب ، آسيب ها ، مزايا و ساير موارد مربوطه

صحبت كنيم خوشحال ميشم دوستان نظراتشونو در مورد هر يك بيان كنند
Linkback: https://irmeta.com/meta/b1839/t12054/
خدايا!
 آن گـونـه زنـده ام بـدار كـه نـشكنـد دلـي از زنـده بـودنـم
 و آن گـونه بمـيـران كـه بـه وجـد نـيـايـد كـسـي از نبـودنـم

آفلاین حبیبی

xx - رابطه دختر و پسر - متا
پاسخ : رابطه دختر و پسر
« پاسخ #1 : ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۸:۱۹ »
از مهم ترین پیامدهای عفت و پاکدامنی می توان به این موارد اشاره کرد

 

انرژی روانی بیشتر


افرادی که پیش از ازدواج با جنس مخالف رابطه ای ندارند، ذهنشان را درگیر مسائل حاشیه ای نکرده و به جای صرف وقت و انرژی خود در مورد روابط نامشروع، انرژی خود را برای مسائل مهمی مانند کار، تحصیل یا رسیدگی به امور خانوادگی سرمایه گذاری کرده و بنابراین از همسالان خود پیشی می گیرند.

 

اعتقاد متقابل همسران

فردی که تا قبل از ازدواج عفت و پاکدامنی خود را حفظ کرده، نسبت به همسر خود نیز اعتماد بیشتری داشته و متقابلاً همسرش نیز به وی اعتماد دارد. این اعتماد متقابل از شروط اصلی یک زندگی زناشویی موفقیت آمیز به شمار می رود.

 

احساس رهایی و آزادی

 

شاید در نگاه اول افرادی که دوستی های غیراخلاقی دارند، افرادی آزاد و روشنفکر به نظر آیند، اما چطور می توان فردی را که در بند و اسارت غرایز است، آزادی دانست؟ این افراد می کوشند تا عمل نادرست خود را به وسیله ژست های روشنفکرانه توجیه کنند آزادی واقعی از آن کسی است که توانسته کنترل جسم خود را به دست گرفته و ورای غرایز عمل کند.

 

نداشتن نگرانی درباره ابتلا به بیماری

 

با توجه به روند رو به رشد بیماری های مقاربتی غیرقابل درمان از جمله ایدز و هپاتیت در جهان، حفاظت از خود در برابر آنها ضروری به نظر می رسد. مهم ترین شیوه حفاظت انجام ندادن رفتارهای پر خطر مانند روابط نامشروع و استفاده از مواد مخدر است.

 

افزایش اعتماد به نفس

 

فردی که می تواند در برابر وسوسه ها و محرک های جنسی مقاومت کند، دارای مهارتی است که بسیاری از افراد فاقد آن هستند یکی از مهم ترین عوامل موثر بر میزان اعتماد به نفس، باور فرد در کنترل موقعیت است. اگر فرد بداند که می تواند موقعیتی را کنترل کند، این موضوع موجب افزایش اعتماد به نفس وی می شود.توانایی برخورداری از عشق واقعی

 

بیشتر روابطی که خیلی زود به صمیمیت جسمانی می انجامند، خیلی زود هم از هم می پاشند ممکن در آغاز آشنایی، میل جنسی با عشق اشتباه گرفته شده و نزدیکی جسمی زود هنگام مایع از ایجاد یک صمیمیت درست و بالغانه شود. اما در روابطی که در آنها شناخت و همه چیز مقدم است، دخالت ندادن احساسات و غرایز، به فرد اجازه می دهد تا انتخاب صحیحی داشته و فرد ایده آل خود را بیابد.

 

کاهش خطر طلاق

 

نتایج پژوهش ها نشان داده است که نرخ طلاق در خانواده هایی که زوجین بیش از ازدواج رابطه ای با جنس مخالف نداشته اند، 63 درصد کمتر از خانواده هایی است که زوجین پیش از ازدواج با جنس مخالف رابطه دوستی داشته اند.

 

آرامش خاطر

 

افرادی که به روابط نامشروع روی می آورند، چه قبل و چه بعد ازدواج آرامش خود را از دست می دهند از آنجایی که داشتن رابطه با جنس مخالف در دین و فرهنگ ما پسندیده نیست، فرد مجبور است که در این مورد به والدین و دوستان و آشنایان خود دروغ بگوید و زمان و انرژی زیادی را صرف ادامه این رابطه کند. از طرف دیگر، بعد از ازدواج نیز چنین فردی مدام از این می ترسد که مبادا همسرش از سابقه وی مطلع شود و چون خودش با راستی وارد زندگی نشده، نسبت به همسرش نیز اعتماد نداشته و در تردید و دلواپسی به سر می برد.

 

ممکن در آغاز آشنایی، میل جنسی باعشق اشتباه گرفته شده و نزدیکی جسمی زود هنگام مانع از ایجاد یک صمیمیت درست شود. اما در روابط شناخت محور دخالت ندادن احساسات و غرایز، به فرد اجازه می دهد تا انتخاب صحیحی داشته باشد

آفلاین حبیبی

xx - رابطه دختر و پسر - متا
پاسخ : رابطه دختر و پسر
« پاسخ #2 : ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۴:۵۵:۱۶ »
قرآن در دو جا یعنی یکی در سوره مائده آیه 5 و دیگری در سوره نساء آیه 25 زنان و مردان را از داشتن روابط دوستانه با نامحرم برحذر داشته است و آن را مورد مذمت قرار داده است. آیه 25 سوره نساء به مردان می گوید با دخترانی که روابط دوستی مخفیانه ای با دیگران داشته اند ازدواج نکنید... «فانکحوهن باذن اهلهن و اتوهن اجورهن بالمعروف محصنات غیر مسافحات و لا متخذات اخدان»یعنی آنان را با اجازه خانواده هایشان به همسری خود در آورید و مهرشان را به طور پسندیده به آنان بدهید (به شرط آنکه) پاکدامن باشند و زناکار و دوست گیران پنهانی نباشند.
در آیه 5 سوره مائده نیز به مردان خطاب می کند و می فرماید شما با زنان پاکدامن مسلمان ازدواج کنید و خود نیز پاکدامن باشید نه زناکار و نه آنکه زنان را در پنهانی دوست خود بگیرید «... ولا متخذی اخدان ...»
بنابراین یک دختر یا یک پسر مسلمان که هر روز با یاد خدا روز را آغاز می کند و معتقد به دستورات الهی و قرآن کریم است هرگز این سخن خداوند را زیر پا نخواهد گذاشت،


آفلاین حبیبی

xx - رابطه دختر و پسر - متا
پاسخ : رابطه دختر و پسر
« پاسخ #3 : ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۴:۳۱ »
در اینجا سه پرسش اصلى به چشم مى‏خورد:
1. آیا صرف دوست داشتن دختر و پسر آن‏ها را محرم مى‏کند؟
2. روابط ناپسند دختر و پسر در دانشگاه‏ها ناشى از چیست و چرا گسترش یافته است؟
3. وظیفه و مسؤولیت ما در این موقعیت چیست و چه باید کرد؟

 در پاسخ سؤال اول باید یاد آور شد آنچه سبب ایجاد پیوند زناشویى مى ‏شود، خواندن صیغه عقد از سوى زن و مرد یا وکلاى آن‏ها و با اجازه اولیاى آن‏ها و حفظ شرایط آن است؛ در غیر این صورت، سببى براى ایجاد زوجیت و محرمیت زناشویى وجود ندارد. صرف دوست داشتن متقابل دو نفر، مجوزى براى محرم شدن آن‏ها نیست. معمولاً دوستى‏هاى قبل از ازدواج براى کامیابى‏هاى جنسى و در اثر غلبه شهوات صورت مى‏گیرد؛ نخستین چیزى که در این گونه روابط از دست مى‏رود گوهر ارزشمند عفاف و پاکى است و باید از چنین روابطى که بدون هیچ‏گونه عقد رسمى یا صیغه و بدون اطلاع خانواده‏ها به بهانه شناخت بیش‏تر صورت مى‏گیرد، جداً پرهیز کرد. بنابراین، پاسخ سؤال اول منفى است.
در پاسخ به سؤال دوم به عواملى چند مى ‏توان اشاره کرد:
1. عدم ارضاى صحیح غریزه جنسى
بى‏تردید ایام جوانى، ایام بیدارى غریزه جنسى و گرایش به جنس مخالف است. در این ایام شوق جنسى و احساسات بر روان آدمى سایه مى‏افکند؛ ناخودآگاه رفتار، سخن و نگاه جوان را تحت تأثیر قرار مى‏دهد و سبب تحریک پذیرى وى در برخورد با جنس مخالف مى‏شود. طبیعى است این نیاز درونى باید به طور صحیح و مطلوب ارضا و تأمین شود. راه قابل قبول آن نیز ازدواج است؛ ولى متأسفانه به دلایل مختلف فرهنگى، اجتماعى و اقتصادى - نظیر بالا رفتن سطح انتظارت و توقعات خانواده‏ها و توجه به برخى تشریفات غیر لازم، معضل اشتغال و آینده شغلى جوانان، ادامه تحصیل آن‏ها و عدم وجود امکانات و شرایط مالى مناسب برخى خانواده‏ها - سن ازدواج دختران و پسران افزایش یافته و در نتیجه ارضا و تأمین عاقلانه و صحیح این غریزه سرکش، به خصوص در دوران جوانى، به انحراف کشیده شده است. بنابراین، این گونه رفتارهاى نابهنجار در جامعه دینى و سنتى ما روبه فزونى است و اگر نگوییم به یک بحران اجتماعى تبدیل شده دست کم مى‏توان آن را یک معضل اجتماعى نامید. متأسفانه نظام اجتماعى ما تا کنون نتوانسته با فراهم کردن زمینه ازدواج جوانان از گسترش این رفتارهاى نادرست پیشگی
2. احساس نیاز به محبت
در این سنین جوانان خواهان روابط دوستانه و هم سخن شدن با یکدیگرند. اریکسون، یکى از روان‏شناسان غرب، مى‏گوید: جوان در این مرحله مى‏خواهد روابط دوستانه نزدیکى با دیگران پیدا کند؛ ارزشمندترین و مهم‏ترین هستى و دارایى‏اش را به فردى دیگر هدیه دهد؛ در پى یافتن هویتى جدید است و گمان مى‏کند خانواده و والدینش نمى‏توانند از وى حمایت کنند. بنابراین، اگر این نیاز در محیط خانوادگى به خوبى تأمین نشود یا لطمه بیند و مخدوش شود، نیاز به محبت و ابراز محبت و برقرارى ارتباط دوستانه‏اش دچار اختلاف خواهد شد؛ به عبارت دیگر، دختر و پسرى که عواطف و احساساتشان در درون خانواده ارضا نشود و در جمع خانوادگى احساس غربت و تنهایى کنند، در فضاى باز و آزاد جامعه طعمه افراد فرصت طلب و سودجو مى‏شوند؛ به راحتى در دام افراد شیاد مى‏افتند یا حداقل میل متقابل آن‏ها و جنس مخالف سبب مى‏شود آن‏ها به بهانه‏هاى مختلف از قبیل آشنایى براى ازدواج و تبادل نظر درباره مسائل علمى و درسى آگاهانه یا ناخودآگاه در جهت تأمین و ارضاى این نیازشان گام بردارند؛ البته با روشى غلط و غیر قابل قبول که مشاهده‏اش شما را مى‏رنجاند.
3. الگو گرفتن از منابع غیر خودى‏
متأسفانه بخش قابل توجهى از جوانان ما ارزش‏ها و هنجارهاى اجتماعى خود را از محیطهاى غیر خودى و غیر اصیل جوامع دیگر مى‏گیرند. بى‏تردید گسترش ارتباطات اجتماعى و توسعه آن و نیز گسترش و توسعه تکنولوژى و وسائل ارتباط جمعى و «پدیده جهانى شدن در همه عرصه‏هاى فرهنگى، اجتماعى، سیاسى و...» در این خودباختگى و روى آوردن به فرهنگ بیگانه نقش اساسى دارد. این امور سبب مى‏شود جوانان فرهنگ‏ها و ارزش‏هاى دیگر جوامع را الگو قرار دهند و به گمان این که این گونه روابط عامل رشد و نشانه کمال و جرأت و وسیله ابراز شخصیت است، به آن روى آورند. در این میان، مسأله رقابت جوانان و به رخ کشیدن خود براى همسالان نقشى عمده ایفا مى‏کند. برخى براى این که در جمع دوستان مورد تحسین قرار گیرند و یا دست کم بى‏عرضه و بى‏جرأت خوانده نشوند، به دنبال دوست پسر یا دوست دختر مى‏گردند و با آن که به خوبى از عواقب سوء این کارها آگاهند، از آن دست نمى‏کشند.
اما در پاسخ به سؤال سوم شما و این که در وضعیت حاضر، در برابر چنین معضل اجتماعى چه باید کرد؟ به نظر مى‏رسد باید متناسب باعلل به وجود آورنده و عوامل گسترش دهنده این مشکل اقداماتى درخور انجام داد. بخشى از اقدامات سودمند در این مسأله عبارت است از:
الف) ارضاى صحیح و مشروع این غریزه معقول‏ترین راه براى نجات یافتن از این گونه رفتارهاى نابهنجار یا کج‏روانه است.
ویل دورانت، دانشمند معروف مغرب زمین، درباره ازدواج مى‏نویسد: اگر راهى پیدا شود که ازدواج در سال‏هاى طبیعى انجام گیرد، بیمارى‏هاى روانى و انحرافات جنسى که زندگى را لکه دار کرده است تا نصف تقلیل خواهد یافت. شاید به همین جهت است که در آموزه‏هاى دینى‏مان تسریع در ازدواج فرزندان و جوانان مورد تأکید قرار گرفته است. این دستورها و تشویق‏ها گویاى آن است که مى‏توان با ازدواج از بسیارى انحرافات اخلاقى و جنسى و روابط ناسالم و غیر مشروع دو جنس پیشگیرى کرد.
البته این موضوع به تلاش همگانى خانواده‏ها و مسؤولان و اصلاح نگرش‏ها و آداب و رسوم نادرست و فراهم کردن تسهیلات و امکانات ازدواج بستگى دارد و همه افراد، خانواده‏ها و حکومت وظیفه دارند در مسیر تحقق مقدمات ازدواج جوانان بکوشند.
ب) تحکیم روابط خانوادگى و ایجاد فضاى عاطفى مثبت بین والدین و فرزندان و افزایش رابطه صمیمانه و نزدیک بین اعضاى خانواده عامل پیشگیرانه دیگرى است که مى‏تواند در ایجاد احساس امنیت و آرامش و تأمین نیاز عاطفى نقش مؤثرى داشته باشد. زیرا وقتى جوانان در خانه با محبت و توجه کافى روبه‏رو نشوند، این محبت و رابطه عاطفى را در بیرون خانه جست و جو مى‏کنند و متناسب با دوران بلوغ و اوجگیرى احساسات غریزى، رابطه خود را با جنس مخالف توسعه مى‏دهند. بنابراین، نیاز به محبت در دوره جوانى را باید با گسترش روابط عاطفى خانوادگى و نیز گسترش رابطه صمیمانه و دوستانه بین همسالان هم جنس تأمین کرد و بإ؛ئئ یافتن دوستان مناسب و ایجاد ارتباطات گرم و عاطفى و انجام برخى فعالیت‏هاى دسته جمعى به این نیاز درونى پاسخ مثبت داد.
ج) خود کنترلى‏
خود کنترلى مى ‏تواند جوانان جویاى رشد و کمال و عفت و پاکى همچون شما را در این فضاى آلوده حفظ کند. با کنترل چشم، گوش و دیگر حواس و نیز کنترل افکارى که در این زمینه شکل مى‏گیرد، مى‏توان از تأثیر گذارى روابط ناسالم دیگران تا حدود زیادى جلوگیرى کرد. مطمئناً هر چه بیش‏تر ذهن و حواس خود را در این زمینه مشغول سازیم، بیش‏تر تأثیرپذیر خواهیم بود. پس بهتراست اوقات فراغت خودرا با برنامه‏ریزى صحیح پرکنید و با پرهیز از بیکارى و تنهایى و توجه به این صحنه ‏ها، به وظیفه اصلى و مهم دوران دانشجویى که همان تحصیل علم است، بپردازید.
در پایان باید یادآور شد، برخى از عزیزان و جوانان از اشتباه بودن یا عدم مشروعیت بعضى ارتباطهاى خود آگاهى ندارند. برخورد روشنگرانه و با عاطفه ما مى‏تواند به اصلاح و تغییر رفتار آن‏ها انجامد. قطعاً حسن سلوک و رفتار شما در بیان این موضوع به آن‏ها نقشى تعیین کننده دارد.

آفلاین حبیبی

xx - رابطه دختر و پسر - متا
پاسخ : رابطه دختر و پسر
« پاسخ #4 : ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۵:۱۹:۴۶ »
شاید در نگاه اول افرادی که دوستی های غیراخلاقی دارند، افرادی آزاد و روشنفکر به نظر آیند، اما چطور می توان فردی را که در بند و اسارت غرایز است، آزادی دانست؟ این افراد می کوشند تا عمل نادرست خود را به وسیله ژست های روشنفکرانه توجیه کنند آزادی واقعی از آن کسی است که توانسته کنترل جسم خود را به دست گرفته و ورای غرایز عمل کند.


آفلاین حبیبی

xx - رابطه دختر و پسر - متا
پاسخ : رابطه دختر و پسر
« پاسخ #5 : ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۵:۲۰:۲۱ »
2. احساس نیاز به محبت
در این سنین جوانان خواهان روابط دوستانه و هم سخن شدن با یکدیگرند. اریکسون، یکى از روان‏شناسان غرب، مى‏گوید: جوان در این مرحله مى‏خواهد روابط دوستانه نزدیکى با دیگران پیدا کند؛ ارزشمندترین و مهم‏ترین هستى و دارایى‏اش را به فردى دیگر هدیه دهد؛ در پى یافتن هویتى جدید است و گمان مى‏کند خانواده و والدینش نمى‏توانند از وى حمایت کنند. بنابراین، اگر این نیاز در محیط خانوادگى به خوبى تأمین نشود یا لطمه بیند و مخدوش شود، نیاز به محبت و ابراز محبت و برقرارى ارتباط دوستانه‏اش دچار اختلاف خواهد شد؛ به عبارت دیگر، دختر و پسرى که عواطف و احساساتشان در درون خانواده ارضا نشود و در جمع خانوادگى احساس غربت و تنهایى کنند، در فضاى باز و آزاد جامعه طعمه افراد فرصت طلب و سودجو مى‏شوند؛ به راحتى در دام افراد شیاد مى‏افتند یا حداقل میل متقابل آن‏ها و جنس مخالف سبب مى‏شود آن‏ها به بهانه‏هاى مختلف از قبیل آشنایى براى ازدواج و تبادل نظر درباره مسائل علمى و درسى آگاهانه یا ناخودآگاه در جهت تأمین و ارضاى این نیازشان گام بردارند؛ البته با روشى غلط و غیر قابل قبول که مشاهده‏اش شما را مى‏رنجاند

آفلاین kiarash

 • کاربر باسابقه
 • *****
 • تعداد ارسال: 830
 • متا امتیاز 2660 تومان
 • لیست کدهای من
 • تشکر و اهداء امتیاز به kiarash
 • رای برای مدیریت : 7
 • خدايا با كرمت و تنها با كرمت بر ما بنگر "آمين"
 • تخصص: كار آموز نرم افزار و سخت افزار و الكترونيك
 • سمت: درحال يادگيري حسابداري
 • سپاس شده از ایشان: 17
 • سپاس کرده از دیگران: 0
xx - رابطه دختر و پسر - متا
پاسخ : رابطه دختر و پسر
« پاسخ #6 : ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۱:۳۵ »
قرآن در دو جا یعنی یکی در سوره مائده آیه 5 و دیگری در سوره نساء آیه 25 زنان و مردان را از داشتن روابط دوستانه با نامحرم برحذر داشته است و آن را مورد مذمت قرار داده است. آیه 25 سوره نساء به مردان می گوید با دخترانی که روابط دوستی مخفیانه ای با دیگران داشته اند ازدواج نکنید... «فانکحوهن باذن اهلهن و اتوهن اجورهن بالمعروف محصنات غیر مسافحات و لا متخذات اخدان»یعنی آنان را با اجازه خانواده هایشان به همسری خود در آورید و مهرشان را به طور پسندیده به آنان بدهید (به شرط آنکه) پاکدامن باشند و زناکار و دوست گیران پنهانی نباشند.
در آیه 5 سوره مائده نیز به مردان خطاب می کند و می فرماید شما با زنان پاکدامن مسلمان ازدواج کنید و خود نیز پاکدامن باشید نه زناکار و نه آنکه زنان را در پنهانی دوست خود بگیرید «... ولا متخذی اخدان ...»
بنابراین یک دختر یا یک پسر مسلمان که هر روز با یاد خدا روز را آغاز می کند و معتقد به دستورات الهی و قرآن کریم است هرگز این سخن خداوند را زیر پا نخواهد گذاشت،
سلام
در مورد آيه 5 سوره مائده : اين آيه رو در مورد ازدواج با زنان اهل كتاب است .....
در متني كه مي نويسم دقت كنيد
===
«زنان پاک‏دامن از مسلمانان و از اهل کتاب براى شما حلال هستند و مى‏توانید با آنها ازدواج کنید به شرط این که مهر آنها را بپردازید» (وَ الْمُحْصَناتُ مِنَ الْمُؤْمِناتِ وَ الْمُحْصَناتُ مِنَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتابَ مِنْ قَبْلِکُمْ إِذا آتَیْتُمُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ).

 «به شرط این که از طریق ازدواج مشروع باشد نه به صورت زناى آشکار، و نه بصورت دوست پنهانى انتخاب کردن» (مُحْصِنِینَ غَیْرَ مُسافِحِینَ وَ لا مُتَّخِذِی أَخْدانٍ).
=====
گفته ازدواج به اين شرط با آنها حلال است .... و گفته پاكدامن باشيد نه رفيق باز و زناكار
===
معني كل آيه
"امروز هر چه پاکیزه است شما را حلال شد و طعام اهل کتاب برای شما و طعام شما برای آنها حلال است. و نیز حلال شد نکاح زنان پارسای مؤمنه و زنان پارسای اهل کتاب در صورتی که شما اجرت و مهر آنان را بدهید و پاکدامن باشید نه زناکار و رفیق‌باز. و هر کس به ایمان (دین اسلام) کافر شود عمل او تباه شده و در آخرت از زیانکاران خواهد بود."
====
--------------------------
آيه 25 سوره نسا
====
"وَمَن لَّمْ يَسْتَطِعْ مِنكُمْ طَوْلاً أَن يَنكِحَ الْمُحْصَنَاتِ الْمُؤْمِنَاتِ فَمِن مِّا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُم مِّن فَتَيَاتِكُمُ الْمُؤْمِنَاتِ وَاللّهُ أَعْلَمُ بِإِيمَانِكُمْ بَعْضُكُم مِّن بَعْضٍ فَانكِحُوهُنَّ بِإِذْنِ أَهْلِهِنَّ وَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ مُحْصَنَاتٍ غَيْرَ مُسَافِحَاتٍ وَلاَ مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ فَإِذَا أُحْصِنَّ فَإِنْ أَتَيْنَ بِفَاحِشَةٍ فَعَلَيْهِنَّ نِصْفُ مَا عَلَى الْمُحْصَنَاتِ مِنَ الْعَذَابِ ذَلِكَ لِمَنْ خَشِيَ الْعَنَتَ مِنْكُمْ وَأَن تَصْبِرُواْ خَيْرٌ لَّكُمْ وَاللّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ"
=====
و هر که را توانایی آن نباشد که زنان پارسای با ایمان (و آزاد) گیرد پس، از کنیزان مؤمنه که مالک آن شدید به زنی اختیار کند. خدا آگاه‌تر است به (مراتب) ایمان شما که شما اهل ایمان بعضی از جنس بعضی دیگرید (و همه مؤمن و در رتبه یکسانید)، پس با کنیزان مؤمنه با اذن مالکشان ازدواج کنید و مهر آنها را به طرز پسندیده بدهید، کنیزانی که عفیف باشند نه زناکار و رفیق و دوست‌باز، پس چون شوهر کردند چنانچه عمل زشتی از آنها سر زند بر آنها نصف عذاب (یعنی حدّ) زنان پارسای آزاد است. این حکم درباره کسی است که بترسد مبادا به رنج افتد، و صبر کردن برای شما بهتر است، و خدا بخشنده و مهربان است."
===
ميگه با اين افراد ازدواج كنيد
پس آنان را با اجازه خانواده شان به همسریِ [ خود ] درآورید و مهرشان را به طور پسندیده به آنان بدهید [ به شرط آنکه ] پاکدامن باشند نه زناکار ، و دوست گیران پنهانی نباشند.
يعني زني كه مي گيريد رفيق باز يا زناكار نباشه
خدايا!
 آن گـونـه زنـده ام بـدار كـه نـشكنـد دلـي از زنـده بـودنـم
 و آن گـونه بمـيـران كـه بـه وجـد نـيـايـد كـسـي از نبـودنـم

آفلاین آزاده پرتو

xx - رابطه دختر و پسر - متا
پاسخ : رابطه دختر و پسر
« پاسخ #7 : ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۰۸:۱۵:۰۳ »
با سلام
داشتن روابط سالم و دوستانه نه تنها بد نیست بلکه میتونه تو شناخت جنس مخالف به طرفین کمک کنه ولی این بین مساله ای که باید مد نظرقرار بگیره داشتن نیت ودید عاری از هرگونه پلیدیه
خدایا بفهمانم بی تو چه میشوم ، ولی نشانم نده
خدایا هم بفهمانم و هم نشانم بده که با تو چه خواهم شد ...
http://irmeta.com/meta/index.php?action=sgroups;sa=view;gid=46

آفلاین m.amiri

xx - رابطه دختر و پسر - متا
پاسخ : رابطه دختر و پسر
« پاسخ #8 : ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۷:۲۴ »
2. احساس نیاز به محبت
در این سنین جوانان خواهان روابط دوستانه و هم سخن شدن با یکدیگرند. اریکسون، یکى از روان‏شناسان غرب، مى‏گوید: جوان در این مرحله مى‏خواهد روابط دوستانه نزدیکى با دیگران پیدا کند؛ ارزشمندترین و مهم‏ترین هستى و دارایى‏اش را به فردى دیگر هدیه دهد؛ در پى یافتن هویتى جدید است و گمان مى‏کند خانواده و والدینش نمى‏توانند از وى حمایت کنند. بنابراین، اگر این نیاز در محیط خانوادگى به خوبى تأمین نشود یا لطمه بیند و مخدوش شود، نیاز به محبت و ابراز محبت و برقرارى ارتباط دوستانه‏اش دچار اختلاف خواهد شد؛ به عبارت دیگر، دختر و پسرى که عواطف و احساساتشان در درون خانواده ارضا نشود و در جمع خانوادگى احساس غربت و تنهایى کنند، در فضاى باز و آزاد جامعه طعمه افراد فرصت طلب و سودجو مى‏شوند؛ به راحتى در دام افراد شیاد مى‏افتند یا حداقل میل متقابل آن‏ها و جنس مخالف سبب مى‏شود آن‏ها به بهانه‏هاى مختلف از قبیل آشنایى براى ازدواج و تبادل نظر درباره مسائل علمى و درسى آگاهانه یا ناخودآگاه در جهت تأمین و ارضاى این نیازشان گام بردارند؛ البته با روشى غلط و غیر قابل قبول که مشاهده‏اش شما را مى‏رنجاند
با درود..
دیدگاه کاملا منطقی و درستی است.
ز روز گذر کردن اندیشه کن.

آفلاین BANOO

xx - رابطه دختر و پسر - متا
پاسخ : رابطه دختر و پسر
« پاسخ #9 : ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۳:۴۸ »
با درود..
دیدگاه کاملا منطقی و درستی است.
بله درسته
پس چرا آدمها ازدواج ميكنن؟ يا دنبال عشق ميرن؟ مگه همون محبتها كافيست؟
ببينم شما يك بوسه عاشقانه رو ميتونين با پدر يا مادر و...تجربه كنين؟
كمربندهاي انديشه را ببينديم .پيچ خطرناك/
قسم ميخورم همه دخترا پسرا يه روز عشق رو تجربه كردن يكيو خاستن چرا؟
جنس محبت به معشوقه و يا حتي خانواده با هم متفاوته.نيازه و خدا آفريد. ولي با كسي كه خدا ميپسنده.
خاهش ميكنم كل نياز رو زير سوال نبرين/

آفلاین آزاده پرتو

xx - رابطه دختر و پسر - متا
پاسخ : رابطه دختر و پسر
« پاسخ #10 : ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۹:۰۱ »
هر رابطه ای که به ازدواج ختم نمیشه ودلیلی هم واسه اینکار نیست
اگه واسه ازدواج بخوای با کسی رابطه داشته باشی بنظر من بهترین کار اینه که زیرنظرخانواده باشه
خدایا بفهمانم بی تو چه میشوم ، ولی نشانم نده
خدایا هم بفهمانم و هم نشانم بده که با تو چه خواهم شد ...
http://irmeta.com/meta/index.php?action=sgroups;sa=view;gid=46

آفلاین BANOO

xx - رابطه دختر و پسر - متا
پاسخ : رابطه دختر و پسر
« پاسخ #11 : ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۱:۱۹ »
هر رابطه ای که به ازدواج ختم نمیشه ودلیلی هم واسه اینکار نیست
اگه واسه ازدواج بخوای با کسی رابطه داشته باشی بنظر من بهترین کار اینه که زیرنظرخانواده باشه
منم همينو ميگم .
اگه طرف پارانوييد دوقطبي باشه.اگه وسواس باشه.با خودكم بين .يا خود شيفته.يا وابسته به پدر ومادر .يا خسيس.يا حتي از اين كه چطور تو رستوران غذا ميخوره خوشت نياد.يا روياهاش چيه.اينارو با يه مدت رابطه سالم ميشه فهميد.
يا درونگرا برونگرا يا لمسي سمعيه يا بصري يا چه شخصيته داره؟زئوس ، هفتائوسه، هرمس، انيما انيموس ...
چون طرز برخورد با هركدوم فرق ميكنه
ببخشيد اين روميگم ولي اگه مرد لمسي با دختره بصري ازدواج كنه بدبخته.چون انتظارش متفاوته و حس رو از طرف مقابل نمگيره.
ايننارو در زير نظر خانواده و با مدتي ارتباط سالم ميشه فهميد.
دين ما زيباست و اينجا با كمك عقل خودت بايد تشخيص بدي كه در اين موقعيت چي بهترين كاره .
بايد از دانش روز و دستورات دين باهم در كنار هم استفاده كرد.
كمي تعصب را كنار بگذاريم و از علوم روز بهره گيريم

خانوم آنوشا من در تاپيك راهكارهاي پيشنهادي براي شخصيت مبهم بهتون گفتم مطالعه كنيد.به نظرم شما بايد افكارتون رو upgradeكنين.وگرنه در جامعه متمدن امروزي نميتونيد زندگي كنين.
من آنچه شرط بلاعتست ميگويم
تو خواه از سخنم پند گير خواه ملال

آفلاین DELFAN

 • کاربر متایی
 • ******
 • index - رابطه دختر و پسر - متا
 • تعداد ارسال: 1.834
 • متا امتیاز 18141 تومان
 • لیست کدهای من
 • تشکر و اهداء امتیاز به DELFAN
 • رای برای مدیریت : 21
 • يکي باش براي يک نفر،نه تصويري مبهم در خاطر صد نفر.
 • تخصص: حسابداری
 • سمت: حسابدار
 • سپاس شده از ایشان: 29
 • سپاس کرده از دیگران: 4
xx - رابطه دختر و پسر - متا
پاسخ : رابطه دختر و پسر
« پاسخ #12 : ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۸:۵۸ »
سلام


 وقتی سرفصل تاپیک رو دیدم به نظرم اومد این رو بیان کنم که :دوستان برای زیبا شدن بحث سعی کنیم به قضاوت نشینیم، اگه هر کسی نظری داد محکومش نکنیم، مخالفت ها و موافقت ها رو با احترام به شخصیت همدیگه بیان کنیم.

 ایکاش نظراتمون رو از زبون خودمون بگیم، به یه زبون امروزی و قابل فهم و شیرین، نه کپی شده از جاهای دیگه.

 من معتقدم پیوند آسمونی و قلبی پایبندی بیشتری میاره تا خطبه عربی عقد، چیزی رو کتمان نمیکنم، ولی پیوند باید از قلب و با خواسته دو طرف باشه، چه همسرانی رو دیدیم که تو اسناد و مدارک بنام هم ثبت شدن ولی اصلا به هم تعلق ندارن، یا به اجبار بوده یا به انتخاب غلط ،به نوعی فقط زیر یه سقف زندگی می کنن، به نظر من بودن اینها با هم حرامه و ادامه زندگی و بوجود آوردن نسل آینده ضربه جبران ناپذیر.

 از طرفی هم همه میدونیم که تو رابطه ها و دوستی های امروزی چه صدمه ها و آسیب هایی که جوونا نمی خورن و چه خطراتی که در کمینشونه.

 ولی واقعا چطور میشه به پسر یا دختر جوونی که تو فیلمای خارجی و ایرانی که هر روز داره از تلویزیون میده و رابطه های بین دختر و پسر رو میبینه اجبار کرد که نباید با زن یا مرد نا محرم بیشتر از 5 کلمه حرف بزنی!!!!!!!!

 وضعیت همینی میشه که میبینید، رابطه های پنهانی که کار رو چند برابر بدتر میکنه، چه دخترایی که از ترس رسوا شدن یک رابطه جزیی پیش خانواده از طرف پسر تهدید شدن و به هر کاری تن دادند و بعد از چند سالی شدن ....

 اگه پدر و مادر عاشق هم باشن و با تفاهم وقت برای فرزندشون بذارن و با بچه هاشون دوست باشن آیا نتیجه مناسب تر نیست؟

 این نیازها رو آفریدگارمون قرار داده و با رشد کودک رشد میکنه، ولی اگه سرکوب بشه و کتمان شه چه اتفاقی میفته؟

 مثل اینه که برای مدتی سگ رو ببندی و از دور بهش گوشت خام نشون بدی، با اینکار غریضه حیوانی بیشتر و بیشتر تحریک میشه، و درنده خوتر میشه.

 دیدین وقتی یه نفر چند روز غذا نخورده باشه و به غذا میرسه با چه ولعی به غذا حمله میکنه؟ غذا خوردن هم یکی از نیازهای ماست ولی وقتی رسیدگی نمیشه مثل غرایض حیوانی میشه.
هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم

آفلاین kiarash

 • کاربر باسابقه
 • *****
 • تعداد ارسال: 830
 • متا امتیاز 2660 تومان
 • لیست کدهای من
 • تشکر و اهداء امتیاز به kiarash
 • رای برای مدیریت : 7
 • خدايا با كرمت و تنها با كرمت بر ما بنگر "آمين"
 • تخصص: كار آموز نرم افزار و سخت افزار و الكترونيك
 • سمت: درحال يادگيري حسابداري
 • سپاس شده از ایشان: 17
 • سپاس کرده از دیگران: 0
xx - رابطه دختر و پسر - متا
پاسخ : رابطه دختر و پسر
« پاسخ #13 : ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۱:۱۱ »
در اینجا سه پرسش اصلى به چشم مى‏خورد:
1. آیا صرف دوست داشتن دختر و پسر آن‏ها را محرم مى‏کند؟
2. روابط ناپسند دختر و پسر در دانشگاه‏ها ناشى از چیست و چرا گسترش یافته است؟
3. وظیفه و مسؤولیت ما در این موقعیت چیست و چه باید کرد؟

 در پاسخ سؤال اول باید یاد آور شد آنچه سبب ایجاد پیوند زناشویى مى ‏شود، خواندن صیغه عقد از سوى زن و مرد یا وکلاى آن‏ها و با اجازه اولیاى آن‏ها و حفظ شرایط آن است؛ در غیر این صورت، سببى براى ایجاد زوجیت و محرمیت زناشویى وجود ندارد. صرف دوست داشتن متقابل دو نفر، مجوزى براى محرم شدن آن‏ها نیست. معمولاً دوستى‏هاى قبل از ازدواج براى کامیابى‏هاى جنسى و در اثر غلبه شهوات صورت مى‏گیرد؛ نخستین چیزى که در این گونه روابط از دست مى‏رود گوهر ارزشمند عفاف و پاکى است و باید از چنین روابطى که بدون هیچ‏گونه عقد رسمى یا صیغه و بدون اطلاع خانواده‏ها به بهانه شناخت بیش‏تر صورت مى‏گیرد، جداً پرهیز کرد. بنابراین، پاسخ سؤال اول منفى است.
سلام صبح به خير
اول موضع خودمو بگم من با رابطه پسر و دختر ( رابطه دوستانه ) بدون اجازه پدر دختر ( خانواده هاشون ) مخالفم
در مورد جمله اي كه رنگ آبي داره و بزرگ شده .... كلمه "معمولا"  در اينجا نوعي توهين محسوب ميشه
دوستي قبل از ازدواج .... خوب بهتره اينجوري بگم در مورد جمله دوم "از چنین روابطى که بدون هیچ‏گونه عقد رسمى یا صیغه و بدون اطلاع خانواده‏ها " من كاملا تائيد مي كنم رابطه دوست داشتن بدون اطلاع خانواده ها دچار آسيب ميشه هر چند با اطلاع خانواده ها هم ميشه .... ):-*

در پاسخ به سؤال دوم به عواملى چند مى ‏توان اشاره کرد:
1. عدم ارضاى صحیح غریزه جنسى[/color]بى‏تردید ایام جوانى، ایام بیدارى غریزه جنسى و گرایش به جنس مخالف است. در این ایام شوق جنسى و احساسات بر روان آدمى سایه مى‏افکند؛ ناخودآگاه رفتار، سخن و نگاه جوان را تحت تأثیر قرار مى‏دهد و سبب تحریک پذیرى وى در برخورد با جنس مخالف مى‏شود. طبیعى است این نیاز درونى باید به طور صحیح و مطلوب ارضا و تأمین شود. راه قابل قبول آن نیز ازدواج است؛ ولى متأسفانه به دلایل مختلف فرهنگى، اجتماعى و اقتصادى - نظیر بالا رفتن سطح انتظارت و توقعات خانواده‏ها و توجه به برخى تشریفات غیر لازم، معضل اشتغال و آینده شغلى جوانان، ادامه تحصیل آن‏ها و عدم وجود امکانات و شرایط مالى مناسب برخى خانواده‏ها - سن ازدواج دختران و پسران افزایش یافته و در نتیجه ارضا و تأمین عاقلانه و صحیح این غریزه سرکش، به خصوص در دوران جوانى، به انحراف کشیده شده است. بنابراین، این گونه رفتارهاى نابهنجار در جامعه دینى و سنتى ما روبه فزونى است و اگر نگوییم به یک بحران اجتماعى تبدیل شده دست کم مى‏توان آن را یک معضل اجتماعى نامید. متأسفانه نظام اجتماعى ما تا کنون نتوانسته با فراهم کردن زمینه ازدواج جوانان از گسترش این رفتارهاى نادرست پیشگی
خوب در مورد سوال دوم
چرا روابط زياد شده زياد به موضوع ما ربطي نداره
روابط زياد شده سياست هاي موجود در نظام حاكم همچين چيزي رو باعث شده و اونا مسئولن
اما در مورد جمله آب رنگي كه انتخاب كردم
چقد پسته آدم حتي براي يه درصد هم شده به خاطر ارضاي جنسي ازدواج كنه واقعا چقد درك از آفرينش پايين باشه كه .....

2. احساس نیاز به محبت
در این سنین جوانان خواهان روابط دوستانه و هم سخن شدن با یکدیگرند. اریکسون، یکى از روان‏شناسان غرب، مى‏گوید: جوان در این مرحله مى‏خواهد روابط دوستانه نزدیکى با دیگران پیدا کند؛ ارزشمندترین و مهم‏ترین هستى و دارایى‏اش را به فردى دیگر هدیه دهد؛ در پى یافتن هویتى جدید است و گمان مى‏کند خانواده و والدینش نمى‏توانند از وى حمایت کنند. بنابراین، اگر این نیاز در محیط خانوادگى به خوبى تأمین نشود یا لطمه بیند و مخدوش شود، نیاز به محبت و ابراز محبت و برقرارى ارتباط دوستانه‏اش دچار اختلاف خواهد شد؛ به عبارت دیگر، دختر و پسرى که عواطف و احساساتشان در درون خانواده ارضا نشود و در جمع خانوادگى احساس غربت و تنهایى کنند، در فضاى باز و آزاد جامعه طعمه افراد فرصت طلب و سودجو مى‏شوند؛ به راحتى در دام افراد شیاد مى‏افتند یا حداقل میل متقابل آن‏ها و جنس مخالف سبب مى‏شود آن‏ها به بهانه‏هاى مختلف از قبیل آشنایى براى ازدواج و تبادل نظر درباره مسائل علمى و درسى آگاهانه یا ناخودآگاه در جهت تأمین و ارضاى این نیازشان گام بردارند؛ البته با روشى غلط و غیر قابل قبول که مشاهده‏اش شما را مى‏رنجاند.
در مورد اريكسون صحبت كرديد كاش حداقل در مورد خودش هم مطالعه داشتيم و....
در مورد بخش آبي رنگ "خوب جوان گمان مى‏کند خانواده و والدینش نمى‏توانند از وى حمایت کنند.  .....
من در بخشي از اين تالار عرض كردم
خداوند انقد مرد ها رو مرد كنه كه دختران و همسر و مادرشونو از محبت سرشار كنند و نيز فهم و دركشونو به بالاترين سطح برسونن
پس بايد در وحله اول فرهنگ سازي كرد براي حل اين مشكل كه بازم بر مي گرده به سياست هاي نظام حاكم ....


3. الگو گرفتن از منابع غیر خودى‏
متأسفانه بخش قابل توجهى از جوانان ما ارزش‏ها و هنجارهاى اجتماعى خود را از محیطهاى غیر خودى و غیر اصیل جوامع دیگر مى‏گیرند. بى‏تردید گسترش ارتباطات اجتماعى و توسعه آن و نیز گسترش و توسعه تکنولوژى و وسائل ارتباط جمعى و «پدیده جهانى شدن در همه عرصه‏هاى فرهنگى، اجتماعى، سیاسى و...» در این خودباختگى و روى آوردن به فرهنگ بیگانه نقش اساسى دارد. این امور سبب مى‏شود جوانان فرهنگ‏ها و ارزش‏هاى دیگر جوامع را الگو قرار دهند و به گمان این که این گونه روابط عامل رشد و نشانه کمال و جرأت و وسیله ابراز شخصیت است، به آن روى آورند. در این میان، مسأله رقابت جوانان و به رخ کشیدن خود براى همسالان نقشى عمده ایفا مى‏کند. برخى براى این که در جمع دوستان مورد تحسین قرار گیرند و یا دست کم بى‏عرضه و بى‏جرأت خوانده نشوند، به دنبال دوست پسر یا دوست دختر مى‏گردند و با آن که به خوبى از عواقب سوء این کارها آگاهند، از آن دست نمى‏کشند.
مسئول كيست؟
جواب : نظام حاكم
خوب اين جوان امروزي از كي الگو بگيرد ؟ از كدام مرد حاضر در ايران ....؟  از كدام زن ايراني ؟
تا به حال كدام مشكلش حل شده است ؟ مسكن ...كار... مردم در حال حاضر ( 29/06/91 ) در حال جمع كردن آذوقه هستند براي زمستاني سخت ....
دختر يا پسر انقد با عقده بزرگ ميشن كه به رخ كشيدن دوستشون براشون يه افتخاره كي مسئوله پدر يا مادر؟
هيچ كدام
پس كي؟
جواب : نظام حاكم
چرا ؟
جواب : چون پدره يا مادره خيلي عرضه داشته باشن بتونن خرج زندگي رو بدن جداي از آسيب فكري به علت نبود امنيت شغلي و امنيت مالي ... جداي از گروني هاي هر روزه جداي از اعصاب خورد بودن ها ......
پدره انقد داغونه كه مياد خونه خيلي هنر كنه بخنده ... حرف زدن ؟؟؟؟
چند درصد جامعه اينجورين ؟
همون قد درصد كه با چند جا كار كردن دارن زندگي رو مي چرخونن به سختي و دشواري .. درصدشو تو فاميلتون ميتونيد ببينيد .. چند درصد در رفاه هستند 20 درصد بيشتره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوب چرا پدرو مادر نمي شينن با دختر و پسر صحبت كنن ؟
از چي بگن ... بگن كه از نظر شرع اين كار درست نيست جوان جواب ميده بس كنيد با اين شرعتون ... شرع ... شرع ميگه جامعه اينجوري باشه ؟ شرع ميگه ميليارد ميليارد بديد براي حج هر سال .. با پول گوسفندي كه حجاج ايراني ذبح مي كنند چند كارخانه مي شود درست كرد؟ حسابداريد مگه نه .. حساب كنيد 
===============
 سالي 100.000  نفر برن حج ( عمره و تمتع ) كه خيلي بيشتر از اينه هر گوسفند 500.000 تومان ( عمرا گيرت بياد 500 هزار تومني )
100.000*500.000=50.000.000.000 تومان ميشه 50 ميليارد تومن البته گوسفند خيلي گرون تره و خيلي بيشتر ميرن حج .. فقط تمتع امسال كم كردن شده 70 هزار نفر .....
خوب چرا يه مرجع ديني بلند نميشه بگه پول حجتونو بديد براي ساخت كارخانه ها و شهرك هاي مسكوني .....
اي بابا
==============
خوب اين پدرو مادره از چي براي جونشون بگن ؟
پدرو مادر مي گن از نظر اخلاقي خوب نيست و برات در زندگي آينده مشكل درست ميشه ..جوان جواب ميده مگه چند سال زنده ام ... اصلا خسته شدم از اين زندگي
فكر مي كنيد جوان ها چقدر دوست دارند زندگي كنند ؟ جوان ايراني چقد از زندگي لذت مي برد ؟ هدفي دارد؟ هدفش اين است انقد كار كند تا بخورد بياشامد و....

=====
اما در پاسخ به سؤال سوم شما و این که در وضعیت حاضر، در برابر چنین معضل اجتماعى چه باید کرد؟ به نظر مى‏رسد باید متناسب باعلل به وجود آورنده و عوامل گسترش دهنده این مشکل اقداماتى درخور انجام داد. بخشى از اقدامات سودمند در این مسأله عبارت است از:
الف) ارضاى صحیح و مشروع این غریزه معقول‏ترین راه براى نجات یافتن از این گونه رفتارهاى نابهنجار یا کج‏روانه است.
ویل دورانت، دانشمند معروف مغرب زمین، درباره ازدواج مى‏نویسد: اگر راهى پیدا شود که ازدواج در سال‏هاى طبیعى انجام گیرد، بیمارى‏هاى روانى و انحرافات جنسى که زندگى را لکه دار کرده است تا نصف تقلیل خواهد یافت. شاید به همین جهت است که در آموزه‏هاى دینى‏مان تسریع در ازدواج فرزندان و جوانان مورد تأکید قرار گرفته است. این دستورها و تشویق‏ها گویاى آن است که مى‏توان با ازدواج از بسیارى انحرافات اخلاقى و جنسى و روابط ناسالم و غیر مشروع دو جنس پیشگیرى کرد.
البته این موضوع به تلاش همگانى خانواده‏ها و مسؤولان و اصلاح نگرش‏ها و آداب و رسوم نادرست و فراهم کردن تسهیلات و امکانات ازدواج بستگى دارد و همه افراد، خانواده‏ها و حکومت وظیفه دارند در مسیر تحقق مقدمات ازدواج جوانان بکوشند.
ب) تحکیم روابط خانوادگى و ایجاد فضاى عاطفى مثبت بین والدین و فرزندان و افزایش رابطه صمیمانه و نزدیک بین اعضاى خانواده عامل پیشگیرانه دیگرى است که مى‏تواند در ایجاد احساس امنیت و آرامش و تأمین نیاز عاطفى نقش مؤثرى داشته باشد. زیرا وقتى جوانان در خانه با محبت و توجه کافى روبه‏رو نشوند، این محبت و رابطه عاطفى را در بیرون خانه جست و جو مى‏کنند و متناسب با دوران بلوغ و اوجگیرى احساسات غریزى، رابطه خود را با جنس مخالف توسعه مى‏دهند. بنابراین، نیاز به محبت در دوره جوانى را باید با گسترش روابط عاطفى خانوادگى و نیز گسترش رابطه صمیمانه و دوستانه بین همسالان هم جنس تأمین کرد و بإ؛ئئ یافتن دوستان مناسب و ایجاد ارتباطات گرم و عاطفى و انجام برخى فعالیت‏هاى دسته جمعى به این نیاز درونى پاسخ مثبت داد.
ج) خود کنترلى‏
خود کنترلى مى ‏تواند جوانان جویاى رشد و کمال و عفت و پاکى همچون شما را در این فضاى آلوده حفظ کند. با کنترل چشم، گوش و دیگر حواس و نیز کنترل افکارى که در این زمینه شکل مى‏گیرد، مى‏توان از تأثیر گذارى روابط ناسالم دیگران تا حدود زیادى جلوگیرى کرد. مطمئناً هر چه بیش‏تر ذهن و حواس خود را در این زمینه مشغول سازیم، بیش‏تر تأثیرپذیر خواهیم بود. پس بهتراست اوقات فراغت خودرا با برنامه‏ریزى صحیح پرکنید و با پرهیز از بیکارى و تنهایى و توجه به این صحنه ‏ها، به وظیفه اصلى و مهم دوران دانشجویى که همان تحصیل علم است، بپردازید.
در پایان باید یادآور شد، برخى از عزیزان و جوانان از اشتباه بودن یا عدم مشروعیت بعضى ارتباطهاى خود آگاهى ندارند. برخورد روشنگرانه و با عاطفه ما مى‏تواند به اصلاح و تغییر رفتار آن‏ها انجامد. قطعاً حسن سلوک و رفتار شما در بیان این موضوع به آن‏ها نقشى تعیین کننده دارد.
مورد سوم
الف - حكومت بايد بكوشد چشم مي كوشد ..... شعار شعار ه اينجا كشوره ايرانه اينجا
ب- چشم تحكيم روابط خانوادگي هم ميشه اما اول بزار مشكل آذوقه زمستون امسال مردم حل بشه
ج- خود كنترلي : جوان خودش را كنترل كند با چي؟
يك بار يكي سر كار ميايد مي گويد مانتو ها تا بالاي زانو بعدي ميايد مي گويد گشت ارشاد بزاريد و مانتو ها زير زانو ... انقد اينو بالا پايين مي كنند تا براي جوان هر چيزي بي ارزش شود ....
در مورد جمله آخر آبي رنگ
كي نمي دونه ؟؟؟
الان دختر پسر 8 ساله تمام مسائل بزرگ ها رو مي دانند ....
خوب اين همه نوشتم راه حل چيست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظرم راه حل براي حل اين مشكلات
اول تغيير روش و سياست نظام حاكم
دوم بها دادن به مردم جامعه
سوم بالا بردن جايگاه فرهيختگان در بين مردم
چهارم فرهنگ سازي
پنجم ايجاد فرهنگ قناعت بين مردم
ششم ازبين بردن فرهنگ هاي غلط توسط فرهيختگان ديني و فرهنگي ( مثل مساله حج )
هفتم : وقت گذاشتن خانواده ها براي كودك هاشون تا به سن جواني
هشتم : ...
نهم
صدو پنجاه هزار:....
خيلي :....
خدايا!
 آن گـونـه زنـده ام بـدار كـه نـشكنـد دلـي از زنـده بـودنـم
 و آن گـونه بمـيـران كـه بـه وجـد نـيـايـد كـسـي از نبـودنـم

آفلاین m.amiri

xx - رابطه دختر و پسر - متا
پاسخ : رابطه دختر و پسر
« پاسخ #14 : ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۹:۳۱ »
با درود..

بنظر من باید این شجاعت رو داشته باشیم.و اعتراف کنیم.که همه دستورات دین را هم نمیشه عملیش کرد.
از بانکداری گرفته و امور اقتصادی ...تا روابط بین الملل و خیلی چیزهای دیگه..باید حقایق دنیای امروز رو هم دید و در نظر گرفت.

من از یکی از روحانیون پرسیدم.با توجه به پیشرفت امروزی و مثلا مسافرت 2 ساعته به یک کشور دیگه چه دلیلی داره نماز رو شکسته بخونیم.و روزه نگیریم.و ایشون واقعا توضیح قانع کننده ای نداشت.
در روابط پسر و دختر ها هم با رعایت اصول اخلاقی و دیدگاههای منطقی بهترین راهکارها رو میتوان اجرا کرد. بقول معروف نه به این شوری شور..نه به آن بی نمکی.
بهترین پیوندها از خانواده هایی سرچشمه میگیرد.که روابط دوستانه بین آنها حاکم بوده.و  بدور از تعصبات کورکورانه منطق حاکم باشد.
ز روز گذر کردن اندیشه کن.


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
روز دختر

نویسنده حبیبی

1 پاسخ ها
993 مشاهده
آخرين ارسال ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۷:۴۹
توسط کـوکـبـی
xx
آفرين بر اين دختر

نویسنده BANOO

0 پاسخ ها
740 مشاهده
آخرين ارسال ۳ آبان ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۳:۰۹
توسط BANOO
xx
چشم‌های عجیب دختر هندی!!

نویسنده DELFAN

0 پاسخ ها
1254 مشاهده
آخرين ارسال ۴ مهر ۱۳۸۹ - ۲۰:۰۴:۴۸
توسط DELFAN
xx
رابطه بین چند عدد

نویسنده anahata

0 پاسخ ها
791 مشاهده
آخرين ارسال ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۳:۱۲:۳۰
توسط anahata
xx
رابطه نيش زنبور و گوجه فرنگي

نویسنده golelale

3 پاسخ ها
1447 مشاهده
آخرين ارسال ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۳:۲۲
توسط DELFAN
 

anything