Google


normal_post - ساعت زمین - 60 دقیقه به خاطر زمین مادر همه ما - متا نویسنده موضوع: ساعت زمین - 60 دقیقه به خاطر زمین مادر همه ما  (دفعات بازدید: 1312 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین CIVILAR

xx - ساعت زمین - 60 دقیقه به خاطر زمین مادر همه ما - متا
ساعت زمین - 60 دقیقه به خاطر زمین مادر همه ما
« : ۸ فروردین ۱۳۸۹ - ۰۰:۴۴:۳۵ »
میلیون ها نفر از مردم سراسر جهان ، از سیدنی تا سوئد در تاریخ بیست و هفتم مارس ؛ هفتم فروردین ماه ؛ با شرکت در طرح جهانی " ساعت زمین " چراغ ها را به نشانه صرفه جویی در مصرف انرژی و مقابله با تغییرات اب و هوایی خاموش می کنند.

تاکنون حدود دویست و پنجاه شهر سراسر جهان ، به منظور شرکت در این طرح و تمرینی برای صرفه جویی در مصرف انرژی اعلام امادگی کرده اند.

گریگ بورنه مدیر اجرایی گروه حفاظت محیط زیست دبلیو دبلیو اف استرالیا گفت این طرح سراسری ساعت هشت و سی دقیقه عصر روز شنبه بیست و هفتم مارس برابر با هفتم فرودین در شهرهای سراسر جهان اجرا می شود.

طرح " ساعت زمین "‌ اولین بار در سال دو هزار و هفت میلادی در سیدنی اغاز شد و دو میلیون و دویست هزار نفر چراغ منازل ، ادارات و مراکز تجاری را با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن به مدت شصت دقیقه خاموش کردند.

این طرح سال دو هزار و هشت میلادی جهانی شد و تا سال دو هزار و نه میلادی حدود سه هزار و نهصد و بیست و نه شهر ، روستا و مناطق سراسر جهان در این طرح شرکت کردند.
سازمان دهندگان این طرح اعلام کردند شماری از شهرهای بزرگ و کوچک استرالیا ، به همراه بسیاری از شهرها در کشورهای کانادا ، امریکا ، سنگاپور ، روسیه ، سوئد ، بلژیک ، بولیوی ، کره جنوبی ، نیوزیلند ، سوییس و ترکیه در سال دو هزار و ده میلادی ، در طرح ساعت زمین شرکت می کنند.

انها افزودند مسکو ، ریو دو ژانیرو ، رم ، سئول ، مانیل ، سنگاپور ، تورنتو ، هنگ کنگ و دالاس از بزرگترین شهرهایی هستند که به شرکت در این طرح متعهد شده اند ؛ اما انتظار می رود شهرهای بیشتری با نزدیک شدن به تاریخ اجرای طرح ساعت زمین ، به این طرح بپیوندند.

بورنه تاکید کرد انتظار می رود امسال ، از شرکت کنندگان در این طرح خواسته شود بیش از یک ساعت چراغ ها را خاموش کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سیدنی ، دانشمندان و کارشناسان هشدار داده اند پدیده گرم شدن زمین ناشی از مصرف سوخت های فسیلی در ابعاد گسترده ممکن است موجب ویرانی کره زمین شود و سیل و خشکسالی و بیماری را به ویژه در کشورهای فقیرتر به همراه داشته باشد.

از ساعت 20:30 تا 21:30 در زمان محلي هر كشوري

پارسال گوگل هم صفحشو سياه كرده بود و همين كار گوگل باعث شده بود كه كلي تو مصرف برق صرفه جويي بشه (چون مانيتور ها بخوان چيزي رو سياه نشون بدن ، اون قسمت رو خاموش مي كنن و … )


-------------------------------------------

در این حرکت نمادین, بسیاری از ساختمان های معروف در سراسر دنیا از جمله the Empire State Building (New York City), Sears Tower (Chicago), Golden Gate Bridge (San Francisco), Bank of America Plaza (Atlanta), Sydney Opera House, Australia, اقدام به خاموش کردن وسایل الکتریکی اضافه شان خواهند کرد.

حدود یک میلیارد نفر در شهرهای عمده جهان دعوت شده‌اند که ساعت 8.30 بعدازظهر به وقت محلی در روز شنبه 28 مارس (7 فروردین) در "ساعت زمین" چراغ‌های‌شان را خاموش کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این رویداد بزرگترین کارزار جمعی برای درخواست اقدام در مقابل تغییرات آب و هوایی کره زمین توصیف شده است.
به نوشته وب‌سایت اختصاص‌داده شده به این رویداد www.earthhour.org ساختمان امپایر استیت در نیویورک، اهرام بزرگ گیزه در مصر، برج‌های پتروناس در کوالالامپور، آکروپولیس در آتن و آسمانخراش 101 تایپه در تایوان در میان ساختمان‌هایی هستند که نورافشانی‌های‌شان برای یک ساعت خاموش خواهند کرد.
به گفته شعبه فرانسوی بنیاد جهانی حیات‌وحش (WWF) بیش از 200 ساختمان در پاریس برای یک ساعت در تاریکی فروخواهند رفت، از جمله موزه لوور، کلیسای نوتردام و اپراخانه پاریس. شهرداری پاریس اعلام کرد برج ایفل برای پنج دقیقه تاریک خواهد شد و خاموش‌ شدن چراغ‌های چشمک‌زن برج برای ساعت 9 بعدازظهر برنامه‌ریزی شده است.
رویداد "ساعت زمین" در سال 2007 بوسیله WWF به راه افتاد.
سال گذشته این رویداد 370 شهر در 35 کشور را دربرگرفت. هفته گذشته سازمان‌‌دهندگان ساعت زمین گفتند امسال 1189 شهر در این برنامه امسال شرکت می‌کنند.
از مردم خواسته شده است که در مورد نحوه گذران این ساعت در تاریکی وبلاگ بنویسند و کلیپ‌های ویدئویی کوتاه تهیه کنند.
این کارزار بوسیله سازمان ملل حمایت می‌شود که دبیرکل آن، بان کی مون، هفته گذشته در آستانه اجلاسی مهم در گرمایش جهانی در کپنهاک این اقدام را به عنوان "پیامی روشن برای ...عمل در مقابل تغییرات آب و هوایی کره زمین" توصیف کرد.
هدف این گردهمایی که در دسامبر آینده برگزار خواهد شد این است که پیش‌نویس پیمان جهانی جدیدی در مورد کاهش خروج گازهای گلخانه‌ای تهیه و به کشورهای فقیر برای تحمل بار تغییرات آب و هوایی یاری رسانده شود.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همه ی این ها رو آوردم تا بگم اطلاع رسانی صدا و سیما باعث شد ما هم جز این پروژه عظیم انسانی باشیم !


Linkback: https://irmeta.com/meta/b156/t677/


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter