Google


normal_post - معتادان گمنام (NA) - متا نویسنده موضوع: معتادان گمنام (NA)  (دفعات بازدید: 4703 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین کمال حقیقی

xx - معتادان گمنام (NA) - متا
معتادان گمنام (NA)
« : ۲۸ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۳:۲۱:۵۹ »
معتادان گمنام


معتادان گمنام یك منبع یا یك سازمان غیر انتفاعی بین المللی متشكل از معتادان در حال بهبودی است كه به شكل محلی و منطقه ای در بیش از 140كشور جهان مشغول به فعالیت میباشند اعضاء انجمن معتادان گمنام از یكدیگر یاد میگیرند كه چگونه بدون مواد مخدر زندگی كنند و به چه طریق از اثراتی كه اعتیاد در زندگیشان گذارده است بهبود یابند.

چه كسانی اعضای معتادان گمنام  هستند؟
هر كس كه مایل به قطع مصرف ماده مخدر باشد میتواند به عضویت معتادان گمنام در آید عضویت دراین انجمن محدود به مصرف كنندگان هیچ نوع ماده مخدر بخصوصی نیست و هر كس با هر گونه ماده مخدر قانونی و غیر قانونی الكل هم جز مواد مخدر محسوب میشودمیتواند به عضومیت معتادان گمنام در آید.

جلسات معتادان گمنام

زیر بنای گروه و طرز برخورد اصولی واساسی معتادان گمنام با مسئله بهبودی برپایه ارزش درمانی کمک یک معتاد به یک معتاد دیگر استوار است اعضای این انجمن با در میان گذاشتن تجربیات ونحوه بهبودی خود از اعتیاد فعالانه در جلسات شركت میكنند جلسات معتادان گمنام حالتی غیر رسمی دارد و در مكانهایی كه توسط گروهها اجراره شده اند برگزار میشودرهبری جلسات وانجام بقیه امور آن را اعضای جلسه بطور نوبتی وم داوطلبانه برعهده میگیرند كلیه مخارج جلسات معتادان گمنام و خدمات دیگر از طریق كمك مالی داوطلبانه اعضا و فروش نشریات تامین میشود هیچ گونه كمك مالی از افراد غیر عضو پذیرفته نمیشود.
اكثر جلسات معتادان گمنام  بطور مرتب در همان محل و طبق برنامه زمانی همه هفته تشكیل میشود محل این جلسات معمولا از میان مكانها مؤسسات عمومی وعام المنفعه انتخاب میشود جلسات معمولا دو نوعند:
جلسات علنی یا باز و جلسات غیر علنی یا بسته حضور در جلسات علنی برای عموم آزاد است جلسات غیر علنی فقط با حضور معتادان برگزار میشوددستور جلسه و موضوع صحبت در هر یك از جلسات با یكدیگر تفاوتهای زیادی دارند در تعدادی از جلسات موضوع خاصی انتخاب میشود و برخی جلسات مخصوص سئوال وجواب هستند ولی هدف جلسات همیشه یكی است و آن بوجودآوردن یك محیط مطمئن و مناسب برای بهبودی فرد میباشد.

روش كار معتادان گمنام
همیاری و كمك معتادان به یكدیگر بمنظور بهبودی پایه و اساس كار معتادان گمنان است اعضای این انجمن بطورمرتب جهت در میان گذاشتن تجربیات بهبودی خود گرد هم میایند و همچنین اعضای با تجربه تر كه به آنها راهنما گفته میشومد شخصا به اعضای جدیدتر كمك میكنند.
قدمهای دوازده گانه اصولی ترین برنامه معتادان گمنام هستند و به منزله قلب این انجمن میباشند این قدمهایكسری دستورالعملهای شخصی را جهت بهبودی ارائه میدهد با بكارگیری این دستورالعملها و تماس نزدیك و دائم باسایر اعضا در نتیجه معتادان میآموزندكه چگومنه ا ز مصرف مواد مخدر خودداری كنند و با فراز و نشیبهای زندگی روبرو شوند.

● قدم های دوازده گانه

این قدمها اصولی هستند كه بهبودی را ممكن می سازند
1- ما اقرار كردیم كه در مقابل اعتیادمان عاجز بودیم و زندگیمان آشفته گردیده بود.
2- ما به این باومر رسیدیم كه نیرویی برتر از خودمان می تواند سلامت عقل را به ما باز گرداند.
3- تصمیم گرفتیم كه اراده و زندگی خود را به خداوند بدان گونه كه او را درك كردیم بسپاریم.
4- ما یك ترازنامه اخلاقی بی باكانه و جسورانه از خود تهیه كردیم .
5- ما چگونگی دقیق خطاهای خود را به خداوند به خودمان و به یك انسان دیگر اقرار كردیم .
6- ما كاملا آماده شدیم كه خداوند تمام این نواقص شحصیتی ما را برطرف كند.
7- ما با فروتنی از او خواستیم كه كمبودهای اخلاقی ما را برطرف كند.
8- ما فهرستیاز تمام كسانی كه آزارداده بودیم تهیه كردیم و خواستار جبران خسارت نسبت به تمام آنها شدیم .
9- ما بطور مستقیم در هر كجا كه امكان داشت ازاین افراد جبران خسارت نمودیم مگر در مواردی كه اجرای این امر به ایشان و یا دیگران زیان وارد نماید.
10- ما به تهیه ترازنامه شخصیتی خود ادامه دادیم و هر گاه در اشتباه بودیم سریعا بدان اقرار نمودیم .
11- ما از راه دعا و تفكر جویای بهتر نمودن رابطه آگاهانه خود با خداوند بدانگونه كه او را درك می كردیم شدیم و دعا كردیم فقط برای آگاهی از اراده او برای خودمان و قدرتی كه آنرا به انجام رسانیم.
12- بایك بیداری روحانی كه در نتیجه این قدم ها پیدا كردیم ما سعی نمودیم این پیام را به معتادان برسانیم و این اصول را رد تمام امور خود به اجرا در آوریم.


منبع:http://behjoo.ir


Linkback: https://irmeta.com/meta/b1526/t7067/

آفلاین رضا

xx - معتادان گمنام (NA) - متا
پاسخ : معتادان گمنام (NA)
« پاسخ #1 : ۲ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۳:۰۰ »
با سلام
اين انجمنها خوبه اما به شرطي كه زندگي فرد رو مختل نكنه
داشتم رفقايي كه براي ترك رفتن به اين انجمنها ترك كردن ولي زن و زندگي رو فداي انجمن كردن بنظر من اين انجمنها در بيشتر مواقع گند كار رو در مياره و زياده روي ميكنه . -- طرف تا امروز كسي از اعتيادش باخبر نبوده دو روزه رفته انجمن يه آدمهاي تابلويي همراهش شدن و باهاش ميگردن كه عالم وآدم ميفهمن طرف معتاد بوده . آقا اقرار به اعتياد و اقرار به اينكه مرد شدم و دارم ترك ميكنم هنر نيست .

آفلاین کمال حقیقی

xx - معتادان گمنام (NA) - متا
پاسخ : معتادان گمنام (NA)
« پاسخ #2 : ۳ اسفند ۱۳۹۰ - ۲۲:۱۳:۱۶ »
دوست خوبم موضوع اشتباه آدم ها را با کلیت یک روش درمانی نباید خلط کرد.
برنامه های دوازده قدمی و به تبع آن برنامه معتادان گمنام روش های درمانی رایگان ، کارآمد و اثبات شده ای هستند که در تمام دنیا به عنوان درمان انواع رفتار های معتاد گونه (الکل ، مواد ، نیکوتین ، قمار ، دزدی ، ورزش و....) بکار می رود.
اگر کسی از برنامه خوب استفاده نمی کند یا احیاناً اشتباهی از جانب بعضی از اعضا رخ می دهد به برنامه یا کارآمدی آن خدشه های وارد نمی کند.


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter