• linkedin
خوش آمدید , مهمان - ورود اینجا ثبت نام اینجا . فعال سازی حساب کاربری

Google


normal_post - چگونگی اتصال به اینترنت در سیستم عامل لینوکس - متا نویسنده موضوع: چگونگی اتصال به اینترنت در سیستم عامل لینوکس  (دفعات بازدید: 2487 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین سید علا سبزپوش

یکی از مهمترین مسائلی که در سیستم عامل لینوکس مطرح است، چگونگی اتصال به اینترنت و استفاده از سرویس دهنده های وب است.
به طور معمولی، حسابهای PPP مخفف Point to Point Protocol ، برای شماره گیری از طریق خط تلفن و مودم برای ورود به شبکه اینترنت استفاده می شوند.


رابط گرافیکی لینوکس، ابزارهای خوبی برای ایجاد حسابهای PPP دارد. ابزارهایی که ارتباط با اینترنت را در لینوکس راحتتر می سازند عبارتند از :
ابزارهای RP۳ در GNOME و KPPP برای KDE . البته هر یک از این دو را می توان در رابط گرافیکی دیگر استفاده کرد. اما بهتر است که از هر ابزار در محیط خود استفاده شود.
نکته دیگر، پشتیبانی شدن مودم شما توسط لینوکس است. نسخه های جدید لینوکس، سخت افزارهای بسیاری را پشتیبانی می کند اما شما باید باز هم اطمینان حاصل کنید. برای این کار می توانید به سایت سازنده مودم خود مراجعه کرده و اطلاعات لازم در این مورد را بدست آورید. در سایت redhat.com نیز می توانید از سخت افزارهای پشتیبانی شده در لینوکس مطلع شوید.

● استفاده از RP۳ در GNOME :
برای اجرای برنامه RP۳ ، از منوی اصلی GNOME گزینه Panel و سپس Add Applet سپس Network و سپس RH PPP Dialer را انتخاب کنید. با این کار، این برای اجرا شده و آیکون آن نیز روی پنل شما اضافه خواهد شد. برای اجرای این برنامه در خط فرمان نیز می توانید این دستور را تایپ کرده و Enter بزنید :
user/bin/rp۳
برای مشاهده تمامی ابزارهای شبکه و تنظیمات مربوط به آن از منوی اصلی GNOME گزینه Programs و سپس Internet و سپس گزینه RH Network Monitor را انتخاب کنید.

● ایجاد یک اتصال جدید :
برای بوجود آوردن یک اتصال جدید، RP۳ را اجرا کنید. حال از مسیر قبلی، در گزینه Intrnet گزینه DialUp Configuration Tool را انتخاب کنید. اگر شما مودم یا کارت شبکه خود را هنوز پیکربندی نکرده باشید، با پنجره Add New Internet Connection روبرو خواهید شد. در ادامه کار، اگر لینوکس، مودم شما را شناسایی نکرد، شما می توانید در پنجره Edit Modem Properties ، مشخصات مودم خود شامل Port نصب شده، سرعت مودم، نوع خط تلفن و... را وارد کنید.

● مقایسه پورتهای ویندوز و لینوکس :
com۱ = /dev/ttys۰
com۲ = /dev/ttys۱
com۳ = /dev/ttys۲
com۴ = /dev/ttys۳

در ادامه شناسایی مودم، باید یک شماره تلفن که به وسیله آن به سرویس دهنده اینترنت وصل می شوید، وارد کنید. اگر سرویس دهنده اینترنت در شهر خودتان است، نیازی به وارد کردن کد شهر یا کشور ندارید. در ادامه کار هم باید username و password خود را که برای اتصال به اینترنت دارید، وارد کنید. در قسمت بعدی هم نوع ISP که از آن استفاده می کنید، را انتخاب کنید.

● برقراری و قطع ارتباط :
پس از اتمام کار یکبار دیگر RP۳ را اجرا کنید. اتصال PPP ای که ساخته اید را انتخاب کنید. حال بر روی مانیتور RP۳ ( جعبه سیاه و کوچکی که روی پنل می آید ) کلیک چپ کنید. اگر در پاسخ به سوالی که می پرسد آیا می خواهید ارتباط آغاز شود، yes بزنید، ارتباط آغاز شده و به همین طریق نیز می توانید ارتباط را قطع کنید.
در ضمن برای پیکربندی و سفارشی کردن روش اتصال و اطلاعات اتصال، می توانید روی مانیتور RP۳ کلیک راست کرده و گزینه Configure PPP را انتخاب کنید و در پنجره Internet Connectins به این کار بپردازید.

منبع : http://www.farinsoft.com/article/article5690.html

Linkback: https://irmeta.com/meta/b1400/t4950/
ما عاشق فهم و ادب ومعرفتیم،
ما خاک قدوم هر چه زیبا صفتیم،
http://math2easy.com


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
راهنمای اتصال به اینترنت ADSL‌ در اوبونتو

نویسنده وحيد زارعي

3 پاسخ ها
3293 مشاهده
آخرين ارسال ۹ آذر ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۶:۲۹
توسط سید علا سبزپوش
xx
نصب لینوکس از روی اینترنت

نویسنده سید علا سبزپوش

0 پاسخ ها
1190 مشاهده
آخرين ارسال ۱ آذر ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۷:۰۷
توسط سید علا سبزپوش
xx
NTFS در لینوکس

نویسنده سید علا سبزپوش

0 پاسخ ها
977 مشاهده
آخرين ارسال ۱ آذر ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۴:۰۲
توسط سید علا سبزپوش
xx
آفیس در لینوکس

نویسنده کـوکـبـی

1 پاسخ ها
2838 مشاهده
آخرين ارسال ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۳:۰۳:۲۵
توسط CIVILAR
xx
مراحل نصب لینوکس

نویسنده کـوکـبـی

5 پاسخ ها
3627 مشاهده
آخرين ارسال ۲ فروردین ۱۳۹۰ - ۲۳:۰۶:۴۵
توسط CIVILAR
xx
تفاوت ویندوز با لینوکس

نویسنده سید علا سبزپوش

0 پاسخ ها
1720 مشاهده
آخرين ارسال ۱ آذر ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۲:۲۷
توسط سید علا سبزپوش
 

anything