Google


normal_post - عایق حرارتی نانو یا NANSULATE  - متا نویسنده موضوع: عایق حرارتی نانو یا NANSULATE  (دفعات بازدید: 2661 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین حمید رستمی

xx - عایق حرارتی نانو یا NANSULATE  - متا
عایق حرارتی نانو یا NANSULATE
« : ۲۰ خرداد ۱۳۹۰ - ۲۲:۱۲:۵۵ »
پدیده نانو تکنولوژی در ارتباط با تغییر خصوصیت مولکولی مواد در جهت ارتقاء کیفی آنها می باشد . در واقع با بکار گیری روشهایی، فواصل بین مولکولها یا اتمهای مواد را کاهش داده که با حفظ خصوصیت آنها ، خواص جدیدی از جمله سختی، عایقی و شفافیت را ایجاد می نماید . در حال حاضراین فناوری رشد چشمگیری در کلیه صنایع داشته است.

عایق حرارتی نانو یا NANSULATE ماده جدیدی از فناوری نانو می باشد که محافظ و عایق حرارتی مناسبی در مقابل هر سه نوع انتقال گرما شامل تشعشع ، جابجایی و همرفتی می باشد. با این خصوصیت که می توان از آن براحتی در ساختمانهای در دست بهره برداری نیز استفاده نمود و هیچگونه تغییر ظاهری در ترکیب ساختمان ایجاد نمی کند .
نانو عایق به عنوان جدید ترین محصول عایق حرارتی تولید شده در جهان بوده که با استفاده از تکنولوژی نانو تولید می شود ودارای کمترین میزان انتقال حرارت در میان تمام عایقهای موجود بوده و خصوصیت ویژه این محصول مایع بودن آن است که امکان استفاده از آن را توسط هر نوع وسیله رنگ آمیزی فراهم می کند.
انواع تولیدات این تکنولوژی با خاصیت چسبندگی بالا امکان پوشش تمام سطوح را فراهم نموده و باعث جلوگیری از خوردگی زیر عایق که مهمترین مشکل لوله های عایق شده در صنعت نفت و گاز می باشد. را فراهم می آورد
نانو عایق تنها عایق است که که به راحتی همانند رنگ بر روی سطوح فلزی و غیر فلزی توسط پیستوله ، برس و رولهای نقاشی می توان استفاده کرد لذا با صرفه هزینه نسبتاً کمی و بدون هیچ گونه تغییری در فضای ساختمان می توان از هدر رفتن انرژی جلوگیری نمود.این عایق انواع مختلفی دارد که نوع GP آن برای سطوح غیر فلزی و نوع PT آن برای سطوح فلزی کار برد فراوان دارد . این محصول جهت عایقکاری ساختمانهای مسکونی ، تجاری ، مخازن ، لوله های انتقال نفت و گاز و صنعت کشتی سازی بکار می رود .
خصوصیات :
1-جلوگیری از خوردگی و عایق بودن
2-استفاده آسان بوسیله قلم مو ، غلطک و اسپری
3-غیر سمی بر پایه آب
4-رنگ : نیمه شفاف ،که روکش سفید آن نیز موجود است
5-امکان مشاهده لایه زیر عایق جهت بررسی بصری زیر پوشش
6-پایداری فوق العاده با چسبندگی عالی بروی فولاد ، آلومینیوم و گالوانیزه ، فایبر گلاس ، پی وی سی ، چوب ، بتن و پلاستیک و سایر مشتقات آن .
7-فاقد هر گونه مواد افزایشی ضد میکروبی مضر یا کشنده
8-مقاوم در برابر انواع کپکها و قارچها
9-صرفه جویی در هزینه ها در دراز مدت
10-پوشش 150 تا 175 فوت مربع برای هر گالن جهت 3 مرحله پوشش بسته به بافت آن (14 تا 5/16 متر مربع )

فواید :
1-حفاظت در برابر خوردگی زیر عایق (CUI)
2-عایق حرارتی بودن در عین نازکی و کمی ضخامت
3-مقاومت در برابر رطوبت و قارچ
4-صرفه جویی در فضا ( هر پوشش در حالت مرطوب 5-3 میلی اینچ ( mm 125/0- mm 075/0) 3روکش کامل آن در حالت خشک تنها 5/4-5/7 میلی اینچ( 112/0-181/0) فضا اشتغال می کند )
5-قابل شستشو با آب و صابون
6-قابل رنگ آمیزی
7-نصب ارزان
8-ضد آتش سوزی
9-ضد زنگ
10-عایق لوله ایده آل
11-تحمل دمای بالا تا مرز 204°C)400F)
12- کاربرد آسان
13- مناسب برای مصارف خانگی و صنعتی
14-صرفه جویی در انرژی

النا گرامی
iiiWe.com

Linkback: https://irmeta.com/meta/b1374/t7909/
امروز را با خدا قدم برداریم و فردا را به او بسپاریم


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter
 

anything