Google


normal_post - فروچاله - متا نویسنده موضوع: فروچاله  (دفعات بازدید: 2536 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین CIVILAR

xx - فروچاله - متا
فروچاله
« : ۱۴ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۳:۳۰:۴۰ »
همیشه بسیاری اتفاقات در طبیعت رخ می دهد که به علت ضعف آگاهی بعضا به پارامترهایی غیر علمی ربط داده می شوند . مانند زلزله های اخیر در هائیتی و شیلی . همه زمین شناسان متفق القول معتقدند که بزرگترین گسل دنیا ( گسل سن آندریاس ) در آمریکای لاتین واقع است ، گسل سن آندریاس با عرض دهنه 350 متر . یا پدیده ای که اخیرا در گواتمالا اتفاق افتاد . متهمین زیادی برای این امور مطرح شد به جز اصل قضیه که عوامل طبیعی بود . هارپ ، آزمایش اتمی و ... همه تخیلاتی هستند که بیشتر شبیه فیلم های تخیلی آمریکایی است . زندگی فیلم نیست و همه مسایل به انسان ربط دارد ، یکی از این پدیده ها در ادامه کاملا شرح داده می شود .


یکی از پارامترهای اثرگذار در مقاومت خاک ها ( مخصوصا مقاومت برشی ) چسبندگی خاک است . در آزمایش سه محوری و دایره مور همه ما ضریب چسبندگی را دیده ایم . دانشجویان مهندسی عمران تو ترم 4 یا 5 وقتی که مکانیک خاک رو می گذرانند با پارامترهای مقاومتی خاک آشنا می شوند . چسیندگی پارمتری است که به دو عامل اصلی بستگی دارد : مقدار ریز دانه بودن خاک ( حاک ریز دانه : رس و لای ) یا مقدار  مواد رسوبی و میزان رطوبت . چسیندگی خاک های دانه ای چسبندگی بسیار کمی دارند و گاها چسبدگی برابر صفر هم دارند . بنا بر این در صورت تغییر هر یک از پارامتر های فوق رفتار خاک تغیی می کند و ممکن است پدیده هایی هم به وجود بیاید .

فروچاله یکی از همین پدیده ها است که در اثر تغییر عوامل تاثیر گذار خاک به وجود می آید . شاید اگر 50 سال پیش چاله ای با قطر 50 متر دیده می شد همه ظن به بشقاب پرنده و تخیل فیلم های آمریکایی می بردند . اما اکنون با پیشرفت در علمی که بنیان گذار آن اتفاقا یک آمریکایی به نام ترزاقی است ، دیگر این صحبت ها گفته نمی شود . مکانیک خاک علمی است که رفتار خاک و پارامتر های مقاومتی خاک  را بررسی می کند . حال این سوال مطرح است که فروچاله چیست . دوستان اگر به نواحی اطراف شهرستان همدان سفر کنند ، در اطراف نیروگاه شهید مفتح تا حدود شاید 10 تا 15 کیلومتری آن شاهد این چاله ها بوده اند که مردم روستایی به دلیل نا آگاهی ابتدا ترسیده بودند . اما این چاله ها در اثر از دست رفتن آب های زیر رمینی ناشی از فعالیت نیروگاه حرارتی شهید مفتح می باشد که با مصرف بسیار زیاد خودآب های زیر زمینی شهر همدان را آستانه نابودی پیش برده است . ( حهت اطلاع دوستان نیروگاه های حرارتی به علت نیاز بسیار زیاد به آب معمولا در حوالی رودخانه یا سد ساخته می شود . ) کاهش آب باعث از دست رفتن رطوبت و در نتیجه کاهش چسبندگی خاک شد و ما شاهد این فروچاله ها بوده ایم . یکی دیگر از عوامل رخ دادن فروچاله می تواند ورود آب به خاک و شستن ریزدانه آن باشد که باز هم باعث کاهش چسبندگی خاک می شود . بنابراین رخ دادن این پدیده ها امی طبیعی و ناشی از تغییر پارامتر های خاکی است .


همه این موارد مطرح شد تا به خبری که سایت نارنجی مطرح کرده بود در زمینه وقوع پدیده ای این چنین در گواتمالا برسم . در ادامه بعضی از کامنت های که در سایت قرار داده شده بود هم عرضه می شود تا این اصل پا بر جا باشد که ما ایرانیان همیشه در مورد ندانسته های خودمان اظهار نظر می کنیم .

Linkback: https://irmeta.com/meta/b129/t1706/

آفلاین CIVILAR

xx - فروچاله - متا
باز شدن دروازه جهنم در گواتمالا
« پاسخ #1 : ۱۴ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۳:۳۲:۲۰ »
باز شدن دروازه جهنم در گواتمالا500x_undimiento_narenji_ir - فروچاله - متاشاید شما هم با اولین برخورد بگویید:«نه این نمی تونه واقعی باشه!» ممکن است که خیال کنید کار موجودات فضایی فیلم « منطقه ۹» است که آن را برای خروج سفینه شان ایجاد کرده اند. یا واقعا دروازه ای برای ورود موجودات جهنمی «Hellboy» به زمین است! اما اگر سری به منابع خبری بزنید می بینید که چنین اتفاقی در گواتمالا حقیقتا به وقوع پیوسته است!
 
به هر حال آنچه که می بینید گودالی است دو روز پیش در یکی از خیابان های پایتخت گواتمالا به دلیل نشست زمین ایجاد شده. حفره های اینچنینی معمولا به دلیل شسته شدن خاک با آبهای زیرزمینی ایجاد می شوند. این کار معمولا به آهستگی و در طول زمان صورت می گیرد، اما گاهی باعث ایجاد شکاف هایی در سطح زمین می شود. به ندرت هم ناگهان زمین نشست می کند. در این مورد خاص دلیل اصلی فرو نشستن زمین، یک سیلابه بزرگ زیر زمینی است که بر اثر طوفانهای حاره ای به وجود آماده است.500x_sinkhole__narenji_ir - فروچاله - متاژرفای این نشست ها هم می تواند از جابه جایی آسفالت تا گودال های چند صدمتری متغیر باشد. برخی شاهدان محلی گفته اند که یک ساختمان ۳ طبقه در این حفره فرو رفته است، که البته هنوز این حرف تایید نشده. در خصوص تلفات هم تنها یک روزنامه گواتمالایی به دو کشته اشاره کرده است.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
منبع : نارنجی
لینک به مطلب : http://www.narenji.ir/---narenji-sections-71/90-architecture/1970-the-gates-of-hell-just-opened-in-guatemala

آفلاین CIVILAR

xx - فروچاله - متا
باز شدن دروازه جهنم در گواتمالا
« پاسخ #2 : ۱۴ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۳:۳۶:۴۸ »
نمونه ای از کامنت ها


1- به نظر من هم امکان نداره این یک پدیده طبیعی باشه چون اگر طبیعی بود حداقل مقداری شکستی و نامنظمی در اطراف دیواره نمایان میشد اما دقت کنین میبینین که به هیچ وجه اینطور نیست مثل این میمونه که با دستگاهی به این صورت گودبرداری شده باشه اون هم با دستگاه و تکنولوژی پیشرفته!
این سیاستمدارای لعنتیشون که حقیقت رو به دنیا نمیرسونن!
فقط خدا میدونه چه خبری هست و چه اتفاقی داره میافته

2- من هم با اکثر دوستان موافقم. حتماً یه کار مشکوکی انجام دادند.
این همه نظم این چاله، خیلی سؤال برانگیزه. نیست؟؟

3- کار کاره دیساپتیکان هاست واسه ترانسفورمرز 3 اینطوری کردن

4- این هیچ ربطی به پدیده زمین شناسی نداره

زیر این منطقه یا یه گندی زدن !

یا ازبالا ایجاد شده با یه چیزی

یا خشم خداوند هست که نشان از پدیده های منظم آخرالزمانی هست

قدرت در نظم رو میشه دید
برشی کاملا دقیقی عین برش با تیغ و تمیز کاری شده

رفته رفته به تاریخ معینی در سرتاسر جهان از این گودالها دیده خواهد شد .....حالا بگید که نگفتیم

در ضمن این جا یک تقاطع هست اگر دقت کنید برش منظم سرتاسری هست

یعنی تا انتهای تونل ادامه داره انگار با یک تیغ لوله ای بزرگ ایجاد شده یک مته!'

به هیچ وجه هم ساختمان نمیتونه ایجاد کنه چون در ضلع شمالی فقط یک مستطیل کوچک از گوشه ساختمان هست که شکل چهار ظلعی گونه داره

این یا یه توپ لیزری یا پلاسمایی هست که بدون هیچگونه تخریبی در اطراف برش کاملی ایجاد گرده یا کار خداوند کریم در نشانه های آخر الزمان بقول معروف لاپوشونی میکنن صداش در نیاد مردم خوف کنن

همه جای دنیا از اینها دیده خواهد شد مکرر و با شدت بیشتری

5- من یه تحقیق کوچیک کردم این چیزها گیرم اومد

http://fa.wikipedia.org/wiki/هارپ

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/5/5f/Ionosphere_MUF.png

http://www.mountainzone.ir/Logs/chahedivfa.htm

و همچنین این طول و عرض جغرافیایی. در google earth در قسمت new placemark وارد کنید تا محل دقیق یک گودال در ایران رو ببنید

6- دست آمریکا تو کاره!!!

7- علتش آب زیرزمینه !!! نمی تونه درست باشه این فقط یه سرپوش روی واقعیته !!! دلیلش حتما چیزه عجیبی که ترجیح داده شد به مردم م گفته نشه !!!

8- راستی یادم رفت بگم اصلا قابل قبول نیست که " نشست زمین " عامل این گودال به این عمیقی و به این منظمی و در یه نقطه دایره ای شکل و نسبتا متمرکز باشه .

9- انگار داره پیش بینی های نوستراداموس و وقایع 2010 داره به واقعیت نزدیک می شه .
خدا رحم کنه اگه از این گودالها توی بازار تهران باز بشه چه فاجعه ای رخ می ده . . . . .

10- خیلی منظمه نمیتونه در اثر آب شسته شده باشه


قضاوت با شما

آفلاین CIVILAR

xx - فروچاله - متا
پاسخ : فروچاله
« پاسخ #3 : ۱۴ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۷:۲۸:۰۰ »

SinkholePoster - فروچاله - متا


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter