• linkedin

تالار تخصصی حسابداری در تلگرام


گروه تالار تخصصی حسابداری در تلگرام فعال است و همکاران در محیطی صمیمانه و تخصصی در کنار هم هستند

می توانید در قسمت جستجوی تلگرام
accmeta
را سرچ کرده و یا از لینک زیر وارد شوید

گروه
https://t.me/accmeta/

وارد شوید.


telegram_128-min - نقش حسابداران در انضباط مالی  - متا

این گروه جهت تبادل نظر و انتقال تجربه در بین همکاران حسابدار ایجاد شده است.

حضورتان را ارج می نهیم

Googlenormal_post - نقش حسابداران در انضباط مالی  - متا نویسنده موضوع: نقش حسابداران در انضباط مالی  (دفعات بازدید: 311 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین فريدون مظفرنژاد

xx - نقش حسابداران در انضباط مالی  - متا
نقش حسابداران در انضباط مالی
« : ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷:۴۴ »
چهاردهمین همایش سالانه انجمن حسابداری ایران با هدف بحث و بررسی پیرامون انضباط مالی، برگزار می‌شود. دبیرکل انجمن حسابداری ایران با اعلام این مطلب گفت: چهاردهمین همایش سالانه انجمن حسابداری ایران همزمان با بیستمین سالگرد تأسیس این انجمن در چهاردهم آذرماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار می‌شود.
 

 
 


ناصر پرتوی افزود: همایش امسال با حضور یک هزار نفر شامل حسابداران، حسابرسان، مدیران مالی، مدیران ارشد سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط، مدیران ارشد بانک‌ها و نهادهای پولی و مالی، کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه‌های مالی، فعالان صنایع، استادان دانشگاه‌ و... برگزار خواهد شد.  عضو هیات علمی دانشگاه درخصوص ویژگی همایش امسال، خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین‌بار، همایش در قالب جشنواره برگزار می‌شود که علاوه بر طرح مباحث علمی، به موضوعات دیگری نیز پرداخته خواهد شد.

پرتوی در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع انضباط مالی درخصوص محور اصلی چهاردهمین همایش انجمن حسابداری ایران گفت: بروز تخلفات مالی در برخی بخش‌های اقتصادی کشور که موجب هدر رفتن بسیاری از منابع شده است، لزوم توجه بیش از پیش به موضوع انضباط مالی را روشن می‌سازد. در این شرایط انجمن حسابداری ایران به‌عنوان یکی از برترین و بزرگ‌ترین انجمن‌های علمی فعال در کشور، بر خود لازم می‌داند گام‌های مؤثری به منظور ایجاد انضباط مالی و شفافیت اقتصادی بردارد. در این راستا، محور اصلی همایش امسال، «نظم و انضباط مالی»است. وی سپس به محورهای این همایش اشاره کرده و گفت: حسابداران، حسابرسان و مدیران مالی به‌عنوان افرادی که به‌طور مستقیم با مسائل مالی در ارتباطند، نقش کلیدی در برقراری انضباط مالی دارند، بنابراین، بررسی نقش آنها در برقراری انضباط مالی، از محورهای اصلی این همایش خواهد بود.  همچنین نقش دانشگاه‌ها در آموزش نظم و انضباط مالی و نقش ارگان‌های حسابداری در نظم و انضباط مالی از دیگر محورهای همایش خواهد بود.

 پرتوی سپس با اشاره به لزوم پیروی از استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی به منظور برقراری شفافیت و انضباط مالی و حضور بنگاه‌های اقتصادی در بازارهای جهانی، گفت: در حال حاضر اگرچه از سوی سازمان‌های مرتبط، اقداماتی به منظور پیاده‌سازی استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (IFRS) انجام شده اما این موضوع هنوز در همه بنگاه‌های کشورمان نهادینه نشده است. به این منظور یکی دیگر از موضوعات مورد بحث در همایش یاد شده، بررسی نقاط قوت و ضعف IFRS و لزوم اجرای آن خواهد بود.

این استاد دانشگاه سپس گفت: نقش حسابداران و حسابرسان در رفع مشکلات مالیاتی و مشکلات و موانع حسابداران و مدیران مالی از دیگر محورهای مورد بحث در این همایش خواهند بود.دبیر کل انجمن حسابداری ایران در باره برنامه‌های دیگر این همایش گفت: معرفی موسسات منتخب حسابرسی در چهار حوزه تعداد شرکای حسابدار رسمی، تعداد حسابرسان معتمد بورس، تعداد پرسنل و کیفیت حسابرسی، از برنامه‌های همایش خواهد بود. همچنین معرفی مدیر اجرایی منتخب، استاد منتخب حسابداری و مالی، کار آفرین منتخب، مدیر مالی منتخب، حسابرس منتخب، ذی‌حساب منتخب، حامی مالی منتخب ارگان‌های حسابداری و مالی از دیگر برنامه‌های نخستین جشنواره حسابداران، حسابرسان، مدیران مالی و مدیران اجرایی کشور خواهد بود.
منبع : دنیای اقتصاد

Linkback: https://irmeta.com/meta/b1056/t20753/
در طوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است .

                                                    دکتر علی شریعتی


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
فرق بین حسابداران

نویسنده amir138

5 پاسخ ها
2265 مشاهده
آخرين ارسال ۱۰ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۲:۰۷
توسط m.amiri
xx
حسابداران در دهه آینده

نویسنده A.Ehsani

0 پاسخ ها
1133 مشاهده
آخرين ارسال ۶ آذر ۱۳۸۹ - ۱۱:۴۶:۳۵
توسط A.Ehsani
xx
سازمانی برای حسابداران

نویسنده Accpanel

8 پاسخ ها
2003 مشاهده
آخرين ارسال ۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۸:۱۸
توسط GEZAL
xx
روش افزایش درآمد حسابداران

نویسنده خانم محمدی

2 پاسخ ها
1067 مشاهده
آخرين ارسال ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۲:۴۳
توسط amir138
xx
آسیب های شغلی حسابداران

نویسنده GEZAL

0 پاسخ ها
712 مشاهده
آخرين ارسال ۲۷ دی ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۹:۴۲
توسط GEZAL
xx
حسابداران روشنفکرند یا فن‌سالار؟

نویسنده محمــود ســلیمانی

0 پاسخ ها
1044 مشاهده
آخرين ارسال ۱۶ مهر ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۲:۰۵
توسط محمــود ســلیمانی