• linkedin

تالار تخصصی حسابداری در تلگرام


گروه تالار تخصصی حسابداری در تلگرام فعال است و همکاران در محیطی صمیمانه و تخصصی در کنار هم هستند

می توانید در قسمت جستجوی تلگرام
accmeta
را سرچ کرده و یا از لینک زیر وارد شوید

گروه
https://t.me/accmeta/

وارد شوید.


telegram_128-min - برگزاری یازدهمین سالگشت آیین‌های روز حسابدار  - متا

این گروه جهت تبادل نظر و انتقال تجربه در بین همکاران حسابدار ایجاد شده است.

حضورتان را ارج می نهیم

Googlenormal_post - برگزاری یازدهمین سالگشت آیین‌های روز حسابدار  - متا نویسنده موضوع: برگزاری یازدهمین سالگشت آیین‌های روز حسابدار  (دفعات بازدید: 304 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین فريدون مظفرنژاد

یازدهمین سالگشت آیین‌های روز حسابدار یکشنبه یازدهم آذر برگزار می‌شود. سیدمحمد علوی دبیرکل جامعه‌ حسابداران رسمی ایران، با اشاره به وضعیت کنونی حرفه حسابداری در ایران گفت: با افزایش الزامات قانونی حسابداران رسمی، میزان انتظارات اجتماعی از آنها به شدت افزایش یافته است. به همین ترتیب، حسابرسان برای اینکه قادر به برآورده‌سازی انتظارات باشند، از سویی باید به یک خودباوری جمعی برسند و از سوی دیگر در تعامل مستمر با نهادهای نظارتی باشند. همچنین حسابرسان در عین حال باید از حمایت این نهادها بهره‌مند شوند. در سال‌های اخیر، میزان تعاملات با نهادهای ناظر بر بازار سرمایه، پول و دیگر نهادهای نظارتی در سه قوه کشور، بسیار افزایش پیدا کرده است.
 

 
 


وی افزود: در چند حوزه می‌توان برنامه‌ها را دسته‌بندی کرد. نخست، در زمینه‌ قانون‌گذاری و محیط مقرراتی. در سال گذشته مجموعه آیین‌نامه‌های جدیدی در رابطه با مسائل مرتبط با سلامت مالی مانند مقابله با پولشویی، تروریسم و... تصویب شد. همچنین در سال جاری با توجه به الزام گذار به استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی، شاهد ترجمه مجموعه استانداردها به فارسی بودیم. در زمینه نظارت مالی بر بانک‌ها، اقدامات مهمی از سوی بانک مرکزی صورت گرفت و درخصوص گزارشگری مالی بانک‌ها نیز اصلاحات و تحولاتی صورت گرفت که نتیجه‌ آن را در صورت‌های مالی جدید بانک‌ها شاهد هستیم. دبیرکل جامعه‌ حسابداران رسمی ایران افزود: مهم‌ترین محورهای فعالیت ما، ایجاد و ارتقای بسترهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری لازم، تعامل موثر با نهادهای نظارتی و نیز نهاد استانداردگذار است. بدون آگاهی از نظرات و خواسته‌های این نهادهای ناظر بر سلامت مالی، حسابداران رسمی قادر به انجام ۱۰۰درصد وظایف خویش نخواهند بود.

علوی درباره ماجرای نام‌گذاری روز حسابدار‌، تصریح کرد: فدراسیون بین‌المللی حسابداران (آیفک) در سی‌امین سال تاسیس‌اش دوم تا هشتم دسامبر ۲۰۰۷ (یازدهم تا هفدهم آذر ۱۳۸۶) را به‌عنوان هفته جهانی حسابداری اعلام کرد و از اعضای خود در همه کشورهای جهان خواست آن هفته را به همین نام اعلام و گردهمایی‌ها یا آیین‌های ویژه‌ای را به همین مناسبت تهیه کنند. در آن سال، تشکل‌های حرفه‌ای حسابداری در ایران، از جمله جامعه‌ حسابداران رسمی ایران‌، ضمن اعلام این خبر، نهادهای حسابداری ایران را برای تعیین روزی با عنوان روز حسابدار فرا خواند و پس از نشست‌هایی که بین پیشکسوتان و مدیران جامعه حسابداران رسمی و دیگر تشکل‌ها برگزار شد، روز ۱۵ آذر هر سال به‌عنوان روز حسابدار در ایران نام‌گذاری شد. وی با اشاره به برنامه‌های جامعه حسابداران رسمی ایران برای روز حسابدار، افزود: مراسم گسترده‌ای در این زمینه پیش‌بینی کرده‌ایم. آیین سوگند حسابداران رسمی جدیدالورود، تجلیل از نسل اول حرفه‌ای حسابداران رسمی، تقدیر از نفرات برتر آزمون حسابدار رسمی، تقدیر از نفرات برتر آزمون رتبه‌های حرفه‌ای و اجرای زنده‌ سرود جامعه‌ حسابداران رسمی ایران بخش‌هایی از همایش امسال است. در عین حال، همایش‌هایی نیز از سوی سایر تشکل‌ها در تهران و شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.
منبع : دنیای اقتصاد

Linkback: https://irmeta.com/meta/b1056/t20752/
در طوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است .

                                                    دکتر علی شریعتی


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
اخبار مجامع و برگزاری آنها

نویسنده Accpanel

2 پاسخ ها
848 مشاهده
آخرين ارسال ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۶:۵۴
توسط Accpanel
xx
نحوه برگزاری سمینار آموزشی

نویسنده حبیبی

4 پاسخ ها
765 مشاهده
آخرين ارسال ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۳:۱۹
توسط الهام ریاحی
xx
یک پیشنهاد - نظرتون راجع برگزاری ی همایش برای اعضا

نویسنده حبیبی

31 پاسخ ها
6799 مشاهده
آخرين ارسال ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۱:۲۷:۴۵
توسط حبیبی
clip
عکس روز حسابدار

نویسنده GEZAL

0 پاسخ ها
727 مشاهده
آخرين ارسال ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۰:۱۱
توسط GEZAL
xx
15 آذر ماه روز حسابدار

نویسنده Accpanel

35 پاسخ ها
7770 مشاهده
آخرين ارسال ۱۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۳:۵۱:۲۸
توسط rezasalar
xx
حسابدار رسمی

نویسنده Accpanel

2 پاسخ ها
703 مشاهده
آخرين ارسال ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۲:۱۸
توسط کـوکـبـی
 

anything