• linkedin

تالار تخصصی حسابداری در تلگرام


گروه تالار تخصصی حسابداری در تلگرام فعال است و همکاران در محیطی صمیمانه و تخصصی در کنار هم هستند

می توانید در قسمت جستجوی تلگرام
accmeta
را سرچ کرده و یا از لینک زیر وارد شوید

گروه
https://t.me/accmeta/

وارد شوید.


telegram_128-min - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا

این گروه جهت تبادل نظر و انتقال تجربه در بین همکاران حسابدار ایجاد شده است.

حضورتان را ارج می نهیم

Google


normal_post - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا نویسنده موضوع: سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی  (دفعات بازدید: 16121 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین derek

xx - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا
سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی
« : ۱۸ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۹:۴۰ »
سلام
فاکتورهای فروش یا خرید که در اطلاعات معاملات هرفصل به اداره امور مالیاتی اعلام میشود حداقل باید چه مبلغی باشد. آیا مثلا یک خرید یا فروش 500000ریالی هم باید اعلام شود ؟

Linkback: https://irmeta.com/meta/b1054/t16595/
اول به اشتباهاتتان بخندید ، بعد به آنها فکر کنید.دانای مطلق خداست وانسان هراندازه هوش وذکاوت داشته باشدبازهم از خطا مصون نیست پس از اشتباهات خود نترسیدوخود را سرزنش نکنید

بنر قبل از دومین ارسال در مرجع مالیات بر ارزش افزوده

آفلاین فريدون مظفرنژاد

xx - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا
پاسخ : سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی
« پاسخ #1 : ۱۸ آذر ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۶:۲۹ »
سلام

بخشنامه۴۹۲۷۸ م ۷۵/۱۰/۲۰ (در مورد تسلیم لیستهای سه ماهه خریدو فروش+بخشنامه ۴۴۷۱۴ /۱۱۶۰۱۳/۳۱)
پیرو اطلاعیه وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص فرم نمونه صورتحساب فروش که بنا به اختیار حاصل از ماده ۱۶۹ و در اجرای مقررات تبصره ۲ ماده ۹۵ قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفندماه ۱۳۶۶ که مبادرت به درج آن در روزنامه های کثیرالانتشار دی ماه سال ۱۳۷۱ گردیده ، ضمن تاکید مجدد بر صدور صورتحساب فروش کالا و خدمات مطابق نمونه آگهی شده با توجه به دستورالعمل اجرایی موضوع ماده ۸۵ قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن درموارد معین ( مقررات شماره اقتصادی ) بدینوسیله باطلاع می رساند اشخاص حقوقی و شرکتهایی که به امر ساخت ، تولید ، مونتاژ ، توزیع و فروش هر گونه کالا و نیز کارهای خدماتی و پیمانکاری اشتغال دارند ، شرکتهای وارد کننده کالا ، اشخاص حقیقی کارخانه دار ، دارندگان کارت بازرگانی و عمده فروشان ( بنکداران ) مکلفند از اول سال ۱۳۷۶ خلاصه اطلاعات مربوط به معاملات ( فروش ، خرید و خدمات ) خود را به یکی از دو طریق ذیل تسلیم نمایند :


۱ – کلیه اشخاصی که سیستم فروش آنها مکانیزه می باشد لازم است معاملات فصلی خود را روی محیط های کامپیوتری مطابق با اقلام اطلاعاتی مندرج در فرم نمونه تا ده روز بعد از پایان فصل در تهران به اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی و در شهرستانها به ادارات امور اقتصادی و دارایی مراجعه و ضمن تحویل رسید دریافت نمایند .
تذکر : دستورالعمل ارائه خلاصه معاملات فصلی بصورت مکانیزه از اداره کل اطلاعات و خدمات مالیاتی قابل تهیه می باشد . آندسته از مودیانی که تمایل به داشتن سیستم فروش مکانیزه دارند لازم است سیستم مورد نظر قبلا” با وزارت امور اقتصادی و دارایی هماهنگ گردد .

۲ – سایر اشخاص فوق الذکر مکلفند میزان معاملات خود را بصورت فصلی مطابق فرم نمونه تهیه و ظرف مدت ده روز بعد از پایان فصل به مراجع یادشده مراجعه و ضمن تحویل رسید دریافت نمایند.
در تهیه و ارسال لیست های مورد اشاره موارد ذیل دقیقا” رعایت گردد :
الف – لازم است فرم نمونه به تفکیک مشتری و نوع کالا و خدمات فروش رفته و تهیه و ارسال شود و همچنین برگشت از فروش را به تفکیک مشتری و نوع کالای فروش رفته در فرم نمونه بصورت جداگانه تهیه و ارسال شود .
ب – در ستون کد کالا و خدمات و کد آدرس مطلقا” چیزی نوشته نشود.
ج – در ستون نام خریدار / فروشنده نام و نام خانوادگی اشخاص حقیقی و نام شخص حقوقی بطور کامل قید گردد .
د – در ستون شرح کالا و خدمات نوع کالای فروخته شده / خریداری شده و همچنین نوع خدمات ارائه شده بصورت کامل معرفی گردد و از بیان اختصاری نوع کالا و خدمات خودداری گردد .
ه – شرکتهایی که فعالیت آنها عمدتاً ارائه خدمات می باشد در ستون مربوط به شرح کالا و خدمات صراحتاً نوع فعالیت ارائه شده خود را مشخص نمایند.
و – کلیه اشخاص فوق الذکر مکلفند لیستهای خرید ، فروش ، پرداخت و دریافت خود را به تفکیک تهیه و تنظیم و تحویل نمایند.
ز – کلیه اشخاص حقوقی / حقیقی که به فعالیت پیمانکاری اشتغال دارند مکلفند صورت دریافت قراردادهای خود را بر اساس فرم نمونه تکمیل و اعلام نمایند.
ح – کلیه اشخاص حقیقی / حقوقی مکلفند لیست کلیه قراردادهای مربوط به اجاره و انبارداری و . . . را به ادارات نظارت و پیگیری یا اطلاعات و خدمات مالیاتی ذیربط اعلام نمایند.
- حوزه های مالیاتی نیز مکلفند در صورت عدم ارائه اطلاعات مربوط به هریک از مندرجات این اطلاعیه از ارائه هر گونه خدمات و تسهیلات مالیاتی به اشخاص مزبور خودداری نمایند.
تبصره :
- کلیه صادرکنندگان ، بیمارستانها و شرکتهای تعاونی مصرف و مسکن مکلفند فقط لیست خریدهای خود را اعلام نمایند.
- کلیه وارد کنندگان مکلفند فقط لیست فروشهای خود را اعلام نمایند . در صورت عدم صدور صورتحساب فروش کالا و یا عدم ارسال فهرست خلاصه معاملات ( فروش ، خرید ، خدمات و قرارداد ) مطابق فرمهای نمونه و همچنین صدور یا ارائه فرمهای خلاف واقع ازسوی مودیان مالیاتی مشمول مقررات ماده ۲۳۰ قانون مالیاتهای مستقیم می باشد . بدیهی است با متخلفین برابر مقررات قانونی برخورد خواهد شد.

” ماده ۲۳۰ ق .م .م مصوب ۱۳۶۶ ”
در مواردی که مدارک و اسناد حاکی ازتحصیل درآمد نزد اشخاص مذکور در ماده ۲۳۱ این قانون موجود باشد اشخاص ثالث مکلفند با مراجعه و مطالبه ماموران تشخیص ، دفاتر و همچنین اصل یا رونوشت اسناد مربوط و هرگونه اطلاعات مربوط به درآمد مودی یا مشخصات او را ارائه دهند وگرنه درصورتیکه در اثر این استنکاف آنها زیانی متوجه دولت شود به جبران زیان وارده به دولت محکوم خواهند شد مرجع ثبوت استنکاف اشخاص ثالث و تعیین زیان وارده به دولت مراجع صالحه قضایی است که با اعلام دادستانی انتظامی مالیاتی و خارج از نوبت به موضوع رسیدگی خواهند نمود .

روابط عمومی و ارشاد
وزارت اموراقتصادی و دارایی

شماره: ۴۴۷۱۴ /۱۱۶۰۱۳/۳۱

تاریخ: ۱۸/۱۰/۱۳۷۶
اطلاعیه مهم وزارت امور اقتصادی و دارائی

پیرو اطلاعیه وزارت امور اقتصادی و دارائی مندرج در جراید کثیرالانتشار دی ماه ۱۳۷۵ درخصوص ارائه صورت معاملات (خریدو فروش کالا و خدمات ) اشخاص حقیقی و حقوقی و بنابر اختیار حاصله از ماده ۱۶۹قانون مالیاتهای مستقیم مصوب اسفندماه ۱۳۶۶ ضمن تاکیدبر رعایت مفاد اطلاعیه های قبلی به اطلاع مودی محترم می رساند:

۱- اطلاعات خواسته شده درفرمهای نمونه پیوست به صورت خوانا و بدون خط خوردگی تنظیم و تحویل گردد.

۲- فرمهای نمونه پیوست بدون هرگونه تغییر عیناً مورداستفاده قرار گیرد.

۳- معاملات با هرشخص حقیقی یا حقوقی درخصوص یک نوع کالا بصورت مجموع درهر فصل دریک ردیف درج واز تکرار نام مشتری برای یک کالا در هر فصل خودداری شود.

۴- ذکر نوع فعالیت ارائه کنندگان فهرست معاملات در مهر فرمهای نمونه پیوست الزامی است.

۵- ارائه خرید ملزومات و ابزار و کالاهای مصرفی و خدماتی کمتر از یک میلیون ریال در هر فصل از یک شخص حقیقی یا حقوقی الزامی نمی باشد.

۶- صاحبان سردخانه ها و جایگاههای نگهدارنده کالا نیز مکلفند از اول سال ۱۳۷۷اطلاعات خود را مطابق فرم نمونه پیوست به مراجع مذکور در اطلاعیه های قبلی تحویل نمایند.

۷- ارائه معاملات مربوط به مصرف کنندگان نهایی تحت فهرست جداگانه الزامی است .

۸- مهلت تسلیم خلاصه اطلاعات فصلی سی روز پس از پایان هر فصل خواهد بود.

ماده ۲۳۰ قانون مالیاتهای مستقیم

درمواردی که مدارک و اسناد حاکی ازتحصیل درآمد نزد اشخاص ثالث باستثناء اشخاص مذکور در ماده ۲۳۱این قانون باشد اشخاص ثالث مکلفند با مراجعه و مطالبه ماموران تشخیص ، دفاتر و همچنین اصل یا رونوشت اسنادمربوط و هرگونه اطلاعات مربوط به درآمد مودی یا مشخصات او را ارائه دهند وگرنه در صورتی که دراثر این استنکاف آنها زیانی متوجه دولت شود به جبران زیان وارده به دولت محکوم خواهند شد . مرجع ثبوت استنکاف اشخاص ثالث و تعیین زیان وارده به دولت مراجع صالحه قضایی است که با اعلام دادستانی انتظامی مالیاتی خارج از نوبت به موضوع رسیدگی خواهند نمود.

روابط عمومی و ارشاد وزارت اموراقتصادی و دارائی

در طوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است .

                                                    دکتر علی شریعتی

آفلاین ALIREZABAGHERI

xx - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا
پاسخ : سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی
« پاسخ #2 : ۲۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۸:۲۵ »
باسلام

با توجه به دستورالعمل اجرایی اخیر ماده 169 ق.م.م ظاهرا هیچ کفی برای گزارش دهی مشخص نشده و بخشنامه شماره: ۴۴۷۱۴ /۱۱۶۰۱۳/۳۱مورخ ۱۸/۱۰/۱۳۷۶ نیز در حال حاضر بنظرم کاربردی ندارد . لذا هر گونه خریدی با هر مبلغی میبایستی گزارش شود مگر اینکه در روزهای آینده بخشنامه ای دراین خصوص صادر شود . بنظرم خریدهای شما به اضافه هزینه ها ( منهای دستمزد) و افزایش موجودی داراییهای ثابت بایستی تقریبا با گزارشات فصلی شما یکی باشد .

آفلاین امین90

xx - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا
پاسخ : سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی
« پاسخ #3 : ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۸:۰۵ »
............
۵- ارائه خرید ملزومات و ابزار و کالاهای مصرفی و خدماتی کمتر از یک میلیون ریال در هر فصل از یک شخص حقیقی یا حقوقی الزامی نمی باشد.


با سلام و تشکر
این مبلغ 1.000.000 ریال تغییر نکرده؟ چون تو بخشنامه سال 1376 اومده. یعنی این مبلغ در حال حاضر تغییری نکرده؟ با تشکر

آفلاین فريدون مظفرنژاد

xx - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا
پاسخ : سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی
« پاسخ #4 : ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۰:۲۳ »
با سلام و تشکر
این مبلغ 1.000.000 ریال تغییر نکرده؟ چون تو بخشنامه سال 1376 اومده. یعنی این مبلغ در حال حاضر تغییری نکرده؟ با تشکر
با سلام

بخشنامه ۵۰۹/۹۳/۲۰۰ مورخ ۹۳/۳/۲۶(اعلام حدنصاب معاملات کوچک سال ۱۳۹۳)

 در اجرای قسمت اخیر بند(۵-۵) دستورالعمل اصلاحی شماره ۳۹۵۴/۲۰۰ مورخ ۰۷/۰۳/۱۳۹۲ ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم اصلاحیه مصوب ۲۷/۱۱/۱۳۸۰ و به استناد بند الف-۱ تصویب نامه شماره ۲۱۸۰۴/ت۵۰۵۵۱ هـ مـورخ ۳۰/۰۲/۱۳۹۳ هیئت محترم وزیران،بدینوسیله مـبلغ ۱۰% حـدنصاب معاملات کوچک به میزان ۱۲،۰۰۰،۰۰۰ ریال اعلام می گردد که مؤدیان محترم مالیاتی می توانند در اجرای مفاد بند(۴-۵) دستورالعمل فوق بر اساس مبلغ مذکور اقدام نمایند.
 
علی عسکری
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور
در طوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است .

                                                    دکتر علی شریعتی

آفلاین امین90

xx - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا
پاسخ : سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی
« پاسخ #5 : ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۳:۵۵ »
با سلام و روز خوش
تشکر آقای فریدون نژاد. ولی در این بخشنامه به موضوع 10 درصد حد نصاب اشاره شده است که می بایست حتما در گزارش بیاید ولی به صورت تجمیعی. موضوع مورد اشاره بنده مبلغ 1.000.000 ریال سقف مبلغی است که زیر آن نیاز به ارائه در گزارش فصلی نیم باشد. می خواستم بدانم این مبلغ هنوز تغییری نکرده است؟ با تشکر

آفلاین فريدون مظفرنژاد

xx - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا
پاسخ : سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی
« پاسخ #6 : ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۷:۴۹ »
با سلام و روز خوش
تشکر آقای فریدون نژاد. ولی در این بخشنامه به موضوع 10 درصد حد نصاب اشاره شده است که می بایست حتما در گزارش بیاید ولی به صورت تجمیعی. موضوع مورد اشاره بنده مبلغ 1.000.000 ریال سقف مبلغی است که زیر آن نیاز به ارائه در گزارش فصلی نیم باشد. می خواستم بدانم این مبلغ هنوز تغییری نکرده است؟ با تشکر
با سلام

فعلا تغییری نکرده است و از 1.000.000 ریال به بالا را گزارش نمائید .
در طوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است .

                                                    دکتر علی شریعتی

آفلاین امین90

xx - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا
پاسخ : سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی
« پاسخ #7 : ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۲:۵۸ »
با سلام مجدد
و تشکر از پاسختون
راستی باید واردات و صادرات رو هم در گزارش خود بیاوریم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. ظاهرا با توجه به سرچی که کردم این هست که واردات و صادرات باید ارائه شود. با تشکر

آفلاین ALIREZABAGHERI

xx - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا
پاسخ : سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی
« پاسخ #8 : ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۰:۲۰ »
با سلام

فعلا تغییری نکرده است و از 1.000.000 ریال به بالا را گزارش نمائید .

باسلام
ضمن عرض تشکر از جناب مظفری نژاد

برداشت بنده از دستورالعمل اجرایی ماده 169  عدم تعیین حداقل مبلغ برای گزارش دهی میباشد و با توجه به توضیحات داده شده در متن دستورالعمل واینکه مبالغ زیر حد نصاب بصورت یکجا اعلام شود ، بنظرم تمام خریدهای زیر حدنصاب با هر رقمی بایستی اعلام شود ، در این حالت معمولا حاصل جمع گزارشات هزینه با کسر مبالغ بالای حدنصاب بصورت یک مبلغ گزارش میشود زیرا ممکن است شرکتی فاکتورهای 1000000 ریالی زیادی داشته باشد که بنظرم گزارش نکردن آنها منطقی نیست و میتواند موجب جریمه شود .

آفلاین امین90

xx - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا
پاسخ : سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی
« پاسخ #9 : ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۳:۱۷ »
با سلام و تشکر دوباره
اگر به 2 سوال زیر هم پاسخ بدهید ممنون میشم.

1- در گزارش تجمیعی باید کل خرید های زیر 12.000.000 ریال را با هم جمع کنیم و در یک ردیف بیاوریم؟ برای مثال اگر از 20 فروشنده مستقل از هم که مجموع خرید از هر یک از آنها زیر 12.000.000 بوده است، خرید کرده باشیم و با فرض آنکه به طور مساوی از هر یک 10.000.000 ریال خرید کرده باشیم می بایست در یک ردیف و با مبلغ 200.000.000 ریال ثبت نماییم؟ این درست است؟

2- واردات و صادرات رو هم در گزارش خود بیاوریم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. ظاهرا با توجه به سرچی که کردم این هست که واردات و صادرات باید ارائه شود.

با تشکر

آفلاین ALIREZABAGHERI

xx - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا
پاسخ : سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی
« پاسخ #10 : ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۱:۱۷ »
باسلام

درپاسخ به پرسش اول ، بله تمام فاکتور های کمتر از حدنصاب را بایستی بصورت یک رقم گزارش کنید ولی توجه داشته باشید که ریز این اطلاعات را بایستی داشته باشید تا در صورت درخواست حوزه مالیاتی به انها ارائه دهید .

و درپاسخ سئوال دوم هم بنظرم بایستی واردات وصادرات را گزارش کنید و اینکه :یکی از مشکلاتی که برخی از دوستان هنگام تکمیل گزارشات فصلی با آن مواجه می شوند ، نحوه درج شماره اختصاصی اشخاص خارجی است . برای این منظور باید اقدامات زیر را انجام دهید تا گزارشات الکترونیکی شما با مشکل مواجه نشوند : الف) هنگام ثبت سفارش در سایت رسمی وزارت صنعت ، معدن و تجارت به نشانی www.sabtaresh.tpo.ir شماره ای به عنوان شناسه (کد) فروشنده دریافت می گردد شماره مذکور به عنوان شماره اختصاصی اشخاص خارجی بوده و باید در سامانه معاملات سازمان امور مالیاتی در هنگام ارسال اطلاعات واردات درج گردد . ب) در سایت سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.tax.gov.ir در بخش استعلام و اخذ کد فراگیر اتباع خارجی امکان دریافت کد فراگیر اتباع خارجی برای اشخاص حقیقی وجود دارد منظور از کد فراگیر اتباع خارجی همانشماره اختصاصی اشخاص خارجی است که برای افراد حقیقی بکار می رود . برای تکمیل معاملات فصلی مربوط به فروش اشخاص خارجی که در ایران اقامت و فعالیت ندارند از جمله صادرات لزومی به درج شماره اختصاصی اشخاص خارجی نمی باشد ولی باید کلیه اطلاعات مذکور بصورت فصلی ارائه گردد. برای ارسال اطلاعات واردات شماره مذکور باید درج شود ولی در هنگام ارسال اطلاعات فروش به طرف معاملات خارجی که در ایران اقامت و فعالیت ندارند درج شماره مذکور ضروری نیست .

آفلاین فريدون مظفرنژاد

xx - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا
پاسخ : سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی
« پاسخ #11 : ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۷:۳۲ »
با سلام مجدد
و تشکر از پاسختون
راستی باید واردات و صادرات رو هم در گزارش خود بیاوریم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. ظاهرا با توجه به سرچی که کردم این هست که واردات و صادرات باید ارائه شود. با تشکر
با سلام و تشکر از جناب آقای باقری عزیز

لطفا لینک ذیل را مطالعه نمائید .

نحوه ثبت واردات در گزارشات فصلی - متا - Page 1 of 1
در طوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است .

                                                    دکتر علی شریعتی

آفلاین امین90

xx - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا
پاسخ : سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی
« پاسخ #12 : ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۸:۰۴ »
با سلام و روز خوش
تشکر از پاسخ مفیدتون
در مورد سوال اولم هم میشه بگید باید چطور این خریدهای تجمیعی رو ثبت کنم. میشه بفرمایید؟ چون تو سایتش (حالت آنلاین) من گزینه ای جدا یا در خود قسمت گزارش خرید بایت خریدهای تجمیعی ندیدم. میشه به صورت کامل بفرمایید که اطلاعات فروشنده از قبیل اسم و آدرس رو چی باید درج کنم؟ با تشکر از شما

آفلاین ALIREZABAGHERI

xx - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا
پاسخ : سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی
« پاسخ #13 : ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۰:۱۰ »
با سلام و روز خوش
تشکر از پاسخ مفیدتون
در مورد سوال اولم هم میشه بگید باید چطور این خریدهای تجمیعی رو ثبت کنم. میشه بفرمایید؟ چون تو سایتش (حالت آنلاین) من گزینه ای جدا یا در خود قسمت گزارش خرید بایت خریدهای تجمیعی ندیدم. میشه به صورت کامل بفرمایید که اطلاعات فروشنده از قبیل اسم و آدرس رو چی باید درج کنم؟ با تشکر از شما

باسلام

پس از ورود به سامانه و ایجاد فصل جدید و در بخش وارد کردن اطلاعات خرید در بالای صفحه باکسی تحت عنوان معاملات کمتر از نصاب وجود دارد که با تیک کردن ان باکس باز میشود و فقط جمع ارقام را وارد میکند ونیازی به آدرس و.... نیست .
توجه داشته باشید که تمام خریدهای زیر حد نصاب فصل را جمع کنید و یکجا وارد کنید . فقط ریز مشخصات انها را بصورت فایل اکسل نگهداری کنید تا در صورت درخواست حوزه مالیاتی به آنها داده شود .

آفلاین مهدی همتی

xx - سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی - متا
پاسخ : سقف مبلغ اطلاعات معاملات فصلی
« پاسخ #14 : ۲۹ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۰:۳۲ »
 با سلام
دوستان عزیز سوالی دارم  همانطور که شما فرمودید طبق بخش نامه مبالغ زیر یک میلیون ریال نیاز به گزارش ندارد  اما مبلغ 10%حدنصاب (880000) پس تکلیف اش چی میشه ؟ اونم زیر یک میلیون ریال هست
و سوال دوم اینکه اگر جمع این مبالغ 10%حدنصاب از یک فروشنده به مبلغ حد نصاب رسید چطور باید گزارش کنیم
پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری، آنست که بعد از هر زمین خوردنی برخیزی. (مهاتما گاندی)

بنر بعد از آخرین ارسال در مرجع مالیات بر ارزش افزوده


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
گزارش خرید و فروش فصلی پاییز - معاملات کمتر از 10% مبلغ حد نصاب

نویسنده alinaalina

5 پاسخ ها
4648 مشاهده
آخرين ارسال ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۲:۳۸
توسط الهام ریاحی
xx
معاملات کمتر از 10% مبلغ حد نصاب

نویسنده davod.dashti

0 پاسخ ها
3553 مشاهده
آخرين ارسال ۳۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۵:۴۱
توسط davod.dashti
xx
شرایط جدید معاملات فصلی سال ۹۵

نویسنده keyvan

5 پاسخ ها
1345 مشاهده
آخرين ارسال ۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۰:۲۲
توسط f.shahrabi
xx
بابت معاملات فصلی تابستان 96

نویسنده alinaalina

2 پاسخ ها
483 مشاهده
آخرين ارسال ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱:۰۲
توسط alinaalina
xx
اصلاح معاملات فصلی در روش آنلاین

نویسنده الهام ریاحی

2 پاسخ ها
1905 مشاهده
آخرين ارسال ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۸:۵۲
توسط بهناز خانی
xx
درج مبلغ خرید و فروش فصلی در نرم افزار دارایی

نویسنده Ahangarany

1 پاسخ ها
1427 مشاهده
آخرين ارسال ۵ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۳:۱۶
توسط فريدون مظفرنژاد