• linkedin
خوش آمدید , مهمان - ورود اینجا ثبت نام اینجا . فعال سازی حساب کاربری

Google


normal_post - مقایسه بین Linq to SQL  و Entity Framework - متا نویسنده موضوع: مقایسه بین Linq to SQL و Entity Framework  (دفعات بازدید: 2731 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین سید علا سبزپوش

xx - مقایسه بین Linq to SQL  و Entity Framework - متا
مقایسه بین Linq to SQL و Entity Framework
« : ۲۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۰:۲۳:۱۵ »
شاید برای شما هم این سوال مطرح شده باشد که Linq To Sql  و Entity Framework  چه تفاوتهایی دارند ، در این تایپیک این دو مورد را از جنبه های مختلفی مقایسه خواهم کرد .


1-complexity  یا پیچیدگی : البته منظور از پیچیدگی از نگاه سخت و آسان بودن نیست بلکه از نگاه امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهد . مسلما LINQ  امکانات و پیچیدگیهای کمتری دارد.


2-model    یا مدل سازی : ما در Entity Framework  براحتی می توانیم مدل سازی کنیم علاوه بر آن از تمام ارتباطات بین جدولها پشتیبانی می کند LINQ  از یک ارتباط یک به یک بین کلاسها و جدولهای بانک اطلاعاتی پشتیبانی می کند .


3-پشتیبانی از بانک اطلاعاتی : LINQ to SQL  فقط از بانک اطلاعاتی Sql_Server  پشتیبانی می کند در حالی که Entity Framework  می تواند از بانکهای اطلاعاتی مختلفی پشتیبانی کند .


4-زمان توسعه پذیری :To SQL LINQ   می تواند به راحتی استفاده شود و به سرعت کار شما را پیش ببرد . اما در نرم افزارهای پیچیده و بزرگ بدلیل داشتن امکانات محدود و کم دیگر جوابگو نیست .


5-وراثت : Entity Framework  از وراثت بین کلاسها براحتی استفاده و پشتیبانی می کند در حالی که این خاصیت در LINQ  وجود ندارد .


6-نوع فایل : LINQ  در فایلی با پسوند DBML  ذخیره می شوند در حالی که Entity Framework  در فایلهای EDMX  و CSDL ,SSDL  که با فرمت xml  است ذخیره می شوند .


7-نوع مرکب : ما در  Entity Framework می توانیم فیلدی مرکب complex type  تعریف کنیم . این فیلد چیزی شبیه به ساختار ها است . اما این امکان درTo SQL  LINQ  وجود ندارد


8-کویری : همانطور که در آموزشهای خودم نوشتم . Entity Framework  از چندین سبک برای اجرای کویری استفاده می کند . Linq to Entity , EntitySQL , Query With Method


9-کارایی : هر دو از نظر سرعت در اولین اجرا شاید بتوان گفت کند هستند . اما Eitity Framework از نظر کارایی بهتر عمل می کند .


10-توسعه آینده : مایکروسافت چندان علاقه ای به توسعه و ادامه راه LINQ to SQL  ندارد اما در عوض بیشتر تمرکز و توسعه را بر مبنای تکنولوژیهای دیگری گذاشته است از جمله Entity Framework


11-ساخت بانک اطلاعاتی از مدل : ما فقط در Entity Framework  می توانیم ابتدا مدل خودمان را طراحی کنیم و سپس با استفاده از آن مدل ، بانک اطلاعاتی را تولید کنیم.


Linkback: https://irmeta.com/meta/b622/t8077/
ما عاشق فهم و ادب ومعرفتیم،
ما خاک قدوم هر چه زیبا صفتیم،
http://math2easy.com


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
Entity Framework 4 part 1

نویسنده سید علا سبزپوش

13 پاسخ ها
12270 مشاهده
آخرين ارسال ۲۰ آذر ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۹:۱۸
توسط MSDN
clip
جایگاه Entity Framework در معماری 3 لایه

نویسنده سید علا سبزپوش

0 پاسخ ها
3081 مشاهده
آخرين ارسال ۲۲ تیر ۱۳۹۰ - ۱۰:۲۴:۴۰
توسط سید علا سبزپوش
xx
نکاتی مختصر و مفید برای معرفی LINQ

نویسنده سید علا سبزپوش

0 پاسخ ها
2330 مشاهده
آخرين ارسال ۲۵ آبان ۱۳۸۹ - ۰۹:۱۱:۲۷
توسط سید علا سبزپوش
xx
مقایسه سه نیمه حرفه ای DSLR

نویسنده CIVILAR

2 پاسخ ها
2604 مشاهده
آخرين ارسال ۱۸ تیر ۱۳۸۹ - ۱۳:۴۶:۱۷
توسط CIVILAR
xx
مقایسه سیستمهای یکپارچه . جزیره ای و erp از دیدگاه کاربردی

نویسنده سید علا سبزپوش

1 پاسخ ها
2469 مشاهده
آخرين ارسال ۱۶ خرداد ۱۳۸۹ - ۲۲:۱۶:۳۹
توسط searcher
xx
مقایسه ویندوز 7، ویندوز XP، یندوز Vista

نویسنده وحيد زارعي

0 پاسخ ها
2827 مشاهده
آخرين ارسال ۹ آذر ۱۳۸۹ - ۱۶:۴۷:۰۵
توسط وحيد زارعي
 


anything