Google


normal_post - آیا قبل از ازدواج در مورد روابط قبلی طرف مقابل سؤال کنیم؟ - متا نویسنده موضوع: آیا قبل از ازدواج در مورد روابط قبلی طرف مقابل سؤال کنیم؟  (دفعات بازدید: 420 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین محتشمی

 • سـرپـرسـت بـخـش
 • *
 • تعداد ارسال: 19
 • متا امتیاز 950 تومان
 • لیست کدهای من
 • تشکر و اهداء امتیاز به محتشمی
 • رای برای مدیریت : 0
 • تخصص: پژوهشگر مستقل در حوزه جرم شناسی، روان شناسی و جامعه شناسی - کارشناس ارشد از دانشگاه شهید بهشتی
 • استان / شهر: تهران
 • سپاس شده از ایشان: 2
 • سپاس کرده از دیگران: 0
دوره آشنایی پیش از ازدواج، دوره شناخته. پس لازمه که بدون تعارف هر سؤالی رو که داریم از طرف مقابل بپرسیم تا بعداً خودمونو به خاطر عدم آگاهی و شناخت درست، محکوم نکنیم.
یکی از این پرسش ها، در مورد روابط و به ویژه ازدواج یا ازدواج های قبلی طرف مقابله. ما به هیچ عنوان نمی گیم که نباید با کسی که قبلاً ازدواج کرده و جدا شده ازدواج کرد، اما باید علل و عوامل این جدایی مورد پرسش قرار بگیره و به دقت بررسی و ارزیابی بشه. ما باید علت ها رو، هم از خود فرد بپرسیم و هم در اعمال او دقت کنیم تا با شخصیت و رفتارهای او بیشتر آشنا بشیم و بتونیم انتخاب صحیح تری داشته باشیم. هیچ عجله ای هم در کار نیست و باید با صرف وقت کافی، تا حد امکان به شناخت درست و کاملی از این فرد دست پیدا کنیم. حتی لازمه زمان و انرژی بیشتری رو به آشنایی با ابعاد مختلف شخصیتی این فرد، نسبت به سایر اشخاص اختصاص بدیم. البته، در این امر، باید از کمک متخصصین متعهد هم بهره بگیریم. هرچند، منظور ما دست یابی به شناختی همه جانبه و اجتناب از بی گدار زدن در انتخابه، وگرنه ابتلا به وسواس و سوءظن در این زمینه می تونه بسیار خطرناک و مخرب باشه.
حالا، ما یک بار و به صورت کامل، پرسش ها و پاسخ های لازم رو در مورد روابط یا ازدواج های قبلی طرف مقابل از اون می کنیم و خودمون هم از جنبه های مختلف سعی خودمونو در شناخت صحیح اون به کار می گیریم. اما اگه با شناخت کافی به این نتیجه رسیدیم که به ارتباط خودمون با اون ادامه داده و اونو به عنوان شریک زندگیمون انتخاب کنیم، به هیچ وجه، تأکید می کنیم به هیچ وجه، مجاز نیستیم که مدام به کنجکاوی در مورد کم و کیف روابط قبلی اون بپردازیم، با یادآوری مکرر گذشته، اونو اذیت و کلافه کنیم، همش مقایسه کنیم و بگیم که آیا فلان کار رو برای اون می کردی و برای من نمی کنی یا برای اون هم نمی کردی؟!، دائماً با حسادت ها و احساسات بد خودمون نسبت به روابط قبلی او، اونو آزار بدیم و در یک کلام، با گفتار و رفتار نادرست خودمون، رابطه فعلیمونو فدای چیزهایی بکنیم که در گذشته اتفاق افتاده و تموم شده.
ما اگه توانایی کافی برای ازدواج با چنین فردی رو نداریم، اصلاً نباید با اون ازدواج کنیم. در این صورت، هیچ اشتباهی هم متوجه ما نیست. اما اگه این فرد رو به صورت درست و اصولی شناختیم، اونو برای ازدواج مناسب تشخیص دادیم، به کمک عقل خودمون و مشورت با مشاوران متخصص و افراد دانا به این نتیجه رسیدیم که اون کاملاً و به صورت فیزیکی، روانی و احساسی از رابطه قبلی جدا و منفک شده و نسبت به اون رابطه، حسی خنثی و نه مثبت یا منفی رو پیدا کرده و بالأخره با اون ازدواج کردیم، فرض بر اینه که قدرت و پختگی کافی رو برای پذیرش سازنده این موضوع و مواجهه سالم با اون داشتیم. پس لازمه این رشد رو در زندگی مشترک خودمون هم به نمایش بذاریم و خدایی نکرده، از رفتارهای نادرست و ناسالم خودمون در ارتباط با موضوع گفته شده، بمبی ساعتی برای زندگی مشترکمون نسازیم.


Linkback: https://irmeta.com/meta/b396/t20530/


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
شناخت طرف مقابل، برای ازدواج چه قدر مهمه؟

نویسنده محتشمی

0 پاسخ ها
430 مشاهده
آخرين ارسال ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲:۴۵
توسط محتشمی
xx
شناخت مفهوم ازدواج پیش از اقدام به ازدواج چه قدر مهمه؟

نویسنده محتشمی

0 پاسخ ها
433 مشاهده
آخرين ارسال ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۴:۳۹
توسط محتشمی
xx
شناخت خودم برای ازدواج چه قدر مهمه؟

نویسنده محتشمی

0 پاسخ ها
476 مشاهده
آخرين ارسال ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴:۱۵
توسط محتشمی
xx
معرفی منابع مورد استفاده در ایجاد تاپیک های روانشناسی کاربردی

نویسنده محتشمی

0 پاسخ ها
579 مشاهده
آخرين ارسال ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۷:۰۷
توسط محتشمی