Google


normal_post - تفاوتهای جالب روانشناسی زنان و مردان  - متا نویسنده موضوع: تفاوتهای جالب روانشناسی زنان و مردان  (دفعات بازدید: 1221 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین fatima.asemuni

xx - تفاوتهای جالب روانشناسی زنان و مردان  - متا
تفاوتهای جالب روانشناسی زنان و مردان
« : ۱۴ آذر ۱۳۸۹ - ۲۳:۳۵:۵۲ »
1- نـه تـنـها سـاخـتـار مغز زنان و مردان با یکدیگر متفاوت می باشد، بلکه مـردان و زنان از مغزشان بطـرز مــتفاوتی استفاده میکنند. در مغز زنان اتصالات و ارتباطات بیشتری بین دو نیمکره چپ و راست وجود داشـته کـه بـه آنــها این توانایی را می دهد تا از مهارت گفتاری بهتری نسبت به مردان برخوردار باشند.

از طرف دیگر در مردان ارتبـاط کمتری بین دو نیمکره مغزشان وجود داشته و به آنها این قابلیت را میدهد تا دارای مهارت بیشتری در استدلالهای انتزاعی و هوش دیداری-فضایی باشند.
 
۲- بیشتر عادات مردان و زنان را می توان توسط نقش آنها در روند تکامل توضیح داد. بـا وجود آنکه شرایط زندگی تغییر کرده باز هم زنان و مردان تمایل دارند از برنامه بیولوژیکی خـود پیـروی کننـد. مـردان قـادر هستـند تــا مسیر حرکت خود را بخاطر بسپارند.
 
زیـرا در گذشته مردان می بـایـست شـکـار خـود را ردیـابـی کـرده و آن را گـرفتــه و بـه خـانــه باز میگرداندند در حالی که زنان دارای دید محیطی بهتری میباشند که بـه آنـها کمک میـکند اتفاقات پیرامون مـنـزل خـود را زیـر نـظـر گـرفـتـه و خـطـر در حـال نـزدیـک شدن به خانه را شنـاسایی کنند. مـغز مــردان برای شکار کردن برنامه ریزی شده که حـوزه دید محدود و بـاریـک آنـها را توجـیـه مـی کند امـا مـغـز زنـان قـادر اسـت دامـنـه اطـلاعات وسیـعتری را رمزگشایی کند.

۳- مـردان صداهای گوشخراش، دست دادن محکم و رنگ قرمز را ترجیح میدهند. مـردان در حل مسائل فنی بهتر می باشند. زنان دارای گوش تیزتری میباشند و هنـگام صحبت کردن از واژه های بیشتری استفاده می کنند و در تکمـیل و اتـمام وظـایف بطور مستقل بهتر از مردان می باشند.

۴- هنگامی که مردان وارد اطاق می شوند بدنبال راه خروج میگردند، خـطـر احـتمالی را برآورد کرده و راههای گریز را می سنجد. در حالیکه زنان به چهره میهمانان توجه میکنند تا پـی ببرند که میـهمانـان چه کسانی بوده و چه احساسی دارند. مردان قادر میباشند تا اطلاعات را طبقه بندی کرده و در مغزشان ذخیره کنند. زنـان تمایل دارند تا اطلاعات را بارها و بارها در مغزشان مرور کنند. هنگامی که زنان مشکلاتشان را بـا مـردان در میان می گذارند دنبال راه حل نمیگردند آنها تنها نیاز دارند تا فردی به حرفهایشان گوش دهد.

تفاوتهای روانشناسی

۱- مردان موقعیتها و اوضاع را بطور کلی درک میکنند و تفکر کلی و جـامع دارند در حالی که زنان موضعی می اندیشند و بروی جزئیات و نکات ظریف تمرکز می کنند.

۲- مردان سازنده و خلاق می باشند. آنـهـا ریسک پذیـر بـوده و بـدنبال تجربه های جدید می باشند در حالی که زنان با ارزشترین اطلاعات را برگزیده و آن را به نسل بـعد انتقال می دهند.
 
۳- مردان در تفکرات و اعمالشان استقلال دارند در حالی که زنـان تـمـایل دارند از عقاید پیشنهادی دیگران پیروی کنند.

۴- ارزیابی زنان از خودشان در سطح پایینتری از مردان می بـاشد. زنـان تـمایل دارند از خودشان انتقاد کنند در حالی که مردان بیشتر از عملکرد خودشان رضایت دارند.

۵- مردان و زنان دارای معیارهای متفاتی برای رضایتمندی در زندگی می باشند. مردان برای شغل مناسب و موفقیت در کارها و زنان به خانواده و فرزندان ارزش قائل میباشند.

۶- مردان نیاز مبرمی دارند تـا بـه اهـدافشـان جـامـه عـمـل بـپـوشانـند اما زنان رابطه با دیگران را در درجه نخست اهمیت قرار می دهند.

۷- مردان دو برابر زنان بیمار می شوند البته زنان نیـز بـیشتر بـه سـلامتـی خود اهمیت میدهند.
۸- زنان درد و کار یکنواخت را بهتر از مردان تحمل می کنند.

۹- بر خلاف تصور عام مردان بیـشتر از زنـان حـرف زده و بیشـتر سـخنــان دیگران را قطع میکنند.

۱۰- مردان و زنان دارای حس حسادت یکسان بوده اما مردان بهتر میتـوانند این حس را پنهان سازند


Linkback: https://irmeta.com/meta/b394/t5524/


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
‎'' ‎روانشناسی سن‎ ''‎

نویسنده حمید رستمی

0 پاسخ ها
967 مشاهده
آخرين ارسال ۱۵ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۴:۲۴:۳۳
توسط حمید رستمی
xx
از روانشناسی رنگ ها چه می دانید؟

نویسنده وحيد زارعي

0 پاسخ ها
1433 مشاهده
آخرين ارسال ۴ دی ۱۳۸۹ - ۲۳:۲۲:۲۳
توسط وحيد زارعي
xx
روانشناسی رنگ در قرآن

نویسنده اجـاقـی

0 پاسخ ها
1379 مشاهده
آخرين ارسال ۲۵ دی ۱۳۹۰ - ۰۲:۳۲:۱۴
توسط اجـاقـی
xx
روانشناسی گلها

نویسنده sahel030

1 پاسخ ها
1594 مشاهده
آخرين ارسال ۳ آبان ۱۳۹۱ - ۱۳:۳۰:۵۳
توسط sahel030
xx
ارتباط روانشناسی و طب سنتی

نویسنده سلیمانی

1 پاسخ ها
1357 مشاهده
آخرين ارسال ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۵:۵۷
توسط اجـاقـی
xx
از روانشناسی رنگها چه میدانید؟

نویسنده کـوکـبـی

1 پاسخ ها
1152 مشاهده
آخرين ارسال ۸ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۸:۱۷:۳۶
توسط کـوکـبـی