Google


normal_post - چگونه کودکانی با شخصيت تربيت کنيم - متا نویسنده موضوع: چگونه کودکانی با شخصيت تربيت کنيم  (دفعات بازدید: 1557 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین سـتـایـش

xx - چگونه کودکانی با شخصيت تربيت کنيم - متا
چگونه کودکانی با شخصيت تربيت کنيم
« : ۱۴ آبان ۱۳۹۰ - ۱۳:۵۰:۰۸ »
چگونه کودکانی با شخصيت تربيت کنيم؟


ARFEK343C - چگونه کودکانی با شخصيت تربيت کنيم - متا

والدين ضمن اين که مقداری از خصايص خود را به فرزندانشان بطور موروثی منتقل می کنند، بايد بکوشند شخصيت آنها را طوری شکل دهند که آنان به آسودگی با محيط اطراف و مردم اجتماع خويش سازگاری بيابند و در زندگی روزمره خود دچار مشکلات اساسی نباشند؛ البته اين موضوع حائز اهميت است که از يک پدر و مادر دارای شخصيت متعادل اجتماعی انتظار می رود فرزند را از مراحل اوليه تولدش چنان پرورش دهند که در تمام مراحل زندگی دارای شخصيتی انسانی و روحيه متعادل روانی باشد. ما در اين مطلب نيز به مواردی که می تواند در رشد و تکوين شخصيت کودک تاثير بگذارد اشاره می کنيم، اميد است مفيد واقع شود.

*****

شخصيت از ديدگاه علم روان شناسی به اين شکل تعريف شده است؛ شخصيت عبارت است از کل خصوصيات انسان، پس همه افراد در هر سن و موقعيتی دارای شخصيت هستند. به گفته پاره ای از روان شناسان شخصيت از ابتدای تولد تا خاتمه عمر در حال شکل گرفتن و تکامل است و به همين دليل، هيچ گاه نمی توان از آن بعنوان حالتی ثابت و غيرقابل تغيير سخن گفت، در رشد و تکامل شخصيت کودک، عوامل زيادی موثرند و ميزان تاثير اين عوامل به ميزان توانايی کودک به درک اهميت اين عوامل در ارتباط آنها با خودش بستگی دارد.
رشد شخصيت در کودک از 2 سالگی به بعد آغاز می شود. در ماههای اوليه زندگی يک طفل، رشد چشمگير شخصيتی او قابل توجه است، البته اين سرعت رشد در کودکان مختلف متفاوت است.

===============================

سلام
دوستان محترم لطفا پیش از اینکه به بیان مواردی که باعث با شخصیت شدن فرزندان می شود بپردازم، شما نظر خودتون رو بگین. که چه کار کنیم فرزندانی با شخصیت داشته باشیم. اصلا تعریف شما از شخصیت چی هست؟؟؟؟ :-\

Linkback: https://irmeta.com/meta/b376/t8659/

آفلاین avinaasadi

xx - چگونه کودکانی با شخصيت تربيت کنيم - متا
پاسخ : چگونه کودکانی با شخصيت تربيت کنيم
« پاسخ #1 : ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۶:۳۲ »
با سلام به دوستان عزیز، شخصیت کودک بر اساس چیزی جز آنچه در خانواده و اجتماع می بینند شکل نمی گیرد آنها کپی از خودما خواهند شد، پس خودمان را اصلاح کنیم.


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
بحران دوران بلوغ چیست و چگونه بر آن پیروز شویم ؟

نویسنده اجـاقـی

0 پاسخ ها
1861 مشاهده
آخرين ارسال ۱۸ آذر ۱۳۸۹ - ۱۳:۴۷:۱۷
توسط اجـاقـی