Google


normal_post - فعالیت NGO ها راه حل پیشگیری از اعتیاد در جامعه - متا نویسنده موضوع: فعالیت NGO ها راه حل پیشگیری از اعتیاد در جامعه  (دفعات بازدید: 2610 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین کمال حقیقی

یک کارشناس اعتیاد با تاکید بر اینکه طول درمان 28 روزه برای ترک اعتیاد کافی نیست گفت: موفقیت در درمان اعتیاد با ادامه طول درمان که یکی از مهمترین عوامل محرک آن تامین شغل است امکانپذیر می شود در غیر این صورت معتاد دوباره به سمت مواد مخدر گرایش پیدا می کند.

کامبیز محضری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه بیش از 70 درصد معتادان پس از ترک اعتیاد فوری" 28 روزه" دوباره به مصرف مواد روی می آورند گفت: درمانهای 28 روزه معتادان اگر با تداوم درمان و تشکیل جلسات خودیاری، مشاوره، گروه درمانی، مهارتهای زندگی، همدردی و روانشناسی در مدت زمان طولانی ادامه داشته باشد موثر است، در غیر اینصورت دردی را دوا نمی کند.

وی گفت: زندگی یک معتاد پس از ترک اعتیاد قابل تامل است زیرا معتادی که با سختی و مشقت توانسته "سم" را از بدن خود خارج کند و افکار و ذهن خود را متناسب با فرهنگ و اجتماع منطبق سازد امروز نیازمند اشتغال و کسب درآمد است در غیر اینصورت تمامی هزینه ها بی فایده بوده و شخص پاک شده دوباره به دامان اعتیاد بازمی گردد.

کارشناس اسبق دفتر پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: اینکه گروه یا اشخاصی از ریشه کنی اعتیاد سخن می گویند در حد یک آرمان دست نیافتنی است زیرا قاچاقچیان مواد مخدر از تمامی امکانات روز دنیا برای عرضه مخدر در کشورها استفاده می کنند.افزایش کشفیات مواد مخدر امتیاز نیست[/size]

وی افزود: افزایش کشفیات مواد مخدر امتیاز نیست بلکه یک هشدار است چرا که این افزایش نشان دهنده افزایش متقاضیان و عرضه کنندگان مواد مخدر در جامعه است.

وی ادامه داد: گروهی معتقدند همسایگی ایران با کشور افغانستان به عنوان بزرگترین مزرعه کشت مخدرهای جهان و مرکز تولید مواد مخدر، کشور را با چالش اعتیاد و قاچاق مواد مخدر روبرو کرده در حالی که باید به این گروه متذکر شد شیشه تولید افغانستان نیست و در خود ایران به صورت زیرزمینی تولید می شود.

فعالیت NGO ها راه حل پیشگیری از اعتیاد در جامعه

محضری با بیان اینکه هم اکنون سازمانهای مردم نهاد و NGO ها تنها در زمینه درمان و ترک اعتیاد فعالیت دارند اظهار داشت: یکی از مهمترین راهکارهای پیشگیری از اعتیاد حضور پررنگ سازمانهای مردم نهاد است چرا که ارتباط این سازمانها با اقشار مختلف مردمی بیشتر و بهتر است ولی متاسفانه مسئولان روی این سرمایه بزرگ مردمی سرمایه گذاری نکرده اند.

وی گفت: NGO ها در صورت تامین بودجه می توانند بسیار عمیق تر از سازمانهای متولی و دولتی در خانواده ها رسوخ کرده و آنها را از آسیبهای اعتیاد آگاه کنند.

خبرگزاري مهر

Linkback: https://irmeta.com/meta/b2049/t6813/


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
قرص‌های ترک اعتیاد می‌تواند اعتیاد فرد را شدیدتر کند

نویسنده کمال حقیقی

0 پاسخ ها
1299 مشاهده
آخرين ارسال ۲۶ دی ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۹:۰۱
توسط کمال حقیقی
xx
اعتیاد چیست؟

نویسنده امیر شهباززاده

0 پاسخ ها
1671 مشاهده
آخرين ارسال ۸ اسفند ۱۳۸۸ - ۰۹:۴۳:۲۰
توسط امیر شهباززاده
xx
اعتیاد در ایران جوان تر می شود

نویسنده کمال حقیقی

0 پاسخ ها
1474 مشاهده
آخرين ارسال ۲۶ دی ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۳:۰۶
توسط کمال حقیقی
xx
سیگار دروازه اعتیاد

نویسنده کمال حقیقی

0 پاسخ ها
963 مشاهده
آخرين ارسال ۲۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۱:۵۷:۳۶
توسط کمال حقیقی
xx
ازمایش عدم اعتیاد گواهینامه ام با مشکل همراه است/کمک/

نویسنده ارسلان

6 پاسخ ها
15696 مشاهده
آخرين ارسال ۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۲:۰۲:۳۲
توسط کمال حقیقی
xx
آمارهای اعتیاد در میان زنان و دختران جوان

نویسنده کمال حقیقی

0 پاسخ ها
2057 مشاهده
آخرين ارسال ۱۱ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۲:۴۳:۲۵
توسط کمال حقیقی
 

anything