Google


veryhot_post - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا نویسنده موضوع: خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان  (دفعات بازدید: 32839 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین armin karimi

xx - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
پاسخ : خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان
« پاسخ #30 : ۳ تیر ۱۳۸۹ - ۱۴:۴۹:۰۶ »
علی معلم از ساخت پروژه ملی زندگی کوروش کبیر خبر داد

در اين اثر سينمايي از دست‌اندرکاران ايراني و چند بازيگر مطرح دنيا استفاده خواهيم کرد

 

به گزارش سینمای ما .  علي معلم  گفت: شرايط تاريخي و سياسي اقتضا مي کند اثري همچون کوروش کبير در سينماي ايران ساخته شود. کار درباره کوروش نمي تواند در قالب سفارشات باشد و بايد در قالب يک ضرورت چنين اثري ساخته شود. تهيه کننده فيلم سينمايي "آل" يادآور شد: ساخت فيلم سينمايي کوروش کبير خدمتي بزرگ به تاريخ و فرهنگ اين مرز و بوم است و اشخاص و ارگانهاي علاقه مند ، مي تواند در ساخت اين اثر مشارکت داشته باشد.

معلم با اشاره به آثاري که درباره تاريخ ايران از نگاه غرب در دنيا ساخته مي شود تصريح کرد: متاسفانه فيلم هاي تاريخي با مضمون تمدن ايران با نگاه غربي در دنيا ساخته مي شود و اين درحالي است که سينماي ايران در سي سال اخير حرکتي براي ساخت فيلمي همچون کوروش کبير نداشته است. در زمان شاه ملعون که هزينه هاي بسياري صرف جشن هاي 2500 ساله مي شد فکري براي ساخت فيلم هاي تاريخي ايراني نشد و اربابان شاه نيز اجازه ندادند تاريخ ايران در سينما به تصوير کشيده شود.

تهيه کننده فيلم سينمايي گاوخوني با بيان اين مطلب که يک سرمايه گذار خصوصي نمي تواند بدون حمايت چنين اثري را بسازد گفت: فيلم سينمايي کوروش کبير در ابتدا نيازمند تحقيق و پژوهش دقيق است و سپس بايد براي بازاريابي بين المللي آن فعاليت کرد.

معلم با اشاره به توافقاتي که با مسعود جوزاني کارگردان سينما، درباره ساخت فيلم کوروش کبير داشته يادآور شد: پس از صحبت با اين کارگردان بزرگ سينماي ايران، وي براي ساخت اين اثر سينمايي ابراز علاقه مندي کرد و با شناخت بين المللي که دارد، حتما در ساخت اين اثر سينمايي موفق خواهيم بود.

وي با بيان اينکه برآورد شخصي از ساخت فيلم سينمايي کوروش کبير وجود ندارد تصريح کرد: نحوه ساخت اين اثر سينمايي بستگي به سرمايه اي دارد که براي آن هزينه مي کنيم و به حتم هرچه سرمايه براي ساخت آن بيشتر باشد پروژه از کيفيت بيشتري برخرودار است.

 را کلیک کنید تا این تصویر را در اندازه واقعی آن ببینید - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا


تهيه کننده فيلم سينمايي ازدواج به سبک ايراني با بيان اينکه فيلم کوروش کبير يک پروژه سينمايي تمام ملي است گفت: در اين اثر سينمايي از دست اندرکاران ايراني به اضافه چند بازيگر مطرح دنيا استفاده خواهيم کرد.

معلم با اشاره به صحبت هاي اخير مسئولان سينمايي کشور درباره استانداردسازي فيلم ها و ساخت آثار فاخر سينمايي گفت: اميدوارم نهادهاي مسئول فرهنگي در ساخت اين فيلم سينمايي ملي با حمايت هاي مالي و معنوي خود ما را تنها نگذارند.

وي خاطر نشان کرد: فيلم سينمايي کوروش روايتي پيچيده و دشوار است ما در ساخت اين اثر سينمايي به دنبال تجارت نيستيم و به دنبال ايجاد جايگاهي نو از سينماي ايران در دنيا هستيم.

مسعود جعفري جوزاني در کارنامه سينمايي خود آثاري همچون شير سنگي و جاده هاي سرد را دارد. همچنين مجموعه تلويزيوني در چشم باد که پروژه اي ملي تلقي مي شود از ديگر آثار بزرگي است که توسط اين کارگردان سينما و تلويزيون ساخته شده است.
 را کلیک کنید تا این تصویر را در اندازه واقعی آن ببینید - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
مسعود جعفری جوزانی کارگردان نام اشنای سیمای ایران
هميشه خدا يه پله ازت بالاتره نه فقط به خاطر اين كه خدا است ‍؛ به خاطر اين كه از پله بالاتر دستاتو بگيره

آفلاین armin karimi

xx - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
پاسخ : خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان
« پاسخ #31 : ۳ تیر ۱۳۸۹ - ۱۴:۵۲:۰۲ »
هریسون فورد راهي مثلث برمودا مي‌شود

ایراسان- منابع نزديك به سازندگان فيلم مي‌گويند اين كاراكتر در تازه‌ترين قسمت اين مجموعه فيلم، سخت‌ترين و پرچالش ترين ماجراجويي خود را انجام مي‌دهد.«جرج لوكاس» كه يكي از تهيه‌كنندگان فيلم است، كار نگارش فيلمنامه را با همكاري «استيون اسپيلبرگ» كارگردان آن انجام داده است.كار نگارش فيلمنامه چند هفته ديگر تمام مي‌شود و قرار است كليد فيلمبرداري آن ماه سپتامبر زده شود.به گفته لوكاس‌: «اين قسمت فيلم هيجان انگيزترين قسمت آن خواهد بود و ايندياناجونز با اتفاقات عجيب و غريب ويژه‌اي رو به رو خواهد شد.»مثلث برموا كه سالهاست به صورت يكي از بحث‌هاي اصلي رسانه‌اي درآمده،در اقيانوس آتلانتيك شمالي قرار دارد و از آن به عنوان يك منطقه شوم اسم برده مي‌شود.در طول دهه‌هاي گذشته تعداد زيادي از هواپيماها و كشتي‌هايي كه در نزديكي اين محل بوده‌اند، به شكل ناگهاني ناپديد شده‌اند و كسي اطلاعي از وضعيت آنها ندارد.براي مدتي گفته مي‌شد ساكنان سيارات ديگر در اين محل حضور دارند و به آدم‌ربايي مشغولند. اين نظريه هم مطرح است كه نيروهاي نظامي آمريكا در اين مكان در حال انجام يك سري آزمايشات مخفي هستند.از آنجا كه هنوز هيچ كس نتوانسته واقعيت هاي مربوط به مثلث برمودا را كشف كند، بعيد به نظر مي‌رسد كاراكتر ايندياناجونز هم بتواند كمكي به حل اين موضوع كند.برخي منابع نزديك به پروژه سينمايي ايندياناجونز مي‌گويند به احتمال زياد پنجمين قسمت اين مجموعه فيلم، آخرين قسمت آن خواهد بود.سازندگان فيلم در ارتباط با اين خبر هنوز هيچ موضع گيري نكرده‌اند.«هريسون فورد» براي پنجمين بار در نقش كاراكتر ايندياناجونز ظاهر مي‌شود و «شيالابوف» (كه از قسمت چهارم به اين مجموعه پيوست) دوباره در نقش پسر جوان ايندياناجونز بازي خواهد كرد.او در اين قسمت فيلم هم نقش مهمي دارد.«ايندياناجونز 5» -كه نام كامل آن به زودي اعلام خواهد شد- اواسط فصل تابستان سال آينده اكران عمومي بين‌المللي مي‌شود.هميشه خدا يه پله ازت بالاتره نه فقط به خاطر اين كه خدا است ‍؛ به خاطر اين كه از پله بالاتر دستاتو بگيره

آفلاین armin karimi

xx - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
پاسخ : خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان
« پاسخ #32 : ۳ تیر ۱۳۸۹ - ۱۴:۵۲:۵۷ »
بقيه اخبار سينماي جهان انشالله فردا
خداحافظ
هميشه خدا يه پله ازت بالاتره نه فقط به خاطر اين كه خدا است ‍؛ به خاطر اين كه از پله بالاتر دستاتو بگيره

آفلاین armin karimi

xx - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
پاسخ : خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان
« پاسخ #33 : ۳ تیر ۱۳۸۹ - ۲۲:۵۲:۵۹ »
جانی دپ و آنجلینا جولی در توریست

توریست با حضور بازیگرانی چون «جانی‌دپ» و«آنجلینا جولی» آماده نمایش شد. «پل بتانی» و «ریوفیوز سویل» از دیگر بازیگران توریست هستند و فیلمبرداری این درام جاسوسی در شهر ونیز کشور ایتالیا به پایان رسیده است.

بنا بر اعلام ورایتی، «فلوریان هنکل فون دونر سمارک» کارگردانی این تریلر رومانتیک را برعهده داشت.

فلورین هنکل فان دونرسمارک، فیلمساز آلمانی در سال ۲۰۰۶ با فیلم «زندگی‌های دیگران» موفق به کسب جایزه‌ اسکار بهترین فیلم خارجی شد و توریست اولین پروژه‌ سینمایی‌اش بعد از چهار سال بیکاری است.

شرکت فیلمسازی «جی‌کی فیلمز» با همکاری «گراهام کینگ» و «تیم هدینگتون» تهیه و تولید این پروژه را برعهده داشته‌اند.

فیلمنامه‌ی «توریست» توسط «کریستوفرمک کواری» و «جعفری نچمانوف» به نگارش درآمده است.

این درام پرهیجان بازسازی فیلمی فرانسوی است که در سال ۲۰۰۵ توسط «آنتونی زیمر» کارگردانی شد.فیلم‌نامه این اثر توسط «جولیان فلووز» نوشته شده و داستان فیلم، درباره سفر پرماجرای یک توریست آمریکایی است که ازسوی پلیس بین‌الملل تحت تعقیب است و به همین علت در پوشش یک گردشگر از جایی به جای دیگر تغییر موقعیت می‌دهد، تا اینکه پس از آشنایی با یک پلیس زن امکان گریز را از دست می‌دهد.

جانی دپ که اخیرا در پروژه‌ی سینمایی «توریست» مقابل دوربین رفته است، به‌زودی در فیلم «دزدان ‌دریایی:موج‌های بیگانه» نقش‌آفرینی می‌کند.

وی همچنین به زودی با ساخت یک فیلم مستند درباره‌ی «کیت ریچاردز» به جرگه‌ی فیلمسازان می‌پیوندد.

«جولی» که چندی پیش به‌عنوان نماینده سازمان «یونیسف» در امور پناهندگان فعالیت سیاسی انتخاب شد، اخیرا یکی از ۱۰۰ شخصیت قدرتمند جهان شناخته شده است و روزنامه «دیلی اکسپرس» به نقل از یکی از دوستان «جولی» اعلام کرد، این بازیگر سرشناس تمایل زیادی برای کار در امور سیاسی دارد و با توجه به چهره‌شناخته شده و جایگاهی که در سازمان ملل دارد، می‌تواند در دنیای سیاست نیز به‌خوبی بدرخشد.
هميشه خدا يه پله ازت بالاتره نه فقط به خاطر اين كه خدا است ‍؛ به خاطر اين كه از پله بالاتر دستاتو بگيره

آفلاین armin karimi

xx - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
پاسخ : خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان
« پاسخ #34 : ۳ تیر ۱۳۸۹ - ۲۲:۵۳:۳۶ »
دواین جانسن در سریع و آتشی۵

تهیه کنندگان مجموعه فیلم اکشن و ماجراجویانه «سریع و آتشی» مذاکره با «دواین جانسن» را برای پیوستن او به جمع بازیگران اصلی این مجموعه فیلم شروع کرده‌اند. او برای بازی در این فیلم مشغول یادگیری اتومبیلرانی است.

به گزارش خبرگزاری فارس، «دواین جانسن» در صورت قبول بازی در قسمت جدید فیلم، در کنار «وین دیزل» و «پل والکر» یکی از سه نقش اصلی را بازی خواهد کرد.

منابع نزدیک به پروژه «سریع و آتشی» می گویند سازندگان قسمت پنجم این مجموعه فیلم قصد دارند یک تغییر عمده در حال و هوای کلی آن به وجود بیاورند.

به همین دلیل، نها یک کاراکتر مهم جدید به قصه فیلم افزوده‌اند که قرار است نقش آن را در جلوی دوربین دواین جانسن بازی کند.

تهیه کنندگان فیلم هنوز هیچ توضیحی درباره این کاراکتر و نحوه ورود او به دنیای قصه آن نداده‌اند. با این حال رسانه‌های گروهی می‌نویسند به احتمال زیاد وی یک راننده چیره دست خواهد بود که در مأموریت جدید دو کاراکتر اصلی قدیمی قصه فیلم، به کمک آن ها می‌آید تا به جنگ عوامل خلافکار بروند.

«جاستین لی» که قسمت چهارم فیلم را سال قبل کارگردانی کرد،ساخت قسمت پنجم آن را نیز به عهده دارد. او این فیلم را بر اساس قصه فیلمنامه «کریس مورگن» می‌سازد.

هنوز زمانی برای شروع کار فیلم برداری فیلم اعلام نشده، ولی قرار است برای اواسط بهار سال آینده روانه اکران عمومی سینماها شود.

دواین جانسن که به نام «راک» هم معروف است خود یک ورزشکار است که قبل از این در حرفه کشتی فعالیت داشته است.

او که آشنایی چندانی با دنیای مسابقات اتومبیلرانی ندارد،این روزها زیرنظر یک متخصص مشغول یادگیری این رشته ورزشی است.

قسمت چهارم «سریع و آتشی» اواخر فصل بهار گذشته در آمریکای شمالی حدود ۱۵۶ میلیون دلار فروش کرد.
هميشه خدا يه پله ازت بالاتره نه فقط به خاطر اين كه خدا است ‍؛ به خاطر اين كه از پله بالاتر دستاتو بگيره

آفلاین armin karimi

xx - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
پاسخ : خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان
« پاسخ #35 : ۳ تیر ۱۳۸۹ - ۲۲:۵۴:۱۰ »
کمک جان تراولتا به کودکان

جان تراولتا به صندوق حمایت از حقوق کودکان متعلق به نلسون ماندلا کمک مالی کرد.

تراولتا بازیگر آمریکایی که به همراه باهمسر و فرزندش برای تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال به آفریقای جنوبی سفر کرده اند دیروز با کودکان بی سرپرست تحت حمایت بنیاد ماندلا ملاقات و مبلغ 10/000 دلار کمک مالی کردند.

در این ملاقات تراولتا شعری با عنوان " چشم ها به آسمان ، پا ها روی زمین" را قرائت کرد و برای کودکان آواز خواند.

در ادامه تراولتا درباره اهمیت خانواده سخنرانی کوتاهی کرد. وی گفت : بچه ها فروتنی را به انسان می آموزند و حضورشان موجب استحکام خانواده می شود.

نلسون ماندلا رهبر جنبش آزادی سیاهان آفریقای جنوبی پس از رسیدن به قدرت ، صندوقی برای حمایت از کودکان خیابانی و فرزندان آوارگان بر پا کرد.ماندلا در پیامی ضبط شده از تراولتا و همسرش تشکر کرد و در ادامه تراولتا دیگر سینماگران را به مشارکت در امور خیریه ای از این دست فراخواند.

تراولتا که سمت نماینده و سخنگوی خطوط هوایی کانتاس استرالیا را بر عهده دارد برای تشویق تیم ملی استرالیا درجام جهانی به آفریقای جنوبی سفر کرده است.
هميشه خدا يه پله ازت بالاتره نه فقط به خاطر اين كه خدا است ‍؛ به خاطر اين كه از پله بالاتر دستاتو بگيره

آفلاین armin karimi

xx - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
پاسخ : خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان
« پاسخ #36 : ۳ تیر ۱۳۸۹ - ۲۲:۵۴:۳۹ »
بت من 3" کلید می خورد

فیلم سینمایی "بت من3" به کارگردانی "کریستوفر نولان" از ماه مارس در امریکا کلید می خورد.

به گزارش خبرگزاری سینمای ایران، "جف بوچر" دستیار "نولان" در ساخت فیلم "بت من 3" از آغاز فیلمبرداری این پروژه از ماه مارس در امریکا خبر داد.

این فیلم که در ادامه نسخه 2008 "شوالیه تاریکی"با بازی "کریستین بیل" و "هیث لجر" ساخته می شود، در شرایطی کلید می خورد که "هیث لجر"، بازیگر کاراکتر "جوکر" که سال پیش به علت حادثه ناگهانی درگذشت در این نسخه از فیلم حضور ندارد. به همین دلیل به احترام او، این کاراکتر از فیلم حذف می شود تا خاطرات مانده از "جوکر" با "هیث لجر" در یادها بماند.

پیش از این نیز شرکت "برادران وارنر" از اکران "بت من 3" در جولای 2012 خبر داد و فاصله 4 ساله ایجاد شده بین "شوالیه تاریکی" و "بت من "3 را ناشی از اماده نبودن کادر سازنده و همچنین مهیا نبودن فیلم نامه تلقی کرد.

فیلم "بت من: شوالیه تاریکی" در زمان اکران، صدرنشین گیشه ها بود و بازی "هیث لجر" در نقش "جوکر" جذابیت خاصی به آن بخشیده بود.
هميشه خدا يه پله ازت بالاتره نه فقط به خاطر اين كه خدا است ‍؛ به خاطر اين كه از پله بالاتر دستاتو بگيره

آفلاین armin karimi

xx - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
پاسخ : خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان
« پاسخ #37 : ۳ تیر ۱۳۸۹ - ۲۲:۵۷:۰۷ »
آلفردو جیمز «اَل» پاچینو هنرپیشه آمریکایی و از برندگان جایزه اسکار است.

زندگی

آلفردو جیمز پاچینو در نیویورک دیده به جهان گشود و پدرش سالواتور پاچینو (زاده شهر کورلئونه) کارمند شرکت بیمه و مادرش رز پاچینو (دارای تبار آمریکایی-ایتالیایی) خانه‌دار بود. والدین او هنگامی کودکی او از هم جدا شدند. پدربزرگ و مادربزرگ او در اصل اهل سیسیل بودند.

وی در دوران جوانی و در حالی که بیش از ۲۲ سال از زندگی‌اش نمی‌گذشت، مادرش را از دست داد. پاچینو پیش از مرگ مادرش، زندگی چندان لذت‌بخشی را پشت سر نگذاشته بود و چون والدینش خیلی زود از هم جدا شده بودند، مجبور شد به همراه مادرش به خانه پدربزرگش نقل مکان کرده و در آن‌جا اقامت کند.

بازیگری
دهه ۱۹۷۰

ورود او به عرصهٔ بازیگری را باید سال 1969 دانست. پاچینو در این سال در فیلم ناتالی و من بازی کرد و دو سال پس از آن نیز ایفای نقشی در وحشت در نیلی پارک را پذیرفت. اما بازی در این دو فیلم هرگز او را راضی نکرد تا اینکه فرانسیس فورد کاپولا تصمیم به ساخت یکی از شاهکارهای تاریخ سینما یعنی فیلم پدر خوانده گرفت و نقش «مایکل کورلئونه» به او واگذار شد. در ابتدا کاپولا جک نیکلسون را برای ایفای نقش در پدر خوانده انتخاب کرد اما نیکلسون این پیشنهاد را رد کرد چراکه به گفته خودش نقش یک ایتالیایی را باید یک ایتالیایی بازی کند و با این کار ناخواسته بزرگترین شانس زندگی پاچینو را به او بخشید. پاچینو برای این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین نقش مکمل مرد شد که به آن نرسید.

دهه ۱۹۸۰

در سال 1973 او در فیلم‌های مترسک و سرپیکو بازی کرد. در مترسک نقش آدمی سرگشته را داشت که در پی هویت خویش است و در سرپیکو نیز یک پاچینوی تمام عیار بود. وی در این فیلم نقش فرانک سرپیکو افسر پلیسی را بازی کرد که فساد افسران مافوق خود را افشا می‌کند. پاچینو در همان سال بار دیگر نامزد دریافت اسکار شد اما باز هم این جایزه نصیبش نشد. اما منتقدان، جایزهٔ گلدن گلوپ را به سبب بازی در سرپیکو به وی اهدا کردند.

از دیگر بازی‌های چشمگیر پاچینو می‌توان به حضورش در فیلم‌های پدر خوانده2 (1974)، بعدازظهر سگی (1975) و فیلم عدالت برای همه (1979) اشاره کرد. پاچینو برای بازی در همه این فیلم‌ها نامزد اسکار شد ولی بدان دست نیافت. او می‌گوید: «من برای اسکار بازی نمی‌کنم، چون بازیگری عشق من است، عشقی که هرگز نمی‌توانم رهایش کنم».

او برای بازی در فیلم هایی چون کرامر علیه کرامر (1979)، اینک آخرالزمان و متولد چهارم جولای (1989) دعوت شد ولی او این پیشنهادها را قبول نکرد. هنگامی که کاپولا برای فیلم اینک آخرالزمان او را دعوت کرد، پاچینو در یک جمله پاسخ منفی به او داد: «من با تو به جنگ نخواهم آمد».

دهه ۱۹۹۰

دههٔ ۱۹۹۰ را برای باید دههٔ نوینی برای پاچینو دانست، زیرا او که پس از بازی در فیلم انقلاب (1985) مبتلا به ذات الریه شده و مدت چهار سال نیز از عالم سینما دور مانده بود، در فیلم دریای عشق (1989) بار دیگر خوش درخشید. از فیلم‌های معروف او در این دهه می‌توان به دیک تریسی، پدرخوانده3 (1990)، فرانکی و جانی (1991)، گلن گری گلن راس (1992)، راه کارلیتو (1993)، التهاب (1995)، تالار شهر (1996)، وکیل مدافع شیطان، دنی براسکو (1997) و خودی (1998) اشاره کرد. اما برترین فیلم او در این دهه، بوی خوش زن در سال 1992 است که جایزه اسکار را برایش به ارمغان آورد. او در این فیلم ایفاگر نقش مرد نابینایی بود که عشق به همنوع را به بهترین شکل ممکن بیان می‌کند. علاوه بر جایزهٔ اسکار، جایزه گلدن گلوپ نیز برای این فیلم از سوی منتقدان، به او اعطا شد. زمانی که نقش شیطان در فیلم وکیل مدافع شیطان (1997) را ایفا کرد، همه بزرگان، نامداران و تماشاگران سینما و مردم عادی او را نابغه خواندند.

در سال 1996 از سوی انجمن گوتام جایزه ویژهٔ یک عمر فعالیت هنری نصیبش شد و پیش از آن نیز از سوی فستیوال بین المللی فیلم سن سباستین اسپانیا، جایزه مشابهی به او اهدا شد.

سال ۲۰۰۰ به بعد

او در سال 2002 در فیلم بی خوابی نقش یک کاراگاه را بازی کرد که در تعقیب یک قاتل حرفه‌ای است. تاجر ونیزی (2004) را باید بهترین فیلم او از سال 2000 به بعد دانست.

سبک بازی

پاچینو در بازیگری دارای سبک ویژه‌ای است و به واقع سرشار از استعداد است و به خوبی می‌تواند ایفاگر هر نقشی باشد. نکتهٔ برجسته در بیشتر بازیهای او این است که مخاطب را با خود همراه می‌سازد. صدای گرم و دلنشین او در بازی به پاچینو کمک فراوانی می‌کند، گویی اعضای بدنش همه هنگام بازی واقعاً بازیگر هستند.

کمتر بازیگری در سینمای جهان می‌توان سراغ گرفت که نظیر پاچینو قدرت بازی با چشم را داشته باشد. چشمان پاچینو قدرت صحبت کردن با مخاطب را دارد و می‌توان برق خاصی را در دیدگان وی احساس کرد. این یکی از امتیازات منحصر به فرد او است و فیلم پدر خوانده2 اوج بازی وی با چشمهایش به شمار می‌رود. قدرت و تأثیر نگاه او صحنه‌های جاودانه‌ای را در تاریخ سینمای جهان خلق کرده است. به‌عنوان مثال بازی استثنایی او در سکانس مرگ سولاتسو و پلیس خیانت کار در فیلم پدر خوانده ۱ ، استعداد بی نظیرش را به نمایش می‌گذارد.

در میان ستاره‌های هالیوود، بازیگران انگشت‌شماری چون مارلون براندو را می‌توان یافت که صدایی مانند او داشته باشند.

زندگی شخصی

پاچینو تاکنون ازدواج نکرده‌است اما سه فرزند به او منسوب است که یکی از آنان دختری به نام جولی ماریاست (متولد 1988) که در پی رابطهٔ چندین ساله‌اش با مربی بازیگری آموزشگاه لی استراسبرگ، «جن ترنت»، به دنیا آمد و دو فرزند دیگر دوقلوهایی با نام‌های انتون و اولیویا هستند (متولد 2001) که آن‌ها نیز ثمرهٔ رابطه ناموفقش با «بورلی دی آنجلو» بودند.

آل پاچینو در زندگی شخصی خود چیزی برای مخفی کردن ندارد و شاید به همین دلیل نزد مطبوعات و روزنامه‌نگاران از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است. او انسانی وارسته و درستکار است که همواره تلاش دارد به همنوعان خود، آن هم به هر شکل ممکن کمک نماید و همین موضوع سبب شده تا وی دوست‌داشتنی باشد.

نقل‌قول‌ها

دانیل دی لوویس:  آل پاچینو به دنبال اسکار نیست بلکه این اسکار است که به دنبال آل پاچینو می‌گردد.

فرانسیس فورد کاپولا:  اگر کارگردان نمی‌شدم دوست داشتم یک پاچینو می‌بودم.

فیلم‌شناسی

ناتالی و من (1969)

وحشت در نیدل پارک(1971)

پدر خوانده(1972)

مترسک(1973)

سرپیکو (1973)

پدر خوانده2 (1974)

بعداز ظهر سگی (1975)

بابی دیرفیلد(1977)

عدالت برای همه (1979)

گشت زنی (1980)

نویسنده!نویسنده(1982)

صورت زخمی (1983)

انقلاب(1985)

دریای عشق(1989)

بدنام محلی(1990)

دیک تریسی(1990)

پدرخوانده3(1990)

فرانکی و جانی(1991)

گلن گری گلن راس(1992)

بوی خوش زن(1993)

راه کارلیتو(1993)

دو روی سکه(1995)

مخمصه(1995)

در جست و جوی ریچارد(1996)

شهرداری(1996)

دنی براسکو(1997)

وکیل مدافع شیطان(1997)

محرم راز(1999)

هر یکشنبه موعود(1999)

کافه چینی(2000)

بی خوابی(2002)

سیمونه(2002)

مردمی که میشناسم(2002)

نو آموز(2003)

گیگلی (2003)

فرشتگان در آمریکا(2003)

تاجر ونیزی(2004)

دو نفر برای پول(2005)

سیزده یار اوشن(2007)

88دقیقه(2008)

قتل منصفانه(2008)

Salomaybe(2009)

تو جک را نمیشناسی(2009)

 مادر از مسیح(2010)

جوایز

۱۹۷۲ - نامزد اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد - پدر خوانده
۱۹۷۳ - نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد - سرپیکو
۱۹۷۴ - نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد - پدر خوانده2
۱۹۷۵ - نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد - بعد از ظهر سگی
۱۹۷۹ - نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد - عدالت برای همه
۱۹۹۰ - نامزد اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد - دیک تریسی
۱۹۹۲ - نامزد اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد - گلن گری گلن گراس
۱۹۹۲ - برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد - بوی خوش زن
۱۹۷۵ - برنده جایزه بفتا بهترین بازیگر نقش اول مرد - بعدازظهر سگی.
۱۹۷۵ - برنده جایزه بفتا بهترین بازیگر نقش اول مرد - پدرخوانده ۲.
۲۰۰۳ - برنده جایزه گلدن گلوپ بهترین بازیگر نقش اول مرد - فرشتگان در آمریکا.
۱۹۹۲ - برنده جایزه گلدن گلوپ بهترین بازیگر نقش اول مرد - بوی خوش زن.
۱۹۷۳ - برنده جایزه گلدن گلوپ بهترین بازیگر نقش اول مرد - سرپیکو.
۲۰۰۷ - تقدیر از او در مراسم AFI به خاطر یک عمر تلاش در عرصه سینما و بازیگری
 
هميشه خدا يه پله ازت بالاتره نه فقط به خاطر اين كه خدا است ‍؛ به خاطر اين كه از پله بالاتر دستاتو بگيره

آفلاین armin karimi

xx - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
پاسخ : خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان
« پاسخ #38 : ۳ تیر ۱۳۸۹ - ۲۲:۵۷:۴۶ »
پروژه‌ي سينمايي «دزدان دريايي 4» در ماه‌هاي آوريل و مي‌ (بهار) سال آينده ميلادي، مقابل دوربين مي‌رود. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، شركت فيلمسازي «ديزني» با همكاري چند كمپاني كوچك تهيه و توليد سري چهارم از اين پروژه‌ي سينمايي مهيج و تريلر را برعهده خواهد داشت.

بنابر اعلام كامينگ‌سون، در «دزدان دريايي كارايب» 4 ، «جري بروكهايمر» و «اورن آوريو» به عنوان تهيه‌كننده به فعاليت مي‌پردازند.

بنابر اين گزارش اين دو تهيه‌كننده در حال حاضر مشغول آماده‌كردن نسخه اوليه فيلمنامه اين پروژه هستند.نسخه‌هاي اوليه «دزدان دريايي كارائيب» با حضور بازيگراني چون «جاني دپ» و «كايرا نايتلي» توانست مخاطبان بسياري را به خود جلب كرده و مسوولان ساخت اين سري آثار مهيج را به توليد دنباله آنها، ترغيب كند.«جاني دپ» براي حضور در نقش «كاپيتان جك اسپارو» در كارائيب ‌4 ، حدود ‌56 ميليون‌دلار دستمزد خواسته است كه در صورت قطعي شدن حضورش در فيلم ، اين رقم يك ركورد بي‌سابقه در تاريخ دستمزد‌هاي سينمايي به‌شمار خواهد رفت.استوديوي فيلمسازي «سوني» چندي پيش، از احتمال جايگزين شدن «زاك افرون» به جاي «جاني دپ» بازيگر سه قسمت قبل «دزدان دريايي كارائيب» خبر داده بود.«دزدان دريايي كارائيب ‌4» سال ‌2012 ميلادي به اكران بين المللي مي‌رسد.
هميشه خدا يه پله ازت بالاتره نه فقط به خاطر اين كه خدا است ‍؛ به خاطر اين كه از پله بالاتر دستاتو بگيره

آفلاین armin karimi

xx - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
پاسخ : خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان
« پاسخ #39 : ۳ تیر ۱۳۸۹ - ۲۲:۵۸:۲۹ »
نج نفر از دوستان قدیمی که از دوران کودکی با یکدیگر بوده اند .پس از مدتها با همسران و بچه هایشان دوباره برای تعطیلات آخر هفته دور یکدیگر جمع شده اند.و خاطرات شاد گذشته را دوباره زنده می کنند


نام فیلم:

Grown Ups

تاریخ نمایش:                                                                           

June 25, 2010

کارگردان:

Dennis Dugan

بازیگران:

Adam Sandler

Chris Rock

Rob Schneider

David Spade

Salma Hayek

Kevin James

تهیه کننده:

Sony Pictures

سبک فیلم:

Comedy

زمان فیلم:

102 minutes           
هميشه خدا يه پله ازت بالاتره نه فقط به خاطر اين كه خدا است ‍؛ به خاطر اين كه از پله بالاتر دستاتو بگيره

آفلاین armin karimi

xx - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
پاسخ : خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان
« پاسخ #40 : ۳ تیر ۱۳۸۹ - ۲۲:۵۸:۴۹ »
جون زنی است که در حال مسافرت و ترک کشور است. اما هر کجا که می رود مردی به نام میلر به دنبال او می اید و او را پیدا می کند. جون تمام راه ها را امتحان کرده است اما فرقی نمی کند در هر حالتی و در هر شرایطی چه در هواپیمای اختصاصی و چه در جمع ماموران امنیتی بالاخره میلر از یک جا پیدا می شود و او را با خود می برد.اما داستان اصلی در انفجار هواپیما و کشتن ماموران حفاظت نیست. رازهایی بین میلر و جون وجود دارد.
 
نام فیلم:

Knight and Day

تاریخ اکران:

June 23, 2010

کارگردان:


 
James Mangold

بازیگران:

Tom Cruise

Cameron Diaz

Maggie Grace

Marc Blucas

Paul Dano

Viola Davis

تهیه کننده:

20th Century Fox

سبک فیلم:

Comedy Romance

زمان فیلم:

110 minutes                             
 
 

 

                                                                               
هميشه خدا يه پله ازت بالاتره نه فقط به خاطر اين كه خدا است ‍؛ به خاطر اين كه از پله بالاتر دستاتو بگيره

آفلاین armin karimi

xx - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
پاسخ : خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان
« پاسخ #41 : ۳ تیر ۱۳۸۹ - ۲۲:۵۹:۱۲ »
معاون کلانتری در شهری کوچک در تگزاس با نام لو فورد درگیری پرونده ی یک قاتل سریالی روان پریش شده است. قاتلی که زنان جوان را به طرز وحشتناکی می کشد. تمامی تلاش های پلیس برای دستگیری قاتل بی نتیجه می ماند.اما قاتل روان پریش کسی نیست جز خود معاون کلانتر. لو فورد دچار بیماری است که شخصیت قاتل روان پریش را در خود دارد
 

نام فیلم:

The Killer Inside Me

تاریخ اکران:

June 18, 2010

کارگردان:

Michael Winterbottom

بازیگران:                                                                                                                   

Casey Affleck

Jessica Alba

Kate Hudson

Elias Koteas

Bill Pullman

Ned Beatty

تهیه کننده:

IFC Films

سبک فیلم:

Drama Thriller Suspense

زمان فیلم:

109 minutes   

                                                                          .................................................................
هميشه خدا يه پله ازت بالاتره نه فقط به خاطر اين كه خدا است ‍؛ به خاطر اين كه از پله بالاتر دستاتو بگيره

آفلاین armin karimi

xx - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
پاسخ : خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان
« پاسخ #42 : ۳ تیر ۱۳۸۹ - ۲۳:۰۰:۱۱ »
سام ریمی و جادوگر شهر زمرد

 

استودیو دیسنی برای ساخت پیش‌درآمدی بر فیلم کودکانه و محبوب «جادوگر شهر زمرد» با سام ریمی کارگردان سری فیلم‌های «اسپایدرمن» وارد مذاکراه شد.

به گزارش خبرآنلاین، این فیلم «بزرگ و قدرتمند» نام دارد و بر مبنای فیلم کلاسیک سال ۱۹۳۹ ساخته می‌شود.

جو راث تهیه‌کننده فیلم سه‌بعدی «آلیس در سرزمین عجایب» این فیلم را هم تهیه خواهد کرد. «بزرگ و قدرتمند» داستان مردی شاغل در یک سیرک است که بر اثر یک توفان شدید به سرزمین اسرارآمیز «زمرد» منتقل و در آنجا با یک جادوگر همه‌فن‌حریف اشتباه گرفته می‌شود.

از رابرت داونی جونیر ستاره فیلم‌های «آیرون من» به عنوان یکی از گزینه‌های این نقش یاد می‌شود، هرچند هنوز تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است.

«بزرگ و قدرتمند» اولین پروژه سام ریمی از ژانویه پیش تاکنون است که از کارگردانی چهارمین فیلم «اسپایدرمن» کنار کشید. فیلم جدید «اسپایدرمن» را مارک وبر («۵۰۰ روز سامر») کارگردانی خواهد کرد.دیسنی امیدوار است با «بزرگ و قدرتمند» موفقیت «آلیس در سرزمین عجایب» را تکرار کند. فیلم جدید تیم برتن بیش از یک میلیارد دلار در دنیا فروخت و دیسنی را ترغیب کرد یک داستان کلاسیک دیگر را هم دوباره مقابل دوربین ببرد.

فروش فوق‌العاده «آلیس در سرزمین عجایب» باعث شد استودیو در سه ماهه اخیر ۹۵۳ میلیون دلار سود کند که ۵۵ درصد بیشتر از سال ۲۰۰۹ بود.

سام ریمی ۵۱ ساله سازنده آثاری چون سری فیلم‌های «مرده شریر»، سه‌گانه پرفروش «اسپایدرمن» و فیلم‌های «مرد تاریکی» و «مرا به جهنم ببر» است.

موزیکال «جادوگر شهر زمرد» به کارگردانی ویکتور فلمینگ داستان دختری ماجراجو به نام دوروتی با بازی جودی گارلند است که به سرزمین‌هایی بر فراز ابرها و آن سوی رنگین‌کمان می‌رود.
هميشه خدا يه پله ازت بالاتره نه فقط به خاطر اين كه خدا است ‍؛ به خاطر اين كه از پله بالاتر دستاتو بگيره

آفلاین armin karimi

xx - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
پاسخ : خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان
« پاسخ #43 : ۳ تیر ۱۳۸۹ - ۲۳:۰۰:۵۶ »
نیکول کیدمن در ورود غیر مجاز

نیکلاس کیج و نیکول کیدمن برای بازی در نقش یک زن و شوهر در اکشن ماجرایی «ورود غیر مجاز» به کارگردانی جوئل شوماخر قرارداد امضاء کردند.

به گزارش خبرآنلاین، فیلمبرداری این پروژه از اوت امسال در ایالت لوئیزیانا آغاز می‌شود و اروین وینکلر، ایوی لرنر و دنی دیمبورت تهیه‌کنندگان فیلم هستند.

فیلمنامه «ورود غیر مجاز» را کارل گایدوسک و ایلای ریشبورگ نوشته‌اند و داستان درباره یک زن و شوهر است که توسط چهار مجرم که به دنبال پول راحت هستند، گروگان گرفته می‌شوند. کشف غیرمنتظره خیانت و فریب پیامدهای این حادثه است.

ماه آینده فیلم «شاگرد جادوگر» با بازی نیکلاس کیج در سینماها به می‌آید. نیکول کیدمن هم کمدی رومانتیک «فقط همراه شو» را آماده نمایش دارد که فوریه اکران می‌شود. جوئل شوماخر کارگردان فیلم‌هایی چون «سقوط»، «بتمن برای همیشه»، «بتمن و رابین» و «باجه تلفن» است.
هميشه خدا يه پله ازت بالاتره نه فقط به خاطر اين كه خدا است ‍؛ به خاطر اين كه از پله بالاتر دستاتو بگيره

آفلاین armin karimi

xx - خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان - متا
پاسخ : خبرهایی از گوشه و کنار سینمایی جهان
« پاسخ #44 : ۳ تیر ۱۳۸۹ - ۲۳:۰۱:۵۹ »
آمیتاب باچان با بیماری کبدی دست و پنجه نرم می‌کند

 ایراسان- فوق ستاره سینمای هند فاش کرد به بیماری سیروز (التهاب شدید کبد) مبتلاست و باید مرتب تحت نظر باشد.


باچان 67 ساله در وبلاگ خود نوشت بر اثر این بیماری 25 درصد کبد او از بین رفته است.تخریب کبد بازیگر سرشناس بالیوود ناشی از تزریق خون آلوده پس از حادثه‌ای است که حدود سه دهه پیش هنگام فیلمبرداری برای او اتفاق افتاد.بیماری سیروز یا تشمع کبدی باعث کاهش توانایی کبد در کنترل عفونت‌ها، مواد غذایی، هورمون‌ها و داروها می‌شود. این بیماری عموما بخاطر مصرف بیش از حد الکل است.باچان نوشت در مورد او ویروس هپاتیت باعث ابتلا به سیروز کبدی شده و او هشت سال پیش متوجه این موضوع شد.او در وبلاگ خود نوشت: «این داستان دنباله‌داری است که ظاهرا تمام نمی‌شود.»ستاره هندی سال 1982 سر صحنه فیلمی با عنوان Coolie دچار حادثه‌ای مرگبار شد که با پارگی طحال او همراه بود. این حادثه هنگام فیلمبرداری یک صحنه زد و خورد روی داد و باعث شد او ماه‌ها بستری شود.باچان که در بیش از 180 فیلم نقش‌آفرینی کرده، سال 1999 در یکی از نظرسنجی‌های بی‌بی‌سی به عنوان بزرگترین ستاره هزاره انتخاب شد.او همچنان سالانه در چند فیلم بازی می‌کند و آخرین بار ژانویه امسال در فیلم «سه کارت» در کنار بن کینگزلی نقش‌آفرینی کرد.«شعله»، «قانون» و «گاهی خوشی گاهی غم» از فیلم‌های شاخص باچان است. او پدر آبیشک یکی از موفق‌ترین ستاره‌های بالیوود است.

هميشه خدا يه پله ازت بالاتره نه فقط به خاطر اين كه خدا است ‍؛ به خاطر اين كه از پله بالاتر دستاتو بگيره


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter