Google


normal_post - کودکان پیش از حرف زدن ریاضی یاد می گیرند! - متا نویسنده موضوع: کودکان پیش از حرف زدن ریاضی یاد می گیرند!  (دفعات بازدید: 1239 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین CIVILAR

xx - کودکان پیش از حرف زدن ریاضی یاد می گیرند! - متا
کودکان پیش از حرف زدن ریاضی یاد می گیرند!
« : ۲۷ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۳:۴۰:۳۹ »
کودکان پیش از حرف زدن ریاضی یاد می گیرند!

دانشمندان آمریکایی و انگلیسی در بررسیهای خود نشان دادند که کودکان پیش از اینکه حرف زدن را بیاموزند می توانند اعداد را درک کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه اموری و دانشگاه کالج لندن در خصوص تازه ترین کشف خود توضیح دادند: "ما نشان دادیم که کودک در 9 ماهگی می تواند صفات نسبی بیشتر از و کمتر از را از طریق اعداد درک کنند، اندازه اشیاء و مدت زمان را بفهمند و تمام این تواناییها را پیش از آموختن زبان کسب می کند."

یافته های این دانشمندان نشان می دهد که انسانها در نخستین ماههای زندگی از اطلاعات مربوط به کمیت و اعداد برای سازماندهی تجربیات خود از جهان پیرامون استفاده می کنند. این کمیت می تواند به آنها نشان دهد که اشیای مختلف چگونه رفتار می کنند.

این دانشمندان با تمرکز بر روی توسعه درک فضایی، پردازش عددی و درک زمان نشان دادند که تفاوتهای شناختی در مورد این مفاهیم با سطح نورونی اتصال دارد. برای مثال بزرگسالان اعداد کوچکتر را با طرف چپ مغز و اعداد بزرگتر را با طرف راست پردازش می کنند.

همچنین نتایج آزمایشات دیگر حاکی از آن است که بزرگسالان به سرعت از میان دو عدد، عدد بالاتر را انتخاب می کنند و این انتخاب زمانی مشکل می شود که عدد بالاتر از نظر ارزشی کوچکتر از عدد پایین تر باشد.

این دانشمندان برای ارزیابی قدرت درک کودکان، تصاویر گروهی از اشیاء را به کودکان 9 ماهه نشان دادند و دریافتند که کودکان وقتی که تصویر جدیدی را می بینند دوست دارند به آن خیره شوند. به این ترتیب این محققان توانستند با اندازه گیری طول مدتی که کودکان صرف خیره شدن به تصویر می کنند مدت زمان پردازش اطلاعات در مغز آنها را درک کنند.

براساس گزارش ساینس دیلی، زمانی که به کودکان تصاویر اشیای بزرگتری با خطوط سیاه و اشیای کوچکتر با نقاط سفید نشان داده می شد این کودکان از این الگوی رنگ برای نقشه برداری و مقایسه مفهوم "بیشتر و کمتر" اعداد و مدت زمان نیز استفاده می کردند. برای مثال اگر بیشتر اشیا با نقاط سفید بودند بچه ها به تصویر مدت زمان بیشتری نسبت به وقتی که اشیا با نوار سیاه بودند خیره می شدند. وقتی بچه ها طولانی تر نگاه می کردند این نشان می داد که آنها تفاوتهای ابعاد مرتبط با جهان پیرامون خود را درک کرده اند.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
منبع : خبرگزاری مهر

Linkback: https://irmeta.com/meta/b1714/t1906/


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
1300 فرمول ریاضی

نویسنده CIVILAR

0 پاسخ ها
6453 مشاهده
آخرين ارسال ۲۷ فروردین ۱۳۸۹ - ۰۸:۴۴:۲۶
توسط CIVILAR
xx
فرمول ریاضی عشق+نمودار

نویسنده DiYakO

1 پاسخ ها
1579 مشاهده
آخرين ارسال ۲ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۱:۴۴
توسط CIVILAR
xx
محاسبات ریاضی اخلاق

نویسنده DELFAN

0 پاسخ ها
1344 مشاهده
آخرين ارسال ۳۱ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۲:۱۸
توسط DELFAN
xx
جزوه ریاضی عمومی 1

نویسنده CIVILAR

3 پاسخ ها
3167 مشاهده
آخرين ارسال ۱۳ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۱:۱۶:۵۰
توسط اجـاقـی
xx
بهترین روش فهمیدن ریاضی

نویسنده kourosh

1 پاسخ ها
1481 مشاهده
آخرين ارسال ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۱:۲۶
توسط سید علا سبزپوش