• linkedin
خوش آمدید , مهمان - ورود اینجا ثبت نام اینجا . فعال سازی حساب کاربری

Google


normal_post - (html توسعه یافته) xhtml - متا نویسنده موضوع: (html توسعه یافته) xhtml  (دفعات بازدید: 1602 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین taghaddos

xx - (html توسعه یافته) xhtml - متا
(html توسعه یافته) xhtml
« : ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۸:۳۹:۳۶ »
بر اساس اظهارات کنسرسیوم جهانی وب HTML 4 آخرین نسخه زبان فراگیر و جهانی Html خواهد بود و نسخه پنجمی برای آن ارائه نخواهد شد در عوض نسخه پنجم زبان HTML با عنوان XHTML معرفی شده است که در حقیقت بازنویسی و فرموله سازی HTML طبق قواعد XML است به عنوان مثال در این زبان برچسب <h1> که در HTML وجود داشت هیچ معنایی ندارد مگر آنکه در یک فایل XML به درستی توصیف شده باشد.
XHTML برخلاف HTML سختگیر و دقیق است و انعطاف زیادی از خود نشان نمی دهد چرا که قرار بوده XHTML به معنای واقعی کلمه قابلیت جا به جایی و عدم وابستگی به نرم افزار یا سخت افزار داشته باشد تا بتوان از آن در دستگاههایی مثل تلفنهای همراه و PDA نیز استفاده کرد و اگر قرار باشد که این زبان از خود انعطاف نشان بدهد کار مرورگر را در تفسیر و نمایش چنین فایلهایی مشکل می کند و منجر به حجیم و پیچیده تر شدن نرم افزار مرورگر و بروز اشکالات ناخواسته می شود.
در این زبان تمام برچسبها و ویژگیهای زبان بایستی با حروف کوچک نوشته شوند و دست طراح وب برای استفاده اختیاری از حروف کوچک و بزرگ باز نیست. طبعا این سختگیری حجم عملیات مرورگر را کاهش می دهد. همچنین برخلاف HTML هر برچسبی باید اجبارا در جایی لغو شوند یعنی مثلا اگر در جایی بر چسب <P> وجود دارد بایستی یک </P> در جایی داشته باشد وگرنه فایل مربوطه از درجه اعتبار ساقط است. همچنین تودرتویی برچسبها باید به ترتیب باشد.


Linkback: https://irmeta.com/meta/b1394/t8197/

آفلاین صادق کوکبی

xx - (html توسعه یافته) xhtml - متا
پاسخ : (html توسعه یافته) xhtml
« پاسخ #1 : ۱۳ مرداد ۱۳۹۰ - ۰۰:۵۰:۵۵ »
عرض ادب
با تشکر از توضیحات  شما
در تکمیل تاپیک شما باید بگویم که این پلتفرم(XHTMLیا HTML5) تاثیر دیگری در ساخت صفحات وب گذاشته که با وارد شدن بیشتر گجت های لمسی HTML5 هم قابلیتهای بیشتری پیدا کرده ویکی از آنها ساختن انیمیشن و کلمات متحرک هستید در پلتفرم های قبل شرکت ادبی این کار را با فلش انجام میداد اما با وارد شدن HTML5 فلش در وب و... رو به فنایی میرود اما این شرکت نرم افزاری دیگری به نام اچ ساخته که برای ساختن صفحات وب جدید است  اما هنوز تازه کار است وانتظار زیادی ازش نمیرود
همچنین HTML برای شرکتهای مختلف فرق داشت و در هریک از مرورگرها بر اساس چیدمانشان یک طور خوانده میشد و این باعث شد که گروه معروف IEEE این استاندارد (XHTMLDH HTML5)را معرفی کند تا همه سهم یکسانداشته و از استانداردهای یکسانی بهره ببرند
                                                       با سپاس
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
آشنایی با css , html

نویسنده امیر شهباززاده

1 پاسخ ها
4468 مشاهده
آخرين ارسال ۲ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۵:۴۳:۳۲
توسط DiYakO
xx
آموزش HTML

نویسنده mcdeltateta

1 پاسخ ها
1133 مشاهده
آخرين ارسال ۱۳ دی ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۶:۱۹
توسط mcdeltateta
xx
معرفی چند فریم ورک اچ تی ام ال HTML Framework

نویسنده کـوکـبـی

0 پاسخ ها
703 مشاهده
آخرين ارسال ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۷:۰۵
توسط کـوکـبـی