• linkedin

تالار تخصصی حسابداری در تلگرام


گروه تالار تخصصی حسابداری در تلگرام فعال است و همکاران در محیطی صمیمانه و تخصصی در کنار هم هستند

می توانید در قسمت جستجوی تلگرام
accmeta
را سرچ کرده و یا از لینک زیر وارد شوید

گروه
https://t.me/accmeta/

وارد شوید.


telegram_128-min - حذف مأخذ مالیات برارزش افزوده از مصرف‌کننده نهایی - متا

این گروه جهت تبادل نظر و انتقال تجربه در بین همکاران حسابدار ایجاد شده است.

حضورتان را ارج می نهیم

Google


normal_post - حذف مأخذ مالیات برارزش افزوده از مصرف‌کننده نهایی - متا نویسنده موضوع: حذف مأخذ مالیات برارزش افزوده از مصرف‌کننده نهایی  (دفعات بازدید: 307 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین محسن فرهادی

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت:با مصوبه امروز مجلس بندی که در انتهای بند (ب) تبصره (۶) قانون بودجه مبنی براینکه مأخذ مالیات برارزش افزوده مصرف‌کننده نهایی است،حذف شد و قانون مالیات برارزش افزوده به مدت یک سال تصویب شد.


رئیس سازمان امور مالیاتی تأکید کرد که با اهتمام و تدبیر رئیس مجلس و همکاری موثر نمایندگان آرامش به نظام مالیاتی و مودیان مالیاتی در بخش ارزش افزوده بازگشت.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سیدکامل تقوی نژاد با اشاره به مصوبه امروز مجلس در خصوص مالیات بر ارزش افزوده گفت: با اهتمام و تدبیر دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و همکاری موثر نمایندگان آرامش به نظام مالیاتی و مودیان مالیاتی در بخش ارزش افزوده بازگشت.
رئیس سازمان امور مالیاتی افزود:با مصوبه امروز مجلس بندی که در انتهای بند (ب) تبصره (۶) قانون بودجه مبنی براینکه مأخذ مالیات برارزش افزوده مصرف‌کننده نهایی است،حذف شد و قانون مالیات برارزش افزوده به مدت یک سال تصویب شد.
تقوی‌نژاد با اشاره به اینکه قانون مالیات برارزش افزوده سال ۱۳۸۷ به صورت آزمایشی برای مدت ۵ سال به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید،ادامه داد: هر ساله در ضمن اجرای بودجه اجازه تمدید آن به دولت داده می‌شد، امسال نیز تمدید قانون مالیات برارزش افزوده ازمجلس درخواست شد که دربند (ب) تبصره (۶) تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده تصویب شد.
وی با بیان اینکه دولت اصل لایحه قانون مالیات برارزش افزوده را مورد بررسی و تصویب قرار داده است،تصریح کرد:بیش از هزار ساعت کار کارشناسی در کمیسیون‌های وابسته به دولت صورت گرفت و بیش از صد جلسه کارشناسی در کمیسیون اقتصادی دولت با کمک اتاق بازرگانی،اتحادیه‌ها و صنوف برگزار شد که این لایحه در دولت تصویب نهایی شد و تا پایان سال جاری به مجلس تقدیم می‌شود.
مشکلات اجرایی قانون مالیات برارزش افزوده درلایحه جدید مورد بررسی قرار گرفته است
معاون وزیراقتصاد و امور دارایی با اشاره به اینکه تمام مشکلات اجرایی قانون مالیات برارزش افزوده در لایحه جدید مورد بررسی قرار گرفته است،افزود: این قانون تمامی این مشکلات را رفع کرده و به نوعی تنظیم شده که شفاف‌سازی را به عنوان مهمترین اصل در مالیات برارزش افزوده در دستور کار قرار دهد.
وی با بیان اینکه قانون مالیات برارزش افزوده درطول حلقه‌های تولید می‌تواند آمار واطلاعات دقیقی از میزان گردش فعالان اقتصادی،تولیدکنندگان و واردکنندگان دراختیار ما قرار دهد،یادآور شد:تا مرحله‌ای که مصرف کننده نهایی مالیات برارزش افزوده را پرداخت کند;می‌توان جریان گردش کالا و خدمات را رصد کرد.
تقوی نژاد افزود:بیم آن می‌رفت که اگر از حلقه‌های مالیات دریافت نشود اعتبار مالیاتی حذف شود و هزینه‌های قابل قبول که در مرحله تولید به تولید‌کنندگان باز می‌گشت ممکن بود مورد غفلت قرار گیرد.
قانون مالیات برارزش افزوده به نفع تولید‌کننده‌،نظام مالیاتی کشور و درآمدهای دولت است
وی با بیان اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده به نفع تولید‌کننده‌ها و نظام مالیاتی کشور و درآمدهای دولت است،ادامه داد:خوشبختانه روند اجرای مالیات بر ارزش افزوده از یک موفقیت برخوردار بوده و حدود ۵۰ درصد درآمدهای کشور از محل مالیات برارزش افزوده است و تاکنون حدود ۱۷۰ هزارمیلیارد تومان از این محل درآمد کسب شده است.
اختصاص۵ هزار میلیارد تومان اعتبارات از محل ارزش افزوده به طرح تحول سلامت
تقوی‌نژاد اظهارکرد:بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان درآمد در اختیار شهرداری‌ها قرارگرفته است و همچنین یک درصد از مالیات برارزش افزوده در اختیار بخش سلامت قرار می‌گیرد و درسال آینده نزدیک به ۵ هزار میلیارد تومان اعتبارات از محل ارزش افزوده در اختیار طرح تحول سلامت قرار می‌گیرد.
تقوی‌نژاد با بیان اینکه درک والا و اهتمام جدی رئیس مجلس شورای اسلامی سبب شد که مالیات بر ارزش افزوده به مسیر اصلی خود بازگردد، تصریح کرد: مالیات برارزش افزوده در حلقه آخر حدود ۵ میلیون صنف کشور را متأثر می‌کند که مصوبه امروز خیال آنها را راحت کرد و آرامش در سال ۹۶ بازمی‌گردد.
معاون وزیر اقتصاد و امور دارایی افزود: در سال ۹۶ نیز همانند سال گذشته می‌توان مالیات بر ارزش افزوده را دریافت کرد.
Linkback: https://irmeta.com/meta/b1054/t20611/
موفق و پیروز باشید
در پناه حق

بنر بعد از آخرین ارسال در مرجع مالیات بر ارزش افزوده


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
ثبت ارزش افزوده در دفاتر مصرف کننده نهایی

نویسنده kendooss

3 پاسخ ها
1944 مشاهده
آخرين ارسال ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۱:۳۵
توسط DELFAN
xx
آیا مصرف کننده نهایی میتواند ارزش افزوده پرداختی را از دارایی مطالبه کند؟

نویسنده سعدی مومیوند

1 پاسخ ها
2616 مشاهده
آخرين ارسال ۲۱ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۷:۴۶:۰۸
توسط A.Ehsani
xx
مصرف کننده نهایی و ثبت اطلاعات در فاکتور

نویسنده امین90

10 پاسخ ها
3818 مشاهده
آخرين ارسال ۲۹ آذر ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۵:۵۵
توسط f.shahrabi
xx
مالیات مصرف کننده با اسم تازه!

نویسنده محسن فرهادی

0 پاسخ ها
286 مشاهده
آخرين ارسال ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۹:۴۴
توسط محسن فرهادی
xx
اصلاح رویه مالیات بر ارزش‌افزوده در بودجه ۹۶ فقط از محصول نهایی مالیات گرفته می

نویسنده محسن فرهادی

0 پاسخ ها
361 مشاهده
آخرين ارسال ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۸:۲۰
توسط محسن فرهادی
xx
سند مالیات برارزش افزوده

نویسنده حبیبی

71 پاسخ ها
16387 مشاهده
آخرين ارسال ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۶:۴۳
توسط kianjey1
 anything