Google


normal_post - اختلاف سن مناسب برای عروس و دامادها کشف شد! - متا نویسنده موضوع: اختلاف سن مناسب برای عروس و دامادها کشف شد!  (دفعات بازدید: 837 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین آزاده پرتو

محققان دانشگاه ملی استرالیا با مطالعه بر روی حدود دو هزار و ۵۰۰ زوج استرالیایی خوشبخت و بدبخت به مدت ۶ سال بین سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ فاکتورهای سازگاری و بحران در روابط زناشویی را مورد بررسی قرار دادند. یکی از این فاکتورها “سن” است که از در یک ازدواج خوب از اهمیت بالایی برخوردار است.

نتایج این تحقیقات نشان می دهد برای زنان بهتر است با مردانی ازدواج کنند که حداکثر ۸ تا ۹ سال از آنها بزرگتر و یا در نهایت دو تا سه سال از آنها کوچکتر باشد. این اختلاف سنی تا حد چشمگیری پدیده طلاق را کاهش می دهد. در حقیقت مردانی که سن آنها از همسران خود بسیار کمتر و یا بسیار بیشتر است شوهران خوبی نیستند.

بر اساس گزارش سیدنی مورنینگ هرالد، به گفته این دانشمندان، فاکتور سن بیش از سایر فاکتورها از قبیل سطح فرهنگی و یا ریشه های جغرافیایی در ایجاد حس مشترک میان زن و شوهر نقش دارد.

همسن بودن به این معنا است که زن و شوهر هر دو از دلبستگیهای مشابهی در موسیقی، سیاست و مسائل مروبط به یک نسل برخوردارند به طوری که ۱۷ درصد از جداییها در مواردی اتفاق می افتد که این اشتراکات وجود ندارند.

 

به نقل از:سیمرغ


Linkback: https://irmeta.com/meta/b1043/t12864/
خدایا بفهمانم بی تو چه میشوم ، ولی نشانم نده
خدایا هم بفهمانم و هم نشانم بده که با تو چه خواهم شد ...
http://irmeta.com/meta/index.php?action=sgroups;sa=view;gid=46


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
دلایلی خوب برای ازدواج نکردن!

نویسنده آزاده پرتو

1 پاسخ ها
1248 مشاهده
آخرين ارسال ۹ آذر ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۲:۴۸
توسط BANOO
 


anything