Google

* آخرین فعالیتهای دسته جمعی توسط اعضای تالار تخصصی

موج مثبت

سپیدار سیستم

آموزش حسابداري جهت مصاحبه و استخدام

گپ وخنده

ختم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان

انجمن کوهنوردی و طبیعت گردی متا

یاران محک

کاربازی-بازی کار

دفتر جناب آقای کیانی

دفتر جناب آقای فریدون مظفر نژاد

حسابداری تک کاربره IR

normal_post - زیبا پرستی و علاج آن(۱) - متا نویسنده موضوع: زیبا پرستی و علاج آن(۱)  (دفعات بازدید: 1585 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین darkshine1391

wireless - زیبا پرستی و علاج آن(۱) - متا
زیبا پرستی و علاج آن(۱)
« : ۱۵ آذر ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۵:۴۱ »
خداوند متعال میفرماید:(آیا شتر را نمی نگرند که به گونه عجیبی آفریده شده است)(غاشیه/۱۷)
شیخ سعدی(رح) میفرماید:
محقق همان بیند اندر ابل**که خوب رویان در چین و چگل
در نگاه کردن به شتر صرفا نفع وجود دارد و در نگریستن امرد(بی ریش)احتمال فتنه بیشتر است،بدین جهت به نگریستن شتر دستور داد اینگونه نفرمود:(آیا آنان امردان را نمی بینند که به گونه عجیبی آفریده شده اند)
یکی چنین داستانی برای من تعریف کرد گفت:یک بنده خدایی طواف می کرد و می گفت:(یا الله من از تو به تو پناه می آورم) کسی ماجرا را از او پرسید،گفت:یکبار امرد بی ریش)زیبا رویی را با نظر شهوت می نگریستم در عین حال از غیب سیلی به من خورد در اثر آن چشمم از بین رفت.

Linkback: https://irmeta.com/meta/b1839/t8928/

آفلاین A.Ehsani

xx - زیبا پرستی و علاج آن(۱) - متا
پاسخ : زیبا پرستی و علاج آن(۱)
« پاسخ #1 : ۱۵ آذر ۱۳۹۰ - ۲۰:۴۵:۲۸ »
سلام

تمام گرایش بشر بسمت ذات مقدس پروردگار متعال است و تمامی این دنیا و تمام وجود ما مملو از عشق است اما کدام عشق؟
هر كه شد محرم دل در حرم یار بماند
و آنكه این كار ندانست در انكار بماند
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر
یادگاری كه در این گنبد دوار بماند
(حافظ)

بعضی انسانها بسیار زیبا هستند .چهره ای بسیار زیبا دارند اگر همین فرد زیبا ذاتی پست و فرومایه داشته باشد برای اطرافیان شبیه به شیطان میشود وبرعکس انسانهای زشت صورتی هستند که درقلب ما جایگاهی بزرگ و زیبا دارند . بادیدن آنان سرشار از شادی و سرور میشویم.

در یك حدیث قدسی آمده كه حضرت داوود(ع) سبب آفرینش را از خداوند پرسید. حضرت حق در پاسخ فرمود: «كنتُ كنزاً مخفیاً لااُعرفُ فاحببتُ انْ اُعرف فخلقتُ الخلقَ لكی اعرف.»(6)
پس جهان بر این اساس بوجود آمده كه حضرت حق خواسته جمال خویش را به جلوه درآورد.

زیبائیها نشانه های وجود و اثبات خداست چون او زیباست و ذات ما اورا طلب میکند چون او را خوب نمیشناسیم و لمس نمی کنیم به زیبائیهائی که چشممان میبیند بیشتر تکیه میکنیم.

سعدی میگوید:
به جهان خرم از آنم كه جهان خرم از اوست
عاشقم بر همه عالم كه همه عالم از اوست

مرحوم طباطبایی در حاشیه همین قسمت از اظهارات ملاصدرا می‌گویند: در سریان عشق حیات و شعور شرط نیست و چون در حقیقت، عشق همان وابستگی مراتب وجود به یكدیگر است بنابراین، علم و شعور از مفهوم عشق خارجند. اگرچه از دیدگاه عده‌ای هرگز عشق از شعور جدا نبوده باشد.

وجان کلام را مولوی می‌گوید:

زین قدحهای صور كم باش مست
تا نباشی بت‌تراش و بت‌پرست
عشق آن زنده گزین كو باقی است
وز شراب جان فزایت ساقی است
هر چه جز عشق خدای احسن است
گر شكر خوارسیت، آن جان كندن است
عشقهایی كز پی رنگی بود
عشق نبود عاقبت ننگی بود
.

آفلاین آیلان

« پاسخ #2 : ۱۶ آذر ۱۳۹۰ - ۰۸:۵۱:۳۳ »
نقل قول
بعضی انسانها بسیار زیبا هستند .چهره ای بسیار زیبا دارند اگر همین فرد زیبا ذاتی پست و فرومایه داشته باشد برای اطرافیان شبیه به شیطان میشود وبرعکس انسانهای زشت صورتی هستند که درقلب ما جایگاهی بزرگ و زیبا دارند . بادیدن آنان سرشار از شادی و سرور میشویم.
بنده این متن رو گامل می کنم
دسته سوم و چهارمی نیز هستند که :
انسانهایی که هم ظاهر زیبا و هم باطن زیبا دارند و آنسانهایی که هم ظاهر زیبا هم باطنی پست ،
در ضمن خداوند منان هم زیبا آفریننده و هم زیبا دوست دارنده میباشد پس بیایید زیبایی هارا دوست بداریم و از دیدن آنها و لمسشان فقط و فقط یاد خداوند بزرگی بیافتیم که جهان را با این همه زیبایی آفرید و حس لذت آن را به ما بخشید کما اینکه خیلی از ما به محض دیدن طبیعت های زیبا(مخصوصا سرسبزی شمال کشور)زیر لب یا بلند می گوییم الله اکبر خدایا شکرت از این هم زیبایی ....!!!
سامانه اطلاعات مالیاتی سام                                                         Emails are not allowed

آفلاین A.Ehsani

« پاسخ #3 : ۱۶ آذر ۱۳۹۰ - ۰۹:۱۵:۰۴ »
سلام

ممنونم از شما خانم آیلان بله درست است من گفتم تمام زشتها خوبند و زیباها بد. انسانها قلب و نیتشون میاد تو صورتشون خواستم این نکته رو عرض کنم که زیبائی ظاهری که برای بعضی انسانها بسیار ارزشمند است مصداق شعر مولاناست که به خاطرش همه چیزشون رو به باد میدهند.

آفلاین آیلان

« پاسخ #4 : ۱۶ آذر ۱۳۹۰ - ۰۹:۵۳:۲۰ »
با سلام خدمت شما استاد
بله قبول دارم هر چهار مئوردش مصداق صحیحی است از فرمایشات شما
با تشکر
سامانه اطلاعات مالیاتی سام                                                         Emails are not allowed

اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
داستان ها و خاطرات و مطالب زیبا و پند آموز

نویسنده Elnaz

2567 پاسخ ها
414037 مشاهده
آخرين ارسال ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۸:۱۲
توسط حبیبی
thumbup
تاپیک مربوط به زیبا سازی انجمن از لحاظ گرافیکی

نویسنده Alireza Mirhabibi

13 پاسخ ها
5209 مشاهده