Google


normal_post - ‏۱۰‏‎ ‎نکته برای موفقیت یک پروژه  ‏ - متا نویسنده موضوع: ‏۱۰‏‎ ‎نکته برای موفقیت یک پروژه ‏  (دفعات بازدید: 934 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین حمید رستمی

xx - ‏۱۰‏‎ ‎نکته برای موفقیت یک پروژه  ‏ - متا
‏۱۰‏‎ ‎نکته برای موفقیت یک پروژه ‏
« : ۲۳ مهر ۱۳۹۰ - ۰۱:۴۶:۴۷ »
‏۱۰‏‎ ‎نکته برای موفقیت یک پروژه  ‏

            


اگر می خواهید پروژه خود را با موفقیت به انجام برسانید توصیه می گردد نگاهی به این ده نکته داشته ‏باشید‎.

‏۱‏‎- ‎آغاز کردن: قبل از شروع پروژه از اینکه نیازمندی های مشتری به طور کامل تعریف شده است ‏اطمینان حاصل کنید. شما نیازمند آن هستید که به درستی بدانید پروژه و اجزای آن را چه موقع و به چه ‏کسی باید تحویل دهید. حتما سعی کنید مشخصات پروژه را به طور رسمی نوشته و به امضاء مشتری ‏برسانید. این سند باید ملاک اندازه گیری موفقیت های شما باشد‎.

‏۲‏‎- ‎مشارکت مشتری: همواره سعی کنید مشتری را در سراسر چرخه عمر پروژه درگیر نمایید. مشارکت ‏مشتری در تحلیل، طرح ریزی و همچنین اجرای پروژه بسیار ضروری است بدین منظور هیچ نیازی نیست ‏به دنبال تایید از سوی مشتری باشید فقط کافیست اطلاع رسانی لازم را به وی انجام دهید‎.

‏۳‏‎- ‎قیدهای زمانی: قیدهای زمانی تحویل پروژه را کوتاه و واقعی برقرار کنید. هیچ گاه با قیدهای زمانی ‏طولانی موافقت نکنید. در صورت نیاز پروژه را به زیر پروژه های کوچک تر مثلا شش ماهه تقسیم کنید‎.

‏۴‏‎- ‎رویدادهای پروژه: قیدهای زمانی پروژه را به رویدادهای مناسب که قطعات قابل اندازه گیری کار ‏هستند تجهیز کنید. سررسیدهای تحویل را به رویدادهای پروژه بیفزایید و همواره سعی کنید تحویل به ‏موقع داشته باشید و اگر این مهم رخ نداد هر چه زودتر این تاخیر را با مشتری در میان بگذارید‎.

‏۵‏‎- ‎ارتباطات: اطمینان حاصل کنید که اطلاعات درست، به موقع اطلاع رسانید می شود. تولید گزارش ‏کارهای هفتگی و برگزاری جلسات رسمی گروه پروژه از اهیمت به سزایی برخوردار است‎.

‏۶‏‎- ‎دامنه کاری پروژه: تنها با تغییراتی که تاثیری بر زمانبندی پروژه ندارند موافقت کنید. در صورت نیاز به ‏گسترش زمانبندی پروژه، مطمئن شوید که مشتری با تغییرات دامنه کاری پروژه موافق است‎.

‏۷‏‎- ‎کیفیت: کیفیت آنچه را که تحویل می دهید در بالاترین سطح ممکن حفظ کنید. همواره کیفیت را ‏بازنگری کنید و هیچ گاه از آن فاصله نگیرید. فرآیند تصدیق ستانده های پروژه را اجرا کنید بدین منظور ‏اعضای گروه پروژه می توانند در این بازنگری مشارکت نمایند. آنگاه یک بازنگری برون سازمانی ‏‏(کارفرمای مجازی) به منظور حصول اطمینان از اینکه کیفیت راه حل های توصیه شده نیازها و انتظارات ‏مشتری را برآورده می نماید انجام دهید‎.

‏۸‏‎- ‎پیامدها: به محضی که پیامدهای ناگوار و مخاطرات را شناسایی کردید آنها را قبل از آنکه تاثیری بر ‏پروژه داشته باشند اولویت بندی و حل کنید و بدین ترتیب مخاطرات و پیامدها را به حداقل برسانید‎.

‏۹‏‎- ‎ستانده ها: هر گاه ستانده ای آماده شد آن را به صورت رسمی به مشتری تحویل دهید و از مشتری ‏درخواست کنید فرم تصویب ستانده را که نشان می دهد نیازها و انتظارات ایشان برآورده شده است ‏تایید کند تنها در این صورت می توانید مطمئن شوید که ۱۰۰% کار این ستانده پایان یافته است‎.

‏۱۰‏‎- ‎گروه پروژه: پروژه های بزرگ توسط گروه های بزرگ انجام می شوند. تا جایی که امکان پذیر است ‏از بهترین افراد درخواست همکاری نمایید و به منظور یافتن چنین افرادی به اندازه لازم وقت اختصاص ‏دهید. این وقت گذاشتن بعدا باعث می شود در زمان اجرای پروژه از سرعت بالایی برخوردار شوید. به ‏خاطر داشته باشید ایجاد انگیزه در افراد مناسب کار آسان تری است. به آنها چشم انداز پروژه را نشان ‏دهید و مشخص نمایید برایشان که چگونه می توانند به آن دست یابند. به آنها اعتقاد و اطمینان داشته ‏باشید. احساس مطلوبی در آنها پدید آورید. در این حالت است که آنها به طور تعجب آوری کار خواهند ‏کرد و این آن چیزی است که انتظار دارید‎.

بکار بستن این ۱۰ نکته می تواند موفقیت پروژه شما را تضمین نماید‎.

منبع‎ : www.kelasefan.com
Linkback: http://irmeta.com/meta/b2060/t8520/
امروز را با خدا قدم برداریم و فردا را به او بسپاریم


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
160 نکته مدیریتی

نویسنده مرداس

0 پاسخ ها
775 مشاهده
آخرين ارسال ۱۲ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۴:۵۰:۳۲
توسط مرداس
 


anything