Google

normal_post - درمان اعتیاد به الکل - متا نویسنده موضوع: درمان اعتیاد به الکل  (دفعات بازدید: 11023 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین DELFAN

• کاربر متایی
  • index - درمان اعتیاد به الکل - متا
  • تعداد ارسال: 1.834
  • متا امتیاز 18141 تومان
  • لیست کدهای من
  • تشکر و اهداء امتیاز به DELFAN
  • رای برای مدیریت : 21
  • يکي باش براي يک نفر،نه تصويري مبهم در خاطر صد نفر.
  • تخصص: حسابداری
  • سمت: حسابدار
  • سپاس شده از ایشان: 29
  • سپاس کرده از دیگران: 4
xx - درمان اعتیاد به الکل - متا
درمان اعتیاد به الکل
« : ۲۶ دی ۱۳۸۹ - ۱۶:۵۹:۱۵ »
با سلام

ضمن تشکر از ارسال های مفیدتون، یک سوال از محضرتون دارم.

آیا اعتیاد به الکل و ترک اون با مواد مخدر متفاوته؟ چه روشهایی وجود داره؟ برای ترک الکل از چه راهی باید رفت که قطعی باشه و برگشتی نباشه؟

با احترام.

Linkback: https://irmeta.com/meta/b2042/t6538/
هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم

آفلاین کـوکـبـی

• هیات موسس
  • تعداد ارسال: 2.931
  • متا امتیاز 2257983 تومان
  • لیست کدهای من
  • تشکر و اهداء امتیاز به کـوکـبـی
  • رای برای مدیریت : 61
  • انسان شکست نمی خورد بلکه دست از تلاش بر می دارد
  • تخصص: کارآفرین
  • استان / شهر: البرز
  • سپاس شده از ایشان: 410
  • سپاس کرده از دیگران: 588
پاسخ : درمان اعتیاد به الکل
« پاسخ #1 : ۲۷ دی ۱۳۸۹ - ۰۰:۰۷:۱۸ »
سلام
اولین گروه برای ترک مواد اعتیادآور که در دنیا با اقبال مواجه شد گروهی موسوم به AA هستند .
شروع حرکت این گروه بواسطه پیام یک الکلی به الکلی دیگر شروع شد و حرکت این گروه که خود نجات دهنده یکدیگرند حرکتی جهانی شده است.

امروزه برای ترک سایر محرکهای عصبی و مخدر ها روشهای متفاوتی وجود دارد که یکی از بزرگترین حرکتها ، حرکت NA است که آنهم نشات گرفته از تعالیم AA و به نوعی 12 قدم می باشد.
حقیر مطالعه کتابهای این گروه را توصیه می کنم چرا که این قدمها برای انسانهای پاک از مخدرها هم بسیار مفید است.

پیروز باشید
از قوانین ساده من:
قبل از هر اقدام، یک تصویر سازی مثبت در ذهن، معجزه گر است.
نمی خواهم در مورد هیچ کس قضاوتی بکنم و آنرا در این دنیا به قضات و در آن دنیا به خدا وا می گذارم.

آموخته ام که به هر چه یقین داشته باشی واقع خواهد شد و این همان ایمان من است ... و ...
And slowly, you come to realize... It's all as it should be...

نردبان این جهان ما و منیست....عاقبت این نردبان افتادنیست لاجرم هر کس که بالاتر نشست....استخوانش سخت تر خواهد شکست (مولانا)

دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین DELFAN

• کاربر متایی
  • متا امتیاز 18141 تومان
  • لیست کدهای من
« پاسخ #2 : ۲۷ دی ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۳:۰۳ »
NA برداشتی از AA یا Alcoholics Anonymous است. بنیاد «الكلی های گمنام» یا AA به وسیله دو الكلی به نام های بیل ویلسون و دكتر باب اسمیت پایه گذاری شد. ویلسون طی تجربیات شخصی اش پی برد كه الكلی ها می توانند به وسیله به كارگیری پایه های روحانی به صورت چشمگیری بهبود یابند. در بسیاری از «الكلی های ناامید» تجربیات مذهبی و روحانی باعث بازگشت آنها به سوی بهبودی و قطع مصرف الكل بوده است. راهی كه به وسیله بنیانگذاران AA مطرح شد براساس حل مشكل دیرینه آنها در اعتیاد به الكل یعنی نداشتن اطمینان، سرخوردگی و بی ایمانی بود. «جیمی كینون» در اواخر دهه ۴۰ میلادی NA را كه برداشتی از اصول و مرام AA بود پایه گذاری كرد. برنامه NA به طور رسمی در سال ۱۹۵۳ میلادی در لس آنجلس پایه گذاری شد كه ابتدا به صورت یك حركت كوچك به كار خود ادامه می داد در حالی كه امروز به عنوان یكی از بزرگترین و قدیمی ترین سازمان های ترك اعتیاد در دنیا شناخته می شود. در ۱۴ سپتامبر ۱۹۵۳ آنها نامه ای از بیل ویلسون بنیانگذار AA دریافت كردند كه می توانند از اصول و سنت های «الكلی های گمنام» استفاده كنند ولی نه به اسم AA. بعد از آن سازمان رسما نامش را به NA معتادان گمنام تغییر داد.

حسین اسماعیلی

آفلاین DELFAN

• کاربر متایی
  • متا امتیاز 18141 تومان
  • لیست کدهای من
« پاسخ #3 : ۲۷ دی ۱۳۸۹ - ۱۶:۵۸:۳۶ »
1- آشنایی با اثرات الکل بر روی مغز:
به خاطر اینکه الکل قسمت منطقی مغز را ضعیف می کند پس بطور طبیعی افرادی که الکل مصرف می کنند نمی توانند به منافع قطع مصرف الکل پی ببرند.

با توجه به اینکه مصرف الکل مهارکننده ها  را ضعیف می کند، باعث کاهش خود آگاهی شده و شخص بیشتر احساس اجتماعی شدن می کند و همچنین از لحاظ جنسی نیز پرخاشگر می شود. پس بسیاری از افراد مصرف کننده ممکن است در این مورد صحبت کنند که فعالت های اجتماعی و جنسی اشان وابسته به مصرف الکل است و بدون مصرف الکل احساس ناراحتی خواهند داشت.

2- در مورد برانگیزان های بیرونی و درونی مصرف الکل آگاه باشیم:
مصرف الکل در فرهنگ بسیاری از کشورهای غربی نفوذ کرده است. پس قطع مصرف الکل برای بیمارانی که در چنین کشورهایی ساکن هستند بسیار مشکل تر از کشور ما خواهد بود چون برانگیزان های بیرونی در چنین کشورهایی بسیار زیاد هستند. تبلیغات تلویزیونی، بیلبوردها، بارها و مکان های مصرف الکل از جمله برانگیزان های شایع در چنین کشورهایی می باشد. در ایران رفت و آمد با افراد مصرف کننده، پارتی یا مهمانی هایی که در آن مصرف الکل صورت می گیرد می تواند شایع ترین برانگیزان های بیرونی باشد.

افسردگی، اضطراب و تنهایی که معمولا بعد از بهبودی از اعتیاد به تمامی مواد به وجود می آید می تواند از جمله شایع ترین برانگیزان های درونی برای مصرف الکل باشند. برخی بیماران احساس می کنند با مصرف الکل از شر چنین علایم ناخوشایندی خلاص می شوند و تفهیم این نکته که مصرف الکل مسئول افسردگی و دیگر مشکلات احساسی آنهاست، بسیار سخت و دشوار است.

3- آمادگی جهت برخورد با موقعیت های برانگیزان:
مانند سایر برانگیزان ها اجتناب از مکان هایی که به احتمال قوی مصرف الکل در آنجا صورت  خواهد گرفت می تواند اولین راه حل باشد. داشتن جواب آماده در ذهن در مواردی که تعارف ممکن است منجر به مصرف قریب الوقوع شود می تواند مفید باشد. جواب هایی مانند: "پزشکم توصیه کرده که در حال حاضر مصرف نکنم."

اگر جمله "برای همیشه قصد قطع مصرف الکل را دارم!"  شما را اذیت می کند این جمله را جایگزین آن کنید که:
"تا شش ماه هیچگونه موادی از جمله الکل مصرف نخواهم کرد و بعد از شش ماه با یک مغز بدون مصرف مواد در مورد مصرف کردن یا نکردن آن تصمیم خواهم گفت!"

دوازده قدم از اینجا شروع شد که:
یک فرد معتاد به الکل که نتوانسته بود باروش های دارویی و روانشناختی زمان خودش ( 1930) مشکل اعتیادش را برطرف کند شاید عصر یک روز تابستان تصمیم گرفت به منزل یکی از دوستانش که او نیز الکلی بود و به تازگی به محله ایشان نقل مکان کرده بود برود و به او سری بزند!

برای اینکه موضوع بهتر جا بیافتد لازم است بدانید اعتیاد به الکل یکی از سنگین ترین اعتیاد ها محسوب می شود بطوریکه مثلا بیمار نصف یک بطری الکل را سر می کشد تا بتواند به مغازه سر کوچه برود و همچنانکه بطری را همراه خود دارد نگران اینست که آیا خواهد توانست با استفاده از نصف دیگر آن به خانه برگردد!؟

و اما بر می گردیم به داستان دوازده قدم...
دو دوست الکلی وقتی همدیگر را دیدند نشستند و شروع به صحبت کردند. از خاطرات گذشته گفتند و خیلی مسایل دیگر... بعد از چند ساعت صحبت کردن متوجه شدند چند ساعتی است که الکل مصرف نکرده اند! در حالیکه اگر همدیگر را ندیده بودند در همان چند ساعت مجبور بودند که الکل زیادی مصرف کنند!

این موضوع باعث شد که به این فکر بیافتند که بیشتر همدیگر را ببینند و راجع به مشکلاتشان صحبت کنند و این رفت و آمد و صحبت کردن ها تا جایی پیش رفت که دیگر الکل مصرف نمی کردند! این دو نفر تجربیات خود را که موجب شده بود از اعتیاد به الکل دور بمانند در دوازده اصل خلاصه کردند تا معتادان دیگر بتوانند با استفاده از این اصول یا همان قدم ها مشکل اعتیاد خود را حل کنند و در دهه 1930  انجمن الکلی های گمنام (Alcoholics Anonymous یا AA) را تشکیل دادند.

آنها AA را تشکیل دادند تا این اصول را به معتادان الکل بشناسانند. بعدها معتادان به مواد دیگر متوجه شدند مفاهیم بکار برده شده در AA در مورد اعتیاد به مواد محرک و دیگر وابستگی های دارویی  و حتی رفتارهای وسواسی مانند قمار و پرخوری هم مؤثر است و  گروه های دیگری مانند  شیشه ای های گمنام، معتادان گمنام (Narcotic Anonymous یا NA) و کوکائینی های گمنام شکل گرفت که از همان مفاهیم برای غلبه بر اعتیادشان بهره گرفتند.

افرادی که به مواد یا الکل وابسته بودند به این نکته پی بردند که افراد وابسته دیگر می توانند کمک و حمایت زیادی برای آنها فراهم کنند. به همین دلیل این گروه ها، به گروه های همیاری معروف شدند که شرکت کنندگان از طریق به اشتراک گذاشتن دانسته هایشان، نگرانی و حمایتشان را نسب به همدیگر نشان می دهند.

منبع : سایت کلینیک تخصصی ترک اعتیاد آینده

آفلاین DELFAN

• کاربر متایی
  • متا امتیاز 18141 تومان
  • لیست کدهای من
« پاسخ #4 : ۲۷ دی ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۶:۵۲ »
بیماری اعتیاد از جستجوی چیزی درست در مکانی غلط آغاز می گردد انسان همیشه به دنبال آرامش در زندگی خود میگشته و می گردد ولی اکثرا ما در خارج از خودمان و در دنیای اطرافمان به دنبال این آرامش می گردیم . چیز درست همان آرامش ماست و مکان غلط همان دنیای خارج از خودمان است در حالی که آرامش را باید در درون خود جستجو کنی ما می خواهیم بدین وسیله یافته های خودمان را در این جستجو با شما در میان بگذاریم . حسین اسماعیلی

اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
اجتماع درمان مدار

نویسنده کمال حقیقی

0 پاسخ ها
2167 مشاهده
آخرين ارسال ۱۱ دی ۱۳۸۹ - ۱۶:۱۱:۵۸
توسط کمال حقیقی
xx
چند نکته در مورد درمان شیشه

نویسنده کمال حقیقی

3 پاسخ ها
7004 مشاهده
آخرين ارسال ۱۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۵:۰۹
توسط DELFAN
xx
باور معتاد در روش درمان نقش دارد

نویسنده کمال حقیقی

0 پاسخ ها
1374 مشاهده
آخرين ارسال ۷ بهمن ۱۳۸۹ - ۰۰:۴۰:۵۱
توسط کمال حقیقی
xx
آگهي‌هاي «درمان اعتياد 6 ساعته»، كاملا فريبنده است

نویسنده کمال حقیقی

0 پاسخ ها
1221 مشاهده
آخرين ارسال ۶ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۵:۲۰:۳۶
توسط کمال حقیقی
xx
چه كساني براي درمان نگه دارنده با متادون مناسب هستند؟

نویسنده کمال حقیقی

0 پاسخ ها
2701 مشاهده
آخرين ارسال ۱۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۴:۰۸:۵۱
توسط کمال حقیقی
xx
” اعتیاد ” ، سرماخوردگی نیست که در عرض چند روز خوب شود

نویسنده کمال حقیقی

0 پاسخ ها
1664 مشاهده
آخرين ارسال ۳ بهمن ۱۳۸۹ - ۰۰:۳۶:۱۲
توسط کمال حقیقی