Google


normal_post - ده اشتباه مدیران تازه کار  - متا نویسنده موضوع: ده اشتباه مدیران تازه کار  (دفعات بازدید: 1204 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین اکبرزاده

xx - ده اشتباه مدیران تازه کار  - متا
ده اشتباه مدیران تازه کار
« : ۱ آذر ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۳:۳۹ »
ده اشتباه مدیران تازه کار
 
مدیریت در آغاز می تواند تا اندازه ای مرعوب كننده باشد. در تحقیقی كه اخیرا به عمل آمد، مشخص شد ۵۰ درصد مدیران قبل از تصدی شغل مدیریت هیچگونه آموزشی نمی بینند. در اینجا فهرستی از اشتباهات كه ممكن است از سوی مدیران تازه كار صورت بگیرد، مطرح می شود تا شاید كمكی برای اجتناب از آنها باشد.
۱) فكر می كنند كه هم چیز را می دانند: اگر به عنوان مدیر تولید شدید، ممكن است تصور كنید كه همه چیز را در مورد تولید می دانید! حتی اگراین طور هم باشد، مطمئنا تمامی نكات در مورد مهمترین قسمت از شغل خود یعنی اداره كاركنان نمی دانید. پس، به سخنان آنان گوش كنید و نظرشان را بپرسید .
۲ ) دائما" در حال معرفی خود به عنوان مدیر هستند: در واقع همه كاركنان می دانند كه شما مدیر هستید و ضرورتی ندارد كه پیوسته در صدد معرفی خود باشید. به جای آن، تلاش كنید تا به عنوان مدیری جدید، تغییرات مثبت و سازنده ای در محل كار خود به وجود آورید.
۳ ) همه چیز را تغییر می دهند: فقط به خاطر اینكه گمان می كنید كار انجام شده، اشتباه است، دو باره كاری نكنید. زیرا احتمال دارد كه شما روش دیگری را برای انجام كارها به كار میگیرید. بنابراین، میان متفاوت بودن روش كار و اشتباه بودن آن فرق بگذارید. (چون هر روش متفاوت با روش شما لزوما اشتباه نیست).
۴ ) از انجام بعضی كارها در هراس هستند: از آنجا كه خودتان برای تصدی شغل مدیریت در خواست نكردهاید، از توانایی انجام كارها به نحو احسن مطمئن نیستید. با این حال، اجازه ندهید افكار منفی به شما غلبه كند و تصور نكنید كه نمی توانید از عهده انجام كارها برآیید. مطمئن باشید، مدیران سطوح بالا بدون در نظر گرفتن توانایی و درایت تان، شما را برای این شغل انتخاب نمی كردند.
۵ ) برای شناخت كاركنان عجله ای ندارند: ممكن است تصور كنید كه سالهاست كه این كاركنان را میشناسید و با آنها كاركرده اید ولی بدانید این بدین معنی نیست كه واقعا همه را میشناسید! بنابراین، تلاش كنید تا پی ببرید چه چیزهایی آنها را شاد یا نگران و چه عواملی در آنها ایجاد انگیزه می كند. كاركنان را به عنوان یك فرد در نظر بگیرید نه یك كارمند. با توجه به اینكه كاركنان حوزه مدیریت شما می توانند سبب پیشرفت یا شكست تان باشند، پس به آنها توجه كنید و زمانی را به آنان اختصاص دهید.
۶ ) با برقراری جلسات متعدد با رئیس مافوق وقت را تلف نكنید: از آنجا كه رئیس تان شما را برای این شغل انتخاب كرده است، بنابر این، گرفتاری و مشغله زیاد شما را درك می كند و تمایلی به اتلاف وقت تان ندارد. پس برای دادن اطلاعات و یا گرفتن راهنمایی از رئیس، كمترین زمان را صرف كنید.
۷ ) نگران حل مشكلات نیستند: شما به عنوان یك مدیر نمی توانید مشكلات را نادیده بگیرید، یا آرزو كنید تا خود به خود حل شوند. این وظیفه شماست كه در یافتن راه حل برای مشكلات تلاش كنید. هر چند این بدین معنا نیست كه نباید از دیگران كمك بگیرید ولی بدانید تنها شخصی هستید كه بایستی پیگیر حل و فصل مشكلات باشید.
۸ ) خود را متفاوت از دیگران می دانند: مدیر بودن شما به این معنی نیست كه نباید بخندید، احساساتی شوید و یا حتی گاهی اوقات اشتباه كنید.
۹ ) از كاركنان خود حمایت نمی كنند: كاركنان واحد شما ممكن است از هر طرف تحت فشار باشند. ممكن است واحدهای دیگر، تقصیرها را به گردن شما بیندازند و یا مدیرتان وظایف مختلف و نامناسبی را به عهده واحد شما بگذارد. ممكن است واحد منابع انسانی، ارزیابیهای واحد شما را غیر معقول بداند و معتقد باشد كه كاركنان تان پول زیادی می گیرند. پس وظیفه شما است كه در مقابل این مسایل بایستید و از حق كاركنان خود دفاع كنید.
۱۰ ) زیر بار مسئولیت انجام كارها نمی روند: خواه ناخواه به عنوان مدیر بایستی مسئولیت كلیه كارهای واحد خود را بپذیرید. مسئولیت انجام درست یا نادرست كارها در واحدتان در نهایت به شما بر می گردد. پس لازم است كه ضمن برقراری ارتباط قوی با كاركنان، همیشه آمادگی پذیرش مسئولیتها، را داشته باشید. زیرا در این صورت است كه مدیر یا ما فوق شما هم به همان نحو مسئولیت كارهایتان را خواهد پذیرفت. 
 

 
ایده پویا 


Linkback: http://irmeta.com/meta/b212/t4976/


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
۱۴ اشتباه فاحش مدیران ارشد

نویسنده اکبرزاده

0 پاسخ ها
944 مشاهده
آخرين ارسال ۲۳ آبان ۱۳۸۹ - ۱۴:۳۲:۵۵
توسط اکبرزاده
xx
13 اشتباه مهلک مدیران - دابلیو.استیون بران

نویسنده A.Ehsani

0 پاسخ ها
1431 مشاهده
آخرين ارسال ۲۰ شهریور ۱۳۸۹ - ۲۳:۵۱:۳۰
توسط A.Ehsani
xx
رمز موفقیت مدیران و کارآفرینان

نویسنده اکبرزاده

0 پاسخ ها
1017 مشاهده
آخرين ارسال ۱ آذر ۱۳۸۹ - ۱۳:۱۷:۱۸
توسط اکبرزاده
xx
مدیران بدانند- خلاقیت

نویسنده DELFAN

0 پاسخ ها
990 مشاهده
آخرين ارسال ۱۰ آذر ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۹:۲۵
توسط DELFAN
xx
رویارویی مدیران با تغییر

نویسنده اکبرزاده

0 پاسخ ها
718 مشاهده
آخرين ارسال ۱ آذر ۱۳۸۹ - ۱۳:۲۳:۳۵
توسط اکبرزاده
xx
قدرت مدیران در سازمان های چكیده

نویسنده امیر شهباززاده

0 پاسخ ها
1938 مشاهده
آخرين ارسال ۲۸ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۰:۰۸:۳۸
توسط امیر شهباززاده