Google


normal_post - ترفندهایی برای مدیران در فرایند استخدام كاركنان جدید - متا نویسنده موضوع: ترفندهایی برای مدیران در فرایند استخدام كاركنان جدید  (دفعات بازدید: 1878 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین A.Ehsani

حتی با وجود نرخهای بالای بیکاری، بنگاهها می‌بینند که حداقل یک ماه طول می‌کشد تا مناصب خالی حسابداری و مالی پر شوند.
واحد استخدام حسابداری و مالی موسسه تحقیقاتی رابرت هاف اینترنشنال (Robert Half) در نظرسنجی از مدیران مالی اعلام کرد که به‌طور میانگین 4 هفته طول می‌کشد تا یک کارمند و 5 هفته طول می‌کشد تا یک مدیر جدیدکار خود را آغاز کنند.
مدیر موسسه تحقیقاتی یادشده گفت: "حتی در شرایطی که اضافه کردن کارمند جدید باید با احتیاط انجام شود،‌مدیران باید مراقب سازمان نیروی انسانی باشند. کار کردن بایک مجموعه جمع‌وجور ممکن است باعث شود بنگاهها فرصتهای تجاری آینده را از دست بدهند و باعث افسردگی کارکنان شود".
واحد استخدام حسابداری و مالی این موسسه تحقیقاتی چهار ترفند را برای اثربخش‌تر ساختن فرایند استخدامی به مدیران توصیه می‌کند:
1- حضور مستقیم داشته باشید: فرایند استخدامی را به کسی تفویض نکنید. شما بهتر می‌دانید که از یک کارمند چه می‌خواهید. با مشارکت مستقیم در فرایند استخدامی از ابتدا تا انتها، از تأخیر و بدتر از آن اشتباههای ممکن استخدامی بپرهیزید.
2- برنامه استخدامی تدوین کنید: پیش از آنکه سابقه شغلی اشخاص را مشاهده کنید، روشی برای ارزیابی یکسان آنها تدوین کنید. با استفاده از توصیف شغل به عنوان مبنا، معیارهای اصلی که در متقاضیان می‌خواهید یادداشت کنید و همان ویژگیها را در هر تقاضانامه کار دریافتی جستجو کنید.
3- از موسسات کاریابی کمک بگیرید: موسسات کاریابی متخصص می‌توانند به شما در شناسایی دقیق نیازها کمک کنند و شبکه‌های آنها امکان دسترسی به افرادی را می‌دهد که شما به تنهایی قادر به انجام آن نیستند. این شبکه‌ها شامل افراد حرفه‌ای می‌شود که ممکن است به‌طور فعال در جستجوی شغل نباشند اما اگر فرصت خوبی بیابند پذیرای تغییر شغل هستند.
4- درنگ نکنید: هنگامی که متقاضیان شایسته را شناسایی کردید، کار را به تعویق نیاندازید. مدیران و مجریان شایسته در هر بازار تقاضا دارند. اگر آهسته عمل کنید، با خطر از دست دادن بهترین انتخاب و طولانی‌تر شدن فرایند انتخاب مواجه خواهید بود.

Linkback: http://irmeta.com/meta/b212/t4790/


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
آیا کارمندان، شما را برای استخدام پیشنهاد خواهند کرد؟

نویسنده فريدون مظفرنژاد

0 پاسخ ها
348 مشاهده
آخرين ارسال ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۷:۱۸:۰۸
توسط فريدون مظفرنژاد
xx
۵ قانون برای مدیران و رئیسان

نویسنده اکبرزاده

0 پاسخ ها
757 مشاهده
آخرين ارسال ۲۳ آبان ۱۳۸۹ - ۱۴:۴۰:۱۴
توسط اکبرزاده
xx
راهی برای سلامت مدیران

نویسنده اکبرزاده

0 پاسخ ها
787 مشاهده
آخرين ارسال ۱ آذر ۱۳۸۹ - ۱۳:۱۵:۳۱
توسط اکبرزاده
clip
معرفی صوتی آدکار و الزام مطالعه آن برای مدیران منابع انسانی

نویسنده کـوکـبـی

0 پاسخ ها
218 مشاهده
آخرين ارسال ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸:۵۰
توسط کـوکـبـی
xx
مدیریت دانش، فرایند،فناوری و چند مورد عملی در صنعت

نویسنده keivan

0 پاسخ ها
2020 مشاهده
آخرين ارسال ۴ مهر ۱۳۸۹ - ۱۴:۰۰:۴۳
توسط keivan
xx
راه هایی برای موفقیت در پست جدید

نویسنده اکبرزاده

0 پاسخ ها
750 مشاهده
آخرين ارسال ۱ آذر ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۹:۴۹
توسط اکبرزاده