Google

* آخرین فعالیتهای دسته جمعی توسط اعضای تالار تخصصی

موج مثبت


سپیدار سیستم


آموزش حسابداري جهت مصاحبه و استخدام


گپ وخنده


ختم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان


انجمن کوهنوردی و طبیعت گردی متا


یاران محک


کاربازی-بازی کار


دفتر جناب آقای کیانی


دفتر جناب آقای فریدون مظفر نژاد


حسابداری تک کاربره IR
normal_post - خبری جالب از پیامد مثبت یک بازی رایانه ای قدیمی (آجر چینی ) - متا نویسنده موضوع: خبری جالب از پیامد مثبت یک بازی رایانه ای قدیمی (آجر چینی )  (دفعات بازدید: 4010 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین اجـاقـی

خبری جالب از پیامد مثبت یک بازی رایانه ای قدیمی با این عناوین:

که البته من این خبر را از برنامه به خانه برمی گردیم شنیدم و مطلب را سرچ کردم.

کاهش علائم بیماری با بازی قدیمی

لندن: محققان دانشگاه آکسفورد در یک تحقیق جدید از تاثیر مثبت یک بازی‌ رایانه‌ای قدیمی در کاهش علائم بیماری روانی ویژه‌ای خبر دادند! این تحقیق نشان داده است که انجام بازی آجرچینی(تتریس) کمک بسیار شگفت انگیزی در کاهش علائم بیماری موسوم به « اختلال فشار روانى پس آسیبى» ‌می‌کند.

در این بیماری که پس از یک حادثه سخت مانند تصادف، جنگ یا حوادث طبیعی رخ می‌دهد بیمار با به یادآوردن خاطرات بد دچار هراس و اضطراب می‌شود. این تحقیق اما نشان داده است که بیمارانی که این بازی به ظاهر ساده را انجام می‌دهند دچار علائم کمتری شده و می‌توانند زندگی راحت‌تری داشته باشند. در بازی آجرچینی فرد باید با قرار دادن قطعات گوناگون سطرها را کامل و حذف کند.

بازی فلش نقش یک بازی کامپیوتری در درمان استرس بعد از تروما

آنلاین- همشهری آنلاین:بازی کامپیوتری تتریس می تواند استرس روحی ناشی از حادثه های ناگوار را کاهش دهد.یافته های یک تحقیق که در دانشگاه آکسفورد انجام شده است می تواند گامی موثر در یافتن درمان مناسب برای فشارهای روحی بعد از حادثه های تلخ یا استرس بعد از تروما باشد. امیلی هولمز، روانپزشکی که این مطالعه را انجام داده است می گوید: "این تنها اولین قدم در یافتن درمان برای این بیماری است. تحقیق ما یک آزمایش علمی بر روی عملکرد بخش های مختلف مغز بوده است و از این راه می توانیم تصویری بزرگ تر از کارکرد مغز را درک کنیم." اختلال استرس و فشار روحی بعد از حادثه می تواند ناشی از درگیر بودن در نزاع، جنگ و یا حادثه های تلخ باشد. شایع ترین اثرات این اختلال زودرنجی و پرخاشگری گزارش شده است و می تواند به اختلالات تمرکزی و خواب و توهم نیز کشیده شود. تیم تحقیقاتی آکسفورد ابتدا فیلم های دلخراشی از تبلیغات خطرات رانندگی در هنگام مستی را به 40 داوطلب نشان دادند. بعد از 30 دقیقه از گذشت تماشای فیلم نیمی از داوطلبان برای 10 دقیقه مشغول بازی تتریس شدند. مشاهده های این تیم نشان می دهد که افرادی که تتریس را بازی کرده بودند در یک هفته بعد از تماشای فیلم، کمتر به تصاویر دلخراش آن فکر کرده بودند و میزان تأثیر فیلم بر آن ها بسیار پایین بوده است. تتریس در سال 1985 توسط برنامه نویسی روسی به نام الکسی پاژیتنوف طراحی شد و از آن زمان تا به حال یکی از محبوب ترین بازی های کامپیوتری بوده است. هدف این بازی قرار دادن بلوک های چهارتایی در ردیف های کامل است. با تکمیل شدن هر ردیف، بلوک های آن ردیف فرو می پاشند و در صورت رسیدن بلوک ها به بالای صفحه، بازیکن می بازد.

بهبود زخمهای روحی با یک بازی رایانه ای


محققان دریافته اند بازی مشهور و محبوب "تتریس" می تواند در بهبود دادن زخمهای روحی و روانی ناشی از رویدادهای ناخوشایند، تاثیرگذار بوده و به عنوان شیوه درمانی به کار گرفته شود.

کد خبر : 07642 تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۸۹

دانشمندان دانشگاه آکسفورد معتقدند اثر بهبود دهنده این بازی بر روی روح و ذهنهای آسیب دیده تحت تاثیر این پدیده به وجود می آید که اشکال آجر مانند در این بازی می توانند جایگزین تصاویر آزاردهنده ای شوند که در هنگام وقوع حادثه در ذهن و حافظه فردی به ثبت رسیده است.

تتریس، محبوب ترین بازی ویدیویی در میان تمامی نسلها، بازی است که کاربر باید در آن اشکال در حال سقوطی را به گونه ای چرخانده حرکت دهد تا ستونهایی افقی و بدون حفره را بر روی زمینه بازی به وجود آورد.

دانشمندان دانشگاه آکسفورد دریافته اند انجام این بازی پس از رویدادهای ناخوشایند می تواند آثار مخرب آن را در افراد از بین ببرد و امیدوارند این بازی بتواند برای کاهش دادن خاطرات دردناک مرتبط با "اختلال فشار عصبی پس آسیبی" نیز کارایی داشته باشد.

دانشمندان برای مشاهده میزان تاثیر این بازی نسبت به دیگر بازی ها، آن را با Pub Quiz Machine 2008، نوعی بازی با واژه ها، مقایسه کردند، آنها تحقیقات خود را با نمایش دادن تصاویری ناراحت کننده از تصادفهای جاده ای و مرگ و میر ناشی از آن آغاز کردند.

پس از گذشت 30 دقیقه، 20 داوطلب برای 10 دقیقه مشغول به انجام بازی تتریس شدند، 20 داوطلب دیگر بازی Pub Quiz Machine 2008 را انجام دادند و 20 داوطلب دیگر هیچ بازی انجام ندادند.

سپس دانشمندان با بررسی یادداشتها و خاطراتی که داوطلبان طی یک هفته پس از برگزاری این مطالعه نوشته بودند دریافتند اثر روحی مشاهده صحنه های آزار دهنده در افرادی که تتریس بازی کرده بودند کاهش چشمگیری داشته در حالیکه بازی Pub Quiz Machine 2008 این اثر را افزایش نیز داده است. تاثیر این بازی بر ترمیم زخمهای روحی در آزمایشی 4 ساعته نیز به تایید دانشمندان رسید.

برای شرح این نتایج جالب توجه، تصور کنید که ذهن از دو مجرای اندیشیدن برخوردار است، یکی از آنها حسی است و با درک جهان هستی از طریق دیدن، شنیدن، بو کشیدن، چشیدن و لمس کردن در ارتباط است، در حالیکه مجرای دیگر مفهومی بوده و مسئول ترکیب کردن جزئیات احساسات به شیوه ای قابل درک است.

این مجراها معمولا به شکلی هارمونیک با یکدیگر در تعاملند اما پس از یک رویداد آزار دهنده و ناخوشایند، مجرای احساسات مجرای مفهومی را در هم شکسته و بر آن غلبه می کند.

برای مثال کمتر اتفاق می افتد فردی حادثه تصادف رانندگی خود را داستان وار به یاد داشته باشد و بیشتر آن را در قالب نور چراغها و صدای ترمز خودرو به یاد می آورد. این نشانه ها به تدریج در ذهن قربانی تکرار شده و منجر به آزار و عذاب وی خواهد شد.

از آنجایی که از زمان وقوع حادثه تا شکل گیری چنین خاطرات و نشانه هایی دوره ای 6 ساعته وجود دارد و انجام درمانهایی در این دوره 6 ساعته می تواند از شکل گیری خاطرات آزار دهنده در فرد جلوگیری کند، دانشمندان در جستجوی ابزاری هستند تا بتوانند با استفاده از آن از بروز این نوع از زخمهای معمولا طولانی مدت روحی جلوگیری کنند.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، از آنجایی که بازی تتریس نیازمند توجه بصری و حافظه بصری است می تواند با جایگزین کردن جزئیات رویداد ناگوار در مجرای احساسی تفکر انسان، از شکل گیری زخمهای روحی طولانی مدت در فرد جلوگیری کند.

Linkback: http://irmeta.com/meta/b1839/t4759/
mahak2 - خبری جالب از پیامد مثبت یک بازی رایانه ای قدیمی (آجر چینی ) - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین DiYakO

xx - خبری جالب از پیامد مثبت یک بازی رایانه ای قدیمی (آجر چینی ) - متا
پیتزا چلوکباب هم آمد!
« پاسخ #1 : ۳ آذر ۱۳۸۹ - ۰۱:۵۲:۳۴ »
واحد مرکزی خبر: یک پیتزافروش خوش ذوق ایتالیایی پس از سفر به ایران ، با تلفیق دو غذای ملی ایتالیایی و ایرانی ، پیتزاچلوکباب را ابداع کرد.

استفانو کوپارونی که در شهر ساحلی انکونا رستوران دارد ، با افزودن برنج زعفرانی و کباب به پیتزا ، مشتریان خود را با این غذای جدید آشنا کرد.

یک خانم ایتالیایی در حالی که با فرزند خود سرگرم خوردن این پیتزا بود گفت: من و پسرم پیتزاچلوکباب را خیلی دوست داریم و چند بار به ایران سفر کرده ایم و از نزدیک با غذاهای خوشمزه و مردم مهمان نواز این کشور اشنا هستیم.
cholokabab-300x289 - خبری جالب از پیامد مثبت یک بازی رایانه ای قدیمی (آجر چینی ) - متا

وی تاکید کرد: با خوردن این غذا ، خاطرات خوب ایران را زنده می کنیم.
یکی دیگر از مشتریان این رستوران گفت واقعا غذای خوشمزه ای است. من حداقل هفته ای یک بار برای خوردن پیتزاچلوکباب این جا می ایم.

استفانو کوپارونی رییس این رستوران هم گفت چلوکباب یکی از لذیذترین غذاهایی بود که من در ایران در اصفهان خوردم و به همین علت چند ماه پیش از یکی از دوستان ایرانی ام به نام اکبر قربانعلی راد که در شهر انکونا زندگی می کند خواهش کردم تا به من در تهیه پیتزاچلوکباب کمک کند.

خوشبختانه ایتالیایی ها به خوبی از این غذا استقبال کردند.
pitza-300x225 - خبری جالب از پیامد مثبت یک بازی رایانه ای قدیمی (آجر چینی ) - متا

قربانعلی راد هم گفت: مشتریان ایتالیایی ما خیلی پیتزاچلوکباب دوست دارند مخصوصا با زعفران ایرانی که روی برنجش می ریزیم.

یکی دیگر از مشتریان این رستوران در حال خوردن دومین پیتزا خود بود گفت من برای نخستین بار است که پیتزاچلوکباب می خورم و باید بگویم واقعا غذای بسیار لذیذی است.

به این ترتیب پس از پیتزاقرمه سبزی در ایتالیا ، پیتزا چلوکباب ایرانی هم به یکی از پرطرفدارترین پیتزاها در این کشور تبدیل شده است.
منبع: roozeshadi.com
هیــــــــچی مــث سابـــــق نـــیس!!!؟!!!.

آفلاین DELFAN

 • کاربر متایی
 • ******
 • index - خبری جالب از پیامد مثبت یک بازی رایانه ای قدیمی (آجر چینی ) - متا
 • تعداد ارسال: 1.834
 • متا امتیاز 18141 تومان
 • لیست کدهای من
 • تشکر و اهداء امتیاز به DELFAN
 • رای برای مدیریت : 21
 • يکي باش براي يک نفر،نه تصويري مبهم در خاطر صد نفر.
 • تخصص: حسابداری
 • سمت: حسابدار
 • سپاس شده از ایشان: 29
 • سپاس کرده از دیگران: 4
xx - خبری جالب از پیامد مثبت یک بازی رایانه ای قدیمی (آجر چینی ) - متا
پاسخ : پیتزا چلوکباب هم آمد!
« پاسخ #2 : ۳ آذر ۱۳۸۹ - ۱۰:۱۰:۵۵ »
pizza-chelo-kabab2 - خبری جالب از پیامد مثبت یک بازی رایانه ای قدیمی (آجر چینی ) - متا

غذاهای ایرانی همیشه عالیه.
هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم

آفلاین DELFAN

 • کاربر متایی
 • ******
 • index - خبری جالب از پیامد مثبت یک بازی رایانه ای قدیمی (آجر چینی ) - متا
 • تعداد ارسال: 1.834
 • متا امتیاز 18141 تومان
 • لیست کدهای من
 • تشکر و اهداء امتیاز به DELFAN
 • رای برای مدیریت : 21
 • يکي باش براي يک نفر،نه تصويري مبهم در خاطر صد نفر.
 • تخصص: حسابداری
 • سمت: حسابدار
 • سپاس شده از ایشان: 29
 • سپاس کرده از دیگران: 4
xx - خبری جالب از پیامد مثبت یک بازی رایانه ای قدیمی (آجر چینی ) - متا
مناسبات مذهبی هند و کشتن 2 کودک
« پاسخ #3 : ۷ آذر ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۷:۲۴ »
خرافات باعث مرگ دو کودک شد.

news1290862294 - خبری جالب از پیامد مثبت یک بازی رایانه ای قدیمی (آجر چینی ) - متا

به گزارش مانسترزاندکریتیکس (monstersandcritics)، مقامات هند روز پنجشنبه اعلام کردند: این افراد با انگیزه کسب قدرت های ماوراء طبیعی دوکودک را قربانی کرده اند.

پلیس پس از اینکه روز چهارشنبه اجساد یک پسر 2 ساله و یک دختر 6 ساله را در خانه دکتر ایشواری یاداو (Ishwari Yadav) در ناحیه دورگ (Durg) کشف کرد، این پزشک جادوگر و همسرش کیرانبای (Kiranbai) و پنج تن از مریدانش را بازداشت کرد.

آمیت کومار (Amit Kumar)، رئیس پلیس منطقه در یک مصاحبه تلفنی گفت: این پسربچه روز سه شنبه کشته شده و دختربچه نیز حدود شش ماه قبل به قتل رسیده است. مظنونان این پرونده به اتهام قربانی کردن دو کودک بازداشت شدند و به ارتکاب این جنایات اعتراف کردند.

کومار گفت: این زوج در بازجویی اعتراف کردند که پیشنهاد دادند دو قربانی را به کالی (Kali)، الهه هندوها تقدیم کنند تا به قدرت ماوراء طبیعی و ثروت دست یابند.

به گفته کومار (Kumar)، پدر پسر بچه 2 ساله قبلاً موضوع ناپدید شدن فرزندش را با پلیس درمیان نهاده بود اما آشکار شدن این جنایات خشم مردم منطقه را برانگیخته است.

در زمان انجام تحقیقات پلیس مشخص شد که این پسربچه آخرین بار در خانه یاداو (Yadav) دیده شده است. پلیس پس از بازرسی این خانه، جسد پسربچه را که زیر یک بت در اتاق عبادت دفن شده بود، کشف کرد.

پلیس چاقویی را که با آن پسربچه کشته شده کشف و ضبط کرد. همچنین باقیمانده جسد دختربچه نیز کشف شد.

قربانی کردن انسانها از دیرباز در هند ممنوع شده، اما گاهی اوقات اینگونه حوادث در مناطق توسعه نیافته که مردم به خرافات اعتقاد دارند رخ می دهد.

در ماه آوریل گذشته نیز جسد یک کارگر کارخانه که سرش از تنش جدا شده بود در معبد کالی(Kali) در غرب ایالت بنگال (Bengal) کشف شد.


 

منبع:khabaronline.com
هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
فقیرترین رئیس جمهور دنیا فقط یک خودرو قدیمی دارد

نویسنده CIVILAR

0 پاسخ ها
941 مشاهده
آخرين ارسال ۱۶ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۶:۱۳:۳۴
توسط CIVILAR
xx
تقدیر از کار جالب

نویسنده CIVILAR

0 پاسخ ها
787 مشاهده
آخرين ارسال ۲۵ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۳:۱۱:۳۸
توسط CIVILAR
xx
نه پیش بینی جالب که کاملا غلط از آب درآمدند

نویسنده حمید رستمی

0 پاسخ ها
632 مشاهده
آخرين ارسال ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۰۱:۱۴:۳۸
توسط حمید رستمی
xx
‫انگشتانه ای که می خواند و به بریل ترجمه می کند (یک اختراع جالب)

نویسنده A.Ehsani

0 پاسخ ها
742 مشاهده
آخرين ارسال ۲۱ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۳:۲۳
توسط A.Ehsani
xx
حقایقی شگفت انگیز و جالب در مورد خواب دیدن

نویسنده حمید رستمی

0 پاسخ ها
972 مشاهده
آخرين ارسال ۱۸ آذر ۱۳۸۹ - ۰۱:۱۰:۵۰
توسط حمید رستمی
xx
انرژی مثبت و منفی - چشم زخم

نویسنده سید علا سبزپوش

2 پاسخ ها
1095 مشاهده
آخرين ارسال ۱۳ دی ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۷:۲۵
توسط کـوکـبـی