Google

* آخرین فعالیتهای دسته جمعی توسط اعضای تالار تخصصی

موج مثبت


سپیدار سیستم


آموزش حسابداري جهت مصاحبه و استخدام


گپ وخنده


ختم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان


انجمن کوهنوردی و طبیعت گردی متا


یاران محک


کاربازی-بازی کار


دفتر جناب آقای کیانی


دفتر جناب آقای فریدون مظفر نژاد


حسابداری تک کاربره IR
normal_post - پیشگوییهای عجیب - متا نویسنده موضوع: پیشگوییهای عجیب  (دفعات بازدید: 3739 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین امیر شهباززاده

xx - پیشگوییهای عجیب - متا
پیشگوییهای عجیب
« : ۱۲ اسفند ۱۳۸۸ - ۰۹:۴۹:۱۸ »
middle-east - پیشگوییهای عجیب - متا      گردآوری : گروه اینترنتی نیک صالحی

یک پیشگوی فیلیپینی که بانام مستعار " دوک پونتالانگیت " ادعای پیشگویی حوادث مهم در جهان را دارد، پیشگویی کرده است که جنگی در خاورمیانه در می 2010 ( 10 روز دیگر) روی خواهد داد که به عنوان مقدمه یک جنگ جهانی گسترده تمامی جهان غرب را در برابر اتحاد جهان اسلام و کمونیست درگیر خود خواهد ساخت .
به گزارش عصر ایران و به نقل از وبلاگ " " Before Its News این پیشگوی فیلیپینی در ماه فوریه سال جاری میلادی ( سه ماه پیش ) پیشگویی کرده بود که جنگی بزرگ در منطقه خاورمیانه( در می 2010- نیمه اردیبهشت 1389) روی خواهد داد که سرنوشت منطقه و جهان را عوض خواهد کرد .


این پیشگوی فیلیپینی در شرح جدیدی بر این پیشگویی خود ضمن تاکید بر صحت پیشگویی خود جزییات بیشتری از این جنگ را تشریح کرده است .

وی گفته است که در این جنگ کشورهایی چون روسیه ، چین ، ایران ، سوریه ، لبنان ، ترکیه ، عربستان سعودی ، اردن و بسیاری از کشورهای اسلامی درگیر خواهند شد .

پونتالانگیت در ادامه ادعاهای خود می گوید که این جنگ مقدمه ای برای جنگ جهانی سوم است و به فاصله 13 هفته پس از آغاز جنگ خاورمیانه جنگ جهانی سوم شعله ور خواهد شد .

وی مدعی است که پس از این جنگ جهانی ( که روسیه ، چین و جهان اسلام در یک سو و غرب - آمریکای شمالی و اروپا - در سوی دیگر خواهند بود ) غرب به لحاظ اقتصادی و نظامی تضعیف خواهد شد .

وی مدعی است 13 روز پس از شعله ور شدن و گسترده شدن جنگ در خاورمیانه ، یک بمب هسته ای مهیب در یکی از شهرهای بزرگ ایالات متحده آمریکا منفجر خواهد شد که ویرانی گسترده ای به بار خواهد آورد .

وی همچنین مدعی شده است که پرزیدنت اوباما ترور خواهد شد و گلوله ای که او را هدف قرار می دهد مسیری " ال مانند " را طی خواهد کرد .

این پیشگوی مسیحی ادعا کرده است که با مریم مقدس ارتباط دارد و پس از اینکه پیشگویی های او به حقیقت پیوست او نام و هویت واقعی خود را آشکار خواهد

کرد .

 این جنگ کشورهایی چون روسیه ، چین ، ایران ، سوریه ، لبنان ، ترکیه ، عربستان ، اردن و بسیاری از کشورهای اسلامی درگیر خواهند شد و این جنگ مقدمه ای برای جنگ جهانی سوم است.


Linkback: http://irmeta.com/meta/b1839/t427/

آفلاین maxim354

xx - پیشگوییهای عجیب - متا
پاسخ : پیشگویی عجیب : 10 روز دیگر در خاورمیانه جنگ خواهد شد
« پاسخ #1 : ۳ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۱۸:۳۳:۲۱ »
با سلام البته این یک پیشگویی هست امیدوارم درست نباشه..... :o

آفلاین CIVILAR

xx - پیشگوییهای عجیب - متا
پاسخ : پیشگویی عجیب : 10 روز دیگر در خاورمیانه جنگ خواهد شد
« پاسخ #2 : ۳ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۲۳:۵۴:۳۰ »
اگه به حرف پیش گو ها بود که دیگه سری در دنیا نمی ماند ، این فال و پیش گویی و ... همه دروغه .

در یک جهان کاملا فیزیکی ، چیز غیر فیزیکی وجود ندارد .
طبق اصل طرد پائولی که دو جسم هم زمان نمی توانند یک فضا را اشغال کنند .

آفلاین Arghavan

xx - پیشگوییهای عجیب - متا
پاسخ : پیشگویی عجیب : 10 روز دیگر در خاورمیانه جنگ خواهد شد
« پاسخ #3 : ۴ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۱۹:۲۰:۲۲ »
 به نظر من این مطلب بیشتر شبیه یک داستان  یا افسانه طنزه تا یک خبر مهم اینترنتی  ;D
ابر آمد و باز بر سر سبزه گريست      بي باده ارغـــــوان نمي شايد زيست
 اين سبزه که امروز تماشاگه ماست      تا سبزه خاک ما تماشاگه کيست
       *Image Removed*

آفلاین آزاده پرتو

به جرات می توان گفت که امروزه، مسئله پایان دنیا به عنوان جنجالی ترین بحث در میان مطبوعات و رسانه های دنیا مورد توجه قرار گرفته است. شاید موضوع دیگری در دنیا برای بحث وجود نداشته و آغاز هزاره ی سوم میلادی مردم را نگران کرده است. بر اساس داستان ها و افسانه های قدیمی، آخرالزمان با شروع هزاره ی جدید آغاز خواهد شد.
بیاید تصور کنیم که پایان دنیا چگونه خواهد بود. چه بر سر جهان خواهد آمد و منتظر وقوع چه رویدادهایی باید باشیم. نظریه ها درباره ی آخرالزمان بسیار بوده و هر قوم و فرهنگی به نظریه خود معتقد می باشند.
برخی از نظریه ها در مورد پایان دنیا به صورت زیر می باشند:
۱- تغییرات اکولوژی و آب شدن یخچال های قطب شمال و جنوب:
در صورت گرم شدن مفرد کره زمین و آب شدن یخچال های قطب شمال و جنوب، بسیاری از کشورها به یکباره به زیر آب فرو خواهند رفت. این نظریه تئوری نبوده و از سوی دانشمندان به ثبت رسیده است. تصور کنید که یک سوم تمامی خشکی های زمین به زیر آب فرو رفته و نسل بسیاری از جانداران، درختان و حشرات از بین خواهد رفت. در صورت بروز چنین اتفاقی، دیگر جای کافی برای زندگی بشریت در کره ی خاکی نخواهد بود.

۲- در دوران مدرسه به یاد داریم که به ما آموختند که اطراف زمین را لایه ازن تشکیل داده که این لایه، کره زمین را از تشعشعات رادیواکتیو حفظ می نماید. این تشعشعات به فراوانی در فضا یافت می شود ولی تنها مقدار ناچیزی از آن به سطح زمین برخورد می کنند. انسان ها با این که می دانند استفاده از برخی محصولات به لایه ازن صدمه می زند، اما با بی توجهی به این اخطارها، به استفاده از این مواد ادامه می دهند. سوراخ های لایه ازون روز به روز در حال بزرگ تر شدن بوده و آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر این لایه از بین رود، چه بلایی بر سر کره خاکی خواهد آمد؟ بلی، پرتوهای رادیواکتیو خورشید هر جانداری را نابود خواهند کرد.

۳- برخورد اجسام کهکشانی با کره زمین:
برخورد اجسام کهکشانی با کره زمین یکی از مشهورترین تئوری های موجود در مورد پایان دنیا می باشد. بسیاری بر این عقیده هستند که نسل دایناسورها نیز به دلیل برخورد شهاب سنگ ها با زمین منقرض شد. بدین صورت ممکن است که چنین سرنوشتی نیز انتظار ما را بکشد و استخوانهای ما در قرن های آینده به عنوان فسیل، مورد پژوهش و بررسی قرار گرفته شود. تئوری دیگری در همین چارچوب می گوید که برخورد شهاب سنگ بزرگی با زمین، منجر به تکه شدن کره خاکی شده و این تکه ها همچون ماه به دور نوار مغناطیسی ستاره ها و یا سیارات دیگری خواهند گشت.

۴- خاموش شدن خورشید:
چندی پیش یک فیلم نظامی بر اساس این نظریه ساخته شد. این تئوری کاملا صحیح بوده و به اثبات رسیده است، فقط باید این نکته را در نظر داشت که چنین اتفاقی حدود ۱۰ میلیارد سال دیگر اتفاق خواهد افتاد. به نظر شما، ما شاهد وقوع چنین اتفاقی خواهیم بود؟

۵- حمله ی آدم فضایی ها به کره ی زمین:
کتاب ها، افسانه ها و فیلم های بسیار زیادی در مورد حمله موجودات فضایی به کره زمین وجود دارد. آیا موجودات فضایی کره ی زمین را تسخیر خواهند نمود؟ اثبات و باور چنین نظریه بسیار سخت بوده، چراکه تا کنون شواهدی در مورد کشف موجودات زنده در فضا به ثبت نرسیده است.

۶- انساس با دستان خودش کره زمین را به نابودی خواهد کشاند:
این نظریه از دیگر نظریه ها به حقیقت نزدیکر تر است. برای درک عمیق این مطلب کافی است تا رادیو و یا تلوزیون خود را روشن کرده و اخبار جهان گوش دهید. انفجار در یک منطقه، شروع حملات نظامی در منطقه ی دیگر، بمباران مردم بی گناه و غیره. بدون شک ،در صورت بروز جنگ جهانی جدید، ابر قدرت ها از سلاح هسته ای استفاده خواهند نمود. آغاز جنگ هسته ای کره زمین را به چرنوبل(حادثه انفجار نیروگاه هسته ای چرنوبیل در کشور اوکراین و در سال ۱۹۸۶ میلادی رخ داد.) تبدیل خواهد نمود.

۷- بسیاری از ادیان از پایان دنیا به آخرالزمان یاد می کنند. بر اساس نظریات مذهبی این فاجعه در صورتی رخ خواهد داد که جهان از گناه اشباع شود. در برخی ادیان این مسئله با ضهور پیامبران و امامان الهی و در برخی ادیان شاهزاده ی تاریکی ها دنیا را نابود خواهد ساخت. در کل، مذاهب مختلف از روزی خبر می دهند که همه کس در برابر خداوند به جزای اعمال نیک و بد خویش در دنیا خواهند رسید.

۸- هوش مصنوعی و ربات های متفکر جهان را در دست خواهند گرفت:
بسیاری از فیلم های دنیا بر اساس این نظریه تولید شده اند. با نگاهی عاقلانه به پیشرفت جهان در تکنولوژی می توان به درک این موضوع پرداخت که ممکن است در آینده، رباط ها بر انسان ها چیره شده و کره زمین را نابود سازند.

۹- جا به جایی قطب شمال و جنوب با یکدیگر:
جا به جایی دو قطب شمال و جنوب با یکدیگر منجر به تغییر حرکت کره زمین از چپ به راست خواهد شد. در نتیجه ی این فاجعه، نیروی مغناطیس اطراف کره زمین محو گشته و امواج کهشانی، حیات را در کره زمین نابود خواهند ساخت.

۱۰- سرمای هسته ای:
برخی به این نظریه اعتقاد دارند که با پایان سال ۲۰۱۲ میلادی، آتشفشان های خاموش به یکباره فعال شده و دود غلیظی اطراف کره زمین را احاطه خواهد کرد. قطر و تراکم این لایه ی گرد و غبار به قدری زیاد است که مانع از تابش نور خورشید به سطح کره زمین خواهد شد. به سرمای حاصل از این فاجعه ی زیست محیطی به اصطلاح <سرمای هسته ای> گفته می شود.

۱۱- تغییر مکان هسته ی کره ی زمین، خورشید و کهکشان ها:
تغییر مکان ستارگان، سیارات و کهشان هایی که به دلایلی در یک ردیف در فضا قرار خواهند گرفت می تواند منجر به نابودی حیات در کره زمین شود. دلیل این موضوع می تواند افزایش نیروی جاذبه خورشید و جذب ستارگان و سیارات به محور جاذبه خورشید، باشد. این نظریه به <همگرایی گرانشی> معروف می باشد. در صورت بروز چنین واقعه ای چه بلایی بر سر قطب های الکترمغناطیسی زمین خواهد آمد؟ بسیاری بر این عقیده هستند که این موضوع به زودی اتفاق خواهد افتاد. لازم به ذکر است که این شاخه از علم به طور کلی مورد بررسی و تحقیق قرار نگرفته است.

۱۲- ۲۱ دسامبر شاهد نمایش سیارات منظومه شمسی در فضا خواهیم بود:
در تاریخ ۲۱ دسامبر میلادی، خورشید، زحل(کیوان)، زهره، مشتری(ژوپیتر)، عطارد، مریخ و کره زمین در امتداد یکدیگر قرار خواهند گرفت و یک مسیر صاف از آغاز منظومه خورشیدی تا هسته ی آن یعنی خورشید را تشکیل خواهند داد. لازم به ذکر است که به غیر از منظومه ی خورشیدی ما، دیگر سیارات از کهشان های مختلف نیز به همین صورت ردیف قرار خواهند گرفت. از آنجایی که بشر هنوز با چنین موضوعی یعنی تاثیر نیروهای مغناطیسی سیارات و ستارگان بر یکدیگر برخورد نکرده است، نمی توان عواقب ناشی از آن را پیش بینی نمود. برخی از دانشمندان بر این عقیده اند که این مسئله ممکن است منجر به تغییر مکانی سیارات و یا منظومه ی خورشیدی گردد.

 

به نقل از:سیمرغ
خدایا بفهمانم بی تو چه میشوم ، ولی نشانم نده
خدایا هم بفهمانم و هم نشانم بده که با تو چه خواهم شد ...
http://irmeta.com/meta/index.php?action=sgroups;sa=view;gid=46

آفلاین m.amiri

مشاجره ناســا با نظـریه‌پردازان پایان جهان.
در حالی که برخی افراد با راه‌اندازی گروه‌های مختلف به شمارش معکوس پایان جهان در ماه آینده پرداخته‌اند، ناسا هشدار داده شایعات مضحک و بی‌اساس «پایان جهان» مایاها یک تهدید واقعی برای ترساندن کودکان و افسردگی نوجوانان و در نهایت افزایش آمار خودکشی محسوب می‌شود.

این شایعات با ادعاهایی در مورد برخورد سیاره نیبیرو که توسط سومری‌ها کشف شده، با زمین در آن روز آغاز شده است. منشأ این شایعات به کارهای زکریا سیچین، نویسنده آذربایجانی مرتبط شده که در سال 1976 در مورد کشف و ترجمه متون سومری در مورد این سیاره نوشته بود.

سیچین در سال 2010 در سن 90 سالگی درگذشت. این در حالی است که به گفته دانشمندان اساساً چنین سیاره‌ای وجود ندارد وگرنه دانشمندان باید از حداقل یک دهه گذشته که متوجه آن شده پیگیری می‌کردند و همچنین الان باید می‌شد این سیاره را با چشم غیرمسلح نیز مشاهده کرد. شایعات دیگر از جمله ادعاها در مورد وارونه شدن میدان مغناطیسی زمین یا حرکت زمین به سوی سیاهچاله‌ای در مرکز کهکشان راه شیری نیز مسائل بی‌اساس دیگری هستند که توسط ناسا رد شده‌اند.

ماجرا چیست

حالا کمتر از یک ماه دیگر تا 21 دسامبر 2012 باقی مانده است. مایاها 1500 سال پیش از میلاد مسیح، پیشگویی کرده بودند در سال 2012 جهان به پایان می‌رسد. ستاره‌ای درخشان که بعدها مفسران آن را ماه تعبیر کردند، به زمین نزدیک می‌شود و در روزهایی که تاریکی بر زمین حاکم است، ستاره به زمین می‌خورد و تمام جهان را می‌سوزاند و از بین می‌برد. تصویری که شاید شبیه‌ترین روایت آن را لارس فون‌تریه در فیلم مالیخولیا ترسیم کرده باشد. فون‌تریه در این فیلم از واقعه نجومی منحصر به فردی می‌گوید که طی آن ستاره درخشان و غول پیکری به زمین برخورد می‌کند و از جهان جز نور سفید چیز دیگری باقی نمی‌ماند. مدت‌ها قبل از فون‌تریه، برخی نظریه‌پردازان مشغول پیدا کردن توجیه‌های علمی برای پایان دنیا بودند. توجیهی که بر اساس آن در روز 21 دسامبر همه جا تاریک می‌شود و زمین و خورشید و ماه در یک تلاقی بی‌سابقه قرار می‌گیرند تا در نهایت زمین در سیاهچاله بزرگ کهکشان راه شیری بلعیده شود. سایت ناسا این نظریه را یک توجیه عجیب و غریب معرفی می‌کند و می‌نویسد همترازی خورشید، زمین و غبارهای کیهانی اتفاق رایجی است که هر از گاهی رخ می‌دهد و عواقب مخربی هم ندارد.

دلایل رد نظریه مایاها

نظریه‌پردازان پایان جهان، از سه گزاره منطقی، یک نتیجه غیرمنطقی و غیرعلمی ارائه داده‌اند؛ این که در روز 21 دسامبر خورشید و زمین برای نخستین‌بار همتراز می‌شوند و زمین از وضعیت کنونی که بعد سوم است به بعد صفر و سپس به بعد چهارم تغییر می‌کند در این گذار هم جهان با تغییر بزرگی روبه‌رو می‌شود و سه روز تاریکی جهان را فرا می‌گیرد. 3 روزی که گفته می‌شود در روزهای 23، 24، 25 دسامبر 2012 یعنی سوم تا پنجم دی ماه 91 خواهد بود. ناسا در رد این ادعاها می‌نویسد در روز 21 دسامبر 2012 خورشید در جایگاه 6/6 درجه شمالی مرکز کهکشان قرار می‌گیرد و این باعث می‌شود صور فلکی به گونه‌ای متفاوت روشن شوند تا جایی که ماه 13 برابر حد معمول و نزدیک تر از همیشه به چشم خواهد آمد و در واقع ستارگان در روز 21 دسامبر دچار تغییر و تحول نمی‌شوند و صرفاً فاصله خورشید از محور زمین باعث تغییرات شکلی ستاره‌ها است.

از سوی دیگر اگر قرار باشد اتفاق ناگواری برای همترازی خورشید و زمین و سیاهچاله رخ دهد و دنیا پایان بگیرد، قطعاً زمان آن زمستان نخواهد بود. بعد از تمام این استدلال‌ها، ناسا توصیه می‌کند از انقلاب زمستانی به معنی واقعی لذت ببرید و ذهنتان را با شعله‌های خورشیدی، سیاهچاله، تقارن، میدان مغناطیسی و هر چیزی که مایاها پیشگویی کرده‌اند، درگیر نکنید.
                           
ز روز گذر کردن اندیشه کن.

آفلاین kiarash

 • کاربر باسابقه
 • *****
 • تعداد ارسال: 830
 • متا امتیاز 2660 تومان
 • لیست کدهای من
 • تشکر و اهداء امتیاز به kiarash
 • رای برای مدیریت : 7
 • خدايا با كرمت و تنها با كرمت بر ما بنگر "آمين"
 • تخصص: كار آموز نرم افزار و سخت افزار و الكترونيك
 • سمت: درحال يادگيري حسابداري
 • سپاس شده از ایشان: 17
 • سپاس کرده از دیگران: 0
عجب.....
يكم دي ماه ..؟
آيا اين يه نظريه است يا فرضيه ؟ يا..؟
اگه سندي داريد .... ميشه سندش رو بگيد
خدايا!
 آن گـونـه زنـده ام بـدار كـه نـشكنـد دلـي از زنـده بـودنـم
 و آن گـونه بمـيـران كـه بـه وجـد نـيـايـد كـسـي از نبـودنـم

آفلاین آزاده پرتو

xx - پیشگوییهای عجیب - متا
پاسخ : پیشگوییهای عجیب
« پاسخ #7 : ۱۴ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۰:۲۱ »
سلام
جناب کیارش همه این موارد بر اساس پیشگویی است باید منتظر شد و دیدآخر چه اتفاقی میوفته
خدایا بفهمانم بی تو چه میشوم ، ولی نشانم نده
خدایا هم بفهمانم و هم نشانم بده که با تو چه خواهم شد ...
http://irmeta.com/meta/index.php?action=sgroups;sa=view;gid=46

آفلاین آزاده پرتو

xx - پیشگوییهای عجیب - متا
پاسخ : پیشگوییهای عجیب
« پاسخ #8 : ۱۸ آذر ۱۳۹۱ - ۲۱:۵۴:۴۱ »
ناسا پاسخ می‌دهد
آیا شب یلدای امسال پایان دنیاست؟


   پایگاه اطلاع رسانی ناسا در واکنش به شایعات مطرح شده مبنی بر به پایان رسیدن دنیا در روز ۲۱ دسامبر (اول دی ماه)، به سوالات مربوط به این شایعه پاسخ داده است.
      
      
مدت هاست که شایعات مختلفی در مورد به پایان رسیدن دنیا در سال ۲۰۱۲ و در روز ۲۱ دسامبر (مصادف با اول دی ماه) در وبلاگ های مختلف و شبکه های اجتماعی رد و بدل می شود و هر روز ابعاد گسترده تری نیز به خود می گیرد.


برای این شایعات منابع و استنادات مختلفی نیز مطرح می شود. تقویم قوم مایا، پیش گویی های نوستراداموس و حتی منابع مذهبی و باستانی از جمله مواردی هستند که مطرح کنندگان این شایعه به آن استناد می کنند و نتیجه می گیرند که دنیا باید در این روز به پایان برسد.


این موضوع مختص ایران نبوده و در سرتاسر دنیا مطرح شده است. شایعه دیگری نیز که در این زمینه مطرح شده بحث خاموشی سه روزه زمین و ورود زمین به دوره جدیدی از حیات خود است. تمام این شایعات و گسترش آن موجب شد تا سازمان هوانوردی و فضا آمریکا (ناسا) به این ادعاها واکنش نشان دهد. مطلب زیر از پایگاه اطلاع رسانی ناسا برداشت شده و در آن به سوالات مطرح در این مورد پاسخ داده شده است:


سوال) آیا در سال ۲۰۱۲ خطری زمین را تهدید می کند؟ بسیاری می گویند که جهان در دسامبر ۲۰۱۲ به پایان می رسد.


ناسا) جهان در سال ۲۰۱۲ به پایان نمی رسد. سیاره ما بیش از ۴ میلیارد سال به خوبی عمر کرده و دانشمندان معتبر دنیا هم می گویند در سال ۲۰۱۲ هیچ خطری زمین را تهدید نمی کند.


سوال) ریشه این پیش گویی که زمین در سال ۲۰۱۲ به پایان می رسد، از کجا آمده؟


ناسا) این داستان اولین بار با این ادعا آغاز شد که سیاره ای به نام «نیبیرو» که سومری ها آن را کشف کرده اند، در حال حرکت به سوی زمین است. ابتدا گفته می شد که این فاجعه در ماه می ۲۰۰۳ رخ می دهد و زمانی که این تاریخ گذشت و هیچ اتفاقی نیفتاد، زمان موعد به دسامبر ۲۰۱۲ تغییر کرد و به تقویم باستانی «مایا» ها که تحول بزرگ در سال زمستان ۲۰۱۲ را پیش بینی کرده بود، ربط داده شد. به همین دلیل هم تاریخ ۲۰ دسامبر به عنوان روز موعد پیش بینی شد.


سوال) آیا تقویم مایاها در دسامبر ۲۰۱۲ به پایان می رسد؟


ناسا) دقیقا همانطور که تقویم هایی که در خانه دارید پس از ۳۱ دسامبر به پایان نمی رسد، تقویم مایا هم پس از ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ تمام نمی شود. این تاریخ پایان یک دوره بزرگ تویق مایا است و پس از آن همانطور که تقویم شما با اول ژانویه ادامه می یابد، این تقویم هم با آغاز یک دوره بزرگ دیگر ادامه می یابد.


سوال) آیا ناسا وقوع تاریکی سرتاسری زمین در تاریخ ۲۳ دسامبر تا ۲۵ دسامبر را پیش بینی می کند؟


ناسا) قطعا نه. نه ناسا و نه هیچ سازمان علمی دیگری چنین پیش بینی نکرده است. گزارش های غلطی که در این مورد منتشر شده، ادعا کرده اند که چیزی نظیر بروز «به خط شدن گیتی» موجب حاکم شدن این تاریکی می شود. اصلا چنین ترازی وجود ندارد (سوال بعد را ببینید). این شایعات برگرفته از یک پیام آماده سازی است که «چارلز بولدن» مسئول ناسا منتشر کرده. این پیام بخشی از یک برنامه دولتی است که با هدف بالا بردن آمادگی مردم انجام گرفته، اما هیچ گاه در آن صحبتی از بروز تاریکی نشده است.


سوال) آیا این امکان وجود دارد که کرات به نحوی در یک راستا قرار گیرند که بر زمین تأثیر بگذارند؟


ناسا) حداقل تا چند دهه آینده چنین همراستایی رخ نمی دهد و حتی اگر هم چنین پدیده ای اتفاق افتد، تأثیر آن بز رمین بسیار ناچیز است. به عنوان نمونه، در سال ۱۹۶۲ چنین هم ترازی رخ داد، و دو مورد دیگر هم در سال های ۱۹۸۲ و ۲۰۰۰ اتفاق افتاد. در هر دسامبر هم زمین و خورشید با مرکز کهکشان راه شیری هم تراز می شوند، اما این یک رخداد سالانه است که هی تبعاتی هم ندارد.


سوال) آیا اصلا سیاره یا کره کوتوله قهوه ای رنگ به نام «نیبیرو»، «کره ایکس» و یا «اریس» وجود دارد که در حال نزدیک شدن به زمین باشد و سیاره ما را در معرض تخریب گسترده قرار دهد؟


ناسا) نیبیرو یا داستان های دیگری که در مورد سیارات نزدیک شونده به زمین مطرح می شود، همگی شوخی های اینترنتی هستند. این ادعاها هیچ ریشه ای در واقعیت ندارند. اگر واقعا نیبیرو یا سیاره ایکسی وجود داشت که در حال حرکت به سمت زمین بود و قرار بود در سال ۲۰۱۲ به زمین برخورد کند، اخترشناسان حداقل از ده سال قبل آن را شناسایی و ردیابی می کردند و این سیاره باید اکنون با چشم غیرمسلح قابل رویت می شد. واضح است که چنین چیزی وجود ندارد. البته «اریس» واقعی است، اما آن هم سیاره ای کوتوله شبیه به «پلوتون» است که همواره در بیرون از منظومه شمسی باقی می ماند. نزدیک ترین فاصله ای که این سیاره می تواند با زمین داشته باشد، ۴ میلیارد مایل است.


سوال) آیا در سال ۲۰۱۲ زمین مورد اصابت یک شهاب سنگ قرار می گیرد؟


ناسا) زمین همواره در معرض تأثیرات ستاره های دنباله دار و شهاب سنگ ها قرار دارد، اما اصابت های بزرگ بسیار نادر است. آخرین برخود بزرگ یک شهاب سنگ با زمین به ۶۵ میلیون سال قبل بازمی گردد که موجب انقراض دایناسورها شد. امروزه اخترشناسان ناسا بررسی های موسوم به «بررسی ایمنی فضایی» انجام می دهند تا اجرام بزرگ نزدیک به زمین را مدت ها پیش از برخورد شناسایی کنند. ما پیش از این مشخص کرده این که هیچ شهاب سنگ بزرگی مانند آنچه که دایناسورها را منقرض کرد، زمین را تهدید نمی کند.


سوال) موضع دانشمندان در قبال ادعای به پایان رسیدن دنیا در سال ۲۰۱۲ چیست؟


ناسا) ریشه علمی ادعای بروز فاجعه و تغییرات شدید در سال ۲۰۱۲ کجاست؟ مدارک آن کجاست؟ هیچ مدرکی وجود ندارد و همه این ها تخیلاتی هستند که در کتاب ها، فیلم های سینمایی، برنامه های مستند و یا حتی در اینترنت ساخته شده اند، ما نمی توانیم این حقیقت را تغییر دهیم. هیچ مدرک معتبری که ادعای رخ دادن پدیده های غیرعادی در دسامبر ۲۰۱۲ را تائید کند، وجود ندارد.
خدایا بفهمانم بی تو چه میشوم ، ولی نشانم نده
خدایا هم بفهمانم و هم نشانم بده که با تو چه خواهم شد ...
http://irmeta.com/meta/index.php?action=sgroups;sa=view;gid=46

آفلاین آزاده پرتو

xx - پیشگوییهای عجیب - متا
پاسخ : پیشگوییهای عجیب
« پاسخ #9 : ۲۵ آذر ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۸:۵۲ »
تا چند روز دیگر دنیا به آخر خواهد رسید؟ اگر این روز‌ها به شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی سر بزنید و حتی رسانه‌های داخلی را دنبال کنید، متوجه یک تاریخ عجیب و غریب به عنوان روز پایان جهان خواهید شد.
 

  روز ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۲ قرار است پایان دنیا باشد؛ روزی که حسابی در غرب سر و صدا کرده است؛ غربی‌ها تاریخ ۲۱ دسامبر را از عقاید قوم مایا در امریکای جنوبی به دست آورده‌اند. مایا‌ها می‌پندارند که در این روز دنیا به آخر خواهد رسید و همه چیز تمام خواهد شد؛ این افسانه مایایی در غرب حسابی سر و صدا به پا کرده است، در فرانسه مردم در حال هجوم به دامنه کوهی هستند که می‌گویند در آنجا توسط موجودات فضایی نجات داده می‌شوند.

در روسیه عده‌ای تا توانسته‌اند نمک خریده‌اند تا نمک آنها را از تشعشعات فضا در امان نگه دارد؛ در چین ادعای خاموشی و تاریکی سه روزه جهان باعث شده مردم رو به خرید شمع بیاورند و در ایران هم هستند کسانی که درباره ۲۱ دسامبر کنجکاو شده و حتی برخی‌ها با ترجمه متون غربی به اینکه روز پایان دنیا همین ۲۱ دسامبر است، ایمان آورده‌اند؛ مسئله‌ای که می‌توان آن را در وبلاگ‌های فارسی دید. حتی تئاتر « عطسه ۲۱ دسامبر» با دستمایه قرار دادن این عقیده طراحی شد و توسط محمد مهدی خاتمی روی صحنه رفت.

در گفت‌وگو با چند تن از کارشناسان مذهبی و پژوهشگران مهدویت، مسئله پایان جهان و اعلام روزی مشخص برای آن را مورد بررسی قرار داده ایم.

شایعه‌های مایایی
حجت‌الاسلام محمد شهبازیان، استاد مرکز تخصصی مهدویت می‌گوید: در هیچ کدام از ادیان ابراهیمی یا غیر‌ابراهیمی چیزی به نام پایان دنیا در روز ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۲ اعلام نشده است و هیچ شاهدی در متون دینی برای اعلام تاریخی برای پایان دنیا وجود ندارد.

در مورد مسئله ظهور منجی نیز تصریح شده است که نباید برای ظهور وقت گذاری شود؛ در مسیحیت هم در عهد جدید کتاب اعمال رسولان از «پلوس» نقل شده است که مسیح ظهور خواهد کرد اما هیچ‌کس حق وقت‌گذاری برای آن را ندارد؛ حتی در مکتب هندو‌ها اصل چهارمی به نام «کالیوگا» ( ظلمت) دارند که معتقدند دنیا از ۳ هزار سال پیش وارد عصر ظلمت شده و دوران ظلمت ۴۳۲ هزار سال طول می‌کشد؛ پس با این اعتقاد بیش از ۴۰۰ هزار سال از عمر دنیا باقی مانده است.

شهبازیان با اشاره ترویج عقیده پایان دنیا در سال‌های اخیر و به خصوص از سال ۲۰۰۶ به بعد می‌گوید: در میان اقوام باستانی اعتقاد بر این بود که اجرام آسمانی روی زمین تأثیر دارند و حرکت آنها می‌تواند باعث دگرگونی‌هایی روی زمین شود؛ این مسئله هم اکنون هم از طریق علمی و هم از سوی تجربه رد شده است؛ مسئله پایان جهان در ۲۱ دسامبر در تقویم مایا‌ها آمده است. هم اکنون چند پژوهشگر که روی قوم مایا تحقیق می‌کنند و حتی رئیس کنونی قوم مایا که در گواتمالا مستقر است، می‌گویند هیچ شاهدی در گفتار مایا‌ها برای اینکه ۲۱ دسامبر روز پایان جهان است، وجود ندارد و این شایعاتی است که بعداً به تفکرات مایایی اضافه شده.

هم اکنون منطقه‌ای در امریکای جنوبی کشف شده که به عنوان شهر جدید مایا‌ها نامگذاری شده است؛ در تصاویر به دست آمده از آن شهر و تطابق آنها مشخص شده است که مایا اعتقاد داشته‌اند که جهان تا ۷ هزار سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی در مورد ادعای برخورد یک سیاره یا ستاره دنباله‌دار به زمین و نابودی آن می‌گوید: مرکز ناسا و منجمین در مورد ادعای برخورد یک سیاره یا ستاره دنباله‌دار می‌گویند اگر جرمی به آن بزرگی باشد که بتواند زمین را نابود باید حداقل از ۱۰ سال پیش قابل رصد می‌شد و اگر قرار باشد در چند روز آینده به زمین برخورد کند، هم اکنون باید در آسمان با چشم غیر مسلح قابل مشاهده باشد، در صورتی که چنین سیاره یا ستاره‌ای وجود ندارد.

شهبازیان پیرامون ادعای جذب زمین در سیاهچاله‌های خورشید و تاریکی جهان نیز می‌گوید: طبق نظر منجمین اینکه سیاره زمین توسط سیاهچاله‌های خورشیدی جذب شود و سه روز در تاریکی مطلق قرار بگیرد و همین تاریکی باعث نابودی آن شود، می‌گویند ما آنقدر به خورشید نزدیک نیستیم که جاذبه خورشید روی ما تأثیر داشته باشد؛ اگر جاذبه خورشید باعث جذب زمین می‌شد ما در طول چند میلیارد سال عمر زمین آنقدر به خورشید نزدیک می‌شدیم که گرمای هوا حیات را از بین می‌برد.

پژوهشگر مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به ادعاهایی در مورد پیش‌بینی نوستراداموس ادامه می‌دهد: تمامی افرادی که در مورد فضای نوشته‌های نوستراداموس تحقیق و سخنان وی را ترجمه کرده‌اند، می‌گویند سخنانی که به نوستراداموس نسبت داده شده در متن اصلی کتاب وی وجود ندارد، این مسئله توسط نسخه‌شناسان نیز مورد تأیید قرار گرفته است؛ البته نوستراداموس در نوشته‌هایش به نمادهایی اشاره دارد که می‌توان آن را به ده‌ها نفر نسبت داد؛ گفته‌های وی نیز به اثبات نرسیده مثلاً در مورد شارل نهم، نوستراداموس گفته بود که وی ۹۰ سال عمر خواهد کرد در صورتی که شارل در ۲۴‌سالگی مرد.

در ضمن کسانی که به درست بودن ادعاهای نوستراداموس اعتماد و اعتقاد دارند باید به این نوشته‌اش که در یکی از سانتوری‌هایش در مورد فراگیر شدن اسلام در جهان و حاکم شدن ایران بر دنیا اشاره کرده است، هنوز این اتفاق رخ نداده و باید منتظر رسیدن آن روز باشیم.

فقط ضعیف‌الایمان‌ها وحشت می‌کنند
استاد سید هادی خسرو شاهی در مورد ترویج این گونه اعتقادات در سطح جهان با اشاره به اصول فکری اسلام و بحث مهدویت می‌گوید: «مطلقا این باور‌ها با عقاید اسلامی همخوانی ندارد، چه برسد به مسئله مهدویت؛ ظهور حضرت حجت چیزی نیست که در طی یک یا دو روز اتفاق بیفتد و به انجام برسد؛ باور ما این است که حضرت حجت قیام خواهد کرد و دنیا را پر از عدل و قسط خواهند نمود.»

استاد خسروشاهی ادامه می‌دهد: بیان این گونه شایعات برای تضعیف اعتقاد مذهبی مردم و شک آنها به عقاید دینی مطرح می‌شود.

وی می‌افزاید: این گونه بحث‌ها در میان متدینین خریداری ندارد اما ضعیف‌الایمان‌ها با شنیدن آنها به وحشت می‌افتند که دنیا به آخر رسیده است؛ مردم باید توجه کنند که نباید به تبلیغات دروغینی که توسط ماهواره‌ها منتشر می‌شود، اعتماد کنند؛ مطمئن باشید این روز [۲۱ دسامبر] می‌آید و می‌گذرد و هیچ اتفاقی هم رخ نمی‌دهد.

۵۰ سال پیش هم همین دروغ‌ها را گفتند
حجت الاسلام علی اکبر مهدی‌پور، دیگر پژوهشگر دینی در خصوص بحث اعلام روز خاصی برای پایان جهان می‌گوید: این شایعات هر چند سال یک بار مطرح می‌شود؛ بیش از ۵۰ سال پیش بود که شایعه شد در روز پنج‌شنبه‌ای ساعت چهار بعد از ظهر دنیا به پایان می‌رسد.

این خبر در میان مردم پخش شد، مؤمنین اعتنایی به آن نکردند اما بسیاری از مردم ترسیدند، حتی به یاد دارم همسایه ما به حیاط خانه‌اش آمده بود که اگر قرار است زلزله‌ای بیاید زیر آوار خانه نماند اما اتفاقی رخ نداد.

ما در اسلام به قیام حجت قائم(عج) اعتقاد داریم و بعد از آن نیز بحث رجعت وجود دارد؛ به همین دلیل است که این‌گونه صحبت‌ها در نظر ما فقط شایعه است؛ اهل سنت نیز به حدیث معتبری از رسول الله ‌(ص) استناد می‌کنند که اگر حتی یک روز از عمر جهان باقی مانده باشد، خداوند آن روز را آنقدر طولانی می‌کند تا حضرت حجت‌(عج) قیام کنند.

حجت الاسلام مهدی پور می‌افزاید: مذاهب مسیحی نیز به مانند ما بحث رجعت حضرت عیسی‌(ع) را قبول دارند؛ ما می‌گوییم حضرت عیسی(ع) در کنار حضرت قائم(عج) رجعت خواهند کرد و مسیحیان می‌گویند آن حضرت ظهور خواهند نمود و منجی مسیحیت خواهد شد؛ بنابر این، کلیسا و مسیحیت نیز با اعلام خرافاتی مانند پایان دنیا در چنین روزی مخالف هستند.

چند روز بیشتر به فرا رسیدن ۲۱ دسامبر باقی نمانده است؛ با توجه به ادعاهای مشابه در مورد به پایان رسیدن جهان که پیش از این از سوی کشیش امریکایی مطرح شده بود همگی دروغ از آب درآمد باید منتظر باشیم و ببینیم وقتی دروغ جدید غربی‌ها هم بر ملا شد چه کسانی حاضرند حرف‌هایی را که توسط مدعیان دروغین غربی یا شرقی منتشر می‌شود را باز هم باور کنند.
خدایا بفهمانم بی تو چه میشوم ، ولی نشانم نده
خدایا هم بفهمانم و هم نشانم بده که با تو چه خواهم شد ...
http://irmeta.com/meta/index.php?action=sgroups;sa=view;gid=46


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
چشم‌های عجیب دختر هندی!!

نویسنده DELFAN

0 پاسخ ها
905 مشاهده
آخرين ارسال ۴ مهر ۱۳۸۹ - ۲۰:۰۴:۴۸
توسط DELFAN
xx
در سال «مار ۱۳۹۲» منتظر اتفاقات عجیب باشید!

نویسنده آزاده پرتو

0 پاسخ ها
1262 مشاهده
آخرين ارسال ۲۲ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۰:۰۱
توسط آزاده پرتو