Google

* آخرین فعالیتهای دسته جمعی توسط اعضای تالار تخصصی

موج مثبت


سپیدار سیستم


آموزش حسابداري جهت مصاحبه و استخدام


گپ وخنده


ختم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان


انجمن کوهنوردی و طبیعت گردی متا


یاران محک


کاربازی-بازی کار


دفتر جناب آقای کیانی


دفتر جناب آقای فریدون مظفر نژاد


حسابداری تک کاربره IR
hot_post - روانشناسی عامیانه - متا نویسنده موضوع: روانشناسی عامیانه  (دفعات بازدید: 16335 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین DELFAN

 • کاربر متایی
 • ******
 • index - روانشناسی عامیانه - متا
 • تعداد ارسال: 1.834
 • متا امتیاز 18141 تومان
 • لیست کدهای من
 • تشکر و اهداء امتیاز به DELFAN
 • رای برای مدیریت : 21
 • يکي باش براي يک نفر،نه تصويري مبهم در خاطر صد نفر.
 • تخصص: حسابداری
 • سمت: حسابدار
 • سپاس شده از ایشان: 29
 • سپاس کرده از دیگران: 4
xx - روانشناسی عامیانه - متا
روانشناسی عامیانه
« : ۲۷ مهر ۱۳۸۹ - ۱۷:۲۷:۲۳ »
گروه خوني معرف شخصيت شماست 

خون، رمز سلامت و تندرستي است و به تمام سلول هاي بدن، اعضا و اندام ها غذا مي رساند. خون وسيله دفاعي بسيار ارزشمند در برابر هجوم ميكروب ها به بدن و نمايشگر وضعيت دروني ماست. وقتي انسان به بيماري دچار مي شود، در خون تغييرات زيادي ظاهر مي گردد و پزشكان با آزمايش خون و يافتن اين تغييرات به مرضي كه انسان را مورد حمله قرار داده است پي مي برند. يعني از طريق خون و آزمايش آن مي توان دريافت كه بدن سالم است يا نه!


مسئله شخصيت

شايد باور نكنيد كه شخصيت افراد به گروه خوني آنها بستگي داشته باشد، اصولاً افراد هر گروه خوني داراي خوي، عادت، رفتار و كردار و شخصيت خاص خود هستند. به نظر مي رسد كه در طي اعصار به تدريج اين حالات و عوامل مربوط به ساختمان دروني و فكري انسان در ژن هاي بدن ذخيره شده و از نسلي به نسل ديگر منتقل مي شود.


ويژگي هاي شخصيتي گروه خوني O

افراد اين گروه داراي ژني در بدن هستند كه به آنها قدرت تحمل مصائب، اعتماد به نفس ، شهامت و خوشبيني مي بخشد. افراد اين گروه، خود را باور دارند و به خود اهميت فراواني مي دهند. علت اين امر آن است كه گروه O قديمي ترين گروه خوني افراد جهان است و اجداد اين گروه به ورزش ، شكار ، حمله به حيوانات و مقاومت در برابر مشكلات عادت داشته اند و اين عادت به افراد بعدي اين گروه منتقل شده است. به هر حال افراد اين گروه خوني، افرادي مصمم، كوشا، جدي، قاطع و پابرجا هستند و اگر تحقيق كنيد خواهيد ديد كه بسياري از سياستمداران فعلي جهان در گروه خوني O قرار دارند.


ساختار شخصيتي گروه خوني A

از خواص مهم افرادگروه خوني A آن است كه از خوردن سبزي لذت مي برند و داراي دستگاه هاضمه بسيار ظريف مي باشند. سيستم دفاعي آنان با جايي كه در آن زندگي مي كنند خوب همساني پيدا مي كند. در برابر حوادث روحي مثل استرس ها و ناراحتي هاي فكري با آرام كردن درون خود، خوب مقاومت مي نمايند و افرادي فعال و سازنده به شمار مي روند. افراد اين گروه، در معرض ابتلابه استرس ها قرار دارند و بهترين راه درمان استرس در افراد اين گروه، استفاده از ورزش يوگاست.همچنين آنها قادرند كه در مواقع سخت، اضطراب و هيجان خود را به خوبي كنترل كنند، اما وقتي هيجان و ناراحتي آنها از حد فراتر رود، منفجر مي شوند. افراد اين گروه نمي توانند براي كارهايي كه به مديريت دقيق نياز دارد نامزدهاي مناسبي باشند در حالي كه افراد گروه O داراي اين صلاحيت هستند.


گروه خوني B

افرادگروه B در برابر برخورد با حوادث مي توانند بلافاصله تغيير وضع داده و خود را با شرايط زمان و مكان هماهنگ كنند؛ اين سخن به آن معنا نيست كه در فكر خود پابرجا نيستند بلكه منظور آن است كه مي توانند با هر تغييري هماهنگ شده و خود را از برخورد با مشكلات در امان نگه دارند. افراد گروه B قادرند درمقابل بسياري از بيماري هاي شايع مقاومت و پايداري كنند، حتي اگر بيماري هاي قلبي و سرطاني هم بگيرند باز هم مي توانند عمر بيشتري داشته باشند. اين افراد كمتر از ساير گروه ها بيمار مي شوند. كارهاي روزمره را با نهايت دقت و نظم انجام مي دهند. بهره وري از ورزش و خوردن غذاي فراوان برايشان مفيد است. شرايط زندگي براي اين افراد راحت تر است. كمتر دچار برخوردهاي ناراحت كننده مي شوند؛ به خوبي مي توانند نظرات ديگران را درك كنند.


گروه خوني AB

وجه مشخصه اين گروه، همراه شدن خواص گروه A و B با هم است. قابليت تغيير شرايط بدني با تغيير يافتن عوامل خارجي را داشته، دستگاه هاضمه حساس و ضعيفي دارند. سيستم دفاعي آنها مقاومت كمي دارد و مي توانند با استفاده از ورزش به استرس ها و ناراحتي هاي محيطي پاسخ دهند. خلاقيت در اين افراد وجود دارد. آنها در همان مراحل اوليه استرس به آن جواب مي دهند و آن را از سر مي گذرانند. در افراد اين گروه، عشق به معناي واقعي وجود دارد. اين افراد ، مهربان، خوش خلق، خلاق و آرام هستند. ميل به نصيحت كردن و راهنمايي مردم در آنها زياد است و بسياري از آنها هر كاري از دست شان برمي آيد براي كمك به ديگران انجام مي دهند. سيستم دفاعي آنها ضعيف بوده و در برابر ميكروب ها و ويروس ها از خود مقاومت زيادي بروز نمي دهند. افراد گروه AB به خاطر حسن نيت فراوان و خوش قلبي ، هميشه خير و خوبي مردم را مي خواهند و همه را به صلح و آرامش دعوت مي كنند.


Linkback: http://irmeta.com/meta/b1839/t3868/
هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم

آفلاین امیر شهباززاده

xx - روانشناسی عامیانه - متا
روانشناسی از روی نگاه و تصویر اشخاص
« پاسخ #1 : ۲۸ مهر ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۹:۵۹ »
n00058633-r-b-006 - روانشناسی عامیانه - متا
دخترروستايي: يك دختر نوجوان روستايي هندي در حال حمل علوفه در ناحيه چاندراباگا در ايالت راجستان. در نگاه او نوعي نگراني احساس مي شود.


n00058633-r-b-007 - روانشناسی عامیانه - متا

پسر كوچك: نگاه خيره اين پسربچه سريلانكايي به عدسي دوربين عكاس احساس هراس را تداعي مي كند ، شايد لحظاتي قبل او شاهد صحنه اي از خشونت هاي روزمره دراين كشور بوده است.


n00058633-r-b-008 - روانشناسی عامیانه - متا

دختر طوارق: چهره يك دختر قوم طوارق در ناحيه آبالاك در كشور نيجر كه چشمانش حاكي از تفكر به آينده است.


n00058633-r-b-001 - روانشناسی عامیانه - متا

نوعروس: چشمان خندان يك نوعروس هندي در ناحيه پوشكار در ايالت راجستان در شمال هند.


n00058633-r-b-002 - روانشناسی عامیانه - متا
زن سالمند: يك زن سالمند چيني درشهر لونگشنگ كه در نگاهش تفكر در مورد مساله اي نا مشخص احساس مي شود.


n00058633-r-b-003 - روانشناسی عامیانه - متا

پسرسرخ پوست: چشمان اندوهناك يك پسر بومي كوه هاي آند در كشور پرو.


n00058633-r-b-004 - روانشناسی عامیانه - متا

چادرنشين: شادي و رضايت را مي توان در چشمان اين مرد چادرنشين دامپرور علي رغم زندگي دشوارش در منطقه لاداخ در دامنه سلسله جبال هيماليا در شمال هند مشاهده كرد.
فرارو: هنگام مشاهده يك پرتره و حتي چشمان سوژه مي توان به نگراني، شادي، اندوه، بي تفاوتي، ترس، رمز و راز و بسياري ديگر از احساسات دروني او پي برد. اين مساله به هنر و مهارت عكاس كاملا بستگي دارد تا بتواند در لحظه مناسب اين احساسات را ثبت كند.


n00058633-r-b-005 - روانشناسی عامیانه - متا

آفلاین اکبرزاده

xx - روانشناسی عامیانه - متا
شخصیت شناسی از روی تاریخ تولد
« پاسخ #2 : ۲۹ مهر ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۰:۴۴ »
شخصیت شناسی

این نتیجه روان شناسی اگر شما را کاملاً توصیف نکند، شما را از آنچه هستید دور نمی کند، بلکه مانند رنگی است که نوع آن و زیبایی اش برای افراد مختلف متفاوت است.

به مثال زیر توجه کنید :

فرض می کنیم که شما متولد ۲۹ اردیبهشت ۱۳۶۴ هستید. اردیبهشت، ماه دوم (۲) سال است پس :

۹=۱+۸=۱۸=۵+۹+۳+۱=۱۳۹۵=۱۳۶۴+۲+۲۹

شماره تولد ۹ است و اکنون می توانید آنچه راکه مربوط به این شماره است با خود مطابقت دهید.
۱- خالق و مبتکر:

پایه و اساس زندگی هستند. همیشه عقاید جدید و بدیع دارند و این حالت در آنها طبیعی است. همیشه دوست دارند تمامی کارها و مسائل بر حول محوری که آنها می گویند و تعیین می کنند در گردش باشد و چون مبتکر هستند، گاهی خودخواه می شوند. با این حال آنها به شدت صادق و وفادارند و به خوبی مهارت های سیاسی را یاد می گیرند. همیشه دوست دارند حرف اول را بزنند و غالباً رهبر و فرمانده هستند، چون عاشق این هستند که "بهترین" باشند. در استخدام، خود بودن و برای خود کار کردن بزرگترین کمک به آنهاست ولی باید یاد بگیرند عقاید دیگران ممکن است بهتر باشد و باید با رویی باز آنها را نیز بشنوند.
۲- پیام آور صلح:

سیاستمدار به دنیا می آیند! از نیاز دیگران خبر دارند و غالباً پیش از دیگران به آنها فکر می کنند. اصلاً تنهایی را دوست ندارند. دوستی و همراهی با دیگران برایشان بسیار مهم است و می تواند آنها را به موفقیت در زندگی رهنمون سازد. اما از طرف دیگر، چنانچه در دوستی با کسی احساس ناراحتی کنند ترجیح می دهند تنها باشند.از آنجایی که ذاتاً خجالتی هستند باید در تقویت اعتماد به نفس خود تلاش کنند و با استفاده از لحظه ها و فرصت ها آنها را از دست ندهند.
۳- قلب تپنده زندگی:

ایده آلیست هستند، بسیار فعال، اجتماعی، جذاب، رمانتیک و بسیار بردبار و پر تحمل. خیلی کارها را با هم شروع می کنند اما همه آنها را پیگیری نمی کنند. دوست دارند که دیگران شاد باشند و برای این کار تمام تلاش خود را به کار می گیرند. بسیار محبوب اجتماعی و ایده آلیست هستند اما باید یاد بگیرند که دنیا را از دید واقع گرایایه تری هم ببینند.
۴- محافظه کار:

بسیار حساس و سنتی هستند. آنها عاشق کارهای روزمره، روتین و پیرو نظم و انضباط هستند و تنها زمانی وارد عمل می شوند که دقیقاً بدانند چه کاری باید انجام دهند. به سختی کار و تلاش می کنند. عاشق طبیعت و محیط خارج از خانه هستند. بسیار مقاوم و با پشتکار هستند. اما باید یاد بگیرند که انعطاف پذیری بیشتری داشته و با خود مهربان تر باشند.
شخصیت شناسی
۵- ناهماهنگ با جماعت:

جهانگرد هستند و کنجکاوی ذاتی، خطر پذیری و اشتیاق سیری ناپذیر آنها به جهان هستی و دیدن محیط اطراف خود، غالباً برایشان دردسر ساز می شود. آنها عاشق تنوع هستند و دوست ندارند مانند درخت در یک جا ثابت بمانند. تمام دنیا مدرسه آنهاست و در هر موقعیتی به دنبال یادگیری هستند. سؤالات آنها هرگز تمام نمی شود. آنها به خوبی یاد گرفته اند که قبل از اقدام به عمل، تمامی جوانب کار را سنجیده و مطمئن شوند که پیش از نتیجه گیری، تمامی حقایق را مد نظر قرار داده اند.
۶- رمانتیک و احساساتی:

ایده آلیست هستند و زمانی خوشحال می شوند که احساس مفید بودن کنند. یک رابطه خانوادگی بسیار محکم برای آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اعمالشان بر تصمیم گیری هایشان مؤثر است و آنها حس غریب برای مراقبت از دیگران و کمک به آنها دارند. بسیار وفادار و صادق بوده و معلمان بزرگی می شوند. عاشق هنر و موسیقی هستند. دوستانی صادق و در دوستی ثابت قدم هستند.آنها باید بین چیزهایی که می توانند آنها را تغییر دهند و چیزهایی که نمی توانند، تفاوت قائل شوند.
۷- عاقل و خردمند:

جستجو گر هستند. آنها همیشه به دنبال اطلاعات پنهان و مخفی بوده و به سختی اطلاعات به دست آمده را با ارزش حقیقی آن می پذیرند. احساسات هیچ ارتباطی با تصمیم گیری های آنها ندارد. با اینکه در مورد همه چیز در زندگی سوال می کنند اما دوست ندارند مورد پرسش واقع شوند و هیچگاه کاری را ابتدا به ساکن با سرعت شروع نمی کنند و شعار آنها این است که به آرامی می توان مسابقه را برد. آنها فیلسوف های آینده هستند؛ طالبان علم که به هر چه می خواهند می رسند و سؤال بی جوابی ندارند. مرموز هستند و در دنیای خودشان زندگی می کنند و باید یاد بگیرند در این دنیا چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی نه!
۸- آدم کله گنده:

حلال مشکلات هستند. اساسی و حرفه ای سراغ مشکل رفته و آن را حل می کنند. قضاوتی درست دارند و بسیار مصمم هستند و طرح ها و نقشه های بزرگی دارند و دوست دارند زندگی خوبی داشته باشند. مسئولیت افراد را بر عهده می گیرند و مردم را با هدف خاص خود می بینند. با شرایط ویژه ای این امکان را به وجود می آورند که دیگران همیشه آنها را رئیس ببینند.
۹- اجرا کننده و بازیگر:

ذاتاً هنرمند هستند. بسیار دلسوز دیگران و بخشنده بوده و آخرین پول جیب خود را نیز برای کمک به دیگران خرج می کنند. با جذابیت ذاتی شان اصلاً در دوست یابی مشکلی ندارند و هیچ کـس برای آنها فرد غریبه ای به حساب نمی آید. در حالات مختلف شخصیت های متفاوتی از خود بروز می دهند و برای افرادی که اطرافشان هستند شناخت این افراد کمی دشوار به نظر می رسد. آنها شبیه بازیگرانی هستند که در موقعیت های مختلف رفتارهای متفاوتی نشان می دهند. افرادی خوش شانس هستند اما خیلی وقت ها از آینده خود بیمناک و نسبت به آن هراسان هستند. آنها برای موفقیت باید به یک دوستی و عشق دو جانبه که می تواند مکمل شان در زندگی باشد دست یابند.
تبیان


آفلاین fatima.asemuni

xx - روانشناسی عامیانه - متا
پاسخ : شخصیت شناسی از روی تاریخ تولد
« پاسخ #3 : ۲۹ مهر ۱۳۸۹ - ۲۳:۵۶:۴۵ »
سلام
ممنون از مطلب جالبتون واسه من که درست بود.

آفلاین fatima.asemuni

xx - روانشناسی عامیانه - متا
جدیدترین تست روانشناسی
« پاسخ #4 : ۱۴ آذر ۱۳۸۹ - ۲۳:۳۷:۲۴ »
۱- فرض کنید شما مشخصه صورت کسی هستید,کدام قسمت ازصورت او هستید؟


الف : چین وچروک
ب : لکه
ج : خال زیبایی
د : کک ومک
ت :لبخند

۲- دوست دارید چه نوع پرنده ای باشید؟

الف : شباهنگ
ب : جغد
ج : عقاب
د : فلامینگو
ت : پنگوئن

۳- کدام یک ازآلات موسیقی را دوست دارید؟

الف: پیانو
ب : ویلون
ج : سازدهنی
د : گیتار
ت : دف


۴- کدام یک ازبرنامه های تلویزیونی برای شما جالب تراست؟
الف : اخباروبرنامه های مستند
ب : فیلم های درام وزندگی نامه
ج : هیجانی وپلیسی
د : عشقی وماجرایی
ت : کمدی وکارتون


۵- کدام یک ازبازی های شهربازی را بیشتردوست دارید؟
الف : هیچ کدام , من ازشهربازی متنفرم
ب : قطاریا قایق
ج : نمایش واجرای کمدی
د : چرخ وفلک ووسایلی که سریع می چرخند
ت :ترن های هوایی سریع السیر


۶- آیا شما به اشتباهات خودتان می‌خندید؟
الف : هرگز
ب : به ندرت
ج : برخی مواقع
د: معمولا
ت: همیشه


۷- اگردوست شما سربه سرتان گذاشت چه عکس العملی نشان می دهید؟
الف : عصبانی می‌شوید
ب: ناراحت می‌شوید
ج : برایتان جالب است
د: تلافی می‌کنید
ت :چندین برابرتلافی می‌کنید


۸- اولین چیزی که صبح موقع بیدارشدن به فکرتان خطورمی‌کند چیست؟
الف : کارویا تحصیل
ب: مشکلات زندگی
ج : صبحانه
د : روزی که درپیش دارید
ت : کاری که تا شب انجام خواهید داد


۹- درزندگیتان چه شعاری دارید؟
الف :وقت طلاست
ب: سحرخیزباش تا کامروا باشی
ج : آنچه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
د : زندگی کن وبه دیگران هم اجازه زندگی کردن بده
ت : بی خیال باش , هرچه بادا باد


۱۰- آیا به همه حیوانات علاقه مندید؟
الف : اصلا
ب: تعداد کمی ازحیوانات
ج : برخی ازحیوانات
د: بیشترحیوانات
ت : تمام حیوانات


۱۱- شما لبخند می‌زنید؟
الف : هرگز
ب: به ندرت
ج : گاهی اوقات
د :اغلب
ت : آنقدرزیاد که برخی فکرمی کنند دیوانه هستم


۱۲- نظردیگران راجع به شما اغلب کدام مورد است؟
الف : بی رحم
ب : سرد وبی احساس
ج :زیبا
د : دوست داشتنی
ت : خوشگذران


۱۳- شما احساس عشق وقدردانی خود را نشان می‌دهید؟
الف : هرگز
ب : به ندرت
ج : گاهی
د :اغلب
ت : حداکثرتا جایی که امکان دارد


۱۴- شما اعتقاد دارید که برای شاداب بودن باید ساعاتی ازروز را منحصرا صرف خودتان کنید؟
الف :اصلا
ب: احتمالا نه
ج : گاهی
د : بله
ت : البته ,تا جایی که امکان دارد به خودتان می‌رسید

۱۵- آیا زندگی شما بابرنامه ریزی پیش می‌رود؟

الف : من حتی درتعطیلات هم برنامه ریزی می‌کنم
ب : همیشه برنامه ریزی می‌کنم
ج : بستگی به روزهفته دارد
د :درصورت امکان اجازه می‌دهم که خودش پیش آید
ت:همیشه بدون برنامه ریزی روزها را طی می‌کنم

حال امتیازات کنارگزینه هایی را که انتخاب کرده اید جمع کنید.
گزینه الف۱ امتیار, گزینه ب ۲امتیاز , گزینه ج ۳ امتیاز, گزینه د ۴ امتیاز, گزینه ت ۵ امتیازدارد سپس امتیازات خودتان ازپانزده سوال تست را مطابق با متن های زیرمقایسه کنید.
اگرامتیازشما بین ۱تا ۲۰باشد :
بدین معنی است که شما سوسن سفید هستید ..مردم شما را به خاطرپشتکارتان ,ازجان ودل مایه گذاشتنتان وموفقیت هایتان تقدیرمی کنند.اهداف مشخصی دارید وفکرتان برکارتان متمرکزاست .احتمالا فرزند اول خانواده هستید .احساستان را به سختی ابرازمی کنید .

یکی ازمهمترین نگرانی های شما این است که چگونه دربرابرافراد مختلف ظاهرشوید.اندیشه هایتان کمی متمایل به بدبینی است .اعتماد به نفس دارید ولی درباطن گاهی به خود اعتماد ندارید.قادرهستید که هدفی تعیین کنید وبه آن برسید.بعضی مواقع دنیا را با دیدی باریک بین می‌نگرید .احساس می‌کنید که وقت کمی برای رسیدن به آرزوهایتان دارید.


مواظب باشید جدی بودنتان شما را ازدنیای اطراف دورنکند .خونسرد باشید واززندگیتان لذت ببرید .کارهایی انجام دهید که ازآنها لذت می برید .با انجام این دستورات قوه خلاقیت تان شکوفا می شود .سعی کنید که بیشتربخندید وبا دیگران درتماس باشید.

اگرامتیازشما بین ۲۱تا ۵۴ باشد :
بدین معنی است شما یک گل رزهستید .کمی تیغ دارید ولی زیبایی های بسیاری دارید .حس شوخ طبعی دارید ولی ازشنیدن جوک لذت می‌برید.احتمالا فرزند وسط خانواده هستید مردم دوست دارند دوروبرشما باشند .خونگرم هستید .

دوستان صمیمی بسیاری دارید.زندگی را بادید واقع بینانه می‌نگرید .آگاهید که زندگی ازخوبی ها وبدی ها تشکیل شده است .قادرید شانس خودتان را با توجه به سرمایه های که دارید امتحان کنید .سخت کوش هستید وبه اهدافتان پایبندید .دوست دارید خودتان باشید واین مساله به شما اعتماد به نفس می‌دهد مشکلترین مساله درزندگیتان یکنواخت بودن مسایل است .یکنواختی درهرمساله ای شما را آزارمی‌دهد وباعث کسل شدن روحیه شما می‌شود .


به شما پیشنهاد می‌گردد که افق دیدتان را وسیع ترکنید .مسایل جدیدی را تجربه وکشف کنید .آنگاه متعجب خواهید شد که چه نتایج زیبایی به دست آورده اید ومهمترازهمه اینکه فراموش نکنید که درهمه چیزدنبال زیبایی بگردید مخصوصا درخودتان .

اگرامتیازشما بین ۵۵ تا ۷۵ باشد :
بدین معنی است که شما یک گل آفتابگردان هستید دربستری ازگلهای رز.یک ویژگی بارزدرشما وجود دارد که باعث گرمادهی به دیگران وجلوه گری شما می‌شود .ممکن است شما کوچکترین فرزند خانواده ویا تنها فرزند باشید ..دروقت لازم جدی هستید ولی دوستانتان شما را به عنوان یک شخص شوج طبع می شناسند .

ازگفتن جوک لذت می‌برید .گاهی شیطنت می‌کنید .مایلید که با افراد جدید وجالبی درزندگیتان آشنا شوید .با افرادی که هیچ وقت نمی‌خندند راحت نیستید ..دید مثبتی به زندگی دارید ..درهمه چیزبه دنبال خوبیها هستید .بیدی نیستید که با هربادی بلرزید .گرم ,دوست داشتنی ,با وفا واجتماعی هستید وهرکدام ازاین صفات می‌تواند دلیلی برای خوب بودن شما باشد .

انرژی نامحدودی دارید ولی انگیزه تان کم است .برای شما مشکل است که فقط برروی یک کارمتمرکز شوید به شما پیشنهاد می‌گردد که اجازه دهید مردم روی جدی شما راهم ببینند همان طورکه چهره شاد شما را می بینند .دراین صورت می‌خواهند که همیشه با شما باشند .به احساسات دیگران احترام بگذارید ازاین شاخه به آن شاخه نپرید وکاری راکه دوست دارید انتخاب کنید وتا پایان آن را انجام دهید.

آفلاین DELFAN

 • کاربر متایی
 • ******
 • index - روانشناسی عامیانه - متا
 • تعداد ارسال: 1.834
 • متا امتیاز 18141 تومان
 • لیست کدهای من
 • تشکر و اهداء امتیاز به DELFAN
 • رای برای مدیریت : 21
 • يکي باش براي يک نفر،نه تصويري مبهم در خاطر صد نفر.
 • تخصص: حسابداری
 • سمت: حسابدار
 • سپاس شده از ایشان: 29
 • سپاس کرده از دیگران: 4
xx - روانشناسی عامیانه - متا
پاسخ : جدیدترین تست روانشناسی
« پاسخ #5 : ۱۵ آذر ۱۳۸۹ - ۱۴:۴۷:۱۴ »
چقدر جالب بود و خیلی به من نزدیک.

1.دروقت لازم جدی هستید ولی دوستانتان شما را به عنوان یک شخص شوج طبع می شناسند .
2.دید مثبتی به زندگی دارید ..درهمه چیزبه دنبال خوبیها هستید .
3.انرژی نامحدودی دارید ولی انگیزه تان کم است .برای شما مشکل است که فقط برروی یک کارمتمرکز شوید.
4.ازاین شاخه به آن شاخه نپرید.

******************************************************

خیلی خوبه که آدم واقع بین باشه و خوبی و بدیش رو ببینه و به تقویت خوبیها و ضعیف کردن بدیها بپردازه. اگه دوستی دارید که با روش خوب ازتون انتقاد می کنه و به غیر از خوبیها بدیهاتون رو هم بهتون گوشزد میشه خوش به حالتون.
هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم

آفلاین DELFAN

 • کاربر متایی
 • ******
 • index - روانشناسی عامیانه - متا
 • تعداد ارسال: 1.834
 • متا امتیاز 18141 تومان
 • لیست کدهای من
 • تشکر و اهداء امتیاز به DELFAN
 • رای برای مدیریت : 21
 • يکي باش براي يک نفر،نه تصويري مبهم در خاطر صد نفر.
 • تخصص: حسابداری
 • سمت: حسابدار
 • سپاس شده از ایشان: 29
 • سپاس کرده از دیگران: 4
xx - روانشناسی عامیانه - متا
شخصیت خود را محك بزنید
« پاسخ #6 : ۱۵ آذر ۱۳۸۹ - ۱۵:۰۵:۴۸ »
این تست هم جالبه، بد نیست خودتون رو محک بزنید. نکته این تست در اینه که اصلا نمیشه حدس زد که کدوم گزینه چه امتیازی داره و هر سوال با هم متفاوته اصلا ربطی به اول و یا آخر بودن گزینه نداره.

به این تست شک نکنید. این آخرین و استانداردترین تست شخصیت شناسى است که این روزها در اروپا بین روانشناسان در جریان است. پاسخهایش هم اصلاً کار دشوارى نیست. کافى است کمى با دقت به خودتان رجوع کنید. یک کاغذ و قلم هم کنار دستتان باشد و عنوان جوابی را که انتخاب می کنید یادداشت کنید تا بتوانید طبق اختصاص امتیازاتی که برای هر گزینه از سوالات مشخص شده، امتیازهایى که گرفته اید را جمع بزنید. سپس سراغ نتیجه گیری بروید و شخصیت واقعی خودتان را دریابید ...

حاضرید ؟

پس شروع کنید :


1. چه موقع از روز بهترین و آرام ترین احساس را دارید؟
الف- صبح
ب - عصر و غروب
ج - شب


2. معمولاً چگونه راه مى روید؟
الف- نسبتاً سریع، با قدم هاى بلند
ب - نسبتاً سریع، با قدمهاى کوتاه ولى تند و پشت سر هم
ج - آهسته تر، با سرى صاف به روبرو
د - آهسته و سر به زیر
ه - خیلى آهسته


3. وقتى با دیگران صحبت مى کنید؛
الف- مى ایستید و دست به سینه حرف مى زنید
ب - دستها را در هم قلاب مى کنید
ج - یک یا هر دو دست را در پهلو مى گذارید
د - دست به شخصى که با او صحبت مى کنید، مى زنید
ه - با گوش خود بازى مى کنید، به چانه تان دست مى زنید یا موهایتان را صاف میکنید


4. وقتى آرام هستید، چگونه مى نشینید؟
الف- زانوها خم و پاها تقریباً کنار هم
ب - چهارزانو
ج - پاى صاف و دراز به بیرون
د - یک پا زیر دیگرى خم


5. وقتى چیزى واقعاً براى شما جالب است، چگونه واکنش نشان مى دهید؟
الف- خنده اى بلند که نشان دهد چقدر موضوع جالب بوده
ب - خنده، اما نه بلند
ج - با پوزخند کوچک
د - لبخند بزرگ
ه - لبخند کوچک


6. وقتى وارد یک میهمانى یا جمع مى شوید؛
الف- با صداى بلند سلام و حرکتى که همه متوجه شما شوند، وارد مى شوید
ب - با صداى آرامتر سلام مى کنید و سریع به دنبال شخصى که مى شناسید، مى گردید
ج - در حد امکان آرام وارد مى شوید، سعى مى کنید به نظر سایرین نیایید


7. سخت مشغول کارى هستید، بر آن تمرکز دارید، اما ناگهان دلیلى یا شخصى آن را قطع مى کند؛
الف- از وقفه ایجاد شده راضى هستید و از آن استقبال مى کنید
ب - بسختى ناراحت مى شوید
ج - حالتى بینابین این ۲ حالت ایجاد مى شود


8. کدامیک از رنگ هاى زیر را بیشتر دوست دارید؟
الف- قرمز یا نارنجى
ب - سیاه
ج - زرد یا آبى کمرنگ
د - سبز
ه - آبى تیره یا ارغوانى
و - سفید
ز - قهوه اى، خاکسترى، بنفش


9. وقتى در رختخواب هستید (در شب) در آخرین لحظات پیش از خواب، در چه حالتى دراز مى کشید؟
الف- به پشت
ب - روى شکم (دمر)
ج - به پهلو و کمى خم و دایره اى
د - سر بر روى یک دست
ه - سر زیر پتو یا ملافه


10. آیا شما غالباً خواب مى بینید که:
الف- از جایى مى افتید
ب - مشغول جنگ و دعوا هستید
ج - به دنبال کسى یا چیزى هستید
د - پرواز مى کنید یا در آب غوطه ورید
ه - اصلاً خواب نمى بینید
و - معمولاً خواب هاى خوش مى بینید. . .

. .

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

امتیازات :


سؤال اول:
الف (۲ امتیاز)، ب (۴ امتیاز)، ج (۶ امتیاز)

سؤال دوم:
الف (۶ امتیاز)، ب (۴ امتیاز)، ج (۷ امتیاز)، د (۲ امتیاز)، ه (۱ امتیاز)

سؤال سوم:
الف (۴ امتیاز)، ب (۲ امتیاز)، ج (۵ امتیاز)، د (۷ امتیاز)، ه (۶ امتیاز)

سؤال چهارم:
الف (۴ امتیاز)، ب (۶ امتیاز)، ج (۲ امتیاز)، د (۱ امتیاز)

سؤال پنجم:
الف (۶ امتیاز)، ب (۴ امتیاز)، ج (۳ امتیاز)، د (۵ امتیاز)، ه (۲ امتیاز)

سؤال ششم:
الف (۶ امتیاز)، ب (۴ امتیاز)، ج (۲ امتیاز)

سؤال هفتم:
الف (۶ امتیاز)، ب (۲ امتیاز)، ج (۴ امتیاز)

سؤال هشتم:
الف (۶ امتیاز)، ب (۷ امتیاز)، ج (۵ امتیاز)، د (۴ امتیاز)، ه (۳ امتیاز) و (۲ امتیاز)، ز (۱ امتیاز)

سؤال نهم:
الف (۷ امتیاز)، ب (۶ امتیاز)، ج (۴ امتیاز)، د (۲ امتیاز)، ه (۱ امتیاز)

سؤال دهم:
الف (۴ امتیاز)، ب (۲ امتیاز)، ج (۳ امتیاز)، د (۵ امتیاز)، ه (۶ امتیاز)، و (۱ امتیاز)


خب، امتیازهایتان را جمع زدید؟
 اکنون عدد به دست آمده را با نتیجه گیریهای زیر مقایسه کنید و شخصیت خودتان را بشناسید


نتیجه گیرى :


اگر امتیاز شما بالاى ۶۰ است:

دیگران در ارتباط و رفتار با شما شدیداً مراقب و هوشیار هستند آنها شما را مغرور، خودمحور و بى نهایت سلطه جو مى دانند، گرچه شما را تحسین مى کنند و به ظاهر مى گویند "کاش من جاى تو بودم!" اما معمولاً به شما اعتماد ندارند و نسبت به ایجاد رابطه اى عمیق و دوستانه بى میل و فرارى هستند.

اگر از ۵۱ تا ۶۰ امتیاز دارید:

بدانید دوستان شما را تحریک پذیر مى دانند، بدون فکر عمل مى کنید و سریع از موضوعات ناخوشایند برآشفته مى شوید، علاقه مند به رهبرى جمع و تصمیم گیریهاى سریع دارید (هرچند اغلب درست از کار درنمى آیند!) دیگران شما را جسور و اهل مخاطره مى دانند. کسى که همه چیز را تجربه و امتحان مى کند، از ماجراجویى لذت مى برد و در مجموع به دلیل ایجاد شرایط و بستر هیجانات توسط شما، از همراهى تان لذت مى برند.

اگر از ۴۱ تا ۵۰ امتیاز به دست آوردید:

به خود امیدوار باشید، دیگران شما را بانشاط، سرزنده، سرگرم کننده و جالب و جذاب مى بینند. شما دائماً مرکز توجه جمع هستید و از تعادل رفتارى خوبى بهره مند هستید. فردى مهربان، ملاحظه کار و فهمیده به نظر مى رسید. قادر هستید به موقع باعث شادى و خوشى دوستانتان شوید و اسباب هلهله و خنده آنها را فراهم کنید و در همان شرایط و در صورت لزوم بهترین کمک بر اعضاى گروه هستید.

اگر ۳۱ تا ۴۰ امتیاز نصیب شما شد:

بدانید در نظر سایرین معقول، هوشیار، دقیق، ملاحظه کار و اهل عمل هستید. همه مى دانند شما باهوش و با استعداد هستید اما مهمتر از همه فروتن و متواضع هستید. به سرعت و سادگى با دیگران باب دوستى را باز نمى کنید. اما اگر با کسى دوست شوید صادق، باوفا و وظیفه شناس هستید. اما انتظار بازگشت این صداقت و صمیمیت از طرف دوستانتان را دارید گرچه سخت دوست مى شوید اما سخت تر دوستى ها را رها مى کنید.

اگر تنها از ۲۱ تا ۳۰ امتیاز را کسب کردید:

در نظر سایرین فردى زحمت کش هستید اما متأسفانه گاهى اوقات ایرادگیر هستید. شما بسیار بسیار محتاط و بى نهایت ملاحظه کار به نظر مى رسید. زحمتکشى که در کمال آرامش و با صرف زمان زیاد در جمع بار دیگران را بردوش مى کشد و بدون فکر و براساس تحریک لحظه اى و آنى هرگز نظر نمى دهد. دیگران مى دانند شما همیشه تمام جوانب کارها را مى سنجید و سپس تصمیم مى گیرید.

و اگر کمتر از ۲۱ داشتید:

دیگران شما را خجالتى، عصبى و آدمى شکاک و دودل مى دانند شخصى که همیشه سایرین به عوض او فکر مى کنند، برایش تصمیم مى گیرند و از او مراقبت مى کنند. کسى که اصلاً تمایل به درگیرشدن در کارهاى گروهى و ارتباط با افراد دیگر را ندارد.
هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم

آفلاین حمید رستمی

xx - روانشناسی عامیانه - متا
تفاوت شخصیتی افراد از روی ماه تولد
« پاسخ #7 : ۱۸ آذر ۱۳۸۹ - ۰۱:۰۰:۳۵ »
حیوان روز تولد؟!؟

یه نگاه به شناسنامتون بندازید،تاریخ تولدتون تو کدوم یکی از این 8 ردیف قرار گرفته؟

سگ
11 تا 19 دی
12 تا 14 فروردین
25 تا 30 خرداد
19 تا 24 تیر
6 تا 8 مهر
10 تا 25 آذر

مـوش
 20 دی تا 4 بهمن
25 اسفند تا 3 فروردین
26 فروردین تا 6 اردیبهشت
11 تا 13 خرداد
10 تا 18 تیر
25 مرداد تا 3 شهریور

شیــــر
 5 تا 11 بهمن
22 تا 24 اسفند
1 تا 10 خرداد
10 تا 25 آبان

گربـه
12 تا 16 بهمن
4 تا 11 فروردین
4 تا 9 تیر
5 تا 9 مرداد
24 شهریورتا 5 مهر
26 آبان تا 9 آذر

کبوتـر
 17 تا 25 بهمن
24 تا 31 اردیبهشت
25 تیرتا 4 مرداد
10 تا 23 شهریور
5 تا 10 دی

لاک پشت
26 بهمن تا 2 اسفند
7 تا 10 اردیبهشت
14 تا 24 خرداد
4 تا 9 شهریور
24 مهر تا 5 آبان

پلنگ
3 تا 9 اسفند
15 تا 25 فروردین
6 تا 9 آبان

میمون
10 تا 21 اسفند
11 تا 23 اردیبهشت
31 خرداد تا 3 تیر
10 تا 24 مرداد
9 تا 23 مهر
26 آذر تا 4 دی
10 تا 14خرداد

سگ: وفاداروخواستنی
=

 

=
هرگزنمی توان دروفاداریتان شک کرد.درکارتان صداقت وخلوص نیت به چشم می خورد.
بسیارساده دل وبی شیله پیله.
اهل جروبحث کردن نیستید.
متواضع،خاکی وواقع بین.به همین دلیل است که دوستانتان دل بسته ی شما می شوند.
درانتخاب پوشاک وسواس وسلیقه ی خاصی دارید.
اگرلباسهایتان مطابق مدروزنباشد،مسلماً ناراحت می شوید.
محبوب، پرطرفدار،خوش برخوردوباگذشت هستید.دوستانی بسیارخوب وقابل احترام دارید،دوستانی که هرکدام شخصیت برجسته ای ارند.

موش:تاحدی شیطان،ناقلاوبازیگوش
=

 

=
برق بازیگوشی درچشمانتان همان عاملی ست که موجب گیرایی وجذابیت بالای شمادرنزداطرافیان ودوستان می شود.
بسیارشوخ طبع وبامزه.پس تعجبی نداردکه مردم خواهان همکاری شمابوده وچشم انتظارحضورتان درتمام فعالیتهای گروهی می شوند.
ازسوی دیگرحساس ودل نازک هستیدکه این یکی ازنقاط ضعفتان است.
مردو مجبورندهنگام حرف زدن باشما،درانخاب کلمات بسیاردقیق و سنجیده عمل کنند.
خدابه دادکسی برسدکه هنگام روبروشدن باشما با کلمات بازی کند!

شیر:درست برخلاف اسم شیر،عاشق صلح وآرامش هستید.
=

 

=
ترجیح می دهیدازموقعیتهایی که نیازبه جنگ وجدال درآن حس می شود،پرهیزکنید.
ازبودن درهوای آزاد لذت می برید وازنشستن طولانی مدت دریک جابیزارید.
رهبربه دنیا آمده ایدواین استعداد راداریدکه چگونه دیگران رابه کارکردن وادارکنید.
دوست داریدکه دوستتان بدارند.
هنگامی که می بینیدتوجه کسی به سوی شماجلب شده است،خودرابه تمامی وقف اومی کنید!
بسیارصفت پسندیده ای است...امابه شمااخطارمی کنم:برخی میتوانندباسودجستن ازاین ویژگی اخلاقی،بیش ازحدتملق شمارا بگویند وکارشان راپیش ببرند.
بنابراین مراقب باشید.

گربه:بسیاردوست داشتنی وتحسین برانگیز
=

 

=
گاهی اوقات خجالتی امازیرک وسریع الانتقال.
گهگاه سکوت راترجیح می دهید.دوست داریدبه همه ی مسایل پی ببریدوازهرماجاریی سردربیاورید.
درشرایط عادی خونسرد وخوددارهستید.
اماوقتی پای استدلال به میان می آیدبه آتشفشانی آماده فوران شبیه می شوید.
بشدت طرفدارمدهستید.ولی بطورکلی باهرتیپ آدمی نشست وبرخاست می کنید.
امادوست نداریدکه باغریبه هازیادحرف بزنید.
مردم درکنارشماراحت هستندودرانتخاب دوستانتان دقت می کنید.

لاک پشت:پاک سرشت ونیکوخصال
=

 

=
حدیث مهربانی شماهمیشه نقل مجلس است.
شمانیزدوستدار صلح وآرامش هستید.هیچ وقت دوست نداریدمقابله به مثل کنیدحتی باکسی که خلافکاراست.
ازاین روهمه دوستتان دارند.
دلتان نمی خواهدغیبت دیگران رابکنید.
مردم عاشق طرزبرخوردورفتارشمابااطرافیانتان هستند.
همیشه می توانیدعشق بورزید.
ازهمه بهتراینکه انتظارنداریدکسی این عشق شماراپاسخ بگوید.
بسیاربلندنظرودست ودل بازهستید.
اینکه به هرچیزازسمت وسوی واقعی آن نگاه می کنید،بهترین تاثیرراروی طرف مقابلتان می گذارید.

کبوتر:شماسمبلی ازرویکردهرچه پیش آیدخوش آیدهستید
=

 

=
اطرافتان هراتفاقی بیفتد،خوشایندیا ناخوشایند به حالتان فرقی نمی کند.
درحقیقت هرجا میروید شادی رامی پراکنید.
راهبری جمع دوستان همواره بعهده شماست وبه وقت نیازدرتسلی بخشیدن به افرادمهارت بالایی دارید.
ازریاکاری بیزاریدوازافرادریاکار دوری می کنید،آنهاجایی درزندگیتان ندارند.
درکارتان بسیارمنظم واهل حساب وکتاب هستید.
بنابراین هیچ وقت باانباشتگی وبه تعویق افتادن کارمواجه نمی شوید.
ولی آگاه باشید:خیلی زود دردام عشق گرفتارمی شوید.

پلنگ:شمافردی مرموزهستید
=

 

=
می توانیدبه راحتی فشارهای زندگی راتحمل کنیدودررویارویی باهر ناملایمتی عنان اختیار از کف نمی دهیدوصبرپیشه می کنید.
بیشتراوقات می توانیدجدی ومصمم باشیدوعاشق شایع پراکنی به همراهی دوستانتان هستید.
بسیارمبادی آداب وآراسته.
دلتان می خواهدهرموقعیت وهرچیزی به همان شکلی که خودتان دوست دارید،برایتان فراهم شود،که البته گاهی اوقات این کارشدنی نمیست.
درنتیجه ممکن است ذربرخی روابط انسانی شکست بخورید.
اماازسوی دیگردوست داریدهر زمان دیگران نیازمند حضورتان هستنددرکنارشان بوده آنهارادرحل مشکلاتشان یاری کنیدودرسختی هادوشادوش هم گام بردارید.

میمون:بسیارکم حوصله وعصبی
=

 

=
دلتان می خوهدهرکاری باسرعت هرچه تمام ترانجام شود.
اساساًفردی بی شیله پیله بوده وعاشق این هستیدکه کانون توجه قراربگیرید.
ازاین رهگذر،منحصربه فردو بی مانندهستید.
امروز را با خدا قدم برداریم و فردا را به او بسپاریم

آفلاین حمید رستمی

xx - روانشناسی عامیانه - متا
تفاوت شخصیتی افراد از روی ماه تولد
« پاسخ #8 : ۲۵ آذر ۱۳۸۹ - ۱۶:۴۴:۱۹ »
تفاوت شخصیتی افراد از روی ماه تولد
‎ ‎
‎ ‎
در کارهاي خصوصي متولدين فروردين ماه دخالت نکنيد‎
متولدين فروردين ماه به دنبال‎ ‎ارضاي خواسته‌ها وتوقعات خود هستند و در اين زمينه، بسيار خودمحور و خودبين به شمار‎ ‎مي‌آيند. هرگز ‏نگذاريد متولدين فروردين ماه به راحتي دل شما را به دست آورند، وگرنه‎ ‎به همان آساني نيز شما را از دست خواهند داد و تا ابد ‏فراموش‌تان مي‌کنند. آنها به‎ ‎سمت افرادي جذب مي‌شوند که شخصيتي مستقل و آزاده از خود بروز دهند. هر روز براي‎ ‎آنها به منزله آغازي ‏جديد است، پس خودتان را آماده مواجهه با هر واکنش غيرمنتظره از‎ ‎سوي آنها کنيد. در مقابل آنها، سربلند و مغرور ظاهر شويد. هميشه ‏آنها را تحسين کنيد‎ ‎و به وجودشان افتخار نماييد. هرگز مزاحم آنها نشويد و در کارهاي خصوصي‌شان دخالت‎ ‎نکنيد. آنها را مورد انتقاد ‏قرار ندهيد و دوستانشان را هم بپذيريد و از آنها خرده‎ ‎نگيريد. هرگز از آنها پول قرض نگيريد. اگر به درخواست‌هاي آنها، پاسخ منفي ‏دهيد،‎ ‎بايد منتظر مشاهده واکنش‌هايي بسيار تند و غيرمنطقي از سوي آنها باشيد ‏‎

حس‎ ‎حسادت ارديبهشتي‌ها را تحريک نکنيد‎
متولدين ارديبهشت تابع احساسات و عواطف‎ ‎دروني‌شان هستند و در عين حال به احساسات طرف مقابلشان نيز احترام کامل مي‌گذارند‎. ‎از ‏اين رو، همسران آنها بسيار خوشبخت خواهند بود. آنها عاشق مواد غذايي هستند و غذا‎ ‎خوردن، براي آنها بسيار محترم است، پس تا جاي ‏ممکن، غذاهاي مورد علاقه‌شان را‎ ‎بپزيد. براي راه يافتن به قلب آنها محيطي خيال‌انگيز به همراه يک موسيقي رمانتيک و‎ ‎آرام و چند شمع ‏در گوشه‌اي فراهم آوريد محبت کردن ولي لي به لا لا گذاشتن آنها را‎ ‎هرگز فراموش نکنيد. آنها هميشه و در همه حال به ياد دوستانشان ‏هستند و هر گز‎ ‎نمي‌گذارند که آنها به حال خود رها شوند. پس، شما هم در همه حال حامي و ياور آنها‎ ‎باشيد . آنها بسيار سخاوتمند هستند، ‏به خصوص نسبت به همسر و عزيزانشان، پس انتظار‎ ‎گرفتن هداياي متعدد را از سوي آنها داشته باشيد. بي‌جهت و ناخالصانه آنها را ‏تحسين‎ ‎نکنيد. آنها در هنگام آغاز اين ارتباط، بسيار کند و تدريجي پيش مي‌روند پس اگر صبر‎ ‎و حوصله به خرج دهيد، با صميميت و ‏محبت عميق و خالصانه و ابدي آنها مواجه خواهيد‎ ‎شد. هرگز و تحت هيچ شرايطي، به آنها دروغ نگوييد، آنها هيچ وقت نمي‌توانند افراد ‏دروغگو را ببخشند. آنها افرادي وابسته و احساساتي هستند و همسري مثل خود مي‌خواهند‎. ‎هرگز آنها را به اجبار وادار به گرفتن تصميم ‏نکنيد، وگرنه تبديل به افرادي لجوج و‎ ‎بسيار سرسخت مي‌شوند. ارديبهشتي‌ها زماني ارتباطي را آغاز مي‌کنند که مطمئن باشند‎ ‎که تا ابد آن ‏را حفظ خواهند کرد. هرگز و تحت هيچ شرايطي حس حسادت آنها را تحريک‎ ‎نکنيد وگرنه تا ابد آنها را از دست خواهيد داد‎

خردادي‌ها به سمت افرادي‎ ‎فرهيخته جذب مي شوند‎
متولدين خردادماه از راه‌هاي عجيب و پيش‌بيني نشده، به‎ ‎دنبال ارضاي خواسته‌هاي خود و دستيابي به محبت هستند. آنها از داشتن دوستان ‏متعدد و‎ ‎ارتباطات متفاوت به وجد مي‌آيند. براي راه يافتن به قلب آنها، بايد سخت تلاش کنيد،‎ ‎چون آنها از دست و پنجه نرم کردن با هر ‏چالشي لذت وافر مي‌برند. آنها ذاتا به سمت‎ ‎افراد فرهيخته و صاحب نظر جذب مي‌شوند. آنها از گفت‌وگوهاي طولاني شب هنگام لذت‎ ‎مي‌برند. اگر مايليد ارتباطتان را با آنها حفظ کنيد، بايد گاه و بيگاه آنها را به‎ ‎حال خود رها کنيد و در حقيقت، آنها را از آزادي طبيعي‌شان ‏محروم نسازيد. هميشه‎ ‎چيزهاي تازه و جديدي برايشان فراهم آوريد تا دچار يکنواختي در يک ارتباط نشوند، در‎ ‎غير اين صورت به ‏محض کسل شدن از طرف مقابلشان دل زده مي‌شوند و بي‌درنگ، آن ارتباط‎ ‎را قطع مي‌کنند. زماني که آنها با شما حرف مي‌زنند، شنونده ‏خوبي برايشان باشيد. از‎ ‎پيروي از آداب قديمي و کهنه دست بکشيد و در عوض با جريان نوين روز پيش برويد تا‎ ‎هميشه در قلبشان جاي ‏خاصي داشته باشيد‎

تحت هيچ شرايطي متولد تير ماه را دست‎ ‎نيندازيد‎
متولدين تير ماه براي ارضاي خواسته خود به دنبال عشق و محبت خالص،‎ ‎حقيقي و ابدي هستند. آنها از دريافت گل و هداياي مختلف لذت ‏زياد مي‌برند. به آنها‎ ‎توجه زيادي نشان دهيد از اين که ساعات طولاني را با همسر يا عزيزانشان در محيطي‎ ‎صميمي و گرم سپري کنند، ‏خيلي به وجد مي‌آيند. آنها عاشق خانه و خانواده‌شان هستند‎. ‎هميشه تاريخ‌هاي مهم مثل سالگرد تولد، ازدواج يا اولين روز آشنايي‌تان را به ‏ياد‎ ‎داشته باشيد و به آنها هديه بدهيد. آنها دوست دارند مورد عشق و علاقه کامل طرف‎ ‎مقابلشان قرار بگيرند پس به آنها عشق بي قيد و ‏شرط بورزيد و محبت کنيد. آنها از‎ ‎دريافت کارت‌هاي تبريک در مواقع مختلف لذت مي‌برند. هرگز و تحت هيچ شرايطي، آنها را دست ‏نياندازيد و مسخره‌شان نکنيد. ممکن است شوخي‌هاي شما را خيلي جدي بگيرند و‎ ‎احساساتشان خدشه‌دار شود. اگر موقعيت و شرايط ‏مناسب در اختيار آنها قرار بگيرد،‎ ‎ممکن است برخي مواقع خاص تبديل به افرادي فريب کار شوند. آنها روابط دوستانه تدريجي‎ ‎را ترجيح ‏مي‌دهند. همواره به اعضاي خانواده آنها احترام بگذاريد تا مورد احترام‎ ‎آنها قرار بگيريد‎

مردادي ها عاشق دريافت گل و هديه و توجه هستند‎
متولدين‎ ‎مرداد ماه براي ارضاي خواسته‌هاي خود مايلند همواره و تحت هر شرايطي مورد تاييد و‎ ‎تحسين قرار بگيرند و محبت و حمايت ‏محض طرف مقابلشان را خواهانند. هميشه اطمينان‎ ‎حاصل کنيد که از زيبايي آنها به حد کافي تعريف و تمجيد به عمل مي‌آوريد. آنها عاشق‎ ‎دريافت گل و هداياي مختلف هستند. آنها مايلند هميشه و در همه حال، کانون توجهات‎ ‎افراد را به خود اختصاص دهند. از اين رو در يک ‏رستوران، ميزها و صندلي‌هاي وسط را‎ ‎انتخاب مي‌کنند تا در معرض ديد همه قرار بگيرند. آنها افرادي بسيار پر جنب وجوش و‎ ‎فعال ‏هستند، از اين رو ساعات خوابشان کمتر از حد معمول است. در کنار آنها تا جاي‎ ‎ممکن مطيع و فرمان‌بردار باشيد چرا که آنها خواهان ‏برخورداري از تسلط کامل در يک ارتباط هستند. آنها از برقراري مراودات متعدد لذت مي‌برند و اهل معاشرت و گفت و گو‎ ‎با اطرافيان ‏هستند، ولي دوست ندارند که طرف مقابلشان را در چنين وضعيتي مشاهده‎ ‎کنند. همواره به آنها ابراز علاقه کنيد و بگوييد که چقدر برايتان ‏ارزشمند هستند‎. ‎اگر به آنها بي‌اعتنايي و بي‌توجهي نشان دهيد، بي‌درنگ با طغيان‌هاي بي‌امان و‎ ‎غيرقابل کنترل آنها مواجهه مي‌شويد. ‏هميشه کاري کنيد که آنها در کانون توجهات قرار‎ ‎بگيرند، وگرنه احساس حسادت شديدي به سراغشان مي‌آيد آنها هميشه از غرور، نخوت ‏و‎ ‎تکبر کاذبي برخوردارند، پس به جاي سعي در عوض کردنشان بهتر است اين خصيصه‌شان را به‎ ‎همان شکل بپذيريد و همواره اين ‏احساس را در آنها تقويت کني‎


شهريوري ها و‎ ‎يک زندگي آرام و بدون ماجرا‎
متولدين شهريور ماه براي ارضاي خواسته‌هاي خود با‎ ‎احتياط کامل، سنجيده، عقلايي و تدريجي عمل مي‌کنند آنها خواهان مشاهده حد کمال ‏در‎ ‎طرف مقابلشان هستند. در کنار آنها، صبر و شکيبايي را ياد خواهيد گرفت و به همان شکل‎ ‎با آنها بايد رفتار کنند. از آن جايي که آنها از ‏به هم ريختگي، بي‌نظمي و شلوغي‎ ‎بيزارند بايد هميشه محل زندگي‌شان را تميز و مرتب نگه داريد. آنها فقط خواهان عشق و‎ ‎محبت از سوي ‏عزيزانشان نيستند، بايد اطمينان حاصل کنند که شما صميمي‌ترين و بهترين‎ ‎دوستشان نيز هستيد. هرگز به زور خوراکي‌اي به آنها ندهيد که ‏دوست ندارند، چون آنها‎ ‎نسبت به برنامه غذايي و سلامت و تندرستي‌شان بسيار حساس هستند. آنها خواهان‎ ‎برخورداري از يک زندگي ‏آرام و بدون ماجرا هستند، از اين رو دوست ندارند در کانون‎ ‎توجهات قرار بگيرند‎


براي هر تصميمي به متولد مهر ماه فرصت‎ ‎دهيد‎
متولدين مهرماه براي ارضاي خواسته‌هاي خود به دنبال ابراز علاقه‌هاي آتشين‎ ‎و صميمانه هستند و از محيط‌هاي رمانتيک و خيال‌انگيز ‏لذت زيادي مي‌برند. اگر‎ ‎مي‌خواهيد راهي به قلب آنها باز کنيد، بايستي ميزان علاقه‌تان را نسبت به انواع‎ ‎هنرها و موسيقي افزايش دهيد، در ‏اين صورت مورد تحسين آنها خواهيد گرفت هميشه و در‎ ‎همه حال از آنها تعريف و تمجيد به عمل آوريد. قبل از شروع هر کاري، عقيده و ‏نظر‎ ‎آنها را بپرسيد، چون هميشه و در هر زمينه‌اي حرفي براي گفتن دارند آنها افرادي تعلل‎ ‎ورز و مسامحه کار هستند و گاهي بي‌جهت ‏امروز و فردا مي‌کنند و انجام برخي از کارها را پشت گوش مي‌اندازند. از اين رو، در تصميم‌گيري‌ها تا حدي مغرور و متکبر مي‌شوند‎. ‎ولي بهتر است در اين طور مواقع به روي خودتان نياوريد و اعتراضي نکنيد. آنها بايد‎ ‎براي گرفتن هر تصميمي مدت زيادي فکر کنند و به ‏زمان زيادي در اين زمينه نياز‎ ‎دارند‎


آباني ها سريع دل بسته و سريع تر دل مي‌کنند‎
متولدين آبان ماه‎ ‎براي ارضاي خواسته‌هاي خود گاهي نسنجيده و آني عمل مي‌کنند. در واقع، به همان سرعتي‎ ‎که دل مي‌بازند، سريع‌تر دل ‏مي‌کنند! آنها معمولا خواهان عشق در يک نگاه هستند و به‎ ‎سرعت عاشق مي‌شوند. هميشه آماده باشيد تا در مورد عميق‌ترين خواسته‌هاي ‏دروني،‎ ‎اسرار زندگي و روياهاي شخصيتان با آنها صحبت و تبادل نظر کنيد. آنها خواهان مشاهده‎ ‎شور و شوق وافر در وجودتان هستند. ‏آنها عاشق سفر و تفريح هستند و اگر پا به پاي‎ ‎آنها پيش نرويد، بدون شک ترکتان مي‌کنند. آنها در هنگام کار مايلند موسيقي بلندي‎ ‎بشنوند. ‏مردان متولد آبان ماه مايلند در طول روز هزاران مرتبه از شما ابراز علاقه‎ ‎ببينند تا خيالشان راحت شود. هرگز و تحت هيچ شرايطي حس ‏حسادت آنها را تحريک نکنيد،‎ ‎وگرنه با واکنشي به مراتب بدتر از سوي آنها مواجهه خواهيد شد. به سرعت و قبل از آن‎ ‎که دريابيد چه ‏اتفاقي افتاده ترکتان مي‌کنند. در حقيقت، سريع دل بستن و سريع‌تر دل‎ ‎کندن، يکي از عادات هميشگي آنها محسوب مي‌شود‎


متولد آذر ماه عاشق پياده‎ ‎روي و پيک نيک است‎
متولدين آذر ماه براي ارضاي خواسته‌هاي خود، به دنبال‎ ‎يادآوري‌هاي مداوم هستند. به آنها آزادي کامل دهيد و هرگز مانع پيشرفت و ‏موفقيت‌شان‎ ‎نشويد. آنها از پياده‌روي‌هاي طولاني در کنار ساحل و مناطق خوش آب و هوا و ييلاقي‎ ‎لذت مي‌برند. آنها از سفرهاي کوتاه و ‏پيک‌نيکي لذت مي‌برند و مايلند تعطيلات آخر‎ ‎هفته‌شان را خارج از شهر سپري کنند. آنها از افراد سرزنده، پرتحرک، شاد و پرشور‎ ‎خوششان مي‌آيد اگر در کنارشان حالت غمگين و دل مُرده به خود بگيريد، در واقع به دست‎ ‎خود آنها را فراري داده‌ايد. آنها از سربه سر ‏گذاشتن با ديگران لذت مي‌برند و اهل‎ ‎لطيفه‌گويي و مزاح هستند، پس شما هم اين ويژگي‌ها را در خود تقويت نماييد هرگز‎ ‎اشتباهات و ‏خطاهايشان را به خودشان گوشزد نکنيد وگرنه به شدت آزرده خاطر و دلخور‎ ‎مي‌شوند. آنها از فضاهاي کوچک، محدود و سربسته بدشان ‏مي‌آيد. هرگز آنها را با عجله و شتاب زده وادار به انجام کاري نکنيد، آنها براي انجام هر کاري به زمان نياز دارند‎ ‎و بايستي با آرامش ‏خاطر کامل هر کاري را صورت دهند‎


سرقول خود به دي ماهي‎ ‎ها بمانيد‎
متولدين دي ماه براي ارضاي خواسته‌هاي خود ابتدا، بايستي فکر و‎ ‎ذهن‌شان را سر وسامان دهند تا توجه و حواسشان روي موضوع ‏خاصي متمرکز شود. سر و وضع‎ ‎ظاهري براي آنها، از اهميت خيلي زيادي برخوردار است، از اين رو براي راه يافتن به‎ ‎قلبشان بايد ‏دريابيد که چه چيزي را دوست دارند و سپس خود را به آن شکل در آوريد‎. ‎آنها علاقه شديدي به کارشان دارند و شما هم بايستي به شغل و ‏پيشه آنها اهميت زيادي‎ ‎بدهيد. آنها خواهان دريافت هديه هستند، ولي تنها از گرفتن کادوهاي گران‌قيمت به وجد‎ ‎مي‌آيند. هرگز و تحت هيچ ‏شرايطي اعصابشان را خرد نکنيد چون بسيار خشمگين و بدخلق‎ ‎مي‌شوند و طغيان‌هاي عصبانيت‌شان غير قابل کنترل است. آنها در ‏پذيرفتن هر گونه‎ ‎مسئوليت و تعهدي، بسيار کند عمل مي‌کنند پس صبر و حوصله زياد به خرج دهيد. زماني که‎ ‎در کنارشان در جمعي ‏هستيد، حسابي مراقب اعمال و رفتارشان باشيد، چرا که از خجالت‎ ‎زده و شرمنده شدن در مقابل ديگران بيزارند. هميشه و تحت هر ‏شرايطي سر قولي که با‎ ‎آنها مي‌بنديد بايستيد و زير عهد و پيمانتان نزنید‎


بهمني ها حساس و نکته‎ ‎سنج‎
متولدين بهمن ماه براي ارضاي خواسته‌هاي خود، نياز به شريکي ماجراجو دارند‎. ‎آنها براي پيشرفت و موفقيت به فضاي عمل گسترده‌اي ‏نياز دارند، و گرنه غمگين و‎ ‎افسرده مي‌شوند. آنها از درگير در علت‌ها و معلول‌ها لذت مي‌برند. پس، طوري عمل‎ ‎کنيد که نشان دهيد که به ‏اين علاقه‌شان اهميت مي‌گذاريد. آنها از چيزهاي پيش‌بيني‎ ‎نشده و غيرمترقبه لذت مي‌برند و دوست دارند که گاه و بيگاه غافلگير شوند. آنها ‏در‎ ‎کل از هر چيز نامتعارف و منحصر به فردي به وجد مي‌آيند . آنها از صحبت و گفت و گو‎ ‎لذت مي‌برند، پس در هنگام صحبت‌شان، آنها ‏را تشويق به ادامه دادن کنيد. نسبت به‎ ‎آنها خيلي سخت‌گير و موشکافانه عمل نکنيد وگرنه دست و پاي خود را گم مي‌کنند. در‎ ‎عين حال ‏تمايل به پرحرفي و به اصطلاح روده‌درازي کردن در آنها وجود دارد در هنگام‎ ‎صحبت از آنها حسابي مراقب سخناني باشيد که به زبان ‏مي‌آوريد، چون بيش از حد حساس و‎ ‎نکته‌سنج هستند. هرگز و تحت هيچ شرايطي درصدد عوض کردن عقيده آنها بر نياييد، چون آنها ‏مي‌توانند بسيار سرسخت و يکدنده شوند‎


متولد اسفند را به تماشاي‎ ‎فيلم اکشن نبريد‎
متولدين اسفند ماه براي ارضاي خواسته‌هاي خود، به وفور تغيير‎ ‎عقيده مي‌دهند و از اين شاخه به آن شاخه مي‌پرند و گاهي اوقات رفيق ‏نيمه راه شما‎ ‎مي‌شوند. آنها از تماشاي تئاتر و بازديد از موزه‌ها لذت مي‌برند و اين مکان‌ها در‎ ‎واقع پاتوق مورد علاقه‌شان محسوب ‏مي‌شوند. آنها از تماشاي فيلم‌هاي سوزناک و‎ ‎رمانتيک به وجد مي‌آيند، از اين رو هرگز آنها را به تماشاي فيلم‌هاي اکشن و پر زد و‎ ‎خورد ‏نبريد. آنها هرگز از يافتن نيمه گمشده خود نااميد نمي‌شوند و تا او را نيابند،‎ ‎دست از تلاش سرسختانه خود بر نمي‌دارند. تحت هر شرايطي ‏بايد با آنها احساساتي و‎ ‎عاطفي برخورد کنيد تا عميقا آزرده‌خاطر و دلخور نشوند. هرگز با خشونت با آنها رفتار‎ ‎نکنيد. آنها علاقه چندان ‏به حل و فصل مسايل مالي ندارند و ترجيح مي‌دهند که اين طور‎ ‎مسايل را به شريک زندگي‌شان بسپارند و خود از آن دور بمانند. آنها ‏افرادي‎ ‎خيال‌پرداز هستند که به جاي زندگي در دنياي مادي، در عالم معنويت به سر مي‌برند‎. ‎اگر مي‌خواهيد هديه‌اي به آنها بدهيد که مورد ‏توجه‌شان قرار بگيرد، بهتر است چيزي‎ ‎هنري مثل يک تابلوي زيباي نقاشي برايشان بخريد. آنها مايلند مثل شاهزاده‌ها زندگي‎ ‎کنند و به ‏همراه چند شاخه گل رز در حالي که مقابل‌شان زانو زده‌ايد از آنها‎ ‎خواستگاري کنيد. بله، آنها مثل سيندرلاي قصه‌ها منتظر شاهزاده‌اي ‏سوار بر اسب سپيد‎ ‎هستند و همواره خود را در قصر روياهايشان مجسم مي‌کنند
امروز را با خدا قدم برداریم و فردا را به او بسپاریم

آفلاین حمید رستمی

xx - روانشناسی عامیانه - متا
گروه‌های خونی و خصوصیات اخلاقی ‏
« پاسخ #9 : ۱۱ خرداد ۱۳۹۰ - ۰۰:۰۷:۰۸ »
گروه‌های خونی و خصوصیات اخلاقی ‏
بر طبق مطالعات یک انجمن ژاپنی که روی گروه‌های خونی تحقیق کرده ‏است، شخصیت و خصوصیات اخلاقی افراد ارتباط قطعی با گروه خونی‌شان ‏دارد.
‏● گروه ‏O‏ 
شما می‌خواهید رئیس باشید و وقتی چیزی را می‌بینید که می‌خواهید، تا ‏زمانی که به هدف‌تان نرسید، دست از تلاش برنمی‌دارید. شما صادق، ‏احساساتی و بااعتماد به نفس هستید. ضعف‌های شما شامل غرور، ‏حسادت و رقابت‌جویی فوق‌العاده زیاده‌تان می‌شود.
‏● گروه ‏A‏ 
شما هماهنگ، صلح‌جو و سازمان‌یافته هستید. با دیگران به خوبی کار ‏می‌کنید و حساس و صبور و اثرگذار هستید. ضعف شما این است که اهل ‏آرامش و استراحت نیستید.
‏● گروه ‏B‏ 
شما شدیدا فردگرا هستید. به‌طوری که دوست دارید همه کارها را خودتان ‏و به روش خودتان انجام دهید. خلاق و انعطاف‌پذیر هستید و خود را با هر ‏موقعیتی وفق می‌دهید. اما اصرار شما روی استقلال‌تان گاهی شما را به ‏دردسر می‌اندازد و ضعف‌تان محسوب می‌شود.
‏● گروه ‏AB‏ 
آرام و تحت کنترل هستید و عموما خوب به نظر می‌رسید و همیشه باعث ‏آرامش دیگران می‌شوید. شما یک سرگرم‌کننده طبیعی هستید که منصف و ‏موقعیت‌شناسید. اما شما گوشه‌گیر و کند هستید و در تصمیم‌گیری با ‏مشکل مواجهید. ‏

روزنامه تهران امروز ‏
امروز را با خدا قدم برداریم و فردا را به او بسپاریم

آفلاین سـتـایـش

xx - روانشناسی عامیانه - متا
با 7 سوال ساده شخصیت خود را کشف کنید
« پاسخ #10 : ۵ آذر ۱۳۹۰ - ۲۳:۲۸:۱۴ »
icon_pf(11) - روانشناسی عامیانه - متابا 7 سوال ساده شخصیت خود را کشف کنیدicon_pf(11) - روانشناسی عامیانه - متا

دوستان سلااااااام . خوب هستید ؟

به سوال های زیر با دقت و صادقانه پاسخ بدید تا در آخر تعبیر پاسخهاتون رو براتون بگم.. ;)


1- دریا را با كدام یك از ویژگی های زیر تشریح می‌كنید؟
آبی تیره، شفاف، سبز، گل‌آلود

2- كدام یك از اشكال زیر را دوست دارید؟
دایره، مربع یا مثلث

3- فرض كنید در راهرویی راه می‌روید. دو در می‌بینید. یكی در 5 قدمی سمت چپ تان و دیگری در انتهای راهرو. هر دو در باز هستند. كلیدی روی زمین درست جلوی شما افتاده است. آیا آن را بر می‌دارید؟

4- رنگهای روبرو را به ترتیب اولویتی كه برایتان دارند بگویید . قرمز،  آبی، سبز، سیاه و سفید

5- دوست دارید در كدام قسمت كوه باشید؟

6- در ذهنتان اسب چه رنگی است؟
قهوه‌ای، سیاه یا سفید

7- توفانی در راه است. كدامیك را انتخاب می‌كنید: یك اسب یا یك خانه؟

آفلاین حبیبی

xx - روانشناسی عامیانه - متا
پاسخ : با 7 سوال ساده شخصیت خود را کشف کنید
« پاسخ #11 : ۱۲ آذر ۱۳۹۰ - ۰۹:۴۵:۱۶ »
سلام خیلی ممنون پس جوابش چی شد؟

آفلاین سـتـایـش

xx - روانشناسی عامیانه - متا
پاسخ : با 7 سوال ساده شخصیت خود را کشف کنید
« پاسخ #12 : ۱۲ آذر ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۸:۳۴ »
سلام دوست عزیزم. خوب آخه کسی اینجا پاسخی ننوشته که من تعبیرش رو بگم.
 شما پاسخ سوالا رو بنویس حتما جوابشو بهت میگم .

                                                                 پیروز باشی

آفلاین nikpar

 • کاربر فعال
 • ***
 • index - روانشناسی عامیانه - متا
 • تعداد ارسال: 153
 • متا امتیاز 23030 تومان
 • لیست کدهای من
 • تشکر و اهداء امتیاز به nikpar
 • رای برای مدیریت : 7
 • عاشق همیشگی همسرم (گیتی عزیزم)
 • تخصص: حسابداری و روان شناسی - کامپیوتر
 • سپاس شده از ایشان: 72
 • سپاس کرده از دیگران: 7
xx - روانشناسی عامیانه - متا
پاسخ : با 7 سوال ساده شخصیت خود را کشف کنید
« پاسخ #13 : ۱۲ آذر ۱۳۹۰ - ۱۵:۳۸:۱۱ »
دوست عزیز سلام
ممنون از ایجاد این تاپیک
اما شخصیت هر فردی آنقدر پیچیده است که با این آزمون ها نمی توان به آنها پی برد
موفق باشید
راه را راهبر خود قرار مده، بلکه راهی ناپیموده را آغاز کن و از خود راهی بجای بگذار.

آفلاین سـتـایـش

xx - روانشناسی عامیانه - متا
پاسخ : با 7 سوال ساده شخصیت خود را کشف کنید
« پاسخ #14 : ۱۲ آذر ۱۳۹۰ - ۱۵:۴۸:۴۰ »
نقل قول از: nikpar  date=1322914091
دوست عزیز سلام
ممنون از ایجاد این تاپیک
اما شخصیت هر فردی آنقدر پیچیده است که با این آزمون ها نمی توان به آنها پی برد
موفق باشید

سلام ممنون از توجهتون .

شما درست می فرمایید اما خب تا حدودی تقریبی هست.
یه جورایی بازی روانشناسیه.و نمیشه روش حساب کرد.

                                  متشکرم


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
روانشناسی(آن را ببوس و بگذار کنار!)

نویسنده fatima.asemuni

0 پاسخ ها
1118 مشاهده
آخرين ارسال ۱۷ مهر ۱۳۸۹ - ۲۱:۲۶:۰۳
توسط fatima.asemuni