Google


normal_post - مراحل ترخیص یک خودرو وارداتی - متا نویسنده موضوع: مراحل ترخیص یک خودرو وارداتی  (دفعات بازدید: 13362 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین امیر شهباززاده

xx - مراحل ترخیص یک خودرو وارداتی - متا
مراحل ترخیص یک خودرو وارداتی
« : ۱۵ تیر ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۱:۰۵ »
با سلام , مراحل ترخیص یک خودرو وارداتی در تمامی گمر ک های ایران به این شکل است(گمرک جنوب,گمرک شهریار, گمرک غرب)
((برای دوستانی که به صورت شخصی یک خودرو وارد کرده اند و خودشون میخوان مراحل تریخیص خودرو را انجام دهند))

1-بعد از انجام دادن مراحل قانونی در خارج از کشور خودروی شخصی اگر از سمت جنوب کشور وارد شود (حمل با لنچ) که معمولا" زمان حمل از بندر دوبی تا بندر عباس است حدود 8 تا 12 ساعت طول میکشد.
2- مراحل قانونی که باید  در گمرک بندر انجام شود: در این گمرک اول خودروهای شخصی کاملا چک می شوند ,دوم برای تمامی خودرو ها بیمه حمل و نقل صادر میشود,سوم کلیه مدارک در دفاتر ثبت می شوند (شماره شاسی , مدل ماشین , رنگ , کارخانه سازنده , ارزش خرید و....) چهارم ترجمه مدارک باید انجام شود که یک مدرک کامل و بدون نقص حدود 15 صفحه که تمام مشخصات تجاری در آن ثبت شده است می باشد , پنجم مرحله باسکول می باشد که وزن ماشین در آن اندازه گیری میشود که این مرحله به تنهایی برای خود چند تبصره دارد که در تاپیک های مربوط به تبصره های گمرکی خواهم گفت, ششم و بعد از مرحله باسکول مرحله صدور بارنامه می باشد که در این برگ جزئیات وزن ماشین و شماره شاسی نوشته شده است که این برگ ضمیمه مدارک اصلی می شود ,هفتم ثبت کامپیوتر که تمام مشخصات فردی صاحب خودرو , شماره سریال ماشین, شماره شاسی , رنگ و وزن ماشین ویک سری مشخصات فنی در آن ثبت میشود ولی توجه داشته باشید که این ثبت یک ثبت کامل نیست بلکه ثبت کامل در کمرک مقصد انجام می شود (این مراحل , مراحل اولیه در گمرک بندر بود)
3-در ادامه ماشین در پارکینگ گمرک به اصطلاح می خوابد و تا در خواست صاحب ماشین برای حمل آن به گمرک مقصد باید به یکی از شرکت های حمل و نقل بین المللی خودرو اطلاع داده شود تا آن شرکت ها با اطمینان خودروی شخصی را به گمرک مقصد با استفاده از سواری کش ها برسانند.

در ادامه مطلب به مراحل اصلی که در گمرک مقصد انجام می شود اشاره میشود......

Linkback: http://irmeta.com/meta/b189/t2055/

آفلاین امیر شهباززاده

xx - مراحل ترخیص یک خودرو وارداتی - متا
پاسخ : مراحل ترخیص یک خودرو وارداتی
« پاسخ #1 : ۲۰ تیر ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۹:۴۷ »
در ادامه به مراحل امور گمرکی ماشین در گمرک مقصد می پردازیم....

بعد از اتمام مراحل قانونی در گمرک های مرزی نوبت به حمل ماشین ها از طریق شرکت های حمل و نقل بین المللی میرسد....
معمولا" چند نوع سواری کش داریم:
1- سواری کش کفی
2- سواری کش معمولی
3-سواری کش ریلی

(2)حمل ماشین های شاسی بلند  (لندکروز, پرادو , سانتافه, سورنتو و...)معمولا فضای بیشتری از سواری کش را می گیرد پس یک سواری کش در حالت عادی اجازه حمل 6 خودرو را دارد و در صورت وجود ماشین های شاسی بلند هر سواری کش حدود 4 یا 5 ماشین راحمل می  نماید.
(طبق تبصره مجاز نبودن ارتفاع حملی ماشین)
(1)اما در مورد حمل مینی بوس های اداری (تویوتا هایس)که این رو زا تو گمرک دارن خاک می خورن , این نوع ماشین ها فقط به وسیله سواری کش های کفی انجام می شوند و اجازه حمل 2 مینی بوس را بیشتر ندارن...
(3)نوبت به حمل ماشین های اسپرت و کاملا" حرفه ایی میرسد(بنز s 500,لگزوز4600,بی ام و 740 و از این قبیل ماشین ها) که توسط سواری کش های ریلی انجام می شود به خاطر آیرودینامیک بودن این نوع سواری کش ها و کشیدگی این نوع ماشین ها فقط چنین سواری کش هایی توانایی حمل آن را دارند ,که معمولا" بین 5 تا 6 خودرو در آن جا می شود...
 زمان مجاز حمل این ماشین ها از گمرک مبدا تا گمرک مقصد توسط یک راننده سواری کش متعهد معمولا" بین 2 تا 3 روز باید انجام شود, وقتی سواری کش ها وارد گمرک مبدا شدند باید در پارکینگ های خارج از گمرک توقف داشته باشند تا توسط نماینده های شرکت های حمل و نقل به انجام امور گمرکی آن ها در گمرک مقصد رسیدگی شود...
ادامه دارد.....

آفلاین ansari177

xx - مراحل ترخیص یک خودرو وارداتی - متا
پاسخ : مراحل ترخیص یک خودرو وارداتی
« پاسخ #2 : ۷ تیر ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۵:۴۱ »
شرکت پرشین تجارت دوان فعال در زمینه بازرگانی ،خدمات مربوط به ترخیص کالا، ثبت سفارش، امور گمرکی، استاندارد، مشاوره، اخذ مجوزها و... را در کمترین زمان ممکن برای شما فراهم می آورد. این شرکت نهایت تلاش خود را در ارایه بهترین خدمات به مشتریان داشته و با بهره مندی از نیروهای مجرب و تحصیلکرده بهترین خدمات  بازرگانی و گمرکی را به شما ارائه میدهد.
وب سایت شرکت: www.ptdgroupco.com
                                                                                             


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter