Google

* آخرین فعالیتهای دسته جمعی توسط اعضای تالار تخصصی

موج مثبت


سپیدار سیستم


آموزش حسابداري جهت مصاحبه و استخدام


گپ وخنده


ختم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان


انجمن کوهنوردی و طبیعت گردی متا


یاران محک


کاربازی-بازی کار


دفتر جناب آقای کیانی


دفتر جناب آقای فریدون مظفر نژاد


حسابداری تک کاربره IR
normal_post - در کار و محل کار موفقتر باشیم - متا نویسنده موضوع: در کار و محل کار موفقتر باشیم  (دفعات بازدید: 1794 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین امیر شهباززاده

xx - در کار و محل کار موفقتر باشیم - متا
در کار و محل کار موفقتر باشیم
« : ۸ اسفند ۱۳۸۸ - ۰۰:۳۷:۲۶ »
50 ويژگي افراد بسيار موفق
انسان هاي موفق تفاوت هاي خيلي زيادي از نظر هوشي با ديگران ندارند فقط بلدند چگونه و در چه راه هايي از هوش و استعداد يا فرصت هاي زندگي استفاده كنند. از اين رو شما هم مي توانيد موفق باشيد اگر اهداف و مسيرها و برنامه ريزي آنها را داشته باشيد. ضمن اين كه موفقيت مراتبي دارد.


 ويژگي هاي افراد موفق:

1 - همواره به دنبال فرصت ها و موقعيت هاي جديد هستند و آنها را مي يابند، در حالي كه ديگران اين فرصت ها را نمي بينند.

2 - تجربيات را مي بينند و از آن درس مي گيرند، اما ديگران تنها مشكلات را مي بينند.

3 - براي يافتن راه حل مشكلات بسيار فكر مي كنند.

4 - كاملا آگاهند و با قاعده براي خود موفقيت خلق مي كنند، اما ديگران اميدوارند كه موفقيت آنها را پيدا كند!

5 - در آنها نيز همانند ديگران ترس وجود دارد، اما اجازه نمي دهند كه ترس آنان را كنترل يا محدود كند.

6 - به دنبال جواب سوال هاي مفيد هستند، سوالاتي كه آنان را در مسير خلاقيت، سازندگي و افكار مثبت قرار مي دهد.

7 - بندرت از چيزي شكايت مي كنند، زيرا اين كار باعث هدر رفتن انرژي شان مي شود و حالت منفي به آنها مي دهد.

8 - هيچ كس را مقصر شكست هاي خود نمي دانند، آنان مسووليت كامل اعمال و كارهاي خود را مي پذيرند.

9 - از آنجا كه از اكثريت افراد جامعه با استعدادتر نيستند، هميشه به دنبال يافتن راه هايي براي بالا بردن توانايي خود هستند. از خود بيش از آنچه هستند، انتظار دارند. از توانايي هايشان كه موثرتر و مفيدتر هستند، استفاده مي كنند.

10 - همواره در حال كار، پرانرژي و فعال هستند. در حالي كه بسياري از مردم روي كاناپه دراز مي كشند، برنامه ريزي مي كنند اما هيچ كاري انجام نمي دهند و دور خود مي چرخند، آنها در حال انجام كار هستند.

11 - با افرادي ارتباط دارند كه از نظر فكري مشابه خودشان باشند. اهميت كار تيمي را درك مي كنند و در نتيجه رابطه اي موفق دارند.

12 - بلندپروازند و به دنبال كارهاي شگفت انگيز مي گردند. به جاي آن كه بگذارند زندگي به روال عادي خود سپري شود، بهترين شيوه را براي زندگي كردن انتخاب كرده اند.

13 - آنها واضح و با يقين مي دانند كه براي زندگي خود چه مي خواهند و چه نمي خواهند. حقايق زندگي را در نظر مي گيرند و براساس آن برنامه ريزي مي كنند، در حالي كه ديگران فقط تماشاچيان زندگي هستند.

14 - به جاي تقليد، خود دست به نوآوري مي زنند.

15 - براي انجام كارها درنگ نمي كنند و زندگي شان را براي رسيدن «زمان مناسب»، هدر نمي دهند.

16 - در تمام عمر خود در حال فراگيري هستند. همواره در تلاش براي فرا گرفتن درس هاي جديد هستند؛ چه اين درس ها را به طريق رسمي (در مدرسه و دانشگاه) بياموزند، چه به طور غيررسمي (از طريق ديدن، شنيدن، پرسيدن، خواندن و در واقع دانش آموز زندگي باشند) و چه از طريق تجربه (انجام دادن و تلاش كردن) .

17 - همانند بطري شيشه اي هستند كه نصف آن پر است، با اين حال همچنان فعال و پرتلاش اند و توانايي يافتن بهترين ها را دارند.

18 - به احساسات متفاوت خود توجه نمي كنند و كاري كه بايد انجام شود را انجام مي دهند. بيهوده زندگي شان را صرف متوقف كردن كارها و دوباره شروع كردن آنها نمي كنند.

19 - ريسك هاي حساب شده مي كنند. مثل ريسك در امور مالي، احساسي، حرفه اي و شغلي و رواني.

20 - با مشكلات رودررو مي شوند و سريع اقدام به مبارزه با آنها مي كنند. نه تنها از مشكلات نمي هراسند؛ بلكه با روبه رو شدن با آنها سعي مي كنند خود را تقويت كنند.

21 - عقيده به سرنوشت، تقدير، شانس و اقبال ندارند و منتظر نمي نشينند تا اين عوامل آينده آنها را شكل دهد. آنها معتقدند كه خودشان هستند كه بايد آگاهانه و فعالانه بهترين زندگي را خلق
كنند.

22 - برخلاف بسياري از مردم كه بي تحرك هستند و به دنبال هيچ كاري نمي روند، آنها بسيار فعال هستند و براي هر كاري پيشقدم مي شوند و پيش از اين كه مجبور باشند، اقدام به انجام كاري مي كنند.

23 - در كنترل احساسات از هر كسي موفق تر هستند. به طور حتم آنها نيز همانند ديگران احساسات دارند؛ اما برده عواطف خود نيستند.

24 - در ارتباطاتشان موفق هستند و براي بهبود آن تلاش مي كنند.

25 - براي زندگي شان برنامه دارند و براي به حقيقت درآوردن برنامه خود، روي آن كار مي كنند. زندگي آنها يكسري اتفاقات و نتايج برنامه ريزي نشده نيست.

26 - علاقه زيادي به متفاوت بودن دارند. به اين معني كه معمولا كارهايي را انجام دهند كه بقيه نخواهند داد. آنها با انتخاب هايشان از بقيه افراد متفاوت مي شوند. همه شما هر روز با تصميماتي روبه رو مي شويد كه زندگي شما را شكل مي دهند. انسان هاي موفق تصميماتي مي گيرند كه اكثر مردم نمي گيرند و نخواهند گرفت.

27 - برخلاف بسياري از مردم كه با چيزهاي بي ارزش شاد مي شوند و به هر بهايي از درد و زحمت فرار مي كنند، انسان هاي موفق ارزش و مزاياي كار كردن در شرايط سخت را درك مي كنند.

28 - ارزش هاي اصلي و مهم خود را تشخيص داده اند و تلاش مي كنند زندگي شان بازتاب و انعكاس اين ارزش ها باشد.

29 - در همه چيز تعادل را حفظ مي كنند. زماني كه از نظر مالي موفق هستند، مي دانند كه مفهوم پول و موفقيت را نمي توان با هم مقايسه يا جابه جا كرد. آنها مي دانند افرادي را كه تنها در زمينه مالي موفق هستند، نمي توان آدم هاي موفقي دانست. متاسفانه ما در جامعه اي زندگي مي كنيم كه به ما مي آموزد پول مساوي است با موفقيت و خوشبختي. پول نيز همانند بسياري چيزهاي ديگر تنها يك وسيله است. بدون شك پول چيز بدي نيست؛ اما در نهايت تنها يك وسيله به حساب مي آيد كه با كمال تاسف بسياري از مردم آن را
مي پرستند.

30 - اهميت خويشتنداري را درك مي كنند و افرادي بسياري قوي هستند. آنها خوشحالند كه در مسيري گام برمي دارند كه افراد بسيار كمي از آن مسير عبور كرده اند.

31 - استوار و محكم هستند. ارزش خود را براساس چيزهايي كه دارند، افراد مهمي كه مي شناسند، جايي كه در آن زندگي مي كنند يا اين كه چه شكلي دارند، قرار نمي دهند.

32 - مهربان و بخشنده هستند. از كمك كردن به ديگران براي رسيدن به موفقيت لذت مي برند.

33 - فروتن هستند. اشتباهات خود را قبول كرده و عذرخواهي مي كنند. به توانايي هاي خود اعتماد دارند؛ اما مغرور نمي شوند. اگر از ديگران درسي بياموزند، خشنود مي شوند.

34 - با هر شرايطي خود را وفق مي دهند و به دنبال تغيير هستند. در حالي كه اكثر مردم به دنبال راحتي و عادت هاي هميشگي خود هستند، با موقعيت هاي ناشناخته راحت برخورد مي كنند.

35 - سعي مي كنند بدن خود را از نظر فيزيكي متعادل نگه دارند، البته نه به اين مفهوم كه بخواهند به صورت فشرده و هميشه مشغول ورزش كردن باشند. آنها اهميت سلامت جسماني و فيزيكي را درك مي كنند، و اين اهميت تنها به دليل قيافه و ظاهر نيست بلكه بيشتر به دنبال سلامت و عملكرد درست سيستم بدن خود هستند. بدن آنها جايي است كه آنها در آن زندگي مي كنند.

36 - يك موتور قوي و بزرگ در درون خود دارند كه هميشه به سختي كار مي كند.

37 - انعطاف پذير هستند. در زماني كه اكثر مردم از انجام كاري تسليم مي شوند، آنها تازه شروع به انجام آن كار مي كنند.

38 - از انتقادات ديگران استقبال مي كنند.

39 - با افرادي كه تفكرات منفي دارند، رفت و آمد نمي كنند.

40 - آنها انرژي زمان و احساسي خود را براي چيزهايي كه نمي توانند بر آنها كنترلي داشته باشند، هدر نمي دهند.

41 - از اين كه كاري انجام مي دهند كه متفاوت است خوشحالند. كاري را براي خشنودي يا رضايت مردم انجام نمي دهند و احتياجي به موافقت يا تاييد مداوم ديگران ندارند.

42 - كارها را با تلاش و همت خود پيش مي برند تا بخواهند همواره از بقيه كمك بگيرند.

43 - استانداردهاي بالاتري براي خود تعيين مي كنند كه منجر به ايجاد تعهد، حركت و كار بيشتر مي شود كه مطمئنا نتايج بهتري در پي خواهد داشت.

44 - شكست را توجيه و تفسير نمي كنند. در حالي كه اكثر مردم در مورد سن، ناراحتي هاي گذشته، كمبود وقت، بيماري هاي ژنتيكي، بدشانسي ها، رئيس بداخلاق و نبود فرصت هاي خوب صحبت مي كنند، آنها به دنبال يافتن راهي به سوي موفقيت
هستند.

45 - توانايي تعقيب موقعيت را دارند. يعني در زمان سختي مي دانند چگونه به آرامش دست يابند و از چيزهايي كه در زندگي دارند لذت ببرند و به سرگرمي ها و علائق خود نيز برسند.

46 - شغل آنها شخصيت شان نيست، تنها وسيله كسب و كار است.

47 - بيشتر به دنبال انجام كارهاي مفيد هستند تا كارهاي ساده. اكثر مردم به دنبال سريع ترين و راحت ترين راه ها هستند، اما آنها به دنبال راه كارهايي هستند كه در درازمدت بهترين نتايج را حاصل كنند.

48 - كاري را كه شروع كرده اند حتما به پايان مي رسانند بسياري از مردم زندگي خود را صرف شروع كارهاي زيادي مي كنند كه هيچ وقت هم تمامشان نمي كنند، اما انسان هاي موفق حتي زماني كه هيجان، تازگي و لذت كار از بين مي رود، آن را تمام مي كنند.

49 - چند بعدي، شگفت انگيز و بسيار پيچيده هستند (همانطور كه همه ما هم هستيم) آنها مي دانند نه تنها روح و جسم دارند بلكه عواطف و احساسات نيز دارند. براي سالم ماندن ومفيد بودن در تمام مراحل، آگاهانه تلاش مي كنند.

50 - نصايحي كه به ديگران مي كنند را اول خود عملي كرده و انجام مي دهند. در مورد تئوري صحبت نمي كنند، بلكه در واقعيت زندگي مي كنند!


Linkback: http://irmeta.com/meta/b1839/t170/

آفلاین fatima.asemuni

xx - در کار و محل کار موفقتر باشیم - متا
قواعدی از زندگی
« پاسخ #1 : ۵ آذر ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۴:۲۰ »
آنچه مي خواني ، نوشته اي دلپذير است ، امّا كوتاه. از آن بهره مند گرد ! گفتاري است كه   دالاي لاما بر آن بود براي سال 2006 بيان دارد . تنها چيزي كه از تو ستانده مي شود لحظاتي است براي خواندن و انديشيدن به آن چه خوانده اي . پيام را براي خود نگاه ندار . سرود بايد دستان تو را در 4 شبانه روز ترك گوي د. و تو خوش آيندي بس شگفتي آفرين در خواهي يافت . اين شگفتي ازآن همگان خواهد بود . چه آنان كه از موهوم پرستان نيستند و چه آنان كه بر باورهاي ديني استوارند...

1- بر اين باور باش كه عشق و دستاوردهاي عظيم ، در برگيرنده مخاطرات بزرگ است .

2- آنگاه كه مي بازي ، از باختت درس بگير .

3- سه اصل را دنبال كن :

محترم داشتن خود

محترم داشتن ديگران

جوابگو بودن در قبال تمام كنش هاي خود

4- به ياد داشته باش ، دست نيافتن به آنچه مي خواهی گاهي از اقبال بيدار تو سرچشمه مي گيرد .

5- قواعد را فرا گير تا به چگونگي شكستن آن ها به گونه اي شايسته، آگاه باشي.

6- نگذار ستيزه اي خُرد بر ارتباطي پرقدرت، خللي وارد سازد.

7- هرگاه به اشتباه خويش پي بردي، بي درنگ گامهايي براي اصلاح آن بردار.

8- هر روز مجالي را صرف خلوت كردن كن.

9- آغوشت را به سوي دگرگوني بگشاي، امّا از ارزش هاي خود دست برندار.

10- به ياد داشته باش، خاموشي گاهي بهترين پاسخ است.

11- نيكو و آبرومند زندگي كن، آنگاه، به وقت سالخوردگي، هنگامي كه به گذشته بينديشي، از زندگي ات ديگر بار لذت خواهي برد.

12- فضاي عشق در خا نه تو شالوده اي است براي زندگي ات.

13- در ناسازگاري ها با افراد مورد علاقه ات، تنها به وضعيت فعلي بپرداز. گذشته را بزرگ نكن.

14- دانش خود را تسهيم كن، كه طريقي براي دستيابي به جاودانگي است.

15- با زمين مهربان باش.

16- سالي يكبار به جايي برو كه پيش تر هرگز در آن جا نبوده اي.

17- به ياد داشته باش، بهترين رابطه، رابطه اي است كه عشقتان به يكديگر بر نيازتان به يكديگر فزوني يابد.

18- كاميابي خود را به داوري بنشين، از آن طريق كه بداني چه واگذارده اي تا كاميابي را بدست آوري.

19- به عشق و آشپزي با واگذاردن بي پروا دست ياب.

آفلاین A.Ehsani

xx - در کار و محل کار موفقتر باشیم - متا
پاسخ : قواعدی از زندگی
« پاسخ #2 : ۵ آذر ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۹:۳۸ »
 با زمين مهربان باش.

 به ياد داشته باش، بهترين رابطه، رابطه اي است كه عشقتان به يكديگر بر نيازتان به يكديگر فزوني يابد.


خیلی عالی بود تشکـــــــــــــــر.

آفلاین DELFAN

 • کاربر متایی
 • ******
 • index - در کار و محل کار موفقتر باشیم - متا
 • تعداد ارسال: 1.834
 • متا امتیاز 18141 تومان
 • لیست کدهای من
 • تشکر و اهداء امتیاز به DELFAN
 • رای برای مدیریت : 21
 • يکي باش براي يک نفر،نه تصويري مبهم در خاطر صد نفر.
 • تخصص: حسابداری
 • سمت: حسابدار
 • سپاس شده از ایشان: 29
 • سپاس کرده از دیگران: 4
xx - در کار و محل کار موفقتر باشیم - متا
پاسخ : قواعدی از زندگی
« پاسخ #3 : ۶ آذر ۱۳۸۹ - ۱۲:۵۱:۰۱ »
نقل قول
7-هرگاه به اشتباه خويش پي بردي، بي درنگ گامهايي براي اصلاح آن بردار.

پی بردن به اشتباه خیلی سخته و علاقه ای که به خودمون داریم و اعتماد به نفس کاذب باعث میشه کمتر بتونیم متوجه اشتباهاتمون بشیم، برای حل این مشکل باید از اطافیانه صادق بخوایم که کمکمون کنن، و نه به صورت رودررو چون یه مقدار سخته، با اس ام اس و یا ایمیل و هر چیزی که میشه فکر کرد، و بخوایم که صادقانه و با شجاعت جواب بدن و اشکالاتمون رو بگن تا به اصلاحشون اقدام کنیم.
هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم

آفلاین حمید رستمی

xx - در کار و محل کار موفقتر باشیم - متا
‏ پنج اشتباه بزرگ در محل کار ‏
« پاسخ #4 : ۵ اسفند ۱۳۹۰ - ۲۳:۲۱:۰۱ »
‏ پنج اشتباه بزرگ در محل کار ‏

      


درست است که بسیاری از ما بخش عمده ای از ساعات روز را در محل کار می گذرانیم، اما این دلیل موجهی ‏برای اینکه در محل کار هر کاری دوست داشتیم انجام دهیم‎!

به گزارش بانکی دات آی آر، محل کار هم مثل هر جای دیگر قوانین و الزام های خاص خود را دارد و با رعایت آنها و ‏مرتکب نشدن اشتباهاتی که ما در این گزارش به برخی از آنها اشاره می کنیم، می توانید کاری کنید که محل کار ‏هم مثل خانه برایتان آرامش و امنیت بیاورد‎.

‎1. ‎اشتباه در رفتار‎

ناسزا گویی، گفتگوهای غیرضروری، بیش از حد احساس راحتی کردن با دیگران و عادت های نادرست غذایی از ‏جمله ناهنجاری های رفتاری است که در محل کار هر کسی را از شما دور می کند‎.

ناهنجاری در رفتار در هر جا که رخ دهد، پدیده ای ناخوشایند و حتی زشت است، اما وضع وقتی بدتر می شود که ‏چنین رفتارهایی در محل کار به عنوان یک مکان رسمی و دارای قانون از فرد سر بزند‎.

‎2. ‎اشتباه در صحبت با دیگران‎

روش صحبت کردن، نخستین چیزی است که به چشم اطرافیان شما در محل کار می آید. این مسئله آنقدر ‏اهمیت دارد که حتی در ایجاد اعتبار یا خدشه دار کردن شخصیت شما تاثیرگذار است‎.
به هیچ عنوان در محل کار راجع به موضوعات خارج از کار صحبت نکنید، به شایعات دامن نزنید، سر دیگران فریاد ‏نکشید و تلاش کنید سنجیده و با فکر صحبت کنید‎.

‎3. ‎اشتباه در تصویر سازی دیگران از شما‎

تلاش کنید، کاری نکنید که دیگران برداشتی غیر از آنچه هستید از شما داشته باشند؛ بدین معنا که از رفتارهایی ‏چون تاخیر و بدقولی پرهیز کنید، چراکه چنین رفتارهایی کار دست شما می دهد و باعث می شود که در نظر ‏دیگران فردی غیرقابل اعتماد جلوه کنید‎.
سعی کنید تصویری که در محل کار از خود ارائه می دهید، باعث افتخار همکارانتان از همکاری با شما گردد‎.

‎4. ‎اشتباه در ماموریت ها و سفرهای کاری‎

برخی از کارمندان، ماموریت و سفرهای کاری را با تفریحات خانوادگی اشتباه می گیرند. درست است که خرج و ‏هزینه سفرها و ماموریت های کاری با شما نیست، اما این دلیل نمی شود که خارج از چارچوب کار عمل کنید‎.
اگر کاری خارج از چارچوب سفر کاری خود انجام دهید و این موضوع به هر شکلی به گوش مقام بالاتر شما برسد، ‏قطعا عاقبت خوشی در انتظار شما نخواهد بود‎!

‎5. ‎اشتباه در وقت استراحت‎

برخی تصور می کنند که اگر از هر فرصتی در محل کار برای استراحت استفاده کنند و به اصطلاح برنامه ‏مشخصی برای زمان کار و استراحت خود نداشته باشند، آدم های زرنگی هستند‎.
این در جالی است که استراحت بدون برنامه و بدتر از آن بیش از اندازه هم نوعی فعالیت غیرقانونی محسوب می ‏شود و بالاخره یک جایی عواقب خود را نشان می دهد‎.‎

امروز را با خدا قدم برداریم و فردا را به او بسپاریم

آفلاین haniyeh

xx - در کار و محل کار موفقتر باشیم - متا
پاسخ : ‏ پنج اشتباه بزرگ در محل کار ‏
« پاسخ #5 : ۵ اسفند ۱۳۹۰ - ۲۳:۲۸:۵۱ »
بسیار عالی بود رعایت این موارد واقعا باعث انگیزش و پیشرفت در محیط کارمیشه.


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
چطور بهترین شوهر دنیا باشیم‌؟(تاپیک سفارسی)

نویسنده اورش

1 پاسخ ها
1480 مشاهده
آخرين ارسال ۱۴ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۳:۰۱
توسط آزاده پرتو