Google


normal_post - روش های مطالعه(نگاه کلی) - متا نویسنده موضوع: روش های مطالعه(نگاه کلی)  (دفعات بازدید: 1070 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین golelale

xx - روش های مطالعه(نگاه کلی) - متا
روش های مطالعه(نگاه کلی)
« : ۳ آبان ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۶:۳۳ »
شما و عادات شما

عادت چیست؟اگر به فرهنگ لغت آمریکایی زبان انگلیسی رجوع کنید،این آن چیزی است که خواهید یافت
عادت:یک تکرار غالبا با زمینه ی رفتاری ناخود اگاه که از طریق فرکانس های تکراری حاصل شده است

مفهوم فوق را در ذهنتان نگه دارید آیا فکر میکنید که مطالعه کردن عادت شماست؟اگر والدین بایستی به طور مرتب مطالعه کردن را به شما یاداوری کنند معنی ساده اش این است که مطالعه کردن عادت شما نیست بعضی از دانش اموزان مطالعه میکنند چون باید مطالعه کنند و مطالعاتشان درست قبل از امتحانات است.

روش های مطالعه خیلی ساده ای وجود دارد که نتیجه شان پیشرفت بیشتر شما نسبت به سابر دانش اموزان است
تکنیک های مطالعه به دو دسته تقسیم میشوند
هفت عادت عملی               هفت عادت فکری

هفت عادت فکری
عاداتی که در این قسمت بررسی میشوند با روشی که شما در رابطه با مطالعه کردن فکر میکنید سروکار دارد اینکه عملکرد شما در امتحانات چگونه است به طرز تلقی شما از مطالعه بستگی دارد شما میتوانید طرز تلقی خود را با فکر کردن در جهتی دیگر عوض کنید
توجه به این نکته که بایستی هفت عادت فکر کردن را در تمام زمان ها( چه در حال مطالعه باشید یا نه) استفاده کنید خیلی مهم است باید این تکنیک ها همیشه و در همه اوقات در عقربه ذهن شما در جریان باشند با فکر کردن یک یا دو مرتبه ای سیستم ذهنی شما تغییر نمیکند فقط با تکرار ثابت و مداوم این عادات میتوانید سیستم ذهنی مثبتی در رابطه با مطالعه بدست اورید.

شماره                             نام عادت                                    فوابد عادت
عادت اول                          وقت گذاشتن،صرف وقت                 تعهد،الزام

عادت دوم                          استراتژی زمان                            مدیریت زمان

عادت سوم                        کامل شدن                                 غلبه بر ترس

عادت چهارم                      جدول زمانی بازبینی                       حفظ و نگهداری

عادت پنجم                        برنامه زمانی                               نظم و انظباط

عادت ششم                      قورباغه را بخور                             رعایت تقدم و تاخر

عات هفتم                          دایره کنترل                                 مدیریت استرس


هفت عادت عملی
تکنیک هایی که در این قسمت شرح داده شده بایستی در هر زمان که شروع به مطالعه میکنید مورد استفاده قرار گیرند.
عادات فکری باید به صورت تمام وقت استفاده شوند و عادات عملی فقط زمانی استفاده شود که کتاب در پیش روی شماست.عادات فکری تولید احساسی مثبت از مطالعه مینماید و عادات عملی به شما کمک میکند که در امتحانات نمره های بهتری بگیرید.

هفت عادت عملی
شماره                   نام عادت                    فواید عادت
عادت اول               راه مایکروسافت            آمادگی مغزی
عادت دوم              برچسب                      هدف گزاری مطالعه
عادت سوم            نشان گزاری کتاب           طرز رفتار با فشار و استرس
عادت چهارم          بخوان و به یاد اور             دریافت و درک
عادت پنجم            استراحت در یادگیری        یهترین استفاده از زمان یادگیری
عادت ششم         تکنیک مداد                    علاقه/تمرکز
عادت هفنم          استقامت در برابر وسوسه ها    حذف حواس پرتی

شما مابل هستید چه بهایی بپردازید؟
هیچ چیز در زندگی رایگان به دست شما نمیرسد باید ان را بدست اورید خواه ماشین باشد خواه خانه باشد یا یک کامپیوتر باید بهای ان را بپردازید هم چنین اگر خواسته باشید دانشجوی ممتازی شوید هرگز با رویا پردازی دانشجوی ممتاز نخواهید شد و باید بهای ان را بپردازید که در این مورد خاص پرداخت بها در غالب لغاتی مثل تعهد،وقت و روش و رفتار شما خواهد بود
هر چه وقت بیشتری بگذارید و کوشش بیشتری کنید و هرچه روش و رفتار و نگرش شما مثبت تر باشد از تکنیک های این کتاب سود بیشتری خواهید برد.


کتاب چگونه در تحصیلات برترین شویم
آنانت کاسی بایتا

Linkback: http://irmeta.com/meta/b229/t12715/

آفلاین golelale

xx - روش های مطالعه(نگاه کلی) - متا
پاسخ : روش های مطالعه(نگاه کلی)
« پاسخ #1 : ۶ آبان ۱۳۹۱ - ۰۰:۴۳:۳۷ »
عادت فکری اول /صرف زمان
آبا متعهد هستید؟
در هر روز چه مقدار از وقت خود را صرف مطالعه میکنید؟سوال این است که وقت مطالعه آزدتان چقدر است؟آبا پاسخ محکمی دارید؟تعداد زیادی از دانش آموزانی که من این سوال را از آنها پرسیدم،معمولا پاسخ کلاسیک میدادند "بستگی دارد"
خب به چه چیز بستگی دارد؟اگر به طریقی متوجه شوید که فردا معلم فیزیک کلاستان را با یک تست غافلگیر خواهد کرد ممکن است که یک ساعتی را برای خواندن درس هایی که معلم  به شما اموخته است بپردازید
اگر امروز فیلم مورد علاقه شما در تلویزیون نمایش داده شود احتمالا کتابتان را باز کرده جلوی رویتان قرار میدهید تا در زمان پخش اگهی های بازرگانی مطالعه نمایید
اگر فردا امتحان پایانی باشد ممکن است که هشت ساعت به طور پیوسته و تحت فشار مطالعه کنید و حتی ممکن است که خواب خوذ را نیز قربانی کنید.
ایا فکر میکنید که روش های فوق برای وقت گذاشتن  جهت مطالعه روش های خوبی هستند؟آیا فکر میکنید که این نوع وقت گذاشتن هیچ اهرم نیرویی به شما خواهد داد که برتر از سایر دانش اموزان شوید؟
برای شروع مسافرتتان اولین سوالی که بایستی پاسخ دهید این است:
من چگونه در مطالعاتم متعهد شوم؟اگر هیچ الزام و تعهدی نداشته باشید چیز خیلی کمی بدست میاورید.تعهد داشتن انرژی لازم را به شما میدهد تا قدر باشید سفرتان را تا انتها ادامه دهید.
(صرف زمان) حداقل مفدار زمانی است که تصمیم دارید در هر روز از فصل تحصیلی برای مطالعه کردن صرف  TIME SPEND
کنید.
این تعهدی از جانب شماست که اگر هر اتفاقی روی دهد قسمتی از زمان را صرف مطالعه کردن خواهید کرد

عادت فکری دوم/استراتژی زمان
چند بار برای شما این اتفاق پیش امده است که یک جدول زمانی طراحی کنید و نتوانید ان را تکمیل کنید؟بیشتر اوقات برای تعداد زیادی از دانش اموزان این اتفاق میافتد.استراتژی زمان به شما کمک خواهد کرد که  صرف زمان را به راحتی مدیریت نمایید.استراتژی زمان در وافع گسترش صرف زمان است.
مثالی از استراتژی زمان
TIME SPEND=سه ساعت
              شکاف زمانی                         تعداد ساعات مطالعه
الف        قبل از مدرسه رفتن                   30دقیقه
ب        بعد از مدرسه تا 7 بعد از ظهر        30دقیقه
ج        از 7 بعد از ظهر تا موقع خواب        2ساعت

با اتکا به استراتژی زمان نظم و انضباط خاصی را در رابطه با اختصاص زمان مطالعه خواهید داشت.
معمولا بعد از اینکه از خواب بیدار میشوید میدانید که باید مطالعه کنید اما تنبلی خیلی ساده است به خودتان میگویید که من الان نمیخواهم مطالعه کنم و همیشه بعد از برگشتن از مدرسه مطالعه میکنم.بعد از برگشتن از مدرسه هم ممکن است که واقعا کتابها را باز کنید و شروع به مطالعه کنید اما بعضی اوقات این امکان وجود دارد که خلق و خوی شما مناسب نباشد و نتوانید مطالعه را ادامه دهید.از انجا که هیچ قانونی ندارید که مجبورتان کند تا مطالعه نمایید لذا زمان مطالعه را به اخرین ساعات عصر موکول میکنید و سپس زمان تماشای تلویزیون و...میرسد و وقتی همه اینها تمام شد خسته هستید و با خود میگویید امروز یک استثنا بود من قسم میخورم که از فردا مطالعه را شروع کنم.اما متاسفانه اگر استراتژی زمان نداشته باشید هر روزتان به همین منوال خواهد گذشت.
اگر تستراتژی زمان نداشته باشید روز پیش روی شما تیره و غبار الود به نظر میرسد.سعی خواهید کرد تا انجا که میشود مطالعه را به بعد موکول نمایید .شما با خودتان میگویید که من ار دوشنبه اینده یا اول ماه اینده شروع خواهم کرد مغزتان به شما یاداوری نخواهد کرد که مطالعتان را به پایان برسانید چون نقشه دارید که شروع کنید و هنوز شروع نکرده اید.

عادت فکری سوم/کامل شدن

حق با پدربزرگ شما بود.من مطمئنم که پدربزرگ شما حداقل یک بار به شما گفته است که اگر چه تو در مدرسه یاد میگیری اما عادت کن قبل از خواب یک بر ئرس هایت را بازبینی کنی .خب اگر پدربزرگتان به شما این را نگفته والدین و معلمین شما چندین بار به شما گفته اند.
کامل شدن یکی از بهترین عادات مطالعه است این تکنیک شما را یک قدم به انچه پدربزرگ گفته نزدیک تر میکند.با استفاده از این تکنیک ترس از امتحانات در تمام طول زندگیتان برای همیشه حدف میشود.

بزرگترین دلیل نارسایی

ایا هرگز متحیر نشده اید که چرا بعضی افراد دچار نارسایی میشوند؟ممکن است گاهی متوجه شده باشید که بعضی افراد همه چیز را برای رسیدن به موفقیت دارند اما متاسفانه به بدبختی میافتند.تعداد زیادی از دانش اموزان میگویند من تا اخرین روز امتحانات مثل دیوانه ها مطالعه کرده ام علیرغم این تلش سختی که داشتم چرا در سطح اول قرار نگرفتم؟اگر از انها بپرسید مطلعه را کی شروع کردید جواب استانداردشان این است یک ماه قبل از امتحانات
بزرگترین دلیل نارسایی و افتادن به تعویق انداختن است.معنی به تعویق انداختن موکول کردن به بعد است.هر انسانی در روی این سیاره رویاهایی دارد که این رویاها بدون عمل کردن انسان را به  بدبختی میکشاند.زندگی دانش اموزی هم استثنا نیست.دانش اموزی که عادت دارد همه چیز را به تعویق بیاندازد این واقعیت را نمیداند که او پیشتاز سفری است که پر از موانع است .تا زمانی که تصمیم جدی نگیرند که از این مشکل خلاص شوند و فعالیتی انجام ندهند خیلی مشکل است که دانش اموزی ممتاز شوند.

عادت فکری چهارم/برنامه باربینی

حافظه کوتاه مدت/حافظه بلند مدت

شما بایستی وقت زیادی را برای یادگیری یک فصل خاص صرف کنید.بعد از جلسه یادگیری احساس اطمینان خاطر زیادی دارید که ان فصل را خیلی خوب یاد گرفته اید و در واقع ان را ثبت کرده اید به عبارت دیگر یک سری اطلاعات را در مغز خود به ثبت رسانده اید.اما همه ما میدانیم بزرگترین مشکل دانش اموزان حفظ و نگهداری ان اطلاعات در مغز است.ایا اطمینان دارید که انچه را که یاد گرفته اید تا روز امتحان در ذهن خود حفظ خواهید کرد؟
بسیاری از دانش اموزان باید تمام فصول را قبل از امتحان دوباره یاد بگیرند.علیرغم  سعی فراوان و اطمینان خاطر در زمان ثبت اطلاعات شما نمیتوانید ان اطلاعات را برای طولانی مدت حفظ و نگهداری کنید.تعداد دیگری از دانش اموزان هستند که فقط قبل از امتحانات میخوانند و میگویند"از انجا که میدانم که به هر حال موضوعات را قبل از امتحان فراموش میکنم لذا فقط قبل از امتحانات یک مرتبه میخوانم چون اگر الان بخوانم و دو مرتبه این کار را به طور یکسان انجام دهم هیچ امتیازی برایم ندارد.
متاسفانه با این روش انها نمیدانند که در طول سال بار مسئولیت سنگینی را بر مغزشان وارد میکنند لذا بعضی از انها به بیماری افتاده و در فصل امتحانات دچار مشکلات عصبی خواهند شد.
هر اطلاعاتی که وارد مغز میشود اول وارد حافظه کوتاه مدت میشود اگر هیچ کاری با ان اطلاعات نداشته باشید خیلی زود از بانک حافظه شما حذف میشود.این رفتار که شما را قادر میسازد تا اطلاعات را از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت انتقال دهید بازبینی نام دارد.

این برنلمه بازبینی را پیگیری نمایید
اولین بازبینی         قبل از خواب
دومین بازبینی       24ساعته
سومین بازبینی      هفتگی
چهارمین بازبینی     ماهیانه
پنجمین بازبینی      شش ماهه

عادت فکری پنجم/برنامه زمانی

ایا هرگز متعجب نشده اید که زمان به کجا میرود؟شما واقعا میخواهید مطالعه کنید اما نمیتوانید وقت پیدا کنید.بعضی اوقات ساعت ها مثل دقیقه ها میماند حتی گاهی متوجه نمیشوید که الان زمان خواب است از انجا که نمیخواهید خوابتان را از دست بدهید به رختخواب میروید و انجا به خود تعهد میدهید که از فردا مطالعه خواهید کرد.روز بعد نیز چنین اتفاقی میافتد.زمان خیلی سریع پرواز میکند و تازه به این واقعیت میرسید که فردا روز لمتحان پایانی شماست و داستان پیش میرود.
شما میدانید که باید این وضع را تمام کنید ایا راه حلی وجود دارد؟بله به ان برنامه ریزی زمانی گفته میشود.زمان سنجی یعنی اینکه شما نحوه گذران وقتتان را ثبت کنید.یعنی اینکه به سادگی بنویسید که چه مقدار از وقتتان را صرف چه نوع از فعالیت های روزانه کرده اید و شما به یک الگوی خاص میرسید.با مطالعه این الگو جواب این سوال را خواهید فهمید که زمان به کجا میرود؟
اگر اگاهی ندارید که چگونه وقتتان را بگذرانید روزی خواهذ امد که هیچ وقتی برای گذراندن ندارید و ان زمان برای انجام هر چیزی دیر شده است.

هفت روز تمرین
هر شخصی در روز 24 ساعت وقت دارد این شخص ممکن است ثروتمند،فقیر،باهوش و یا کودن باشد ممکن است متعلق به هر کشوری باشد زمان برای همه ادمها یکسان و برابر است تمام تفاوت هایی که در بین مردم مشاهده میکنیم نتیجه این است که انها با وقتشان چه میکنند.
وقت تنها سرمایه گذاری واقعی است که هر فردی میتواند در زندگی اش داشته باشد راهی که برای گذراندن وقتتان دارید تعیین خواهد کرد که در زندگی اینده تان چه خواهید شد.وقتی که زمان خیلی مهم باشد باید بدانیم که چگونه وقتمان را بگذرانیم و باید تلاش ما بر این باشد که اتلاف وقتمان را به حداقل برسد و ان را در طریقی خیلی موثر به کار گیریم.
اگر شما خواستار این بودید که وقتتان را کنترل کنید این دو مرحله را پیگیری کنید:

مرحله اول/گذران وقت
مرحله اول گذران وقت بر اساس روز است فقط برای یک هفته
از اینجا شروع کنید که تمام اوقاتی را که در تمام طول روز سپری میکنید محاسبه نمایید شروع این محاسبه از زمانی است که بیدار میشوید و وارد تمام فعالیت های روزانه تا زمان خواب میشوید و برای این کار از غالب زیر استفاده کنید

تاریخ:روز/ماه/سال
فعالیت /زمان شروع/زمان پایان/مدت/ملاحظات

این محاسبات زمان را فقط برای یک هفته انجام دهید اگر این محاسبات را برای هفت روز انجام دهید و ان را انالیز نمایید الگوی زمان خود را خواهید فهمید شما میتوانید محاسبه کنید که چه مقدار از وقت را صرف مطالعه کرده اید و چه مقدار را صرف فعالیت های غیر ضروری نموده اید.

مرحله دوم/زمان سنجی
این مرحله بر اساس یک عملیان پیش رونده روزانه انجام میشود  جدول سنجش زمان در زیر امده است مراحل طرح عملیاتی را پیگیری نمایید تا تمام فواید این مرحله را دریافت کنید.

موضوع  /زمان اختصاص یافته  / سرفصل های یاد گرفته شده  /   بازبینی ها(امروز/24ساعته/هفتگی/ماهانه/6ماهه
                                                                                      


زمان سنجی محاسبه زمانی هر روزه شما برای محاسبه زمان مطالعه است از فرمت برنامه زمان سنجی مقرر شده اینجا استفاده کنید.

عادت فکری ششم/قورباغه را قورت بده

قورت دادن قورباغه روی میز مطالعه
اجازه دهید که اهمیت موضوع را با یک مثال متوجه شویم.امروز تصمیم دارید که سه موضوع را مطالعه کنید انگلیسی،ریاضی و علوم.موضوع مورد علاقه شما علوم است و از ریاضی متنفر هستید جلسه مطالعه شما در حال شروع شدن است اول کدام موضوع را مطالعه خواهید کرد؟بیشتر دانش اموزان با کتاب علوم شروع میکنند دانش اموزان فکر میکنند که چون موضوع مورد علاقه شان علوم است خلق و خوی انها مناسب خواهد شد اما در مورد عدم مزایای ان فکر نمیکنند بعد از مدتی احساس خسلس خوبس دارید که جلسه مطالعه به خوبی پیش میرود بعد از انکه کارتان با کتاب علوم تمام شد احساس میکنید که سزاوار یک رفع خستگی هستید.چرا نه؟بعد از این همه شما فقط یک موضوع را تمام کرده اید و فقط دو موضوع باقی مانده است متاسفانه وقت اختصاص داده شده به زمان رفع خستگی همیشه زیاد میشود.از انجا که میدانید بعد از زمان رفع خستگی باید قورباغه را قورت دهید(ریاضی) سعی خواهید کرد که زمان رفع خستگی را خیلی کش دهید و ریاضی را به روز بعد موکول کنید.روز بعد هم به هم چنین،کارهای ساده را اول شروع میکنید و کارهای سخت را به تاخیر میاندازید.اگر این رویه را تا ساعت 11:59 دقیقه شب (امتحانات نهایی)ادامه دهید به سادگی از عهده این مسایل و فشارها بر نمیایید.

ربع های مطالعه
شما میتوانید وظایف مطالعاتی خود را به چهار دسته تقسیم کنید:
   ساده+مهمQ1
سخت+مهم  Q2
سخت+غیرمهمQ3
ساده+غیرمهمQ4

شما باید وقت و انرژی خود را روی دو ربع 1و2 متمرکز کنید و هر مقدار از زمان و انرژی را که روی ربع 3و4 صرف کنید اتلاف شده است اگر در مقابلتان 4 وظیفه دارید و هر کدام از انها یکی از 4 ربع باشد کدام یک از ان وظایف را اول انجام میدهید؟فصل مطالعه شما به چه شکلی خواهد گذشت؟

ربع اول/بسیاری از دانش اموزان بیشتر وقتشان را صرف تکالیف ربع اول میکنند انها تا انجا که میتوانند مدیریت کنند سعیشان بر این است که بیشتر روزشان را با انجام تکالیف ربع اول پر کنند اگر از انها سوال کنید که چرا،به اهستگی وبه موقع این پاسخ را میدهند:شما میبینید که این تکلیف خیلی مهمی است که باید انجام شود از طرفی موضوع مورد علافه من هم هست و انجام دادن ان اسان است/منطق خوب

ربع دوم/هر جا که دانش اموزان باید تکالیف ربع دوم را انجام دهند خواهند گفت که این کار را بعدا انجام میدهم هر چه تکالیف ربع دوم را بیشتر به تاخیر بیاندازید مدیریت مطالعات شما سخت تر خواهد شد و روزی به این واقعیت میرسید که تکالیف زیادی از نوع ربع دوم باقی مانده و برای انجام کامل انها وقت خیلی کمی دارید و اشفته خواهید شد.دلیل اصلی اینکه دانش اموزان تکالیف ربع ذوم را انجام نمیدهند سخت بودن آن میباشد.خوب از داستان قورباغه پند بگیر و سعی کن که با تکالیف ربع دوم دوست باشی.

ربع سوم/ایا دانش اموزی وجود دارد که تکالیف ربع سوم را انجام دهد؟خیلی از انها.
انها به دلایل مختلف ان را انجام میدهند اولا به خاطر جهالت و بیخبری.انها نمیدانند که این تکلیف مهم نیست و زمانی ان را میدانند که ان را به طور کامل یاد گرفته اند.ثانیا برای خودنمایی

ربع چهارم/در بعضی موارد دانش اموزان به انجام تکالیف ربع چهارم متوسل میشوند پس از انجام تکالیف ربع اول و دوم در یک مدت زمان طولانی اگر احساس کنند که دچار خستگی و ملالت شده اند به سراغ تکالیف ربع چهارم میروند انجام تکالیف ربع چهارم مهم نیست اما ساده است.
با دانستن این چهار ربع مطالعه و تقسیم بندی کردن وظایف مطالعاتی خودتان به این چهار ربع قادر خواهید بود که مقدار زیادی از وقت و انرژی خود را صرفه جویی کنید.

عادت فکری هفتم/دایره کنترل
نگران نباش،شاد باش
شما نمیتوانید باران را تحت تاثیر قرار داده یا کنترل کنید و متشابها هیچ کنترلی روی اب و هوا یا ترافیک خیابانی و غیره ندارید.ممکن است  که در کلاس شما دانش اموزی وجود داشته باشد که همیشه بهترین نمره ها را میگیرد.هرگاه معلم هر سوالی میپرسد او اولین کسی است که دستش را بالا میبرد تا پاسخ را به طور صحیح به معلم بدهد.ایا شما فکر میکنید که میتوانید به طریقی قدرت مغزی او را کنترل کنید و ببینید که او نمیتواند به سوالات معلم پاسخ صحیح دهد؟راهی وجود ندارد.بنابراین باران،اب و هوا و ترافیک و بسیاری از عملکرد های دیگر خارج از دایره کنترل شما هستند.
چیزهای دیگری وجود دارد که میتوانید انها را به طور کامل کنترل کنید.زمان بیدار شدن،عادت مطالعه تان،عملکرد مطالعه تان،روش و رفتارتان و غیره،چیزهایی هستند که در دایره کنترل شما هستند.
من دانش اموزان زیادی دیده ام که وقت زیادی را صرف فکر کردن و نگرانی راجع به چیزهایی میکنند که هیچ کنترلی روی انها ندارند.در اینجا به دو مثال توجه کنید:
شما متوجه میشوید که یکی از دانش اموزان کلاستان روزی 6ساعت مطالعه میکند از لحظه ای که از این موضوع باخبر میشوید نگرانی شما اغاز میشود احساس بدی پیدا میکنید که دانش اموز دیگری در روز 6 ساعت مطالعه میکند در صورتی که خودتان در روز فقط 2 ساعت مطالعه دارید.ایا واقعا میتوانید دوستتان را کنترل کنید و ساعت مطالعه او را به کمتر از 6 ساعت تقلیل دهید؟این کار خارج از دایره کنترل شماست.گذراندن حتی یک دقیقه از وقتتان روی موضوعات این چنینی و نگرانی درباره ان هیچ امتیازی برای شما ندارد بدون انالیز کردن موقعیت ها اگر به خود فشار وارد کنید که 6 ساعت در روز مطالعه کنید این امکان وجود دارد که نگرانیتان بیشتر از همیشه شود.ممکن است که 6 ساعت مطالعه کردن دوست شما به این خاطر باشد که سرعت مطالعه او کند است یا ممکن است تعداد اموزه هایی که دارد کمتر از انچه باشد که شما دارید یا ممکن است که در بدترین حالت منظورش این است  که شما را ترسانده و نگران کند.
مثال دیگر:ممکن است که شما راجع به همکلاسیتان که همیشه در کلاستان اول است نگرانی غیر ضروری داشته باشید.عملکرد او در دایره کنترل شما نیست در عملکرد خودتان چه چیزی تحت کنترل شماست؟به جای نگرانی درباره عملکرد همکلاسیتان به عملکرد خودتان توجه داشته باشید.با تقویت تدریجی عملکرد خودتان نمره و رتبه خود را افزایش دهید و در نهایت دانش امور ممتار کلاستان شوید و او را از صحنه برتری در کلاس خارج کنید.در این رقابت چه او را از صحنه خارج کنید و چه خارج نکنید عملکرد خودتان را تقویت میکنید و به جایی میرسید که بیش از پتانسیل خودتان بوده است.رقابت با نفس خود همیشه بهتر از رقابت با دیگران است.زمانی که با دیگران مسابقه میدهید لحظه ای که خارج از حوزه عملکرد رقیبتان هستید نمیتوانید کاری انجام دهید.اما وقتی که با خودتان مسابقه میدهید وظیفه تقویت و ارتقا دادن خودتان بی پایان است.حتی اگر شما بهترین نتیجه را بگیرید همیشه روش دیگری برای برای بهتر شدن هم وجود دارد.

چگونه در تحصیلات برترین شویم؟
آنانت کاسی بایتا


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
روش مطالعه

نویسنده DiYakO

3 پاسخ ها
3047 مشاهده
آخرين ارسال ۲۹ فروردین ۱۳۸۹ - ۰۰:۱۵:۵۱
توسط DiYakO
xx
روش های صحیح مطالعه

نویسنده اجـاقـی

6 پاسخ ها
4305 مشاهده
آخرين ارسال ۱۱ مهر ۱۳۹۱ - ۲۱:۰۳:۲۵
توسط golelale
xx
مراحل صحیح مطالعه

نویسنده حمید رستمی

2 پاسخ ها
1585 مشاهده
آخرين ارسال ۱۰ خرداد ۱۳۹۰ - ۰۰:۲۲:۵۷
توسط حمید رستمی