Google

* آخرین فعالیتهای دسته جمعی توسط اعضای تالار تخصصی

موج مثبت


سپیدار سیستم


آموزش حسابداري جهت مصاحبه و استخدام


گپ وخنده


ختم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان


انجمن کوهنوردی و طبیعت گردی متا


یاران محک


کاربازی-بازی کار


دفتر جناب آقای کیانی


دفتر جناب آقای فریدون مظفر نژاد


حسابداری تک کاربره IR
normal_post - مسلمان نماها - متا نویسنده موضوع: مسلمان نماها  (دفعات بازدید: 969 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین BANOO

xx - مسلمان نماها - متا
مسلمان نماها
« : ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۳:۵۹:۲۷ »
مه فشاند نور و سگ عوعو کند

 به نبی اکرم( ص)  توهینی سخیف شده است . روزانه هزاران مطالب در اینترنت علیه خدا و پیامبرانش ، منتشر میشود . اگر بنا باشد برای هر کدام از اینها ، تظاهرات و فتح سفارت و قتل آمریکایی ها صورت بگیرد ، معنیش اینست که یک جنگ تمام عیار رخ خواهد داد و کمپانی های اسلحه سازی و... رونقی دوباره خواهند گرفت.

واکنشهای مسلمین در دنیا دردفاع از مقدساتشان ، اکثرا به تخریب و ترافیک و نا امنی داخل کشورشان منجر میشود.

دکتر گواهی، رئیس مرکز پژوهش ادیان جهان ، گفتگویی جالب در این زمینه دارند که خواندنی است و من قطعاتی از آنرا برایتان درج میکنم:

چرا باید یک فرد بیمار و شیطانی بتواند کاری کند که یک بخش جهان اسلام به هم بریزد و این همه خسارت وارد شود ؟ با این اتفاق که پاریس و لندن و نیویورک به هم نریخت. این آتش سوزی ها و... در کشورهای اسلامی اتفاق افتاد. خب باز در ایران برخورد معقول تر و منطقی‌تر صورت گرفت. اینهمه روزهای کاری خیابانها تعطیل و آتش به راه افتاد این ضرری است که به جهان اسلام وارد شد و این فرد با آگاهی این فیلم را ساخته است. مثل اینکه فردی به خانه شما آمده و حرف زشتی بزند و شما دیوار خانه تان را خراب کنید. خب شاید آن فرد آمده که این کار را کند که شما به خودتان لطمه بزند. ما باید هوشیار باشیم و دشمن حقیقی را خوب بشناسیم و ضربه را به او بزنیم نه به خود

هر کسی هر کاری می کند بر اساس منافعی است. ممکن است در جنگ نفت و منازعات خلیج فارس مثلا منافع ملی آمریکا با منافع ملی فلان کشور همخوانی نداشته باشد، اما نمی شود گفت که این فیلم در راستای منافع آمریکا بوده است. هر آدم ساده لوحی می داند که منافع ملی آمریکا به هم زدن رابطه آمریکا به طور شبانه با بیش از 40 کشور اسلامی نیست.

تهیه کننده این فیلم ظاهرا یک مسیحی قبطی مصری است اما نمی توان تصور کرد که مسیحیان قبطی مصر از این نوع لطمه جهان اسلام با آمریکا سود می برند یا خیر. هرچند که برخی از سلفی های تندرو و تفکر طالبانیسم و به ویژه رژیم صهیونیستی از نزدیک شدن آمریکا با جهان اسلام نگران است و از به هم خوردن این رابطه سود می برد.

داستان کاریکاتورهای روزنامه دانمارکی علیه پیامبر اسلام را که فراموش نکرده اید.
همه معترضان می شکستند، می سوزاندند، پاره می کردند، فحش می دادند، تحریم می کردند، فریاد می زدند و بر سر و سینه می کوبیدند. اما یک جانباز در تهران کاری کرد که من یکی به مسلمانی ام افتخار کردم ... در آن رونقی بازار زدن و شکستن و خرد کردن و تحریم کردن، یک جانباز در تهران رفت روبروی سفارت دانمارک یک سکو گذاشت. بعد رفت بالای آن. او هنر نقاشی و رنگ و بومش را هم با خودش برده بود. او می توانست پرچم آتش گرفته دانمارک را نقاشی کند یا هر نقاشی لبریز از خشم و نفرت را. اما او همه هنرش را ریخت روی بوم و زیباترین تصویر را از حضرت مریم ترسیم کرد. او با مهربانی تمام ظرفیت یک مسلمان را به رخ همه کشید. او ثابت کرد اعتراض فقط در شکستن و آتش زدن نیست.
خلق زیبایی می تواند نماد یک اعتراض باشد.
یاد آن جانباز بخیر
زمینه های تاریخی جسارت به انبیا

قبطی مسیحی بودن کارگردان این فیلم من را به تعمقی بیشتر وا داشت . برخورد مسلمین افراطی با مسیحیان در مصر و شمال آفریقا شرم آور است . بسیاری از  مسیحیان و اماکن مقدس شان مورد حمله و تاراج و قتل عام قرار میگیرند و عملا از سوی مسلمین دیگر ، اتفاقی جز نظاره کردن رخ نمیدهد .  حقیقت اینست که رفتار بد بعضی مسلمان نماها ، موجب رفتار خوبی در بازماندگان نمیشود . اینجا دیگر بحث نبی اکرم نیست. اگر کسی اینقدر  خطرناک باشد که امروزه ، با نام نبی اکرم  به قتل پیروان مسیح دست زند ، عملا دینهای خدا را سخره  خودخواهی های خودش کرده است. هنوز در سومالی  و تونس و الجزایر و حتی مصر ، سنت صحرا نشینان در ختنه کردن دختران با قدرت اعمال میشود و متاسفانه چون اکثرا مسلمانند ، این رفتار زشت و غیر انسانی به دین خدا نسبت داده میشود .

تهیه کننده آن فیلم و کشیش اسکیزوفرن حامی این قضیه ، افکاری پلید دارند که نباید ما منتشر کننده ناآگاه آن باشیم

درباره پیامبر کتابهای خوبی  آمده هست که خواندنشان موجب حال خوبی میشود :

پیامبر اسلام / نوشته آرمسترانگ

پیامبر اسلام/ آن ماری شیمل

محمد پیامبری که از نو باید شناخت / گورگیو

و اگر فرصتی دارید برای مطالعه دقیق تاریخ ، کتاب نفیس دکتر ابراهیم آیتی ( ره) با نام پیامبر اسلام ، منتشره توسط دانشگاه تهران را از دست ندهید


Linkback: http://irmeta.com/meta/b1839/t12070/

آفلاین BANOO

xx - مسلمان نماها - متا
پاسخ : مسلمان نماها
« پاسخ #1 : ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۱:۱۰ »
دين داري غير از دين شناسي است. برخي از مردم به خدا و رسول دين و آئين عقيده دارند و در انجام مراسم مذهبي کوشش به سزا مي کنند، اما دين شناس نيستند و کوششهاي آنان غالبا جاهلانه و عاميانه است. همين مردم که گاهي به قصد قربت با خدا مي جنگند و به خاطر دين به دين و دينداران حمله مي کنند... اينطور نيست که هر مسلماني بفهمد مسلماني چيست، بسا مي شود شخص در عين آنکه مسلمان و متديّن باشد فکري يا افکاري ضد دين داشته باشد و به نام توحيد و خداشناسي، شرک ورزد و به نام اخلاص ريکاري کند... مردم ديندار بايد بيش از هر چيز به فکر دين شناسي باشند تا هم آبروي دين را نبرند و هم آنچه به نام دين انجام مي دهند مورد رضاي خدا و رسول باشد... يکي از افکار خطرنک ضد دين آن است که انسان تصور کند هر کاري که قيافه مذهبي پيدا کرد خوب است و ثواب دارد، اگر چه روح دين از آن بيزار و بي خبر باشد...

آفلاین DELFAN

 • کاربر متایی
 • ******
 • index - مسلمان نماها - متا
 • تعداد ارسال: 1.834
 • متا امتیاز 18141 تومان
 • لیست کدهای من
 • تشکر و اهداء امتیاز به DELFAN
 • رای برای مدیریت : 21
 • يکي باش براي يک نفر،نه تصويري مبهم در خاطر صد نفر.
 • تخصص: حسابداری
 • سمت: حسابدار
 • سپاس شده از ایشان: 29
 • سپاس کرده از دیگران: 4
xx - مسلمان نماها - متا
پاسخ : مسلمان نماها
« پاسخ #2 : ۵ مهر ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۷:۱۵ »
اما یک جانباز در تهران کاری کرد که من یکی به مسلمانی ام افتخار کردم ... در آن رونقی بازار زدن و شکستن و خرد کردن و تحریم کردن، یک جانباز در تهران رفت روبروی سفارت دانمارک یک سکو گذاشت. بعد رفت بالای آن. او هنر نقاشی و رنگ و بومش را هم با خودش برده بود. او می توانست پرچم آتش گرفته دانمارک را نقاشی کند یا هر نقاشی لبریز از خشم و نفرت را. اما او همه هنرش را ریخت روی بوم و زیباترین تصویر را از حضرت مریم ترسیم کرد. او با مهربانی تمام ظرفیت یک مسلمان را به رخ همه کشید. او ثابت کرد اعتراض فقط در شکستن و آتش زدن نیست.
خلق زیبایی می تواند نماد یک اعتراض باشد.
یاد آن جانباز بخیر


سلام


 خیلی تاثیر برانگیزه که اجازه سکوت رو بهم نداد، من هم به مسلمانیم بالیدم.
هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter
 


anything