Google

* آخرین فعالیتهای دسته جمعی توسط اعضای تالار تخصصی

موج مثبت


سپیدار سیستم


آموزش حسابداري جهت مصاحبه و استخدام


گپ وخنده


ختم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان


انجمن کوهنوردی و طبیعت گردی متا


یاران محک


کاربازی-بازی کار


دفتر جناب آقای کیانی


دفتر جناب آقای فریدون مظفر نژاد


حسابداری تک کاربره IR
normal_post - فلسفه وجود 5 دایره شناخت  - متا نویسنده موضوع: فلسفه وجود 5 دایره شناخت  (دفعات بازدید: 778 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین مرداس

xx - فلسفه وجود 5 دایره شناخت  - متا
فلسفه وجود 5 دایره شناخت
« : ۲ خرداد ۱۳۹۱ - ۲۱:۰۴:۲۶ »
همه ما دلمان می خواهد که احساسی خوب در مورد خودمان داشته باشیم و گاهی اوقات نداریم! گاهی حال و هوای ما در مورد خودمان بستگی به تاثیری دارد که دیگران روی ما می گذارند. به آنهایی که در دایره آخر هستند و سعی می کنند که اعتماد به نفس ما را از بین ببرند. نمی توانی کسی را مجبور کنی که دوستت داشته باشد و گاهی حضور در کنار افراد نامناسب باعث می شود حتی در مقایسه با تنهایی ات، بیشتر احساس تنهایی کنی... در چنین وضعیتی تلاش برای ایجاد تغییر و تحول ممکن است باعث شود راهت را گم کنی یا شاید باعث شود وجود خودت که تو را "تو" می کند را از دست بدهی.
گاه سالها طول می کشد تا یاد بگیری چگونه از خودت مراقبت کنی به همین دلیل بسیار مهم است که افرادی را در اطرافت داشته باشی که دوستت بدارند. حتی گاهی بیشتر از آنچه که خودت می توانی خودت را دوست داشته باشی در مواجه با افراد از خودت بپرس، این فرد چه حسی در من ایجاد می کند...در کنار او می توانم خودم باشم؟ با او می توانم رو راست باشم؟می توانم به او هرچه می خواهم بگویم؟ در کنار او احساس راحتی می کنم؟ وقتی او وارد می شود چه حسی به من دست می دهد؟ و وقتی می رود چه حالی می شوم؟ وقتی با او هستم احساسات واقعی ام را پنهان می کنم یا با او روراستم؟ آیا او باعث می شود احساس حقارت کنم یا به خودم ببالم؟ فلسفه وجود این 5 دایره، شناخت است، نه پیش داوری، پس با خودت روراست باش، با افرادی که در نظر تو بد خلق اند، مدارا کن و خودت را مقید نکن که چون به صِرف اینکه با کسی در سر کار و یا اوقاتی ممتد هر روز زمانی را می گذرانی باید او را در دایره اول و نزدیک به خودت جای دهی.

  در دایره اول افرادی را بگذار که از صمیم جان به آنها اعتماد داری حتی اگر هر روز آنها را نمی بینی ولی وجود آنها باعث حس خوب و ارزشمندی در تو می شود از خودت بپرس در مورد افکار و خواسته هایم به چه کسی می توانم اعتماد کنم؟  آنها همان کسانی هستند که در دایره اول جای دارند با این افراد و در کنار آنها، قدرتمندی...ارزشهای مشترک با آنها داری و با حضور آنها در زندگیت، دنیا را زیباتر می بینی. دوستان و همراهانی خارق العاده!

  دایره دوم جای کسانی است که به رشد معنوی تو کمک می کنند. مربیان... آموزگاران و شاید هم افرادی که تنها برای وقت گذرانی خوبند، بیرون رفتن و خندیدن...چیزی به تو اضافه نمی کنند. ولی در عین حال هم باعث نمی شوند که حس بدی نسبت به خودت داشته باشی.

  دایره سوم همکاران و اقوامند
و شاید آدمهای خنثی، کسانی که نقش بسیار کوچکی در چند ساعت از زندگی تو ایفا می کنند و تاثیر آنها نیز تنها همان چند ساعتی است که با آنها هستی. هیچ زمانی در غیر از ساعت ملاقاتشان به آنها فکر نمی کنی و به راحتی می شود با فرد دیگری جایگزین شوند. افراد این دایره در محدوده کار و وظایفشان با تو هستند و لاغیر.

  دایره چهارم سر آغاز عزم راسخ توست!
آنها کسانی هستند که در کار تو اخلال ایجاد می کنند. افراد این دایره لزوما با خود واقعی تو مرتبط نیستند. حتی ممکن است رییس اداره ای باشد که تنها دورادور با کار آنها در ارتباطی افراد این دایره در زندگی اجتماعی و حرفه ات مهم هستند...در کنار آنها نمی توانی راحت باشی و وقتی آنها را می بینی شاید حتی آشفته و پریشان شوی.

  دایره آخر جای دورترین افراد است
جای آدمهایی که به تو لطمه زده اند، تحقیرت کرده اند، کسانی که همیشه به تو انرژی منفی می دهند و احساسات زجرآوری را با آنها تجربه می کنی.


Linkback: http://irmeta.com/meta/b1839/t10644/

آفلاین آیلان

xx - فلسفه وجود 5 دایره شناخت  - متا
پاسخ : فلسفه وجود 5 دایره شناخت
« پاسخ #1 : ۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۹:۰۶ »
سلام
کاش هیچ وقت در دایره آخر نباشیم... 8)(
سامانه اطلاعات مالیاتی سام                                                         Emails are not allowed


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

wireless
وجود گذشته و آینده

نویسنده سعید گلمحمدی

12 پاسخ ها
3172 مشاهده
آخرين ارسال ۲۱ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۱:۴۳
توسط haniyeh