Google


normal_post - زوجهای کارآفرین - متا نویسنده موضوع: زوجهای کارآفرین  (دفعات بازدید: 992 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین pooneh

xx - زوجهای کارآفرین - متا
زوجهای کارآفرین
« : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۰:۵۴:۲۰ »
زوجهاي کارآفرين (CO-PRENEURS) به زوجهايي گفته مي شود که همزمان و با هم مديريت امور زندگي و کسب و کار را برعهده مي گيرند. آمار و گزارشها نشان مي دهد که تعداد زوجهاي کارآفرين در ايالات متحده آمريکا رو به افزايش است. تخمين زده مي شود که صاحبان نزديک به يک ميليون کسب و کار زن و شوهري هستند که با هم شريکند. (TOMPSON, AND TOMPSON, 2000,p2)
زوجهاي کارآفرين با يک نوع چالش مواجه هستند، به طوري که همزمان اهداف زندگي کاري و خانوادگي را با تناقض و مشکل مواجه مي سازد. صاحبان کسب و کارهاي خانوادگي اينگونه توصيف مي شونـــد: تصميم گيرنده يک نفر است، در حالي که هر دو سختکوش و پرکار بوده و آينده نگر هستند. داشتن ازدواج موفقيت آميز مستلزم گذراندن اوقات بيشتر باهم، حمايت دوجانبه از يکديگر در تمام لحظات زندگي و تمرکز لحظات بيشتر زندگي جهت پيوند و ارتباط بيشتر است.
کارآفريني مشترک به صورت يک مسئله کلي و عمومي د...ر حال افزايش است؛ باوجود اين، پرداختن به آن در حوزه عمل بسيار مشکل مي باشد. تفکر و شناختي که امروزه درباره کارآفريني مشترک وجود دارد، بيشتر از روي حکايتها و داستانهايي که در اين زمينه بوده، باقي مانده است. فقط مقدار ناچيزي از مطالعات دانشگــاهي به بغرنجي ها و پيچيدگي هايي که در اداره کسب و کار و روابط شخصي و خانوادگي وجود داشته و زن و شوهر با موفقيت هر دو مورد را اداره کرده اند، پرداخته اند. مارشاک (2000) اشاره مي کند که درباره اين جمعيت (زوجهاي کارآفرين) تحقيق جامع و مناسبي انجام نشده است. وي دلايل عدم پرداختن تحقيقات دانشگاهي به اين موضوع را ناشي از وجود افسانه در فرهنگ که «حوزه و قلمرو کار و زندگي خانوادگي بايد جدا باشد»؛ مي داند.
در نشريات بازرگاني نسبت به اين موضوع تا حدي توجه بيشتري شده است و معمولاً از ديدگاه تجويزي (PREIVE) بررسي شده است. برحسب مصاحبه هاي انجام شده و نمونه هاي در دسترس، ده ها مقاله، قدمها و مهارتهاي مورد نياز براي ادغام زندگي زناشويي با کسب و کار را گزارش کرده اند. در بسياري از مقالاتي که در نشريات معتبر به اين موضوع پرداخته شده است؛ معمولاً نويسندگان اين نوع مقالات به متغير وابسته (عملکرد سازماني در اين نمونه) اشاره کرده اند و به ندرت رفتار زوجهاي کارآفرين موفق را با زوجهاي کارآفرين ناموفق مقايسه کرده اند. بيشتر مقالاتي که در اين زمينه تدوين شده است؛ کسب و کارهاي موفق را که توسط زوجيـن اداره مي شود، شناسايـي کــرده اند که چگونه آنها با مهارت و تردستي وظايف کسب و کار و زندگي زناشويي را انجام داده اند.


Linkback: http://irmeta.com/meta/b2116/t10472/
خدایا ! تو آنی که من می خواهم پس مرا آنی بساز که تو میخواهی.


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
معرفی چند کارآفرین

نویسنده کـوکـبـی

3 پاسخ ها
2110 مشاهده
آخرين ارسال ۲۷ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۷:۱۷
توسط DELFAN
xx
ویژگی های روانشناختی کارآفرین

نویسنده کـوکـبـی

0 پاسخ ها
1251 مشاهده
آخرين ارسال ۲۳ آبان ۱۳۹۰ - ۲۰:۳۹:۴۹
توسط کـوکـبـی
xx
یک کارآفرین چه تصور و تعریفی از رقیب و محصولات رقیب ، در ذهن خود باید شکل دهد؟

نویسنده کـوکـبـی

0 پاسخ ها
889 مشاهده
آخرين ارسال ۳۰ آبان ۱۳۹۰ - ۲۱:۳۵:۵۵
توسط کـوکـبـی
xx
رویای یک کارمند و رویای یک کارآفرین

نویسنده کـوکـبـی

5 پاسخ ها
2159 مشاهده
آخرين ارسال ۵ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۶:۳۸:۵۹
توسط کـوکـبـی
 


anything