تالار گفتگوی تخصصی متا

مرجع علوم انسانی متا => مرجع حسابداری (تالار تخصصی حسابداری) => سایر مباحث و فعالیتهای حسابداری => نويسنده: GEZAL در ۲۹ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۰:۲۴

عنوان: حسابداری پولسازترین رشته
رسال شده توسط: GEZAL در ۲۹ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۰:۲۴
سلام به نقل از.وبلاگhttp://modern-accounting.persianblog.ir/post/65/
[blink]پولسازترین رشته های دانشگاهی[/blink]
نشریه نیوجاب نیو یو برای کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه را دارند، رشته‌هایی را پیشنهاد کرده که می تواند در بازار کار پولساز باشد. قبولی در این رشته‌ها چندان سخت نیست و آینده شغلی خوبی هم در انتظار دانشجویان آن وجود دارد. انتشار این فهرست در شرایطی صورت می‌گیرد که بحران بیکاری بر اقتصاد بسیاری از کشورهای جهان سایه افکنده است.
‎فهرست رشته‌های مذکور به این شرح است:

◄ حسابداری
بنابر اعلام اداره کار ایالات متحده فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی در رشته حسابداری، بسیار مورد توجه هستند.

◄ مدیریت‎
‎کارخانجات و شرکت‌ها همیشه به دنبال کشف و استخدام استعدادهای متخصص در امر مدیریت هستند، چراکه بسیاری از شرکت‌ها به دنبال راهکارهایی جهت کنترل هزینه‌های خود در نتیجه افزایش بازدهی هستند.

◄ علوم ارتباطات
این رشته در راستای رشد روزافزون شبکه‌های تلویزیونی و اینترنتی بسیار مورد تقاضا است. در حقیقت مادامی که ارتباطات در دنیا ادامه دارد تقاضا در این رشته نیز ادامه خواهد یافت.

◄ علوم کامپیوتر‎
‎رشته‌های مرتبط با کامپیوتر نیز در 2013 بازار بسیار خوبی دارند و به دلیل ارتباط با حرفه‌های خاص و نیاز به مهارت‌های منحصر به فرد همیشه مورد توجه هستند.

◄ طراحی گرافیک
‎انتخاب این رشته در سال جدید تحصیلی از این لحاظ ارزشمند است که مسایل بسیاری در اینترنت وجود دارند که باید به آنها رنگ و لعاب بخشید تا سبب گرایش بصری افراد شوند. پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای این رشته حد فاصل سال‌های 2010 تا 2020 با رشد 61 درصدی مواجه شود؛ این مشاغل شامل طراحی‌ سیستم‌های کامپیوتری و سایر رشته‌های مرتبط با آن می‌شود.

◄ مهندسی نفت
از آنجایی که در حال حاضر جهان با کمبود سوخت مواجه‌ است، دانشگاه‌ها در تربیت آنی و کافی فارغ‌التحصیلان این رشته با محدودیت زمانی مواجه هستند. در همین رابطه اداره کار ایالات متحده اعلام داشته است که برای هر یک از پروژه‌های حفاری نیاز به مهندسان بیشتری دارند چرا که فرآیند حفاری نفت بسیار پیچیده‌تر شده است.

◄ مهندسی مکانیک‎
مهم‌ترین دلیل مورد اقبال بودن این رشته، توجه شرکت‌ها و کارخانجات و به بهبود کیفیت تولیداتشان است. دلیل عمده دیگر نیز رشد و توسعه در زمینه انرژی خورشیدی است و مشاغل در این رابطه نیز همیشه به دنبال تامین نیازها و خواسته‌های مردم هستند. بدیهی است افرادی که اطلاعات به روز در زمینه فن‌آوری‌های روز را دارند با چشم‌انداز بهتر شغلی روبرو خواهند بود.

موفق و سربلند باشید


عنوان: پاسخ : حسابداری پولسازترین رشته
رسال شده توسط: مصطفی شریعتی در ۲۹ دی ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۸:۲۱
با سلام

البته در ایران حقوق حسابداران نسبت به دیگر مشاغل چندان چشمگیر نیست و حسابدارانی که میخواهند درآمد خوبی داشته باشند باید سعی و تلاش فراوانی داشته باشند و وقتی که در کارخود پیشرفت خوبی داشته باشند میتوانند درآمد خوبی داشته باشند
عنوان: پاسخ : حسابداری پولسازترین رشته
رسال شده توسط: GEZAL در ۲۹ دی ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۰:۲۶
با سلام

البته در ایران حقوق حسابداران نسبت به دیگر مشاغل چندان چشمگیر نیست و حسابدارانی که میخواهند درآمد خوبی داشته باشند باید سعی و تلاش فراوانی داشته باشند و وقتی که در کارخود پیشرفت خوبی داشته باشند میتوانند درآمد خوبی داشته باشند
سلام
بله متاسفانه همینطورهست.به امید روزی که حسابداری جایگاه واقعی خودرابیابد.