• linkedin



normal_post - آیا حق اولاد برای دختران بالای 18 سال تا زمان ازدواج تعلق می گیرد ؟ - متا نویسنده موضوع: آیا حق اولاد برای دختران بالای 18 سال تا زمان ازدواج تعلق می گیرد ؟  (دفعات بازدید: 51388 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین A.Ehsani

سلام

آیا با اینکه مادر شما ازدواج کردند مستمری دریافت میکنند؟

ماده 175 : مستمري بگيران مشمول اين قانون عبارتند از:
 الف ـ همسر دائم ، جز در صورتي كه شوهر اختيار كرده يا شاغل باشد و شوهر در صورتي كه همسرش مخارج وي را تامين مي نموده است.
ب ـ اولاد ذكور غير شاغل تا سن 20 سال تمام و در صورتي كه مشغول تحصيل باشند تا خاتمه تحصيل حداكثر 25 سال تمام.
ج ـ اولاد اناث جز در صورتي كه شوهر داشته يا شاغل باشند.
د ـ پدر و مادري كه در كفالت متوفي بوده اند.
ه ـ برادر محجور يا بيمار كه در كفالت متوفي بوده و قادر به اداره امور خود نباشد.
و ـ برادر صغيري كه در كفالت متوفي بوده تا سن 20 سال تمام ، و در صورت تحصيل تا سن 25 سال تمام ، مشروط بر اين كه شاغل نباشد.
ز ـ خواهري كه در كفالت متوفي بوده جز در صورتي كه شوهر داشته يا شاغل باشد.
ح ـ نوه هائي كه تحت كفالت متوفي بوده اند، پسر تا سن 20 سال و در صورت تحصيل تا سن 25 سال تمام و دختر جز در صورتي كه شوهر داشته يا شاغل باشد.
تبصره 1 : هر يك از مستمري بگيران چنانچه به بيماري غير قابل علاج و يا نقص عضو مبتلا گردند به طوري كه برابر تشخيص كميسيون عالي پزشكي براي هميشه قادر به تامين معاش خود نباشند مستمري آنان مادام العمر پرداخت خواهد شد.
تبصره 2 : پرداخت مستمري به مستمري بگيران در طول خدمت دوره ضرورت نيز صرف نظر از شرط سني ادامه خواهد يافت.


ماده 177 : چنانچه هر يك از مستمري بگيران فوت شود و يا شرايط دريافت حقوق مستمري را از دست بدهد سهم وي به سهم ساير مستمري بگيران افزوده خواهد شد.

بنر قبل از دومین ارسال در مرجع قانون تجارت کار و تامین اجتماعی

آفلاین bagheri.hojat

حق اولاد سال 1392 چقدر است ؟ آيا همان سه برابر حداقل دستمزد را لحاظ كنيم يا بخشنامه ديگري آمده است ؟

آفلاین FARSHID

سلام -  بله سه برابر حداقل دستمزد محاسبه میشود

بنر بعد از آخرین ارسال در مرجع مالیات بر ارزش افزوده


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

 



anything