• linkedin

تالار تخصصی حسابداری در تلگرام


گروه تالار تخصصی حسابداری در تلگرام فعال است و همکاران در محیطی صمیمانه و تخصصی در کنار هم هستند

می توانید در قسمت جستجوی تلگرام
accmeta یا metaacc
را سرچ کرده و یا از لینکهای زیر وارد شوید

گروه
https://t.me/accmeta/

دانلودسنتر
https://t.me/metaacc/

وارد شوید.


telegram_128-min - شرایط بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور چگونه است؟ - متا

این گروه جهت تبادل نظر و انتقال تجربه در بین همکاران حسابدار ایجاد شده است.

حضورتان را ارج می نهیم

Googlenormal_post - شرایط بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور چگونه است؟ - متا نویسنده موضوع: شرایط بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور چگونه است؟  (دفعات بازدید: 398 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین فريدون مظفرنژاد

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی از تسهیل در شرایط بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور خبر داد و گفت: شرط بازنشستگی در مشاغل سخت پرداخت حق بیمه ۴ درصدی توسط کارفرمایان پس از اتمام کار است.

محمد حسین زدا در گفتگو با مهر در مورد اصلاح آیین نامه مشاغل سخت و زیان آور اظهار داشت: این موضوع در کمیسیون اجتماعی دولت مطرح شده و بزودی طرحی را که برای اولین بار با مشارکت برخی از نمایندگان مجلس تدوین و ارائه کرده ایم تصویب خواهد شد و در این صورت یک سری از مشکلات کارگران کم می شود.
وی درخصوص جزئیات آیین نامه جدید تاکید کرد: براساس آیین نامه قبلی اگر فردی در سال ۱۰ روز غیبت موجه داشت می توانست با ۲۰ سال سابقه و بدون شرط سنی بازنشسته شود اما اگر فردی در سال ۱۱ روز غیبت داشت به خاطر یک روز اضافه باید پنج سال بیشتر کار می کرد تا بازنشست شود به طوری که سنوات وی باید به ۲۵ سال می رسید که تمامی این موارد در آیین نامه جدید اصلاح شده است.
به گفته زدا، مورد دیگری که در آیین نامه قبلی وجود داشته اما اجرا نمی شد استفاده از مهلت دو ساله ای بود که به کارگاه ها برای شرایط سخت و زیان آور محیط داده شده بود که متاسفانه این ماده اجرایی نشد اما در آیین نامه جدید این موضوع مجددا طوری تنظیم شده که باعث می شود کارفرماها بتوانند از فرصت استفاده و در جهت رفع سخت و زیان آور بودن کارگاه خود اقدام نمایند به طور مثال اگر در کارگاهی صدا زیاد است می توان امکاناتی فراهم کرد تا مشکل برطرف و دیگر کار کردن در این مکان جز مشاغل سخت و زیان آور نباشد.
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: البته برخی از کارها سخت و زیان آور است ولی نمی شود برای رفع آن کاری کرد مانند غواصی، کار در معادن تحت الارضی، خطوط برق فشار قوی و غیره.
پرداخت ۴ درصد حق بیمه از سوی کارفرمایان
وی در مورد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور نیز گفت: فردی که بازنشسته می شود کارفرما باید ۴ درصد مستمری را پرداخت کند چون شرایطی را فراهم کرده که یک نفر پیش از موعد بازنشسته شود و تا زمانی که کارفرما نسبت به این کار اقدام نکند سازمان تامین اجتماعی کسی را بازنشسته نمی کند و باید این مبلغ را یکجا پرداخت کند و در قانون نیز این موضوع مطرح شده که تا عدم پرداخت حق بیمه ۴ درصدی حکم بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور صادر نخواهد شد.
زدا در خصوص قانون بازنشستگی ۱۰ ساله گفت: این قانون اجرا می شود و افرادی که ۶۰ سال سن و سابقه کمتر از ۱۰ سال دارند می توانند به شعب تامین اجتماعی مراجعه و مابه التفاوت حق بیمه سالهایی که پرداخت نکردند تا ۱۰ سال را بپردازند و بلافاصله از یک ماه بعد تا ۱۰ روز حقوق دریافت می کنند.
امکان پرداخت قسطی حق بیمه برای بازنشستگی ۱۰ ساله وجود ندارد
وی در مورد پرداخت قسطی ما به التفاوت حق بیمه نیز گفت: نمی توان به صورت قسطی از این افراد حق بیمه را دریافت کرد چون برای دریافت حقوق بلافاصله باید سابقه آنها یکجا محاسبه و مستمری شان پرداخت شود و در صورت پرداخت قسطی باید چند سال منتظر باشند و سپس حقوق بگیرند که این عملا به نفع آنها نیست.
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: بیمه پردازی افراد مشمول قانون بازنشستگی ۱۰ ساله می تواند ادامه داشته باشد و هرچه تعداد سال ها بیشتر شود تعداد مبلغ حقوقی که دریافت می کنند بیشتر خواهد بود.
به گفته زدا، چنانچه افراد مشمول این قانون با ۱۰ سال سابقه و ۶۰ سال سن بیمه خود را تا ۱۸ سال افزایش دهند می توان به جای ۱۰ روز ۱۸ روز حقوق در ماه دریافت کنند.

Linkback: http://irmeta.com/meta/b286/t18287/
در طوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است .

                                                    دکتر علی شریعتی

بنر بعد از آخرین ارسال در مرجع مالیات بر ارزش افزوده


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
شرط بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور

نویسنده آزاده پرتو

1 پاسخ ها
963 مشاهده
آخرين ارسال ۱۴ آبان ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۹:۳۸
توسط m.amiri
xx
نحوه محاسبه ۴درصد مستمری بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور

نویسنده فريدون مظفرنژاد

0 پاسخ ها
161 مشاهده
آخرين ارسال ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۹:۱۶
توسط فريدون مظفرنژاد
xx
شرایط احراز بازنشستگی بانوان

نویسنده فريدون مظفرنژاد

0 پاسخ ها
179 مشاهده
آخرين ارسال ۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷:۳۷
توسط فريدون مظفرنژاد
xx
شرایط بازنشستگی در قانون تامین اجتماعی

نویسنده فريدون مظفرنژاد

0 پاسخ ها
610 مشاهده
آخرين ارسال ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۵:۱۱
توسط فريدون مظفرنژاد
xx
حقوق بازنشستگی را چگونه محاسبه می کنند؟

نویسنده فريدون مظفرنژاد

0 پاسخ ها
525 مشاهده
آخرين ارسال ۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۶:۳۱
توسط فريدون مظفرنژاد
xx
چگونه کسی که خانه دار است می تواند حقوق بازنشستگی بگیرد؟

نویسنده فريدون مظفرنژاد

0 پاسخ ها
281 مشاهده
آخرين ارسال ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۲:۳۶
توسط فريدون مظفرنژاد
 anything