• linkedin

Google

مرجع حسابداري


نویسنده موضوع: كسر بيمه از فاكتور فروش خدمات  (دفعات بازدید: 2111 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین m.soleimani

كسر بيمه از فاكتور فروش خدمات
« : ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۹:۴۲ »

سلام
من راجع به فاكتورهايي سوال دارم كه خريدار پس از كسر بيمه و ماليات متعلقه مبلغ رو پرداخت ميكنه
ميخوام بدونم بر چه اساسي بيمه كسر ميشه و اين كسورات چطور قابل دريافت هست؟ما يك شركت تبليغاتي هستيم كه برخي از فاكتورهاي فروشمون مربوط به فروش كالاست و برخيشون انجام خدمات تبليغاتي مثل چاپ و نصب و ... هست و شركت هاي طرف ما از روي فاكتورهايي كه خدماتي محسوب ميشن 7/8 % بيمه كسر ميكنه و ظاهرا در صورتي كه ما مفاصا حساب شركت رو براشون ببريم اون مبلغ رو عودت ميدن كه البته مفاصا حساب گرفتن از تامين اجتماعي هم دردسرهاي خاص خودش رو داره
ولي سوال من درباره ماهيت اين عمله يعني كسر بيمه ؟برچه اساسي اين كسر انجام ميشه ؟دليلش چيه؟
ممنون ميشم پاسخ دريافت كنم

Linkback: http://irmeta.com/meta/b277/t13231/

MACC-Sepidar

آفلاین mohammad-acc

پاسخ : كسر بيمه از فاكتور فروش خدمات
« پاسخ #1 : ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۷:۰۴ »
سلام
من راجع به فاكتورهايي سوال دارم كه خريدار پس از كسر بيمه و ماليات متعلقه مبلغ رو پرداخت ميكنه
ميخوام بدونم بر چه اساسي بيمه كسر ميشه و اين كسورات چطور قابل دريافت هست؟ما يك شركت تبليغاتي هستيم كه برخي از فاكتورهاي فروشمون مربوط به فروش كالاست و برخيشون انجام خدمات تبليغاتي مثل چاپ و نصب و ... هست و شركت هاي طرف ما از روي فاكتورهايي كه خدماتي محسوب ميشن 7/8 % بيمه كسر ميكنه و ظاهرا در صورتي كه ما مفاصا حساب شركت رو براشون ببريم اون مبلغ رو عودت ميدن كه البته مفاصا حساب گرفتن از تامين اجتماعي هم دردسرهاي خاص خودش رو داره
ولي سوال من درباره ماهيت اين عمله يعني كسر بيمه ؟برچه اساسي اين كسر انجام ميشه ؟دليلش چيه؟
ممنون ميشم پاسخ دريافت كنم
با سلام
دوست عزیز چنانچه شما خدماتی در قالب قرارداد ارائه کنین مشمول کسورات ماده 104ق.م.م به میزان3٪ که قبلا5٪ بوده و بیمه تامین اجتماعی به میزان 16.67٪ خواهید بود، و اگر شما فروش کالا و خدماتتون در یک قرارداد باشد مالیات به همان میزانی که عرض کردم و بیمه هم به کل قرارداد 7.8٪ به عنوان کسورات تعلق می گیرد. در ضمن اگر فاکتور بدین فقط مالیات از اون کسر میشه، و مالیات مکسوره به عنوان اعتبار مالیاتی برای شما محسوب می شود ولی بیمه کسانی که در محل پروژه هستند را میتوان از پرداتخت ها استفاده کرد.

آفلاین mohammad-acc

پاسخ : كسر بيمه از فاكتور فروش خدمات
« پاسخ #2 : ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۶:۱۴:۰۳ »
در ضمن حق بیمه پرداختی غیر قابل برگشت میباشد و جزء هزینه ها تلقی میگردد.

آفلاین مرتضایی

پاسخ : كسر بيمه از فاكتور فروش خدمات
« پاسخ #3 : ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۱۷:۳۳ »
سلام
من راجع به فاكتورهايي سوال دارم كه خريدار پس از كسر بيمه و ماليات متعلقه مبلغ رو پرداخت ميكنه
ميخوام بدونم بر چه اساسي بيمه كسر ميشه و اين كسورات چطور قابل دريافت هست؟ما يك شركت تبليغاتي هستيم كه برخي از فاكتورهاي فروشمون مربوط به فروش كالاست و برخيشون انجام خدمات تبليغاتي مثل چاپ و نصب و ... هست و شركت هاي طرف ما از روي فاكتورهايي كه خدماتي محسوب ميشن 7/8 % بيمه كسر ميكنه و ظاهرا در صورتي كه ما مفاصا حساب شركت رو براشون ببريم اون مبلغ رو عودت ميدن كه البته مفاصا حساب گرفتن از تامين اجتماعي هم دردسرهاي خاص خودش رو داره
ولي سوال من درباره ماهيت اين عمله يعني كسر بيمه ؟برچه اساسي اين كسر انجام ميشه ؟دليلش چيه؟
ممنون ميشم پاسخ دريافت كنم
با سلام
همکار گرامی ،  ضمن خوش آمد گویی به شما " بیمه قراردادهای پیمانکاری  در قالب ماده 38 ق تامین اجتماعی کسر میگردد و این مقاطعه کاری اصولا توسط کارفرما که %5 بهای کا قرارداد را کسر و نزد خود نگه می دارد و پس از ارائه مفاصا حساب تامین اجتماعی  توسط پیمانکار به کارفرما این مبلغ سپرده عودت داده میشود .
درضمن ضریب حق بیمه قراردادهای پیمانکاری غیر عمرانی که غالبا 7.78% بهای کل کار میباشد جزء هزینه های پیمانی تلقی شده و پیمانکار ملزم به پرداخت آن می باشد .
البته در طول مدت قرارداد شما برای این موضوع قرارداد با درخواست کارفرما باید کد ردیف پیمان گرفته و برای افراد مشغول و اجرایی در کارگاه بیمه رد کنید (مطابق لیست بیمه افراد دفترمرکزی ).
البته سئوال بنده از شما این است که چرا کارفرما از شما 7.8% را کسر میکند ؟ این غیر قانونی میباشد و اصولا سپرده حسن انجام تعهدات و همان ضریب 5% علی الحساب بیمه پیمان کافی  است .

با سلام
دوست عزیز چنانچه شما خدماتی در قالب قرارداد ارائه کنین مشمول کسورات ماده 104ق.م.م به میزان3٪ که قبلا5٪ بوده و بیمه تامین اجتماعی به میزان 16.67٪ خواهید بود، و اگر شما فروش کالا و خدماتتون در یک قرارداد باشد مالیات به همان میزانی که عرض کردم و بیمه هم به کل قرارداد 7.8٪ به عنوان کسورات تعلق می گیرد. در ضمن اگر فاکتور بدین فقط مالیات از اون کسر میشه، و مالیات مکسوره به عنوان اعتبار مالیاتی برای شما محسوب می شود ولی بیمه کسانی که در محل پروژه هستند را میتوان از پرداتخت ها استفاده کرد.

درود بر شما محمد عزیز
دوست گرامی فروش کالا مشمول بیمه نمی شود و اگر بنده اشتباه میکنم بفرمایید باتوجه به کدام ماده یا استدلال قانونی بدین موضوع اشاره فرمودید .
در مورد ضرایب هم 67/16 % بابت پیمانهای غیر عمرانی بدون مصالح میباشد که در مورد اینگونه قرارداد صدق نمیکند . زیرا موضوع فعالیت این دوستمون مثلا اجاره بیلبورد های تبلیغاتی است که اموالی غیر منقول میباشد و برای مدتی به کارفرما اجاره داده میشود و مصالحی هم که در این پروژه ها به کار گرفته میشود به عهده پیمانکار است .

با احترام 
" فرشته های زمینی منتظر یاری شما هستند "
جهت عضویت در گروه محک و شرکت در این امر خدا پسندانه به لینک ذیل مراجعه فرمایید
منتظر حضورسبز شما هستیم


آفلاین mohammad-acc

پاسخ : كسر بيمه از فاكتور فروش خدمات
« پاسخ #4 : ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۵۵:۵۰ »

دوست گرامی فروش کالا مشمول بیمه نمی شود و اگر بنده اشتباه میکنم بفرمایید باتوجه به کدام ماده یا استدلال قانونی بدین موضوع اشاره فرمودید .
در مورد ضرایب هم 67/16 % بابت پیمانهای غیر عمرانی بدون مصالح میباشد که در مورد اینگونه قرارداد صدق نمیکند . زیرا موضوع فعالیت این دوستمون مثلا اجاره بیلبورد های تبلیغاتی است که اموالی غیر منقول میباشد و برای مدتی به کارفرما اجاره داده میشود و مصالحی هم که در این پروژه ها به کار گرفته میشود به عهده پیمانکار است .

با احترام
با سلام خدمت شما
بله فروش کالا نه مشمول بیمه و نه مالیات میشه و اگر مجدد تاپیک منو نگاه کنید من به این موضوع اشاره کردم، ولی اگر قراراداد فروش کالا و خدمات(پیمان) یکی باشه هم مشمول مالیات میشه و بیمه اش هم اگر در ردیف پروژه های غیر عمرانی بشه مشمول 7.8٪بیمه میشه. ولی اگر قرارداد خدمات باشه در پروژه های غیر عمرانی مشمول 3٪ مالیات و 16.67٪ بیمه میشه.


آفلاین behnam5

پاسخ : كسر بيمه از فاكتور فروش خدمات
« پاسخ #5 : ۳۰ آذر ۱۳۹۱ - ۲۳:۵۲:۵۲ »
ايا از فاكتورهاي ارائه خدمات بيمه بايد كسر بشه وقراردادهاي خدمات.؟مثلا اگه شركتي بايه موسسه حسابداري قرارداد ببنده بايد بيمه كسر بشه؟
بزرگي در احترام داشتن نيست   بلكه
درشايستگي احترام است.

آفلاین مرتضایی

پاسخ : كسر بيمه از فاكتور فروش خدمات
« پاسخ #6 : ۲۰ دی ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۶:۴۵ »
ايا از فاكتورهاي ارائه خدمات بيمه بايد كسر بشه وقراردادهاي خدمات.؟مثلا اگه شركتي بايه موسسه حسابداري قرارداد ببنده بايد بيمه كسر بشه؟

درود بر شما

شک نکنید که مطابق ماده 38 ق تامین اجتماعی هر نوع مقاطعه کاری که توسط کارفرما به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار می شود مشمول کسربیمه با ضرایب مشخص سازمان می باشد .
(البته ناگفته نماند که تمامیه این موارد به کارفرما بستگی دارد )

با احترام
" فرشته های زمینی منتظر یاری شما هستند "
جهت عضویت در گروه محک و شرکت در این امر خدا پسندانه به لینک ذیل مراجعه فرمایید
منتظر حضورسبز شما هستیم


MACC-Sayan

حاميان گردهمايي و مراسم قدرداني از 1) اعضاي منتخب پاسخگو و داراي آراء برتر 2) محبوبترین کاربران 3) صاحبان آثار تخصصی برگزیده

مشارکت مهم در مراسم قدرداني از اعضای پاسخگو

اشتراک گذاری از طریق delicious اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
خدمات پس از فروش

نویسنده hossein_fard

4 پاسخ ها
708 مشاهده
آخرين ارسال ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۷:۵۰
توسط فريدون مظفرنژاد
xx
ساخت کالای جدید جهت فروش از اجناس قابل فروش انبار

نویسنده anahata

1 پاسخ ها
1004 مشاهده
آخرين ارسال ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۶:۵۵:۴۷
توسط A.Ehsani
question
تبدیل فروش کالای یارانه ای به تقسیم سود فروش آن بین دریافت کنندگان

نویسنده hasbor

0 پاسخ ها
345 مشاهده
آخرين ارسال ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۸:۱۳
توسط hasbor
xx
فروش در سال قبل و مرجوعی فروش در سال جاری... نحوه محاسبه؟

نویسنده سعدی مومیوند

8 پاسخ ها
4157 مشاهده
آخرين ارسال ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۸:۰۳
توسط nacir44
xx
ثبت فروش دارایی ثابت به فرض فروش بیشترازمانده دفتری.

نویسنده m.amiri

4 پاسخ ها
2917 مشاهده
آخرين ارسال ۲۷ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۲:۰۸
توسط hasanhzd
xx
نمونه ي قرارداد خدمات .....

نویسنده میرزاخانی

4 پاسخ ها
10442 مشاهده
آخرين ارسال ۱۳ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۹:۵۰:۳۰
توسط A.Ehsani