• linkedin

گروه تالار تخصصی حسابداری در تلگرام

می توانید در قسمت جستجوی تلگرام accmeta را سرچ کرده و یا از لینک
 https://t.me/accmeta/
وارد شوید.


telegram_128-min - بند 5 ماده 91 قانون مالیات های مستقیم - متا

این گروه جهت تبادل نظر و انتقال تجربه در بین همکاران حسابدار ایجاد شده است.

حضورتان را ارج می نهیم

Google


normal_post - بند 5 ماده 91 قانون مالیات های مستقیم - متا نویسنده موضوع: بند 5 ماده 91 قانون مالیات های مستقیم  (دفعات بازدید: 7109 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین مهران علینقی

xx - بند 5 ماده 91 قانون مالیات های مستقیم - متا
بند 5 ماده 91 قانون مالیات های مستقیم
« : ۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۹:۵۵ »
5/91- در آمدهای حقوق در داخل کشور بشرح ذیل از پرداخت مالیات معاف است.حقوق بازنشستگان و وظیفه و مستمری و پایان خدمت و خسارت اخراج و بازخرید خدمت ووظیفه یا مستمری پرادختی به وراث و حق سنوات و حقوق ایام مرخصی استفاده نشده که در موقع بازنشستگی یا از کار افتادگی به حقوق بگیر پرداخت می شود.

آیا منظور از "که در موقع بازنشستگی"فقط همون مانده  مرخصی هست یا نه کلاً همش مختص زمان بازنشستگی معافه و میان دوره معاف نیست؟
 اگه یکی وسط کار اخراج بشه یا اصلا خودش بره اونوقت باید مالیات بپردازه؟
و دیگه اینکه این مالیات رو باید کارگر بپردازه؟از کارگر اخراجی کی زورش میرسه مالیات کسر کنه؟

Linkback: http://irmeta.com/meta/b275/t15965/

بنر قبل از دومین ارسال در مرجع مالیات مستقیم

آفلاین فريدون مظفرنژاد

xx - بند 5 ماده 91 قانون مالیات های مستقیم - متا
پاسخ : بند 5 ماده 91 قانون مالیات های مستقیم
« پاسخ #1 : ۲ مهر ۱۳۹۲ - ۰۷:۳۳:۰۵ »
سلام
منظور سنوات خدمت و مانده مرخصي مي باشد كه اگر اين مزايا در هنگام بازنشستگي يا قطع دائمي ارتباطي كاري صورت گيرد از ماليات معاف است .
در ضمن مزاياي پايان كار پرسنل اخراجي مشمول ماليات نمي باشد .
در طوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است .

                                                    دکتر علی شریعتی

آفلاین مهران علینقی

xx - بند 5 ماده 91 قانون مالیات های مستقیم - متا
پاسخ : بند 5 ماده 91 قانون مالیات های مستقیم
« پاسخ #2 : ۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۸:۴۶ »
آخه اداره دارای کرمان اومده از کارگر اخراجی مالیات مطالبه میکنه  استنادش هم اینه که قانون گفته فقط در زمان بازنشستگی یا از کارافتادگی....حالا بنده به چی استناد کنم؟
در ضمن تکلیف سنواتی که ذخیره میشه چیه؟مشمول مالیاته؟

آفلاین فريدون مظفرنژاد

xx - بند 5 ماده 91 قانون مالیات های مستقیم - متا
پاسخ : بند 5 ماده 91 قانون مالیات های مستقیم
« پاسخ #3 : ۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۶:۲۷ »
آخه اداره دارای کرمان اومده از کارگر اخراجی مالیات مطالبه میکنه  استنادش هم اینه که قانون گفته فقط در زمان بازنشستگی یا از کارافتادگی....حالا بنده به چی استناد کنم؟
در ضمن تکلیف سنواتی که ذخیره میشه چیه؟مشمول مالیاته؟
با سلام مجدد
متاسفانه سياست يك بام چند هوا در ادارات امور مالياتي ما حاكم است و بدتر از آن مميزين مالياتي نيز به قانون مسلط نيستند ، اين قانون دقيقا به موضوع اشاره مي كند و شما مي توانيد در اين مورد اعتراض بدهيد بلكه انشاا.. در هيئت حل اختلاف افراد با سوادي بودند كه خواهند بود و اعتراض شما قبول مي شود .
ذخيره بازخزيد خدمت پرسنل مشمول ماليات نيست .
در طوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است .

                                                    دکتر علی شریعتی

بنر بعد از آخرین ارسال در مرجع مالیات مستقیم


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
ماده های قانون مالیات های مستقیم فقط درمورد حسابداری

نویسنده nadia

1 پاسخ ها
972 مشاهده
آخرين ارسال ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۴:۰۷
توسط فريدون مظفرنژاد
xx
اصلاحیه دستورالعمل موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم

نویسنده فريدون مظفرنژاد

0 پاسخ ها
907 مشاهده
آخرين ارسال ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۱:۳۱
توسط فريدون مظفرنژاد
xx
آیین‌نامه اجرایی ماده(۱۳۴) اصلاحی قانون مالیات‌های مستقیم اصلاح شد

نویسنده فريدون مظفرنژاد

0 پاسخ ها
271 مشاهده
آخرين ارسال ۴ آذر ۱۳۹۳ - ۰۶:۱۲:۰۵
توسط فريدون مظفرنژاد
xx
ماده 86 قانون مالیاتهای مستقیم

نویسنده tadbir

0 پاسخ ها
4981 مشاهده
آخرين ارسال ۲۵ فروردین ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۶:۵۰
توسط tadbir
xx
اصلاحیات ماده 104 قانون مالیاتهای مستقیم

نویسنده آزاده پرتو

0 پاسخ ها
2857 مشاهده
آخرين ارسال ۱۳ شهریور ۱۳۹۱ - ۰۸:۵۱:۰۳
توسط آزاده پرتو
xx
توضیح در مورد ماده 84 قانون مالیاتهای مستقیم

نویسنده سعدی مومیوند

6 پاسخ ها
14775 مشاهده
آخرين ارسال ۲ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۹:۳۳:۲۶
توسط Afraei