Google


normal_post - تزئین سفره هفت سین - متا نویسنده موضوع: تزئین سفره هفت سین  (دفعات بازدید: 59825 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال دیدن موضوع.

آفلاین اجـاقـی

xx - تزئین سفره هفت سین - متا
تزئین سفره هفت سین
« : ۱۸ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۲:۳۸:۱۱ »
نوروزتان پیشاپیش مبارکــــ

عکس های مدل تزئین سفره هفت سین نوروز 91


مدل تزیین سفره هفت سین نوروز 91تخم مرغهاي رنگي سفره هفت سين

pb0070 - تزئین سفره هفت سین - متا


آموزش تزئین سفره هفت سین

ظرف های هفت سین
مدل جديد تزئین سفره هفت سین نوروز
 
تزئین ظروف سفره هفت سین راه های مختلفی دارد..که یكی از ساده ترین راه ها، استفاده از رنگ ویترای برای نقاشی بر روی ظروف است؛ ۶ عدد ظرف پایه دارشیشه ای را خوب بشویید و خوب خشك كنید. با استفاده از تیوپ های رنگ ویترای طرح مورد نظرتان را روی ظرف های پایه دار بكشید و به دلخواه رنگ آمیزی كنید.


مدل تزیین سفره هفت سین نوروز 91


ظرف را ۲۴ ساعت كنار بگذارید تا رنگ ویترای كاملاً خشك شود. برای تثبیت رنگ می توانید طبق دستور روی جعبه رنگ ویترای ظرفی را كه نقاشی كرده اید در فر حرارت بدهید.
انواع تزیینات تخم مرغ مخصوص سفره هفت سین عید نوروز

اگر دوست داشتید می توانید طرح های مشبكی را با رنگ ویترای بكشید و جاهای خالی را با چسب بپوشانید و در اكلیل های رنگی بغلتانید تا طرح زیبایی روی ظرف ها ایجاد بشود. می توانید وسایل هفت سین را داخل این ظرف های زیبا بریزید.
hou153 - تزئین سفره هفت سین - متا

thou43 - تزئین سفره هفت سین - متاتخم مرغ

آموزش تزئین سفره هفت سینابتدا سوراخ ریزی در هر دو سر تخم مرغ ایجاد كنید. از یك سر تخم مرغ فوت كنید تا مواد داخل آن خارج شود و آن را خوب بشویید. حالامی توانید با مقداری رنگ یا مداد شمعی روی تخم مرغ ها هر طور كه دوست دارید نقاشی كنید.


روش دیگر این كه از تخم مرغ به عنوان ظرف سبزه استفاده كنید. كمی از سر تخم مرغ جدا كنید و با تكه هایی از پنبه مرطوب داخلش را پر كنید، بعد از سبزه عید كه كمی سبز شده داخل آن بگذارید و هر روز كمی آب روی آن بپاشید تا موقع سال تحویل سبزه ها رشد می كند.

 
hou152 - تزئین سفره هفت سین - متا

تزئین تنگ ماهی

بهترین و مناسب ترین رنگ برای شیشه ، رنگ ویترای است. چند رنگ قابل حل شدن در آب را در پالت بریزید و انگشت خود را در رنگ فرو كرده و روی سطح تنگ لكه هایی با فاصله های مختلف ایجاد كنید. این لكه ها به جای پولك های ماهی هستند.

 
برای تكمیل آن كافی است با استفاده از قلم موی باریك و رنگی تیره برای هر یك از ماهی ها چشم و دهان و باله نقاشی كنید.روش دیگر این كه می توانید با استفاده از خمیر كاغذ ، روی تنگ ماهی و در قسمت پائین آن، برگ های شبیه برگ های ته آب طراحی كنید و آنها را به رنگ سبز درآورید.

 
hou154 - تزئین سفره هفت سین - متا

روش دیگر استفاده از گوش ماهی هایی است كه با رنگ های آكریلیك طلایی و نقره ای آنها را رنگ كرده اید.

 
این گوش ماهی ها را دورتادور تنگ ماهی در دو تا سه ردیف بچسبانید تا تنگ ماهی شما جلوه زیبایی داشته باشد.


Linkback: http://irmeta.com/meta/b1050/t7280/
mahak2 - تزئین سفره هفت سین - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین اجـاقـی

xx - تزئین سفره هفت سین - متا
انواع تزیینات تخم مرغ مخصوص سفره هفت سین عید
« پاسخ #1 : ۱۹ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۰:۵۷:۲۲ »
انواع تزیینات تخم مرغ مخصوص سفره هفت سین عید نوروزهمه ی ایرانیان از دیر باز هنگام تحویل سال و شروع سال نو بر سر سفره ی هفت سین عید نوروزشان تخم مرغ های رنگی زیبایی می گذارند که نشان از باروری و رشد و زایش خوبیهاست و سمبل شکوفایی و نمو در سال جدیدی است که می خواهند پر بار تر از سال قبل آغاز کنند و خاطره ی خوش این سفره ی رنگی را در کنار سفره های هفت سین سالهای گذشته بچینند.
هفت سین باستانی

با ما همراه باشید تا روش هایی که برای تزیین تخم مرغهای سفره هفت سین در نظر گرفته ایم را با هم ببینیم امیدوارم مورد توجه واقع شود:
باستانی
1.-می توانید تخم مرغها را در آب لبو یا آب سبزیجات مثل اسفناج یا جعفری و یا پوست پیاز  و آب انار و زرشک بجوشانید تا آنها را به رنگهای بنفش، سبز و صورتی درآورید.
نوروز باستانی
CB068207 - تزئین سفره هفت سین - متا
عید باستانی
CB068013 - تزئین سفره هفت سین - متا
سفره هفت سین باستانی

2.- با استفاده از اسپری های رنگی طلایی یا نقره ای آنها را یکدست رنگ کنید.

ewrt567nj - تزئین سفره هفت سین - متا
053415 - تزئین سفره هفت سین - متا

3-درون قهوه یا نسکافه جوشانده و به رنگ قهوه ای درآورید که می توانید همینطور ساده داخل جا تخم مرغی گذاشته و یا دور آن را با ربان تزیین کنید.


42-16246368 - تزئین سفره هفت سین - متا

fdgyt13257 - تزئین سفره هفت سین - متا

4- تخم مرغها و چند تخم بلدر چین را با استفاده از کاغذهای زرورقی رنگی که به راحتی دور آنها پیچیده می شود تزیین کنید و کنار هم در سبد قرار دهید.

42-15151609 - تزئین سفره هفت سین - متا

5-دو طرف تخم مرغ را با سوزن و با احتیاط سوراخ کرده تا بتوانید تخم مرغها را خالی کنید سپس روی آنها را به هر شکلی که می خواهید نقاشی کرده و با استفاده از نخهای رنگی یا روبانهای رنگی که از آنها رد می کنید به درختچه های زینتی کوچکی که می توانید بر سر سفره هفت سین  عید نوروز قرار دهید آویزان کنید.

dshy768966 - تزئین سفره هفت سین - متا

42-15358700 - تزئین سفره هفت سین - متا

نکته : نقاشی روی تخم مرغها را هم می توانید با مداد شمعی، آب رنگ، گواش و مداد رنگی انجام دهید و هم دور تخم مرغها را قبل از جوشاندن پار چه های رنگی که رنگ می دهد پیچیده، با نخ دور تا دور آنها را محکم کنید و داخل ظرف آب جوش بجوشانید تا به شکلهای جالبی آنها رنگ آمیزی شوند.

42-16682829 - تزئین سفره هفت سین - متا

42-15242907 - تزئین سفره هفت سین - متا

42-16052404 - تزئین سفره هفت سین - متا

66762 - تزئین سفره هفت سین - متا

42-16766218 - تزئین سفره هفت سین - متا

42-18850721 - تزئین سفره هفت سین - متا

42-15541680 - تزئین سفره هفت سین - متا

42-15318857 - تزئین سفره هفت سین - متا

mahak2 - تزئین سفره هفت سین - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین اجـاقـی

xx - تزئین سفره هفت سین - متا
پاسخ : تزئین سفره هفت سین
« پاسخ #2 : ۱۹ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۱:۰۳:۴۱ »
تزئین سفره هفت سین شب عید
6- روی آنها اسکناس های بازی بچه ها را بچسبانید و یا اسکناسهای حقیقی چسبانیده و به بچه ها هدیه دهید فقط توجه داشته باشید که اگر از اسکناسهای حقیقی برای عیدی دادن به بچه ها بر روی تخم مرغ ها می چسبانید تنها در چند جای آن و به مقدار خیلی کم عسل بزنید تا به راحتی اسکناس جدا شده و موقع جدا شدن پاره نشود.7- می توانید از تخم بلدر چینهای کوچک رنگ شده نیز در کنار تخم مرغها استفاده کنید.

42-16246653 - تزئین سفره هفت سین - متا
آموزش طراحی چند نوع سفره هفت سین با ...
8-تخم مرغها را همینطور ساده یا رنگ شده داخل سلفونهای کوچک گذاشته و با روبانهای رنگی بالای آن را پاپیون کنید

42-21168499 - تزئین سفره هفت سین - متا

9-از گلهای پارچه ای کوچک آماده به همراه نوارهای رنگی جهت تزیین تخم مرغها استفاده نمایید.

42-21282618 - تزئین سفره هفت سین - متا

42-21282528 - تزئین سفره هفت سین - متا

10-از تخم مرغ شانسی ها یی که از شکلات و سکه پر کرده اید برای هدیه دادن به بچه ها نیز می توانید بر سر سفره هفت سین عید نوروز قرار دهید.

42-21259140 - تزئین سفره هفت سین - متا

ert678lk - تزئین سفره هفت سین - متا

11-می توانید از مادر بزرگهای مهربان کمک گرفته و مثل بافت کلاه عمل کرده، روی تخم مرغ ها را بوسیله ی کامواهای رنگی بپوشانید.

EGG15 - تزئین سفره هفت سین - متا

12- روی تخم مرغ ها شمع  باریک و سبک گذاشته و آنها را برسر سفره هفت سین عید نوروز روشن کنید.

HTR017 - تزئین سفره هفت سین - متا

 13- با استفاده از چسب مایع و غلات مثل برنج ،گندم و جو و حبوبات آنها را تزیین کنید

erty65789 - تزئین سفره هفت سین - متا

«بالندگیم را مدیون خالقی هستم که آغاز هر سال نماد باروری را بر سر سفره ی هفت سینم می نشاند »
mahak2 - تزئین سفره هفت سین - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین اجـاقـی

xx - تزئین سفره هفت سین - متا
پاسخ : تزئین سفره هفت سین
« پاسخ #3 : ۲۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۳:۱۸:۰۱ »
(سفره هفت سین برای میز گرد با ظروف سفالی فانتزی)

سبزه برای سال 91
کوزه هایی که از وسط به دو نیم شده باشند تهیه کرده و کار را ابتدا با تمیز کردن کوزه ها و رنگ کردن آن با اسپری آغاز میکنیم بسته به رنگ مورد علاقه ی خود میتوانید کوزه ها را با اسپری رنگ کنید برای مثال در اینجا از رنگ سبز بسیار روشن براق استفاده میشود

تمامی کوزه های نیم شده را از تمام جهات به رنگ آغشته میکنیم و میگذاریم کاملا خشک شود درست به روشی که قبلا توضیح داده شد. در این روش نیاز به تورهای بسیار ظریف مانند گاز دارید. به اندازه یک سانت بیشتر از حجم بادام درسته با پوست، گازها را بریده و لبه های آن را به صورت خیلی ظریف در حدی که فقط یک سیم باریک از آن رد شود میدوزید و دور تا دور آن سیم رد میکنید. بادام ها را از انتها به یک سیم پنج سانتی با چسب حرارتی وصل کرده و در داخل گاز قرار دهید به صورتی که سیم متصل به بادامها درون گاز نباشد و با گاز دور آن را می پوشانید و لبه های آن را به واسطه سیمی که از درزی که دوختید رد شده از دو طرف به هم نزدیک کرده و حالت میدهید مانند دالبرهای ظریف. برای آنکه سیمها مشخص نباشند میتوانید سیمها را پیش از رد کردن درون گاز یا متصل کردن به بادام با اسپری به رنگ کوزه ها رنگ کنید

هفت بادام را به همین روش آماده میکنید. روی ظرف را با گاز هم رنگ کوزه به صورت یک پاپیون بزرگ با چسب مایع قوی یا چسب حرارتی وصل کرده و یک روبان که رنگ مخالف را داشته باشد در اینجا از رنگ نارنجی استفاده میشود روی آن قرار داده و از وسط میچسبانید به صورتی که دو سر آن و نوارهای دم آن آزاد باشد یک گاز هم رنگ یا سفید را به صورت دایره بریده و آماده نگه میدارید بادام ها یا گردو ها را مانند خوشه گندم یعنی یک عدد در وسط و سه عدد از سمت راست و سه عدد از سمت چپ با سیمهایی که از قبل به انتهای آنها وصل کرده اید حالت خوشه گندم داده به حالتی که سیمها دیده نشود و روی گازی که به صورت گرد بریده ایم قرار میدهیم و روی کوزه ای که تزین کرده ایم قرار میدهیم به حالتی که خوشه به صورت نیمه خوابیده به روی کوزه قرار بگیرد و مجدد یک پاپیونه با روبان درست کرده و در انتهای آن قرار دهید. سنجد و دانه های سیر و سکه را نیز از روش بادام استفاده کرده و روی کوزه قرار دهید

برای اسفند نیز میتوان کاغذ را به شکل برگهای کوچک برید روی آن را با اسپری هم رنگ کوزه رنگ کرد و اسفند ها را رنگ کرده و روی آن با چسب مایع چسباند و درست مانند بادامها با سیمی که از پشت به کاغذ با چسب وصل کرده ایم به حالت خوشه گندم شکل داده و به همان شیوه ی بادام ها روی کوزه ها بچسبانید سماق هم از همین روش برای قرار دادن به روی کوزه ها استفاده میشود

در این روش تخم مرغها را به رنگ کوزه ها رنگ کرده و روی آن را با یک گاز به صورت پاپیون و یک روبان به رنگ متصاد تزیین کنید. از سیبهای کوچک برای چیدن دور یک شمع گرد استوانه ای بلند و قطوراستفاده کرده و درون یک ظرف متوسط که با پارچه ای به رنگ کوزه ها پوشش داده شده دور ظرف میچینید وشمع را در وسط آن قرار میدهید برای آنکه سیبها کاملا به هم متصل باشند میتوانید از طرفی که به سمت شمع قرار دارند با یک سیم بلند باریک از بین سیبها رد کرده و آنها را به همان شکل دایره نگه دارید . بهتر است شمع به رنگ متضاد کوزه ها باشد با گاز و روبان به سلیقه ی خود میتوانید اطراف ظرف را تزیین نمایید

سبزه در این سفره به صورت گرد در ظرفی که وسط آن پوشش داشته باشد باید سبز شود و ظرف آن باید تقریبا بزرگ باشد درست مانند کیکی که از وسط کیک حفره ی خالی دارد ... سبزه در وسط سفره قرار میگیرد ودر وسط آن گل سنبل قرار میدهید. کوزه ها را به صورت خوابیده اطراف آن می چنید تخم مرغها را یکی در میان بین کوزه ها قرار میدهید ، آیینه در سمت چپ بالا، گلدان گل با گل شب بو در سمت راست بالا و کتاب آسمانی در سمت راست پایین به همراه شمع و تنگ ماهی در سمت چپ پایین قرار میگیرد.
mahak2 - تزئین سفره هفت سین - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین اجـاقـی

xx - تزئین سفره هفت سین - متا
پاسخ : تزئین سفره هفت سین
« پاسخ #4 : ۲۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۳:۲۰:۲۱ »
چیدن سفره هفت سین، مدل های جدید سال 91،
در این سفره از ظروف پایه دار استفاده می کنیم. مقداری تور را خرد کرده و داخل این ظرف قرار میدهیم.

جالبترین مدل های تزئین سفره هفت سین نوروز

از قبل با استفاده از گلهای چینی و اطلسی ، گل کیمیا را درست کرده ، وسط آن را پرچم گذاشته ، با رنگهای تیوپ روغنی آنها را رنگ کرده و داخل ظروف پایه دار قرار می دهیم.
آموزش تزیین سفره هفت 7 سین نوروز 91مقداری آب داخل کاسه ریخته ، شمع را درون آن قرار می دهیم، قرآن را به منظور خوش یمن بودن در کنار سفره قرار می دهیم.
مدل تزئین سفره هفت سین نوروزی مخصوص نوروز 91

سرکه ، سمنو، سیر ، سکه ، سنجد ، اسفند و سیب را داخل ظروف پایه دار می گذاریم.

در یک ظرف پایه دار، سبزه درست می کنیم و اطراف آنرا با گلهای چینی و خمیرهای فانتزی تزیین می کنیم.

سکه ها را داخل ظرف پایه دار که با گل تزئین شده ، قرار می دهیم.

تخم مرغها را ابتدا آب پز کرده ( داخل آب یا قاشق نمک و یک قاشق سرکه اضافه می کنیم تا پوست تخم مرغها ترک نخورد) سپس رنگ آمیزی می کنیم و داخل ظروف پایه دار قرار می دهید.
mahak2 - تزئین سفره هفت سین - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین اجـاقـی

xx - تزئین سفره هفت سین - متا
پاسخ : تزئین سفره هفت سین
« پاسخ #5 : ۲۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۸:۵۰:۴۳ »
سفره هفت سين براي ميز چهارگوش با پايه هاي فرفورژه
آماده کردن سفره هفت سین

اين سفره هم بر روي ميز و هم بر روي زمين ميتواند قرار بگيرد در اين نوع تزيين سفره نكته ي مهم نوع پايه هاست كه توجه را به خود معطوف ميكند پايه ها بايد دو به دو با هم يكسان باشند و بهتر است كه در سايزهاي مختلف قدي باشند ظروفي كه بر روي پايه ها قرار ميگيرند از يك طرف با گلهاي مصنوعي به صورت آبشاري از دورن ظرف به سمت بيرون ميتوانيد تزيين كنيد و مواد را درون ظروف ميريزد
سفره را روي ميز يا زمين پهن ميكنيد و يك پارچه ديگر كه بهتر است ترمه باشد به صورت لوزي در وسط قرار دهيد آينه بزرگي انتخاب كرده و در بالاي سفره در وسط ميگذاريد، دو تا شمعدان بلند در دو طرف آن قرار ميدهيد كه بهتر است اگر از فرفورژه استفاده ميكنيد بر روي پايه هاي فرفورژه باشد
به ترتيب سايز پايه ها، دو به دو در دو طرف سفره اقلامي كه بايد بر روي پايه ها باشند در سفره ميچينيد. تنگ ماهي بزرگي را انتخاب كرده و با سنگهاي تزيين و يا گوش ماهي در كف تنگ آن را تزيين كنيد و در وسط سفره قرار دهيد. سبزه را در ظرفي سبز كنيد كه ميان آن مانند كيك حفره دار و ميان تهي باشد. آجيل را در ظرف پايه دار ريخته و پايه آنرا در وسط سبزه ها قرار دهيد و در سفره بگذاريد. در اين سفره ها كه معمولا سفره هاي بزرگي هستند حتما از بيش از يك گلدان گل استفاده نماييد. شيريني و نقل را به دلخواه خود در فواصل خالي سفره قرار دهيد
...noruz, eyde noroz, noroz, nuroz
mahak2 - تزئین سفره هفت سین - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین اجـاقـی

xx - تزئین سفره هفت سین - متا
پاسخ : تزئین سفره هفت سین
« پاسخ #6 : ۲۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۸:۵۵:۰۹ »

سفره هفت سین ساده و زیبا برای میزهای کوچک با سبدهای چوبی کوچک

سبدهای یکدست کوچک تهیه کرده و داخل آن را با پوشال یا برگهای گلهای خشک کرده مانند برگ گل رز یا لاله پر کنید و از یک طرف دسته های سبد را با کنف گیس بافت شده یا طناب بپیچید تا دسته ها را کاملا بااین کار پوشش دهید میتوانید با گلهای خشک صحرایی یا میوه های کاج کوچک از یک طرف از داخل به سمت بیرون تمامی سبدها را تزیین نمایید و مواد خشک را به راحتی درون سبدها بگذارید . سرکه و سمنو را درون ظروف کوچک گذاشته و درون سبد قرار دهید و با برگهای گل یا پوشال اطراف آنرا خوب پوشش دهید. سبزه را نیز باید در ظرفی پلاستیکی به اندازه ی سبدها سبز کرده و سپس درون یکی از این سبدها قرار دهید.

برای شمع میتوانید از شمع های استوانه ای پهن در سه سایز مختلف استفاده کرد و یک چهارم شمع را با کنف به صورت دایره پوشش داد

چیدن این میزها به دلخواه صورت انجام میپذیرد و وابسته به فضاییست که مورد استفاده قرار میگیرد

نکته : فراموش نکنید که در این نوع سفره ها بهتر است از آینه های کوچک و ساده استفاده شود
mahak2 - تزئین سفره هفت سین - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین اجـاقـی

xx - تزئین سفره هفت سین - متا
پاسخ : تزئین سفره هفت سین
« پاسخ #7 : ۲۲ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۰:۳۳:۵۰ »

7sin-1300107779 - تزئین سفره هفت سین - متا
mahak2 - تزئین سفره هفت سین - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین اجـاقـی

xx - تزئین سفره هفت سین - متا
حاجی فیروز و سفره هفت سین و هفت سین عروسکی
« پاسخ #8 : ۲۳ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۹:۳۳:۰۱ »


هفت سین عروسکی

PICT0030 - تزئین سفره هفت سین - متا

pc44a2f7bd84330d4ddbcb29c67acd8b47_0 - تزئین سفره هفت سین - متا

pcf96edc556747ec062cad42136e37128a_0 - تزئین سفره هفت سین - متا

pc92f893c8254dc3d654b275ff680bacd3_0 - تزئین سفره هفت سین - متا


pc437e17e2c67e9d59b4570681206bfcfa_0 - تزئین سفره هفت سین - متا

pc04d6c01161c25b28385e673ab36a2899_0 - تزئین سفره هفت سین - متا


pcb904c8932e6ab23310d1dc0a881d7073_0 - تزئین سفره هفت سین - متا

mahak2 - تزئین سفره هفت سین - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین اجـاقـی

xx - تزئین سفره هفت سین - متا
تخم مرغهاي رنگي سفره هفت سين ( تخم مرغ عروسكی)
« پاسخ #9 : ۲۳ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۹:۳۸:۱۷ »

تخم مرغهاي رنگي سفره هفت سين ( تخم مرغ عروسكی)
 
تخم مرغ ها را بشویید و خشك كنید. می توانید بگذارید تخم مرغ ها بپزد و یا این كه توی آنها را خالی كنید. برای این كار دو سه تخم مرغ را با سوزن سوراخ كنید. یكی از سوراخ ها بزرگ تر باشد. تخم مرغ  را توی یك كاسه بگیرید و توی سوراخ كوچك محكم فوت كنید تا همه تخم مرغ از آن سر آن بیرون بیاید. بعد پوسته را با دستمال مرطوب تمیز كنید و بگذارید تا توی آن هم خشك شود.

170123237115862461128724167932183819410220 - تزئین سفره هفت سین - متا

۲- روی هر تخم مرغ با قلم مو و رنگ یك صورت بكشید. دو تا نقطه برای چشم، یك خط صاف برای دماغ، یك هلال برای دهان و دو تا دایره برای لپ و..

901359812422913997868876115232254120230 - تزئین سفره هفت سین - متا

۳- برای موها چند رشته كاموای یك اندازه ببرید و وسط آن را با یك تكه كاموا گره گره بزنید. برای موهای پسر از رشته های كوتاه تر استفاده كنید. اگر از كاموایی كه قبلا بافته شده استفاده كنید موها فری می شود.۴- با چسب موها را بالای تخم مرغ بچسبانید. می توانید با چند تكه كاموا چتری درست كنید. اگر دوست داشتید با روبان موها را تزیین كنید.

1462241931245173214790102157188183231227173 - تزئین سفره هفت سین - متا

از آبرنگ یا گواش استفاده كنید و روی تخم مرغ طرح بكشید.

طرح های ساده ای مثل زیكزاك، راه راه، نقطه نقطه و…یادتان باشد اول نیمی از تخم مرغ را رنگ كنید و بگذارید خشك شود و بعد نیمه دیگر را رنگ كنید.

20070308124108_13%5B1%5D - تزئین سفره هفت سین - متا

20070308124350_9%5B1%5D - تزئین سفره هفت سین - متا
mahak2 - تزئین سفره هفت سین - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین اجـاقـی

xx - تزئین سفره هفت سین - متا
پاسخ : تزئین سفره هفت سین
« پاسخ #10 : ۲۳ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۹:۴۷:۲۱ »

سفره هفت سین ساده برای میز های کوچک


ظروف سرامیک یا سفالی چهار گوش انتخاب کرده و روی آن را از گوشه سمت چپ با یک پاپیون چهارخانه با زمینه ی قرمز و سبز تزیین میکنیم و در قسمت وسط تا پایین به سلیقه ی خود در هر ظرف یکی از مواد مانند سماق، سکه، سنجد، اسفند، برنج با چسب حرارتی یا مایع چسبانده و زیر این ظروف را پایه های پلاستیکی قرار دهید به صورتی که مانند یک تابلو قرار بگیرد این کار باعث میشود که فضای کمی را اشغال کنند.

چهار تا جام را با اسپری به رنگ سفال قهوه ای کرده و درون دو تا از آنها سرکه و سمنو را قرار دهید و دو جام دیگر را تا دو سوم با آب پر کرده و روی آن پارافین بریزید و سپس شمع روی آب در آن بگذارید. و پایه های آن را با همان روبانها که ظروف را تزیین کرده اید طراحی کنید. سبزه را در یکی از همین ظروف باید سبز کنید تا شکل میز زیبا تر باشد تخم مرغ های رنگی را نیز در ظرف خوابیده سفالی یا سرامیکی روی میز قرار میدهید و سپس به همراه تنگ کوچک ماهی که میتوانید یک سوم آن را نیز با رنگ قهوه ای از پایین رنگ کنید و به شکل دلخواه به همراه یک آینه و قرآن بر روی میز بچینید

mahak2 - تزئین سفره هفت سین - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین اجـاقـی

xx - تزئین سفره هفت سین - متا
نمونه هایی از تزئین شمع سفره هفت سین
« پاسخ #11 : ۲۳ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۵:۲۰ »
pcb838dfecb9968c54f9cd507609272c74_0 - تزئین سفره هفت سین - متا
تزئین سفره سال نو

pc800096dc528c64ea81b181d9d72a3d3f_0 - تزئین سفره هفت سین - متا


pccd69cfec0394a9413c2d9e7eb6fed3dd_0 - تزئین سفره هفت سین - متا

mahak2 - تزئین سفره هفت سین - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین اجـاقـی

xx - تزئین سفره هفت سین - متا
شمع هفت سین سال ۹۰
« پاسخ #12 : ۲۳ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۸:۲۰ »
و این هم شمع هفت سین سال ۹۰


khsh2 - تزئین سفره هفت سین - متا
mahak2 - تزئین سفره هفت سین - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین اجـاقـی

xx - تزئین سفره هفت سین - متا
پاسخ : تزئین سفره هفت سین
« پاسخ #13 : ۲۶ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۶:۳۲:۲۱ »
نمایشگاه سفره هفت سین در سیرجان

24566_orig - تزئین سفره هفت سین - متا

24574_orig - تزئین سفره هفت سین - متا

24569_orig - تزئین سفره هفت سین - متا

24571_orig - تزئین سفره هفت سین - متا

24567_orig - تزئین سفره هفت سین - متا

24568_orig - تزئین سفره هفت سین - متا
mahak2 - تزئین سفره هفت سین - متا
دفتر تلفن مشاغل سامانه پیام کوتاه ویژه اعضای دفتر تلفن مشاغل

آفلاین مهربانو

xx - تزئین سفره هفت سین - متا
پاسخ : تزئین سفره هفت سین
« پاسخ #14 : ۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۱:۲۹:۳۶ »
haftsin-5 - تزئین سفره هفت سین - متا

haftsin-4 - تزئین سفره هفت سین - متا

haftsin-6 - تزئین سفره هفت سین - متا

7-sin-1 - تزئین سفره هفت سین - متا
زندگی صحنـــه یکتای هنرمندی ماست                هر کسی نغمـه خود خواند و از صحنه رود
                                                    صحنه پیوسته بجاست                   خرم آن نغمه که مردم بسپارند


اشتراک گذاری از طریق facebook اشتراک گذاری از طریق linkedin اشتراک گذاری از طریق twitter

xx
آموزش شمع برای تزئین سفره هفت سین

نویسنده اجـاقـی

16 پاسخ ها
21514 مشاهده
آخرين ارسال ۲۵ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۹:۴۵:۲۰
توسط اجـاقـی
xx
یک مدل تزئین با شمع های پودری

نویسنده اجـاقـی

0 پاسخ ها
9241 مشاهده
آخرين ارسال ۲۳ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۹:۳۵:۵۸
توسط اجـاقـی